Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki SV 650/s

Recommended Posts

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
On 14.4.2020. at 21:53, JankelA je napisao:

Da li mozda zanima nekog sira zadnja felna (guma 180) za SV u zamenu za fabricku?

Ajd pitanje... Jesi li vozio sa tom felnom? 

Ja nisam ali verujem da je ciklistika slabija, da losije drzi krivinu i teze se natempira na teme. 

Ali verujem da izgleda fantazija!

Kome je sta bitnije, naravno, nego pitam jer me bas zanima. 

EDIT:

Pitaj @Havarisan da li mu je zanimljiva trgovina. 

Promenio član abarth_maniac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Jedini benefit je kao što Abarth kaže je izgled. Sve ostalo je lošije. Pogotovo na motociklu kao što je SV.  Motocikli sa užom gumom znatno brže idu kroz krivine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Vozim tako od prvog dana tako sam ga kupio, neko pre mene je to stavio samo sto 'majstor' nije ubacio cauru/distancer sa leve strane pa se tocak naslanjao direktno na viljusku.
Ne mogu da uporedim sa fabrickom jer nisam nikad probao motor sa njom, jedino sto sam primetio je da se guma 160 na ovoj felni ne trosi ravnomerno, 180 koja je bila na motoru kad sam kupio je bila ok potrosena, ali meni se vec druga 160 istrosila po sredini dok je na stranama dobra sara.
Planiram svakako da kupim fabricku umesto ove ali rekoh ako mozda ima nekog da bi hteo da stavi siru pa da izvrsimo zamenu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Generalno, SV je lagan, ciklistikamu je dobra. Sa 160/60 i 120/70 (fabricki je 60) lezi fantazija. Jos ako su napred opruge neke krstena a ne fabrika, milina. 

Zato sam te i pitao. 

A kad na siroku felnu razvuces gumu 160, onda sve pada u vodu. Mislim da ces da se preporodis sa fabrickom dimenzijom felna/guma. 

 

Opet kazem, javi se Zivi Havarisanom, verovatno ima tocak. Dal ce hteti zamenu ili ne, ne znam. 

Ako treba dodatna pomoc, tu sam. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Hteo sam da kupim fabricki ali da mi ostane i ovaj, medjutim kod nas su cene (bar na mestima gde sam pitao) malo vece nego sto sam ocekivao, u Italiji sam nalazio po 40-50e komplet tocak sa gumom, diskom i lancanikom, a kod nas skoro 3 puta vise.

Vazi, kontaktiracu kolegu, hvala na savetu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Beograd/Mirijevo
  • Motocikl: SV650

Kad menjam sajlu gasa, jel moram da menjam obe? Ili samo gornju, za povlačenje. Sa njom imam problem. Za malo je kreća. Kad se smota pun, previše se nategne i zato mi glavi ručica

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki versys 650

Drugari je l može mišljenje o ovom sv-u, kako vam se čini cena i stanje onako odokativno a i možda neko sa foruma zna vlasnika?

https://www.polovniautomobili.com/motori/14671288/suzuki-sv-650s

Kupio bih prvi motor uskoro, polagao sam na sv-u ali naked i poprilično mi se svideo.

Razmišljam i o v stromu ali bih dao prednost sv-u zbog cene, ipak je prvi motor pa mi je bolje da prođem malo jeftinije a i da bih mogao da kupim neku solidnu opremu ( imam samo kacigu a uzeo bih jaknu, rukavice, neke pantalone i cipele ).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Licno ne volim tu ciganiju kad im odseku zadnji blatobran, i kada originalni debeli auspuh skrate, pa to grozno izgleda, mada sem toga motor ovako na slikama sasvim korektno izgleda, ima crash barove, 

skini mu koju stotku dole za upropasten auspuh i zadnji blatobran i nedostatak suvozackog rukohvata, i za dobru cenu imas dobar motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Moj SV je 2004 pa dobro znam ramove. Na 10 fotki pozadi oljustena farba. Meni je alu ram i tu nema farbe niti sta da se ljusti. Neka se jave vlasnici sa crnim ramom. Jel to moze ovako da se oljušti farba?


 

 

50387C2A-2BDC-4837-AB46-D63E94D822AC.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Obicno bude suprotno. Npr. za moj motor kaze da je 2005 ili 2006 godiste. Ram sivi. Ja pogledam i vidim da je 2004. godiste. U Svajcarskoj recimo kao godinu unose datum prve registracije a ne proizvodnje. Bio u salonu godinu-dve. 
U ovom slucaju je moguce da i vlasnik pogresi. Napisao da je 2004 a ono je 2005.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Mostar
  • Motocikl: Fazer 8
1 minute ago, pilip88 said:

https://www.svrider.com/threads/original-black-frame-paint.127985/

Na ovom forumu spominju kako imaju ogrebotine na crnom ramu.

Ali opet mi nije jasno ovo sa godištem i bojom rama.

Prva generacija ima sivi ram. Druga generacija 2003 do 2005 ima sivi ram ali je drugačiji kao i dosta stvari na drugoj generaciji. Od 2005 godišta ima crni ram.

Posto je ovaj 2004 ram je vjerovatno ofarban i to ne bas dobro, sudeći po tome kako se guli. Fabrički crni ram se ne bi trebao tako guliti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki versys 650
On 30.4.2020. at 1:08, JankelA je napisao:

@pilip88 imam ja na prodaju ali stariji model, evo tema pa mozes da pogledas ako te zanima 2000god

Video sam ga i pratim oglas :)

Još uvek se premišljam oko toga koliko para mogu da izdvojim a od toga mi zavisi izbor motora. Ipak bih posle malo više razmišljanja uzeo v strom 650 ali videću još, nikako da stignem da odem da pogledam neki i da vidim kako mi odgovara kada sednem na njega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i

Hoće li neko prodavati uskoro drugu generaciju naked? :) Nema ništa na oglasima, možda neko od vas planira se ponovi nečim boljim. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Fazer 600
On 29.4.2020. at 11:00, pilip88 je napisao:

Drugari je l može mišljenje o ovom sv-u, kako vam se čini cena i stanje onako odokativno a i možda neko sa foruma zna vlasnika?

https://www.polovniautomobili.com/motori/14671288/suzuki-sv-650s

Kupio bih prvi motor uskoro, polagao sam na sv-u ali naked i poprilično mi se svideo.

 

@pilip88 Sada videh tvoje pitanje i link ....motor je prodat pre par dana .To je bas korektan motor za taj novac .....vozio sam ga u par navrata....jbg da sam video ranije savetovao bih da ga kupis....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: 2 x '04 Suzuki SV650

Da se pohvalim i oživim temu malo, ja rešio sedište koje me je nerviralo otkad sam kupio motor (suvozačko bilo pocepano) :D 

Uz to i omekšano memorijskom penom, sad je milina za voziti, ne znam kako sam išao na turu na onoj dasci pre :D
Materijal je antislip, pa više ni ne šetam po sedištu, vrlo sam zadovoljan investicijom, kud nisam pre odradio :)

 

IMG-20200523-121832.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki versys 650
On 9.5.2020. at 12:19, Overpressure je napisao:

Hoće li neko prodavati uskoro drugu generaciju naked? :) Nema ništa na oglasima, možda neko od vas planira se ponovi nečim boljim. 

Nema ih uopšte, gledam i u inostranstvu, mnogo više ima s varijanti.

Kod nas u oglasima vidjam samo ovaj

https://www.polovniautomobili.com/motori/15450049/suzuki-sv-650-25-kw 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Jel zna neko gde bih mogao da nadjem (i da li uopste kod nas moze da se nadje posebno) dihtung za desni dekli, primetio sam da mi se masti agregat sa donje desne strane pa predpostavljam da je popustio?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ako ne nadjes dihtung, kupi "Victor Reinz" diht masu... Nema greske, postojana i kvalitetna, godinama koristim nikada popustila nije!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja