Jump to content

Moto Zajednica

ZZR 600 ili Yamaha tenere 750

Recommended Posts

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Becej

Najzad i meni da svane :)

Sutra mi stize Kawasaki ZZR 600 1991 god,presao oko 40 000,pa bih voleo da cujem nesto vise o tom tipu motora ako je neko imao iskustva sa njim,cisto da znam dali da kesiram sutra ili.....

I na koliko ga vi cenite ?

Hvala svima unapred :)

4QePZ_1178898376263sa8.th.jpg

 

fjIeu_1178898376811xq7.th.jpg

 

Ldv7o_1178898376828kj8.th.jpg

 

zExWX_1178898376909sl7.th.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Vlasotince
  • Motocikl: kawa er5

sta znam vidjao sam po oglasima cenu od oko 2000 mada nailazio sam i na likove koji traze cak ... 3000 evra ( 91 god )

ostalo moras da sacekas neke iskusnije po meni ( iako ih nevolim ) nije bas lep ( crvene felne :) ) i jos po nesto no nije ni bitno

 

povedi majstora sa sobom :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Petrovac na mlavi

Nije los motor,lep,samo sto je mnogo presao.Imam drugara koji je ima ZZR 600,kaze da je motor odlican i da je izdrzljiv.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

Ma mislim da coveka zanima da li to sto je presao 40.000 znaci da mora da menja nesto, karike, klipovi ... itd...... sto i mene interesuje.....

koliko bi km ovaj motor mogao da predje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica

Mogu ti reci meni je to (ili ZZR 500) omiljeni i od starih modela najlepsi motor.Ja skupljam lovu da ga kupim i kad nadjem nesto povescu sa sobom nekog iskusnog bajkera i covek ce reci uzimaj ili ne.E sad, za stanje motora isto kao i kod kola ni najiskusniji majstor ne moze da ti garantuje.Ako je ocuvan,ma pali druze i vozi.Savet koji sam cuo od coveka koji je promenuo motora i motora,a sad ima Hondu CBR 900: Upalis motor i kad se malo zagreje das mu gas na 5000-6000 obr/min.Iz njega ne sme da se cuje lupanje,udaranje,grebanje ni bilo sta...Srecno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova
  • Lokacija: Obrenovac

Dexterr mi u Ljigu rece: kada se zagreje, poklopis izduve rukom (rukama) i onda oslusnes masinu, ako nista ne zveci onda je masina OK, ako sam ja sve dobro razumeo!

U savkom slucaju lepo izgleda, meni je lepsi od GPZ-a, iako za njega kazu da je bolji izbor!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

40000 mnogo? uopshte ne mora da znachi... zavisi kako je vozhen i odrzhavan...

moj drugar vozi zzr 500 sa 64000km i radi kao sat... nishta od kvarova nije imao otkad je kod njega...

mislim da tek sad ima problem sa gumicama ventila jer sam primetio plavkasti dim iza njega...

motor je extremno izdrzhljiv...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Meni se licno ne svidja sto ima preradjen prednji kraj.

zašto?

zato što je to gotovo uvjek dokaz nekog sudara, e sada, kakav je sudar bio...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Becej

Motor je 91 god i kosta 2000e,ma da je 98 ili 99 pa da mu je sjeban prednji deo pa nema veze ali.....nikada se nezna.....videcemo do nedelje imam vremena da biram ,tako da nadam se mom dobrom izboru do nedelje.....

Ako neko ima neku ponudicu......znaci do 2000e :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XT660R

40 000 za motor nije nista ako je odrzavan,moze sigurno bar 100 000.Samo sto je uvek cudno da motori tog godista imaju tako malo kilometrazu,to bi znacilo da je motor teran malo vise od 2000 po sezoni sto sumnjam mada je sve moguce,gledaj da li ce da dimi dok je ladan(plavkasto),ako je dobar motor ne bi ni tada smeo,mada i kada pocne da pije ulje moze da ide jos dosta dok god ima dovoljno ulja u njemu.Ovo je sve iz iskustva sa motorima drugara

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

motor tog godišta plus preraðen znaèi da je neko opalio sa njim ali ako je uraðen dobro nemaš šta da brineš. proveri samo da li je u liniji, da li mu je ram naboran i slièno.

 

ja imam e model, to je sledeæa generacija, sad ima oko 40000 i sve je u najboljem redu, ovo mu je prva sezone kod mene pa i ne mogu nešto više da ti kažem.

 

ublaživaè u zadnjem toèku vrlo lako i èesto crkava pa obrati pažnju na njega.

 

mislim da je jaka cena za njega, za još 500e možeš da naðeš e model (93. pa na gore) koji je ipak savremeniji i lepši.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 264 postova
  • Lokacija: Banovo Brdo

Raso,pa reci coveku od `93,je mnogo bolji motor,drugaciji ram.Gledaj dali ima sundjere u oklopima,a ovaj i nema oklope.Koliko leva,a koliko desna rucica dolazi do rezervoara....Neznam,meni licno se nesvidja.Ja kad kupujem,sve gledam,a prvo i osnovno je da je u fabrickom stanju.Jedino sto prolazi,a da nije fabricko je auspuh.I nista vise.Neznam ukusi su razliciti.78Gxn_600zzrdh0.th.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG
Ja kad kupujem' date='sve gledam,a prvo i osnovno je da je u fabrickom stanju.Jedino sto prolazi,a da nije fabricko je auspuh.I nista vise.Neznam ukusi su razliciti.[/quote']

 

 

ma ne mora da bude u fabrièkom stanju ali zato cena mora da bude odgovcarajuæa. :D pa èovek lepo vidi da li odgovara ili ne.

 

inaèe e model se pravio manje više ne promenjen nekih 10-11 godina, što znaèi da mu nešto nije valjalo verovatno bi ga šutnuli iz proizvodnje, ima ram od presovanog aluminijumskog lima, ram-air sistem i pokazivaè nivoa goriva, i bolju završnu obradu.

 

taj preraðeni motor mora biti bar 400-500e jeftiniji od onog sa oklopima jer njegova prednja maska je max 100e, a seriski far za tu kavu je 80 plus oklopi, plus držaè satova, retrovizori, plexi, nakupi se tu. znaèi pusti ti to što ga je on odradio dobro ako traži puno para.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo
Najzad i meni da svane :)

Sutra mi stize Kawasaki ZZR 600 1991 god

 

 

Ipak cu poslusati savete prijatelja da uzmem yamahu tenere 750 cc

 

Brate,jel ti nas zajebavash sa ovim naslovom! :roll: :evil:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Pecinci
  • Motocikl: Aprilia atlantic 125

Motor je jako dobar za voznju i udoban je, ja ga imam i to mi je prvi motor koji sam kupio od vecih. Ako te interesuje imam ja kawasakija zzr600 iz 1992god uvezen i registrovan do 2008godine i uradjen servis. prodajem ga jer mi je brat pao sa njega i samo malo su osteceni oklopi ali ja ga i takvog vozim. imas like u mojoj licnoj galeriji, pa ako te interesije nazovi na 063/567-624 Danijel

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Ta dva motora ne mogu da se porede posto nisu ni priblizno slicne klase i namene. Ako vec hoces misljenje: uzmi Teneru, naravno Super Teneru 750.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo
YOman si malo nervozan ? :twisted:

Lepo pise da sam dosao po savet dali da uzmem ili ne' date='a naslov...pa jbg[/quote']

 

Ne,sinak....nisam nervizan!

Nego imaj poshtovanja prema drugovima forumashima kao i poshtovanja prema pisanoj rechi koje drugi chitaju i ....gube vreme! :evil:

Relax! :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Becej

Cekaj malo kakvo vreme....jel neko ovde na konjickim trkama pa zuri negde....

Daj bre opusti se,takve se gluposti pisu a ti se sada zakacio za ovo ko pijan plota.....

Svestan sam da nemaju nista zajednicko ali mi se te dve masine dopale....

 

UZIMAM TENERE 750 KRAJ

 

 

Zakljucajav ili brisi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo

Sinak,ako je ovo tvoja konachna odluka..

 

UZIMAM TENERE 750 KRAJ

 

..chesitam na izboru! Mnogo blizze mom poimanju mostromciklizma nego neki ZeZeri! :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja