Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki SV 650/s

Recommended Posts

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Cubi u NS ima dosta tih srafova u prodaji. Nisam siguran da li ima dimenziju za SVa, ali je moguce. Ako se ne snadjes, javi se utorak pa cu da premerim pa mozemo dati strugaru da napravi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15
On 16.2.2019. at 0:51, abarth_maniac je napisao:

Ajd da budem prvi gorepomenut.

Samo da se odmah razumemo, da ne dodje do zabune.. Nisam nikoga hteo da provociram ili prozovem. Znam ljude koji peru motor u perionici, zato sam tako i napisao pa sam mozda zvucao kao da prozivam ljude koji peru na taj nacin. Imam neko svoje misljenje o tom pitanju, ovde sam ga izneo i to je to :)

 

On 16.2.2019. at 7:42, Marek1987 je napisao:

Auuuu ovaj deo mi se najvise svidja: "Na kraju uz hladno pivo sve cetiri uvis i uzivas u pogledu.." Kako si to lepo opisao! emoji16.png

Ne samo da lepo zvuci, nego tako i jeste (bar u mom slucaju).. To je neka moja praksa i mogu da ti kazem da u tom delu pranja i sredjivanja uzivam isto koliko i u samoj voznji :takoje:

Imam dva cilindra viska za ovu temu, tako da sam odoh pre nego me izbacite.. :D Pozdrav!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1016 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

@milanns

@abarth_maniac

Ako se ne snađete za šraf da kupite, možete ga namagnetisati tako što ga stavite na magnet od ravne brusilice (alatna mašina). Nisam iz NS ali pretpostavljam da je Cubi ima, ili neko ko ima alatnicu. Naravno, šraf mora biti čelični.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Amortizer upravljaca sluzi da umiri korman. A ustvari se taj problem javlja zbog rama koji previse osciluje. Sto na SVu nikako nije slucaj jer mu je ram skoro savrsen. Ako ti ispada korman iz ruku po rupama, proveri vile i lezaj kormana. Predlazem ti da sipas sae 15 i da spustis prednji kraj 4-6 mm. (upustis stapove u trouglovima).

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 472 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: suzuki sv 650 s,kawasaki z750,honda nsr 125 f2

Jednom prilikom sam bio svedok kada je drugar na sradu izgubio kontrolu,malo smo se potrkali i kada smo naisli na kolotrag njemu je poceo da trese korman i da gubi kontrolu na svu srecu nikoga nije bilo ni u susret uspeo je da ga obuzda,pa iz tih razloga sam mislio da ugradim a drugar mi kaze da ima na aliju za SV sad neznam ni dali funkcionisu ,na SV 1000 ima fabrički? a sto se tiče spustanja abarth mozda se i cujemo pa navratim do ns .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 512 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650N, TDM900
On 11/3/2018 at 5:07 PM, gox said:

Voltmetar

Pokazivač u kojoj sam brzini

12V punjač

Nosač navigacije

Joški fala :)

6F9634C3-6137-4402-A53F-873A6BB552BF.jpeg

D7533B3B-6778-4220-A48F-4E6BECC0ED05.jpeg

Kolega, da li se možda sećaš gde si kupio i koliko platio Punjač 12V, pokazivač brzine i voltmetar? Ili još bolje ako slučajno imaš link.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 512 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650N, TDM900

Znam da ima Aliju kolko hoćeš ali sviđa mi se baš ovakav pa reko ako slučajno pamtiš gde si uzeo da skratim muke oko pretrage.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Punjač 12V sam kupio u Louisu. Pokazivač brzine dobio na poklon ( inače je sa alija) , nećeš pogrešiti ako potražiš, samo se rukovodi da je za SV650 i da ima sto više recenzija.

Voltmetar je sa alija. Odličan, mali, vodootporan je i svetli samo tako.

Naći ću link odakle sam poručio pa postavim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 512 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650N, TDM900
Punjač 12V sam kupio u Louisu. Pokazivač brzine dobio na poklon ( inače je sa alija) , nećeš pogrešiti ako potražiš, samo se rukovodi da je za SV650 i da ima sto više recenzija.
Voltmetar je sa alija. Odličan, mali, vodootporan je i svetli samo tako.
Naći ću link odakle sam poručio pa postavim.
Hvala, ziv bio!

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 621 postova
  • Lokacija: Kać
  • Motocikl: Kawasaki ER-6n 2006g.

Evo da pomognem, ovo je taj pokazivač stepena prenosa.

 

€ 29 46%OFF | Motorcycle LCD Electronics 6 Speed 1-6 Level Gear Indicator Digital Gear Meter For Suzuki SV650 2003 - 2014 SV1000 SV 650 1000

 

Motorcycle-LCD-Electronics-6-Speed-1-6-Level-Gear-Indicator-Digital-Gear-Meter-For-Suzuki-SV650.jpg&key=b617b7715c1e7f2bc3551a8a7c0fd78d5c13c25fbfd06dfbfa524fd5df2e5f96

S.ALIEXPRESS.COM
Smarter Shopping, Better Living! Aliexpress.com

 

Послато са MI MAX уз помоћ Тапатока

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 512 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650N, TDM900
Evo da pomognem, ovo je taj pokazivač stepena prenosa.
 
€ 29 46%OFF | Motorcycle LCD Electronics 6 Speed 1-6 Level Gear Indicator Digital Gear Meter For Suzuki SV650 2003 - 2014 SV1000 SV 650 1000
 
Motorcycle-LCD-Electronics-6-Speed-1-6-Level-Gear-Indicator-Digital-Gear-Meter-For-Suzuki-SV650.jpg&key=b617b7715c1e7f2bc3551a8a7c0fd78d5c13c25fbfd06dfbfa524fd5df2e5f96
S.ALIEXPRESS.COM
Smarter Shopping, Better Living! Aliexpress.com  
Послато са MI MAX уз помоћ Тапатока
 
 
 
Hvala druze. Ali moj je prethodna generacija 2002. Da li pase i na taj?

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Pogledam sutra pa ti posaljem bas moj link. Ali u sustini to je ovo, pogledas ko ima puno narudzbina i da su svi zadovoljni. Ovaj meri od 3,5 - 30 V.

Joška ga je proverio i izuzetno je precizan. Mali al ubitačan.

I fala Viperu na poklonu još jednom, pokazivaču brzine. Ono što sam ja video, takav pokazivač brzine je za modele od 2003.

Proverio za voltmetar, ovde sam naručio :

 

https://www.aliexpress.com/item/-/32595593799.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A
On 3/1/2019 at 11:08 PM, abarth_maniac said:

Amortizer upravljaca sluzi da umiri korman. A ustvari se taj problem javlja zbog rama koji previse osciluje. Sto na SVu nikako nije slucaj jer mu je ram skoro savrsen. Ako ti ispada korman iz ruku po rupama, proveri vile i lezaj kormana. Predlazem ti da sipas sae 15 i da spustis prednji kraj 4-6 mm. (upustis stapove u trouglovima).

 

Upustanje stapova samo moze jos VISE da uznemiri prednji kraj, upustanjem postaje okretniji... ali i NErvozniji!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
Pre 3 sati, rboban je napisao:

Upustanje stapova samo moze jos VISE da uznemiri prednji kraj, upustanjem postaje okretniji... ali i NErvozniji!!!

Da, ako se ostavi sae 10 pa brzo vraca. Sa sae 15 je vila "tromija". Ali amortizer upravljaca na SV je po mom misljenju nepotreban. Treba traziti problem, ne resavati posledicu. Doduse, ja sam da bih zadovoljio svoje afinitete i potrebe stavio WP za moju masu (malo vise posto sedim napred a lagan sam svega 67 kg).

Mene je gnjavio korman dok nisam sredio vile. Kad sam sredio i pre WP opruga sam dobio drugi motor. I upustio sam ga odmah. Dobio sam bolji odziv, a iskakanje kormana je ostalo na bas neravnim krivinama, ali mnogo sitnije, cak mogu reci da nije bilo uopste neprijatno. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja