Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki SV 650/s

Recommended Posts

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Evo i ja se uclanio posle par dana gledanja foruma! Pa ako me primate udrustvo, rado bih podelio iskustva i misljenja sa vama... Mozete pitati sta god vas interesuje, s obzirom da studiram masinstvo, i dosta dugo sam u svetu motocikala, tako da ako znam odg. rado cu vam pomoci! ;)

A evo i mog ljubimca ( ako sam umeo da postavim fotku :) )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

Korekcija spiska:

 

1. MaRko

2. Ivan_ZR

3. RAmireZ

4. rboban

5. Lug

6. gio

7. stefan

8. Nucleus

9. to crank

10. SrdjanNS

11. maresv

12. sine

13. s.i.m.a

14. majstor Pera

15. Rancic

16. ProjectLord

17. abarth_maniac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Moram samo da se nadovezem na temu oko vrste ulja, pre neki dan uradih servis pa sam se razmisljao koje ulje, ali je dobio MOTUL 5100 10/40 ester...

Viskozitet ima veze sa temp. tj. klimom i ima tabela u originalnom manualu, ali jedna od bitnijih stavki je API oznaka, tako da pazite na to, ona zavisi od kontrukcije agregata, tj. od koriscenih materijala i samim tim zazora i povrsinske obrade materijala... Tako da ako ga na bardalu nema oznake onda je to ??

Tako da za starije masine ( moj sv ja `99) nije pametno sipati fullsinthetic, jer je on za novije konstrukcije i ima visu API specifikaciju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 633 postova
  • Lokacija: New Now City
  • Motocikl: Suzuki SV 650 s k1

Dobrodoshli momci :)

@Abarth ja sam isto sipao 5100 10w10,razmisljao sam se izmedju 7100{pune sintetike} ali sam takodje pogledao manual,i video da samo 5100 ima sg sertifikat,a preporucuje se sf ili sg odobren od api-a! Ako bude troshio 10w40 dobice sledeci put 15w50 i sve super :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: k25

Korekcija spiska:

 

1. MaRko

2. Ivan_ZR

3. RAmireZ

4. rboban

5. Lug

6. gio

7. stefan

8. Nucleus

9. to crank

10. SrdjanNS

11. maresv

12. sine

13. s.i.m.a

14. majstor Pera

15. Rancic

16. ProjectLord

17. abarth_maniac

 

'De mene prvog,ovca predvodnica :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

Tako smo se pojavljivali u ovom našem podforumu, tim redosledom. Zato ne bi niko trebao da se buni. Ti ponajmanje jer si i pokrenuo ovu temu. :takoje: :takoje: :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Beograd

Zdravo svima,

 

Da se javnem i ja! :)

Postao sam ponosni vlasnik SV650s K2 pre 2-3 nedelje :)

 

b7EeU_19594119045466104041143.jpg

 

 

Za razliku od chopera, mog prethodnog motocikla, polozaj sedenja je... :moto3::) tako da se jos uvek navikavam (ucim kako da sedim pravilno :P)

 

Inace sa SV-om sam prezadovoljan, presao sam oko 1000km.

Juce je pala tura od 300km (Bg-Prijepolje)sa jednom pissss-pauzom. Nisam se nimalo nazuljao ni zamorio. Motocikl ubrzava loodacki, 90% puta sam vozio 5-tom brzinom.

 

U planu su manje modifikacije: oklop, slider-i, kofer a mozda i auspuh i vizir :) , ali otom-potom, kad se bude imalo para :P

 

Cestitam,i neka je sa srecom ! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Beograd

Evo i ja se uclanio posle par dana gledanja foruma! Pa ako me primate udrustvo, rado bih podelio iskustva i misljenja sa vama... Mozete pitati sta god vas interesuje, s obzirom da studiram masinstvo, i dosta dugo sam u svetu motocikala, tako da ako znam odg. rado cu vam pomoci! ;)

A evo i mog ljubimca ( ako sam umeo da postavim fotku :) )

 

Dobrodosao :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBRF4i, KLX650, TT600S

Zdravo svima,

 

Da se javnem i ja! :)

Postao sam ponosni vlasnik SV650s K2 pre 2-3 nedelje :)

 

AEK6V_19594119045466104041143.jpg

 

 

Za razliku od chopera, mog prethodnog motocikla, polozaj sedenja je... :moto3::) tako da se jos uvek navikavam (ucim kako da sedim pravilno :P)

 

Inace sa SV-om sam prezadovoljan, presao sam oko 1000km.

Juce je pala tura od 300km (Bg-Prijepolje)sa jednom pissss-pauzom. Nisam se nimalo nazuljao ni zamorio. Motocikl ubrzava loodacki, 90% puta sam vozio 5-tom brzinom.

 

U planu su manje modifikacije: oklop, slider-i, kofer a mozda i auspuh i vizir :) , ali otom-potom, kad se bude imalo para :P

 

Cestitam,i neka je sa srecom ! :takoje:

 

 

Hvala! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Rakovac
  • Motocikl: zrx1200

pozdrav,

 

pre 15-ak dana sam poručio-licitirao iz USA preko Ebay-a fuzaster sa nosačem za suvozača(levi) za stari model SV-a...pošto su mi ovi naši tražili 100+EUR za isti, danas stigao za 1390 DINARA(sve sa poštarinom) hahahaha, tako da se vredi malo potruditi za kakvu sitnicu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

pozdrav,

 

pre 15-ak dana sam poručio-licitirao iz USA preko Ebay-a fuzaster sa nosačem za suvozača(levi) za stari model SV-a...pošto su mi ovi naši tražili 100+EUR za isti, danas stigao za 1390 DINARA(sve sa poštarinom) hahahaha, tako da se vredi malo potruditi za kakvu sitnicu

lepa informacija, kako si platio? kako su ti poslali, zapakovali, jel stiglo običnom poštom?

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Rakovac
  • Motocikl: zrx1200

Platio paypal-om kao i sve do sada, poslali mi USPS-om priority mail-om za 16 dana, paket mi je donela pošta (ili postexpress) nisam video, pošto mi je poslato na firmu a isporučila koleginica.

 

Ukoliko neko ima viška nosač kofera za stari model rado bih ga zamenio za određenu svotu novaca, ili eventualno ko je dobre volje da mi posudi da iskopiram fabrički, tj. GIVI-jev

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

Platio paypal-om kao i sve do sada, poslali mi USPS-om priority mail-om za 16 dana, paket mi je donela pošta (ili postexpress) nisam video, pošto mi je poslato na firmu a isporučila koleginica.

 

Ukoliko neko ima viška nosač kofera za stari model rado bih ga zamenio za određenu svotu novaca, ili eventualno ko je dobre volje da mi posudi da iskopiram fabrički, tj. GIVI-jev

hvala za odgovor, možda ti ovo pomogne za vađenje mere: http://www.kappamoto...nload/K521L.pdf

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda CBR1000F Dual

Sto se tice ulja ja sam sipao Yamalube polusintetiku 10w40 API SG, i to je fabricka preporuka, pa ce mo videti. Prethodni vlasnik mi rece da mu je trosio samo Motul, ali neznam koji, pretpostavljam 5100.

 

Imam Givijev fabricki nosac kofera, ali sam u Nisu. Ako mogu ikako da pomognem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 791 postova
  • Lokacija: Зрењанин
  • Motocikl: Sv650n

Maska i blatobran ofarbani. Ali ralica mu nevidjeno fali. @Ogi, ajd ako imas bajk uslikan sa strane, da fotosopiram tvoju ralicu. Ta mi se jedina definitivno svidja, pa kad se zabode neka kinta da se radi :)

post-3978-0-12009200-1303413537_thumb.jpg

post-3978-0-43610800-1303413556_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: k25

pa da,dosta je bilo,a i kriza je

 

Jbg,bice bolje...

Koliko si presao sa SV-om.koliko km ima,

jel si ulagao nesto osim redovnog odrzavanja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

pa da,dosta je bilo,a i kriza je

Kakva kriza? Pa mogao si samo da ga voziš bez tablice, a kad staneš na noge da platiš državi ono što traži. Žao mi je kad vidim da je jedan bajker manje. Ili si samo uzeo nešto jeftinije?

 

pa da,dosta je bilo,a i kriza je

 

Jbg,bice bolje...

Koliko si presao sa SV-om.koliko km ima,

jel si ulagao nesto osim redovnog odrzavanja?

 

Čovek je kupio full oklop i ofarbao ga u tu lepu boju, plus Leo Vince i šta ti ja znam šta još.

Ajde sine javi se da čujemo šta ti bi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Beograd

Dajte drugari polako,doslo mi,dobra ponuda,malo se i zasetio i odlucio da ga dam odlucnom kupcu.Jbga jeste lep i jedinstven sa americkom bojom i full oklopom masivan,ali eto.Od ulaganja nista sem mog sminkanja,guma i ulja,presao sam desetak hiljada,motor dvadesetak,bukvalno je kao nov,videcemo mozda neki beverly 200 cisto da me dune vetar i da mogu na kaficu da odem,ali za sad malo bez motora,i ako ne smeta bicu jos prisutan na ovom podforumu,ako nista drugo mozda nekom dam neki savet ;)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja