Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki SV 650/s

Recommended Posts

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

To su te, s obzirom da mi je komsija vozio bus, nije hteo nista da uzme, izaslo je tacno 133e (toliko je bio set na sajtu)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: JAKOVO
  • Motocikl: Cagiva Raptor 650

Vidim da pisete o gumama pa bi samo da vam sugerisem i dam neke savete za gume posto radim u Nemackoj i cesto saljem drugarima gume,GUME KUPLJENE U SRBIJI NEMAJU VEZE SA VEZOM SA GUMAMA IZ NEMACKE ILI NEKE DRUGE ZEMLJE A TO MOZE DA POTVRDI SVAKO KO SE.MALO RAZUME! Za Srbiju ide 3 klasa a to znaci skoro skart a to pokazuju tegovi silni na felnama,kupio sam licno u Srbiji dunlop sport ne smem da dam gas ni na pravcu a ne u krivini nova guma 2017 a doneo sam drugu istu ali iz Nemacke nema veze sa vezom lepi kao luda!PA SADA IZRACUNAJ KOLIKO KOSTA ZIVOT MOTOR SIGURNOST A UZ SVE TO KOD NAS SU ZNATNO SKUPLJE NEGO DOLE

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

I meni na oko deluje isto, ali ipak necu da se zezam, cekam da naidje original pa da uzmem :)
Bilo mi malo dosadno danas pa sam uzeo da cackam nesto oko motora i uzmem da izvadim sijalice iz fara, u levom (gde je kratko svetlo) je normalna H1, a u desnom (dugo sveto) je H1 ali sa nekim adapterom za H4 ulaz, jel to normalno tako ili ne, i da li moze da se skine ovo?

DSC_8606.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

To je normalno na njemu. Mislim da je razlog razlicite sijalice za različita tržišta, mada nisam siguran da je to razlog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Posle par meseci potrage konacno sam nasao poklopce za retrovizore (trouglasti sto se kace sa unutrasnje strane) ali posto sam skinuo oklop nisam ih montirao jos, u medjuvremenu sam trazio sijalice za far, plavo ili belo svetlo posto sa ovim obicnim nisam zadovoljan nocu, resim da odem do kineza da pogledam kod njih, posto sam za prethodni motor kupio od njih (aliexpress) i bilo je bolje nego sa obicnim, dok ne budem resio da uzmem neke bolje, nadjem kod njih pakovanje 2 sijalice H1 neka imitacija Xenona (navodno plavo svetlo), dodjem kuci montiram i dobijem ovo :D 

20180208_142224.jpg

A ovako izgledaju sijalice :D
HTB15STXJFXXXXcmXVXXq6xXFXXXs.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ...

Друштво. Имам питање. 

Да ли Сузана носи иста кочиона кљешта као kawasaki er6n 2005-2008?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
Pre 11 sati, JankelA je napisao:

Posle par meseci potrage konacno sam nasao poklopce za retrovizore (trouglasti sto se kace sa unutrasnje strane) ali posto sam skinuo oklop nisam ih montirao jos, u medjuvremenu sam trazio sijalice za far, plavo ili belo svetlo posto sa ovim obicnim nisam zadovoljan nocu, resim da odem do kineza da pogledam kod njih, posto sam za prethodni motor kupio od njih (aliexpress) i bilo je bolje nego sa obicnim, dok ne budem resio da uzmem neke bolje, nadjem kod njih pakovanje 2 sijalice H1 neka imitacija Xenona (navodno plavo svetlo), dodjem kuci montiram i dobijem ovo :D 

20180208_142224.jpg

A ovako izgledaju sijalice :D
HTB15STXJFXXXXcmXVXXq6xXFXXXs.jpg

Uzas! Onaj ko ti dolazi u susret nocu dobije kratkotrajno slepilo, a ti vozis na pipanje! Kupujte ljudi dobre sijalice i sve reseno!!! Imas night breaker u Louisu i kod nas, oko 15€ i ima model sa "zaplavljenim" staklom. Svetli ubija. Ne znam mu tacan naziv. A zbog tuh plavih kinezara je moj cimer menjao far. Kad me je napokon poslusao i kad smo ubacili normalnu i kvalitetnu sijalicu, da neverujete da je svetlo postalo dobro (cb 500).

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Mostar
  • Motocikl: Fazer 8

Pojavio se neki novi čudan zvuk, pri jačem dodavanju gasa, čujem ga u leru, dakle vjerovatno nije ništa oko lanca, mada znam da ga treba mjenjati, kao i ulje prije sezone. Zvuk mogu opisati kao neko metalno rezonovanje kroz motor, osluškujem i čujem ga kod lijeve dekle, oštar metalni zvuk kao da šaraf udara od lim, ali ne previše glasan. Isključujem fazne lance, mjenjao sam ih nedavno. Čak sam uzeo gedore i provjeravao sve šarafe koje vidim i sve je utegnuto, mislim da dolazi iznutra. Pomoć, treba ga utegnuti za sezonu :))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Mostar
  • Motocikl: Fazer 8
8 minutes ago, rboban said:

Tesko da iko moze da ti kaze ovako na daljinu i opis sta bi moglo da bude....

Znam, pokusacu da snimim zvuk ako ga kamera ne izoblici, a ako ne bude druge šta da se radi, idemo u doktora..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

 Ije bas lep zvuk ali je najbezbolnije da je spaner lanca. Stavis srafciger na njega pa naslonis uvo na srafciger pa ces videti da li je on.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F
Pre 14 sati, abarth_maniac je napisao:

Uzas! Onaj ko ti dolazi u susret nocu dobije kratkotrajno slepilo, a ti vozis na pipanje! Kupujte ljudi dobre sijalice i sve reseno!!! Imas night breaker u Louisu i kod nas, oko 15€ i ima model sa "zaplavljenim" staklom. Svetli ubija. Ne znam mu tacan naziv. A zbog tuh plavih kinezara je moj cimer menjao far. Kad me je napokon poslusao i kad smo ubacili normalnu i kvalitetnu sijalicu, da neverujete da je svetlo postalo dobro (cb 500).

Nije to kod ovih slucaj, ove cak za nijansu slabije svetle od standardne H1, slikao sam sa ovom pa sam posle vratio obicnu, deluje mi da je obicna jaca

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Za nove clanove ove sekte iako verujem da vecina zna. Spaneri na SV se cesto znaju oglasiti. "Ratelling sound" kazu ameri, na srpskom bi pre bilo tiki-tiki. :jee:

Karakteristican je zvuk i nije mnogo opasan. Sredjivanje spanare ga resi na neki period, ako lanci nisu van limita. 

Dok nije jako izrazen zvuk, poprilicno je bezopasno. Zna da zavisi od proizvodjaca i gradacije/vrste maziva.

Ja sam presao 30K od sredjivanja i sad se ponovo oglasavaju ali sad su i lanci u samom kraju limita. Inace 70.000 km je presao bez otvaranja sam poklopaca ventila zbog provere zazora ventila/limita lanca i sredjivanje spanera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja