Jump to content

Moto Zajednica

BEOGRAD-RUSIJA-MONGOLIJA-TOKIO

Recommended Posts

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

El da se Falim sto sam znao ranije :)

 

Imate od mene po majicu za poklon, nine G, za put, a nadam se i po fantomku i kragnu, samo da vidim kako napreduju moji u proizvodnji :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Sad mi pade napamet...nema nista srecan put, nego da se napravi zurka ili skup za ispracaj, i tako sve poredu. `El to jasno i dogovoreno? :wink: :lol: :o :D :shock:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

Nemojte da kenjate, ja sam u vreme njihovog polaska negde u Francuskoj. Momci a da odlozite put za 20. jul? Aaaajde, nemojte da ste sise. Ja vas pratim dooooo Slovacke

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 795 postova
  • Lokacija: Beograd

u ljudiiii,hvala,hvalaaaa na lepim zeljama..sto se tice zurke nema da brinete,to je u planu ,jedino sto smo organizovali do sada oko puta je bas ta zurka :lol::lol::lol: ostalo cemo ,kao i uvek do sada ,da pakujemo 3 sata pre nego sto krenemo,to je nacin naseg putvanja...nije neki al jebiga..usput cemo da uzimamo sta smo zaboravili,imacemo vremena :lol::lol::lol:

 

2Djura: a ti znas kako je???jel ovu kremicu preporucujes iz licnog iskustva :finger: :finger: :finger:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

2Djura: a ti znas kako je???jel ovu kremicu preporucujes iz licnog iskustva :finger: :finger: :finger:

 

aha' date=' ali ne u kombinaciji sa Danetom :finger:

 

 

Nego, kad je zurka? Ja odoh oko 2. jula. Ako me zajebete, picke ste i nacicu vas negde u prostranstvima Sibira i pregazicu vas ovako:

 

[img']http://cdn.bjbikers.com/images/imported/MO/2qxRm_kamaz1fe6b7a3wk9.jpg[/img]

 

i onda cu da se vratim, pa ponovo....sve dok vas ne ugradim u "road of bones"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Super heavyweight, 641 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: BMW F700 GS

Srecan put drugari, da vas prati lepo vreme i lepe zenske. :D

 

P.S. Nije votka rakija , ma da nocas udara... :boca:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 375 postova
  • Lokacija: Mačvanska Mitrovica

uh..svaka cast...za ovako nesto treba imati cuku...momci javljajte se pred put,da imamo jos informacija...rado cu doci da vas ispratim....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 681 postova
  • Lokacija: Podgorica - MNE
  • Motocikl: BMW S1000XR

kuda ide ovaj svijet kad ce njih 2 da nam oci otvaraju.. e propalo se.

mozda se vidimo u ovih par dana pa vam pozelim srecne pute u LIVE STREAM varijanti, s pivom u ruci naravno :P .

p.s. na Google Earth kad ukucah Vladivostok izbacilo mi je:

sacekaj 3 dana da mi satelit nadje dje je to

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova

SRETAN PUT i ovako javno.

 

Znam da su sada mnogi ljubomorni (naravno pozitivno) ali vjerujte ja sam jos vise (bas iz razloga sto sam i sam iskusio dio te ruske atmosfere) i ajde kad nisam i sam stigao do Vlada barem mi posaljite razglednicu :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Srecno, momci!! :)

 

Nego, kakav vam je plan, ne verujem da se bas spremate za put 3 sata pred polazak... Ajde da o tome prodiskutujemo, da tema dobije neku smisao :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 554 postova
  • Lokacija: Banatsko Novo Selo
Srecno' date=' momci!! :)

 

Nego, kakav vam je plan, ne verujem da se bas spremate za put 3 sata pred polazak... Ajde da o tome prodiskutujemo, da tema dobije neku smisao :)[/quote']

Evo oni krenuse pre deset minuta imam i slike samo me ovaj prokleti imageShack z.....va, postavicu kasnije...

:D:D:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir
Srecno' date=' momci!! :)

 

Nego, kakav vam je plan, ne verujem da se bas spremate za put 3 sata pred polazak... Ajde da o tome prodiskutujemo, da tema dobije neku smisao :)[/quote']

 

Imas pravo :D Ruta je definisana, i to je minimalna, eto je u naslovu ;)... U skladu sa razvojem dogadjaja mozda sarnemo malo... Ovo je ono koliko smo sigurno mogli da zagrizemo, najvise zbog problema vezanih za papirologiju... polako prikupljamo dodatnu opremu koju smo smislili da nam je potrebna... Koferi su stigli, sada dolaze i nosaci, ali sve to treba da preradimo kako bi nakacili... Jbg, sirotinja, gledamo gde god moze da se ustedi :) svaka para ce dobro doci u Sibirskom bespucu... Sada jurimo gde mozemo naci spoljne gume najdalje u Sibiru, jer nam je drugi set nephodan, pogotovo sto imamo deonicu od 2000 km bez puta... Ovaj deo ce biti najtezi, a i nalazi se na poslednjem delu naseg puta... Kazu da je za tu deonicu potrebno izdvojiti 8 dana u slucaju jako lepog vremena :)

Krut plan ne postoji, a i bilo bi smesno praviti bilo kakav plan za putovanje kroz Sibir, jednostavno moramo se pokoriti toj divljini...

Raspitujemo se i o bezbedonosnoj situaciji, odnosu sa policijom, kao i Kominim rodjacima koji bi mogli usput da nas izedu. Plan je da motore uvece namazemo slaninom, pa ako dodju medjedi da krenu da lizu motore a mi da begamo :D

 

Kako sada dosta razgovaram sa ljudima koji su bili u ovim ili onim delovima Rusije, moram da priznam da uzbudjenje raste!!! Apsolutno su svi odusevljeni Rusijom, i zacakle im oci kad pricaju o svom iskustvu tamo, tako da jedva cekam da sednem na natovaren bajk, stisnem start i brmmmmmm...

 

Jednia stvar od koje me je strah, je kraj puta i ulazak u Beograd... Mislim da ce to biti najtezi trenutak putovanja!

 

Hvala svima na podrsci, verujte znaci!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

A planirate li da povecavate rezervoare, posto je Rusija veeelika i nisam siguran da ima svuda pumpi na svakih 300 kilometara?

 

Ne znam, ja kad bih pozeleo da posetim Vladivostok motorom, verovatno bih se pre pripremao poput Ewana i Charlija, nego kao vas dvojica opusteno :D:lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova

Sada jurimo gde mozemo naci spoljne gume najdalje u Sibiru' date=' jer nam je drugi set nephodan, pogotovo sto imamo deonicu od 2000 km bez puta...

[/quote']

 

Koliko sam ja imao informacije to je Novosibirsk. NBS je najpoznatija moto trgovina u tom dijelu. (oni su mi vozili motor do Moskve) Imaju predstavnistvo i u Moskvi a kako vidim imate kontakt u Moskvi pa neka se raspita kod njih da vas tamo cekaju gume ili ih kupite u Moskvi i posaljete postom kod nekoga da vas tamo cekaju dok vi stignete.

Web adresa im je www.nbs.ru ali se izgleda trenutno ne moze spojiti na nju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

A jel ste odvojili neku kintu za trajekt do Japana, èisto da napravite par fotosa za onaj mamin klavir, šteta da ne napravite kad ste veæ tu blizu :D:D:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
A planirate li da povecavate rezervoare' date=' posto je Rusija veeelika i nisam siguran da ima svuda pumpi na svakih 300 kilometara?

 

Ne znam, ja kad bih pozeleo da posetim Vladivostok motorom, verovatno bih se pre pripremao poput Ewana i Charlija, nego kao vas dvojica opusteno :D:lol:[/quote']

 

Njihovi rezervoari su sasvim dovoljni. Benzinskih pumpa ima bezbroj i vecina rade po cijele noci. Mali problem moze biti na off-road dionici, ali sam im ja vec poslao detaljan opis tog dijela puta. Zbog sigurnosti neki na toj dionici nose jos kanistar od 5 litara.

Pravilo na pumpama je da najprije platis pa onda sipas, ali otprilike znas koliko ce ti stati u rezervoar, das malo vise novaca, kazes "Polno" i ostatak sto ne ulijes ti vrate.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

Prosirenje rezervoara je jezivo skupo... Mi cemo nositi kanistre od po 5l, pa cemo pak tregerima vezati za crash barove... Naravno sve to zavisi od informacija koje pokupimo usput... Na tamo cemo u tim kanistrima nositi rakiju ;)

Nije frka za gorivo, ko sto kaze Niklola ima ih dosta, od prilike na svakih 150km, jedino ta deonica od 2 000km koju sam vec pomenuo... Sve u svemu milsim da tamo nije frka naci neku kantu pred duge deonice bez goriva...

Za sada nam je najveci problem struja, tj. treba da napojimo svu elektroniku koju nosimo...

A sto se majke i klavira tice, mislim da bi najsretnija bila da se vratim sa nekom ruskinjom ;)... jos da zna da svira klavir, tisssshhh

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok
Dragi drugari' date='

 

Koma i ja, ako sve bude ok, krecemo put Vladivostoka ovog leta, izmedju 10 i 15 jula. Na put idemo bez ikakve pratnje, znaci samo nas dvojca i nasa dva verna jarana, Stromic i Afrikica. Dosta ljudi je vec znalo da planiramo ovaj put, uglavnom oni koji se druze sa nama malo vise, ali sad je vec postalo izvesno da idemo pa eto da obavestimo i siru populaciju :D

Planiramo da ceo put traje oko 2 meseca.

Zahvalio bi se NikoliM koji nam je dosta pomogao svojim iskustvima sa ove destinacije.

Takodje hvala i Alexanderu Bogatkinu, clanu ovog foruma iz Moskve, koji nam je pomogao informacijama. Takodje on ce nas sprovesti po Moskvi (ponudio nam je i svoj dom, ali Komin otac je trenutno u Moskvi pa cemo biti kod njega), a vec je dogovorio sa svojim drugarima da nas ugoste u Samari. HVALA BRATE :D !

Jedino mi frka kad predjemo Ural da se Koma ne prikljuci krdu nekih sibirskih medveda, ima covek da pomisli da su mu to braca :D ... Mozda ga nauce i pastrmke da lovi, pa da budemo mirni :D[/quote']Majstore mozda si primetio da ti se nije obratio i cestitao na poduhvatu niko od vlasnika TDM pa bih te zamolio da uklonis onu duhovitost dole jer prelazi granice pristojnosti , jer sta mislis kad bi sad svi poceli da seremo jedni drugima po motorima ovaj forum bi otisao sigurno u nekom drugom pravcu ,mada mi je razumljiva tvoja frustracija u odnosu na TDM.Inace poduhvat je za respekt i neka se sve lepo zavrsi to je najvaznije.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: underlittleforest
  • Motocikl: nekakvo motokros sokocalo
O mashala' date=' svaka cast junaci, samo lagano ;) !![/quote']

 

 

evo vidish da ja jesam josh prije ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok
O mashala' date=' svaka cast junaci, samo lagano ;) !![/quote']

 

 

evo vidish da ja jesam josh prije ;)

Pa onda je i tebe zapisao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: underlittleforest
  • Motocikl: nekakvo motokros sokocalo

meni to ne smeta, jer ja znam da je to neka njihova interna shala, plus mene mozes samo da zapisas ako me u nekom poslu pobijedish, a onda ko mi je kriv kad sam nesposoban kapu skidam, plus ta dva momka su za moju voznju i moj motor zakon sa njihovim stilom i masinama, plus kao shto opet rekoh, vrijedni su divljenja na poduhvatu i vrijedni svi najljepsim najiskrenijim i svakakavim lijepim zeljama , ;))) !!! way to go again momci !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja