Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki SV 650/s

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
4 minutes ago, Biker-Boy said:

Pa da, obavezno da napises sta je bilo, cisto da znamo, neki od nas su mozda buduci vlasnici SV-a

Nesto se sprema kolega? :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Pa ono, mozda u nekoj daljoj-blizoj buducnosti, merkam ja SV vec odavno, samo nikako da se ogrebem od nekog za krug, niko od poznanika ga nema, a bas me zanima kako ide ta V2 masinerija, nisam nikad takvo nesto vozio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

al nema ništa od 650cm sa četri cilindra. , jedino od 600, ja probo cbr i fazera 600, i imao osećaj da to uopšte ne vuče., al posle stotke svi me obilaze! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Ja sam isto zagrizao na pocetku godine, ali opet kontam za te pare mogu i bolje naci a i nisam bas ljubitelj v2 zvuka. Ali svidja mi se povlacenje iz niskih obrtaja. Sto se tice n i s verzije: n verzije mi se obe svidjaju, mozda i starija vise a s samo ova novija. 

U svakom slucaju bio bih stepenik vise u odnosu na gpz ali ne bas neki veliki :)
Takodje razmisljao sam i o banditu 600, n ili s (ovaj od 2000). 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

i da znaš., ja imam sv-a, al kolko upoređujem do sad, za slične pare, a bolji motor ima, i to je honda hornet. lepo je to što povlači od odma, i meni se jedino to i sviđa, a i lep mi je na oko, mislim sv, al horneta sad gledam, i ako je tromiji.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Mene bas i privlaci to povlacenje iz niskih obrtaja koje je svojstveno V2 masinama, kazu da imaju malo jacu dozu vibracija, bas me zanima kolike su, da li bi mi smetale, jbg razmazio sam se sa 4-cilindrasima :) 
Pre 4-5 godina sam imao Hondu VFR750 sa V4 masinom, e to je fantazija agregat, ravnomerno rasporedjena snaga, nema iznenadjenja, lepo poteze i na nizim obrtajima a i posle.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Za vibracije, ako nisu gore nego na gpz , meni ok :D mada sta ja znam , ne smeta mi to puno. Vetar mi smeta tako sto se n modela tice, tesko. 

Kad googlam, i poredim bandita sa sv650, svi su za sv-a jer bandita karakterisu kao smor od motora...

Inace, malo su cudne  i nerealne cene po oglasima. Npr. bandit ima cenu kao i cbr f3 npr a cbr ima sve bolje u odnosu na njega. 
Ne znam kakav je sv sto se tice pouzdanosti, ali za bandita sam cuo da je uglavnom sipaj i vozi ako je iole odrzavan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Beograd

Svakog majstora kojeg sam pozvao isto je rekao, klip ili cilindar.. ja nisam mislio na to da je, jer sam licno radio masinu, premereno sve, provereno i cilindri i klipovi su bili fantazija, glave odradjene takodje odlicno.

Danas odlucim da skinem auspuh, i upalim motor bez auspuha, gde primetim da cisto ulje baca u auspuh. Skinem ja poklopce glave i nadjem sta je, ova glava verovatno po pravilu treba da ima neki  jednosmerni elektro ventil na poklopcu, za postovanje euro standarda.. E moj nije imao te poklopce, svo ulje je gurao direkt u auspuh, samim tim gubio ulje i sagorevao i zato motor dimio na auspuhu. 

za sad je to zapuseno, i vraca se svo ulje u karter. :) 

A sto se tice mog utiska kao novog vlasnika SV-a, motor je odlican, iz niskih obrtaja vuce kao lud, meni licno udoban za voznju, ne planiram da ga menjam neko vreme. :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Hornet i SV se bas ne mogu porediti. Hornet ima toliko mekan ram da je naspram SVa prakticno nevozljiv po krivinama. Dobro ide u visokim obrtajima, fino je okretan za grad, ali se se meni jako ne dopada ponasanje horneta. 2 komada sam dugo imao u svojoj blizini i vozio ih uporedo sa svojim motorom.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Pre SV-a sam vozio KLE, Apriliu Pegaso, u medjuvremenu sam po malo probao svasta nesto od motora i apsolutno nemam zelju da menjam SV. Jednostavno posle prvih 2. minuta voznje sam se odusevio i posle 5-6 godina se i dalje odusevljavam ovim motorom.

U stvari imam zelju da ga menjam, za noviji SV :)

Slabo pratim forum, ali ovaj novi sa celicnim ramom mnogo mi se svidja. Ne znam kako se pokazao, nista nisam citao.

Ali neki 2007 godiste, sa absom bih vrlo rado kupio. Mozda bolje S (sada imam N), ali cak ni to nije bitno.

 

P.S. Danas sam ga registrovao, izadje 19.800 sve sa nalepnicom itd, ocekivao sam malo manju cifru...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Au poprilicno velika cifra. Npr meni je za gpz-a oko 11.000 sa tehnickim.

Kakav je sv za putovanje u dvoje? Po snazi deluje ne bas dovoljno a bogami i po gabaritima. Npr. bandit izgleda vece od njega, pogodnije deluje za touring neki ali je tromiji od njega. 

SV mi definitivno deluje kao jako dobar motor za neke solo vikend voznje po krivinama :D samo da ima jos bolje ogibljenje, super bi bio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Da se malo nasalim. Ako treba da se bira izmedju SV-a i Horneta, koji je bolji, najbolji je Triumph Street Triple. :)

Imao sva tri pa samo da podelim moje iskustvo. I sasija i motor "all in one".

No salu na stranu, ako je samo izmedju SV-a i Horneta, mnogo mi je zabavniji bio SV, iako je Hornet posle 9000 obrtaja kao posednut djavolskim silama.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Jel zna neko kako bih mogao da centriram zadnju kocnicu, kad se okrece tocak zakacnjie disk i mnogo tesko se pomera motor?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Mostar
  • Motocikl: Fazer 8

Pozdrav, od nedavno sam ponosni vlasnik Sv650, 2003 godina, masina je extra i sve je super ali ipak imam jedno pitanje. Da li se kod vas cuje lanac pri radu motora? Ja sam moj ocistio sa WD-40 i podmazao Motul Road sprejom, izgleda kao nov i dovoljno zategnut, ali kada vozim cujem ga, sve brze i brze do nekih 6 hiljada, dalje ne cujem od zvuka motora. Zvuk najblize mogu opisati kao okretanje onih rolica u lancu, pa se zato mislim da je to mozda i normalno ali zelim da provjerim za svaki slucaj.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A
Jel zna neko kako bih mogao da centriram zadnju kocnicu, kad se okrece tocak zakacnjie disk i mnogo tesko se pomera motor?


Pre ce biti da su zaribali kocioni cilindri i ne vracaju...


Sent from my iPad using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A
Pozdrav, od nedavno sam ponosni vlasnik Sv650, 2003 godina, masina je extra i sve je super ali ipak imam jedno pitanje. Da li se kod vas cuje lanac pri radu motora? Ja sam moj ocistio sa WD-40 i podmazao Motul Road sprejom, izgleda kao nov i dovoljno zategnut, ali kada vozim cujem ga, sve brze i brze do nekih 6 hiljada, dalje ne cujem od zvuka motora. Zvuk najblize mogu opisati kao okretanje onih rolica u lancu, pa se zato mislim da je to mozda i normalno ali zelim da provjerim za svaki slucaj.



Predpostavljam da je lanac los, i verovatno neravnomerno istegljen, tj. potrosen



Sent from my iPad using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Mostar
  • Motocikl: Fazer 8
32 minutes ago, rboban said:

 


Predpostavljam da je lanac los, i verovatno neravnomerno istegljen, tj. potrosen



Sent from my iPad using Tapatalk

 

Moracu onda to provjeriti, jer meni na oko izgleda dobar, malo ga cimao gore dole, vrtio mu one rolice, sve fino glatko, ali cu svratiti do kolege da on to vidi, a mogu mozda postaviti i jednu sliku ovdje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Proveri nategnutost lanca na vise mesta, i probaj da da odvojis lanac sa zadnjeg lancenika u visini viljuske... Ako se odvoji vise od pola zuba da se vidi vec se racuna kao losiji lanac...

Sent from my Lenovo K10a40 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F
Pre 14 sati, rboban je napisao:

 


Pre ce biti da su zaribali kocioni cilindri i ne vracaju...


Sent from my iPad using Tapatalk

 

Nasao sam sta je bio problem, lanac i lancanici su losi, nategnuto do kraja, a sipka koja drzi kociona klesta je kratka za 2-3 cm kad se nategne skroz pa je to pravilo problem, skinuo sam je i sad se tocak okrece odlicno, samo sto ne smem kocim zadnjom jer je ne drzi nista, ali uskoro cu da stavim nov lanac i lancanike

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja