Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki SV 650/s

Recommended Posts

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Parola snadji se. Nekad i skinem karbove da prestelujem. Ali cesce se desi da bude OK sa pocetnim stelovanjem, sem ako je jedan cilindar u losijem stanju. A to unapred znam jer izmerim kompresiju.

A imam i onaj uglovni srafciger bas za tu namenu, imam kratkih srafcigera, a imam i home made alata za tu namenu. 

A iskreno, spasava me sto imam bas dugacke prste a tanke. Lopovske.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1095 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /

U Srbiji verovatno nikako iako ima homologaciju a samim tim i dozvolu za prodaju na našem tržištu... Legalno uvezen, plaćene sve dažbine i kupljen u prodavnici sa fiskalnim računom. 

 

Ali zato motor ima fabrički far sa kojim može da se slika   :bacikosku:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Ruma
  • Motocikl: Suzuki SV650, Honda VFR 800 Vtec.

Kolege pomagajte. :) Pre tri meseca stavljen nov akumulator, provereno punjenje, kažu sve je ok. Tako je i bilo do subote. Posle završetka manifestacije na sajmu sedam na mašinu, okrećem ključ, pritiskam taster za paljenje, kad ono iznenađenje! Zaverglao par puta i nema više snage. Upalimo na guranje i odvezem se do obližnjeg moto kluba na žurku. Posle žurke ista priča, palimo na guranje i odvozim se kući. Sutradan ga dopunim na pametni punjač i upalim normalno. Za početak idem do prodavnice gde sam uzeo akumulator da provere i njega i punjenje. E sad druga stvar što mene muči je to što prethodnih dana tokom startovanja zagrejane mašine dugo vergla dok ne sastavi. Zbog čega se to dešava i odakle da počnem sa rešavanjem tog problema? Ima li neko predlog ili savet? U pitanju je prva generacija sa karburatorima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 518 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650N, TDM900

Odmah da se ogradim da nisam stručan ali sam imao isti problem. Neki kreten od majstora nije mogao da provali šta je i on mi zameni regler iako je punjenje pokazivalo ok vrednosti. Da ne dužim, drugi majstor provali da je problem bio u namotajima a ne regleru, skine onaj krš kineski regler koji je bio stavio prethodni majstor a umesto njega mi vrati onaj moj originalni koji je i bio i koji je ispravan. Nikada više nisam imao problema sa strujom. A ni sa bilo čim drugim :) Ulje malo pije ako ga gaziš po autoputu, to me nervira ali motor je pravi Golf dvojka :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 475 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: suzuki sv 650 s,kawasaki z750,honda nsr 125 f2

Golf nego sta ja ih gazim punih 9 god i jos uvek masine su top nisam nikad imao veci kvar a ko me zna zna da teram non stop vremeski uslov nebitni samo da se tera. Neverujem da cu i menjati.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Ruma
  • Motocikl: Suzuki SV650, Honda VFR 800 Vtec.

Bio sam do prodavnice, tamo kažu da ne puni kako treba. Kada su svetla ugašena napon je 13,9 a kad se upale svetla pada na 12,8. Otišao sam do majstora, on prikačio isto i kaže ne valja regler. Videćemo šta će uraditi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7065 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Nije baš doživotna garancija, ali je toliko dobro urađen da si miran duuugo vremena a ako kojim slučajem i uspeš da ga sjebeš sa lošim akumulatorom itd, Joška ga je tako napravio da može da se otvori (nije zaliven kao fabrički) pa se zameni crknuta komponenta i vozi dalje, ne moraš da kupuješ novi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Ruma
  • Motocikl: Suzuki SV650, Honda VFR 800 Vtec.

Majstor stavio regler sa Kavasakija. Taman sam hteo da ga zovem i kažem da ću doneti Joškin regler, a on me preduhitrio. Za sada radi sve kako treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Bac
  • Motocikl: Piaggio X9 180, SV650S

Aj i ja da pitam. Juce poceo motor da mi se gasi u NS po najvecoj guzvi dok na kraju nije vise hteo ni da upali. Ispraznio se aku. Upalio na kablove i vec me uhvatio mrak. Svetla kao svece da sam upalio nista ne vidim. Danas izmerio punjenje. Na 3k bez svetla 14v. Sa svetlima 12,8. Na leru bez svetla 12,8 sa svetlima 11,8. Regler Joskin. Jel moguce da se pregrejao i da je nesto vrisnulo. Da napomenem kad sam stavio regler punjenje je uvek bilo oko 14v bez obzira na obrtaje i potrosace.

Promenio član Kele101

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Bac
  • Motocikl: Piaggio X9 180, SV650S

Regler je iskrojen jer je bio velik da stane iza zadnje bocne plastike i pricvrscen za ram. Motor mi se juce toliko grejao da ram nisi smeo da pipnes. Jbg stani kreni guzva kao da su svi izasli da voze. Pa kontam da mozda od tolike vrucine nije nesto vrisnulo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Moze da bude. Ja regker ukrajam i stavljam na fabricko mesto. Stavio sam na jedno 6-7 SVova i nema problema. 

Ali je Joska imao jednu seriju komponenti koja je bila losa i rekao je da sve te reglere menja. Posalji mu regler da pregleda. To ti je moj predlog. Ali pre toga pogledaj kontakte, najcesce bude do njih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Bac
  • Motocikl: Piaggio X9 180, SV650S

Sutra sve pregledam. Regler je kod mene jedno 4 godine i nije bilo problema. I ja sam ga stavio tu gde je bio fabricki samo sto je juce bio pakao ta voznju u gradu. Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Bac
  • Motocikl: Piaggio X9 180, SV650S

Regler ispitan i diode su ok. Punjenje na leru i pod gasom bez svetla ide od 13.6 do 14v. Cim upalim svetla pada na 12.6v. E sad izdzekao sam jednu sijalicu i izmerio napon i do nje dolazi 8v. Kad iskljucim obe napon je ok odnosno 12v. Izgleda da me tu nesto zeza u tim kablovima za svetla ali nemam pojma gde da gledam i sta da trazim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Isproveravaj masu. Prati gde ide i kako je postavljena. 

On 11.9.2021. at 18:23, abarth_maniac je napisao:

Ali pre toga pogledaj kontakte, najcesce bude do njih.

Da se ponovim, ovo neka ti bude prvi korak. 

Ako si siguran da je regler OK, ostaju namotaji i instalacija.

Instalacija se sastoji u osnovi od: provodnika, prekidaca, osiguraca. 

Tu negde ces i naci problem, nije Bozije slovo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Bac
  • Motocikl: Piaggio X9 180, SV650S

Ponovo izlemio sve kontakte izmedju reglera i namotaja, napunio aku preko noci i danas punjenje ok, odnosno drzi na 14v.

Instalacija vizuelno nigde nije ostecena ili da je negde nesto prikljesteno, ostao mi jos samo prekidac za svetla da proverim.

Namotaji takodje provereni i sve ok.

I dalje je prisutan taj problem u dzekovima za sijalice da kad su sijalice prikljucene da je napon 8v, bez sijalica je 12v.

 

Da li je moguce da me zeza akumulator, odnosno da je on los i da pravi ovu zajebanciju.

Nema vise onu snagu kao kad sam kupio motor, a i ko zna koliko mu je vremena.

Svakako sam planirao da uzmem novi ali sam odugovlacio.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 475 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: suzuki sv 650 s,kawasaki z750,honda nsr 125 f2

Pa pazi aku sam menjao svake 3 god tako da nisa imao poteskoca,to jes cim mi je pao napon ja sam menjao,i terao bez frke mada sam sumnjao u te xneon da negde vuku. Treba proveriti drug mi ih je povezao ali sve do sada sto je radio je bez greske ali proveri za svaki slučaj. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Bac
  • Motocikl: Piaggio X9 180, SV650S

Skinuo sam xenone. Resio sam problem ali ne znam sta je bilo. Krenuo sam od reglera prema farovima. Svaki spoj sam ponovo izlemio. Sve dzekove ocistio. Promenio dzekove za sijalice i sad sve radi. Aku cu da menjam svakako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja