Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki SV 650/s

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 633 postova
  • Lokacija: New Now City
  • Motocikl: Suzuki SV 650 s k1

Da li je josh neko imao problem da mu se nakvasi kapica svecice prednjeg cilindra prilikom voznje na jakoo jakoj kishi, i da mu pravi problem? Chitao sam na netu i kazhu da je to veliki propust,jel ima neko neki predlog kako to reshiti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Da li je josh neko imao problem da mu se nakvasi kapica svecice prednjeg cilindra prilikom voznje na jakoo jakoj kishi, i da mu pravi problem? Chitao sam na netu i kazhu da je to veliki propust,jel ima neko neki predlog kako to reshiti?

 

Imao sam ja, desavalo mi se da skroz prekine prvi cilindar, resio sam tako da

sam stavio SILIKONA oko kapice ili lulice ( kako ko vec zove ) i posle toga

nisam imao vise problema.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 633 postova
  • Lokacija: New Now City
  • Motocikl: Suzuki SV 650 s k1

Da li je josh neko imao problem da mu se nakvasi kapica svecice prednjeg cilindra prilikom voznje na jakoo jakoj kishi, i da mu pravi problem? Chitao sam na netu i kazhu da je to veliki propust,jel ima neko neki predlog kako to reshiti?

 

Imao sam ja, desavalo mi se da skroz prekine prvi cilindar, resio sam tako da

sam stavio SILIKONA oko kapice ili lulice ( kako ko vec zove ) i posle toga

nisam imao vise problema.....

 

Ja se juche vracao sa sela za grad i posle jedno 15 ak km po kishurini krene da trese i da radi nenormalno,ja stao zavuchem se i pogledam oko kapice i blata i kamencica i svega i reko ajd valjda nema shanse da udje u cilindar teracu lagano. I palio se povremeno i taj prvi na trenutke,al dovezao sam se samo na drugom. Hvala Bobane,probacu to sa silikonom,valjda mu nisam naneo nikakvo zlo sa tih 30 ak predjenih km na jednom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda CBR1000F Dual

Kod mene se javio isti problem, ali prethodno je menjana svecica i kapica nije bila navucena do kraja. Posle toga nikakvih problema uopste po kisi nisam imao. Proveri ti bolje prvo kakvi su ti kablovi pre nego sto ista uradis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 633 postova
  • Lokacija: New Now City
  • Motocikl: Suzuki SV 650 s k1

Kod mene se javio isti problem, ali prethodno je menjana svecica i kapica nije bila navucena do kraja. Posle toga nikakvih problema uopste po kisi nisam imao. Proveri ti bolje prvo kakvi su ti kablovi pre nego sto ista uradis.

 

Promenio sam svecice pre 400km,a ako se deshavalo josh puno ljudi ne vidim shto bi bio problem do kapice onda :/? edit : pogledacu sutra jel navuchena dobro kapica,al kontam da je sve u redu sa njom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Iceman, 173 postova
  • Lokacija: Beograd

Evo i ja da se prijavim.

 

Pre otprilike godinu dana sam kupio SV650n K5 crne boje.

 

jedA3_p3010013mediumsmall.jpg

 

Auspuh je bio neka vrlo losa kopija Yoshimure. Brzo se raspao pa je pao jedan iz Robertove radionice(Race Ada). Zvuk i izgled su savrseni. Kad sam ga kupio montirao sam mu ralicu. Vrlo brzo sam shvatio da je vesanje, a pogotovo prednja viljuska, vrlo lose i mekano. Vise puta sam uspeo da nabijem prednji tocak na hladnjak sto me je izuzetno nerviralo >:(. Od modifikacija i dodataka ima alarm, nosac kofera sa koferom, podmazivac lanca, male led migavce, Automatic Timing Retard Eliminator (aTRE), custom sediste(Boban Zemun), indikator brzina, treptuce stop svetlo, i najvaznije ceo prednje vesanje od GSX-R 750. Sve modifikacije i dodatke sam sam pravio i montirao.

 

aTRE

 

Gear indicator

 

Malo slika 8)

 

K0aLK_p4020001small.jpg

 

S7yZp_p4020002small.jpg

 

XMRir_p4020003small.jpg

 

Wv1qf_p4020005small.jpg

 

dwUWE_p4020006small.jpg

 

WpYk8_p5030009small.jpg

 

USD stapove sam rasturao, cistio i naravno menjao ulje. Ostalo je jos da promenim zadnji amortizer i mozda da promenim far i stavim neki Street fighter far...

 

Sa ovom viljuskom sam presao oko 500km za sad i utisci su odlicni. Nema vise tonjenja prednjeg kraja i nesigurnosti pri kocenju. O mogucnostima stelovanja necu ni da pricam....

 

P.S. Juce sam vozio oko 300km po kisi i nije se ni zakasljao :moto3:

 

Pozdrav

Mario

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 788 postova
  • Lokacija: Indjija

Takodje da se prijavim da sam imao problem sa "mokrom svecicom", prosle godine vracajuci se po, bukvalno, oluji sa Palica posle nekih 80 km voznje prednji cilindar je krenuo da otkazuje da bi posle par km potpuno umro, beshe tu neka pumpa, uspeo sam nekako da osushim kabl i da se otkotrljam dalje na oba cilindra.

 

Na novijim modelima sv-a, na stromu i na gladiusu sam primetio da ugradjuju malu plastikicu ispod hladnjaka koja navodno stiti prednji cilindar od kontakta sa vodom, koliko zaista pomaze ne znam, bilo bi dobro da se neko od kolega sa tom modifikacijom javi i da nam prenese utiske iz prve ruke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Na prvoj generaciji jednostavno kad je velika voda tj. kisa i vozi se dovoljno brzo

prednji tocak zalije tacno direkt u rupu svecice, gumena zastita ima rupice prodje do

svecice i pocne da prekida i stane, voznja na jednom cilindru NIKAKO nije pozeljna... :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: k25

 

Na novijim modelima sv-a, na stromu i na gladiusu sam primetio da ugradjuju malu plastikicu ispod hladnjaka koja navodno stiti prednji cilindar od kontakta sa vodom, koliko zaista pomaze ne znam, bilo bi dobro da se neko od kolega sa tom modifikacijom javi i da nam prenese utiske iz prve ruke.

 

Ja sam imao prilike da zaronim u baretinu do hladnjaka,nisam imao nikakvih

problema,sto se tice zavesice ispod hladnajka stici prednji cilindar,

nema sanse da udje voda

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Sto se kise tice, ja sam (nazalost) u poslednje vreme imao mnogo prilike da testiram motor po istoj! ZR_NS sam pokisao u jedno 5 navrata, a u nedelju sam kisnuo bukvalno ceo put, a poslednjih 10ak km po potpunom pljusku!!!!!! I za sad nikakav problem! Cak sam posle jedne kise prao motor vapom u perionici i dok sam prao prednji cil i hladnjak slucajno predjem mlazom preko dekle i kapice...

Tad sam pomislio da ce biti problema ali nije! Ne znam da li ima razlike kod S i N varijante u blatobranu mozda, nisam obracao paznju, pa da ima veze kako baca vodu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 633 postova
  • Lokacija: New Now City
  • Motocikl: Suzuki SV 650 s k1

Pu jebem mu,ja imam s stari model isto kao ti a napravio mi problem posle 10 km po kishi :/ silikon+neka gumena zastita ne gine..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Ne verujem da je razlika u S i N varijanti u prednjem blatobranu, ali je cinjenica dok je bio S i u PUNOM oklopu nisam imao problema sa vodom..... Inace proverite ULJE da li mirise na benzin vi kojima se desavalo i toko ste vozili..... :'(

post-132-0-47803400-1305192089_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: k25

 

Vise puta sam uspeo da nabijem prednji tocak na hladnjak sto me je izuzetno nerviralo >:(

 

Ne znam kako je to moguce,jedino ako su ti viljuske bile skroz mekane,ali opet... :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

Danas sam hteo da poručim DanMoto varijabilne heblove kao što je MaRko montirao na svoj SV i ružnog li iznenađenja!

Više ih ne prave Za naše štapove prečnika 41mm, nego samo veće, od 43mm pa nadalje :lud::ups:0plac.gif

Pokušaću za koji dan opet, možda samo trenutno nemaju u ponudi. Ako ne uspem moraću da ganjam nekog majstora da mi ih napravi. :ljut:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: k25

Danas sam hteo da poručim DanMoto varijabilne heblove kao što je MaRko montirao na svoj SV i ružnog li iznenađenja!

Više ih ne prave Za naše štapove prečnika 41mm, nego samo veće, od 43mm pa nadalje :lud::ups:0plac.gif

Pokušaću za koji dan opet, možda samo trenutno nemaju u ponudi. Ako ne uspem moraću da ganjam nekog majstora da mi ih napravi. :ljut:

 

Sve se da resiti

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda CBR1000F Dual

Kod mene se javio isti problem, ali prethodno je menjana svecica i kapica nije bila navucena do kraja. Posle toga nikakvih problema uopste po kisi nisam imao. Proveri ti bolje prvo kakvi su ti kablovi pre nego sto ista uradis.

 

Promenio sam svecice pre 400km,a ako se deshavalo josh puno ljudi ne vidim shto bi bio problem do kapice onda :/? edit : pogledacu sutra jel navuchena dobro kapica,al kontam da je sve u redu sa njom.

 

Izvinjavam se, nisam bio dovoljno precizan. Proveri koliko su ti dobri kablovi, mozda su za zamenu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

Danas sam hteo da poručim DanMoto varijabilne heblove kao što je MaRko montirao na svoj SV i ružnog li iznenađenja!

Više ih ne prave Za naše štapove prečnika 41mm, nego samo veće, od 43mm pa nadalje :lud::ups:0plac.gif

Pokušaću za koji dan opet, možda samo trenutno nemaju u ponudi. Ako ne uspem moraću da ganjam nekog majstora da mi ih napravi. :ljut:

 

Sve se da resiti

 

Momentalno ih nema. Nijedna dimenzija, ni na ebayu, ni kod proizvođača. Ništa mi nije jasno... :stabre:

Strpiću se dok se ne pojave.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 633 postova
  • Lokacija: New Now City
  • Motocikl: Suzuki SV 650 s k1

Imam problema sa alnaserom, danas seo na motor stisnem dugme medjutim nishta, ni da proba da zavergla. Gledam ima struje,pali svetla i sve. Chuknem ga malo gumenim cekicem, naspricam wd om kontakte tu u kutiji i nishta i dalje :/ zadnjih 10 ak paljenja nije pokazivao nikakve znake slabosti kao da ce riknuti,samo od jedared. pomagajte :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

kažu da ima neki relej, što prekida "glavnu struju", valjda ona debela žica što ulazi u anlaser, kad bi znao gde se nalazi pa da "čukneš" malo njega, možda pomogne. il` da vidiš da li dolazi sruja do njega od start dugmeta, pričam napamet jer mislim da bi tako trebalo da radi po nekoj logici. a možda bidnu i četkice. :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 633 postova
  • Lokacija: New Now City
  • Motocikl: Suzuki SV 650 s k1

Ja i struja nikako nismo drugari, tako da kontam da mi je najpametnije da ga startujem na gurku i pravac do elektricara :/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

proveri osigurače, i kakav ti je spoj na klemama baterije, ja bi za taj slučaj išo kod električara tj. viklera tek kad bih spržio namotaje. probaj da ustanoviš makar da li ima struje u onoj debeloj žici što ulazi u anlaser(samo kad je pritisnuto start dugme). veliko je zadovoljstvo kad nešto sami rešimo.

 

 

 

 

edit: a i ja, umesto da se sad vozikam, čučim ispred kompa :lol: i

 

:cirka2: vino :D

 

 

post-13916-0-30669300-1306079524_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 633 postova
  • Lokacija: New Now City
  • Motocikl: Suzuki SV 650 s k1

Napisao sam da ima struje,pali i dugo i kratko svetlo,sirenu,zmigavce i sve. Provericu da li ima struje u toj zici kad je stisnuto dugme,to si u pravu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja