Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki SV 650/s

Recommended Posts

  • Ne silazi, 4593 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre sat vremena, Alekre je napisao:

Nije ni lako naći dobar SV650. Svojevremeno kad smo drugar i ja tražili takav motor, obišli smo pola Srbije pa na kraju uze najskuplji u oglasima i jeste bio najbolji. Doduše to je bilo pre 10 godina, taj motor za sve vreme je redovno servisiran i nije štucnuo nikad.

 

 

Neuništiv je. Onaj moj za stazu kuca 63.000 na satu i i dalje šljaka bez problema. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Motocikl: SV650

Koje ulje sipate u njega (prva generacija) ?

Ja sam stavio fabricku 10w30 preporuku, al' mi mnogo njih preporucuje 15w50.

Je l' lepse ubacuje u brzine sa guscim uljem, trenutno mi se cini da "klikce" jace nego sto bi trebalo?

 

/edit

 

Na savet Luka9905 sam krenuo da menjam brzine na 6-7k obrtaja i menjac radi mnogo glatkije.

Pre toga sam menjao na nizim obrtajima i menjac je "kliktao", tako da ako neko ima slican "problem", eto potencijalnog resenja.

Promenio član solidSnejk
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 557 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A

Moj je model 2017. Od svega sto sam probao, moj glas je za Castrol 10-40, polusintetika. 

Motul nisam koristio, 5100 nikad vise (bila yamaha tad), a 7100 na sledecem servisu.

Promenio član Petre

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

10w-40 ako ne trosi mnogo. Ako trosi, predji na 15w-50.

Proizvodjac koji tebi pase srcu.

Mi probali sve sto ima na trzistu, i nikad problem. Negde je menjac meksi, neko ulje brze razbije, ali generalno ni sa jednim problem. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki sv650N

Vidim da se pisalo o ceni prve generacije, ona jeste kod nas u rasponu od 1500 do 2000e, ali mislim da će ta cena uskoro da ide gore. 

 

Sve je poskupelo i kupovna moć je sve slabija. U skladu sa tim, motor od 1600e se danas mnogo lakše priušti nego pre 4 godine, a pričamo o istoj ceni. Pogledajmo samo cene ostalih motora, sve je otišlo u nebesa, skuplji su motori danas nego kada su kupljeni novi, i sve će se više ljudi okretati jeftinijim motorima, i u skladu sa tim će cena ići gore. Eno CBF, idu i do 4.000e modeli ispod 2010. godine, pa gde to ima smisla...

 

Dalje, ja sam jedno vreme hteo da uvezem SV-a, da kupim nešto provereno i da proberem preko. Pa SV je u Evropi preko 2000e, ako gledamo korektne primerke. Ako hoćeš provereno dobar, odličan, traže i do 2.500e. Svaki ispod 2000e ima prijavljen problem. Najčešće piše samo da neće da upali i da motor stoji poslednjih nekoliko godina. 

 

Ovi naši što uvoze, pogotovu Ruma, dovoze motore za delove, plaćene tamo po 500, 600e, srede ga koliko da upali i prodaju kao motor u fantastičnom stanju. Bio je na oglasima jedan plavi kog sam pronašao među slikama drugog prodavca koji prodaje delove. Zamalo da odem baš tog da gledam.

 

Svakako, cena mislim da neće ići nikada više dole, i ako se nastavi ovaj trend da kilogram pomorandži košta 350 dinara, sigurno će ići samo na gore. 

 

Ja sam zaljubljen u svog SV-a, i prosto ne mogu da verujem šta sam sebi kupio za danas realno smešan iznos. 

 

Super je tema, vidim da su svi zaljubljenici, i rekao bih da je jedna od aktivnijih na forumu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Ruma
  • Motocikl: Suzuki SV650, Honda VFR 800 Vtec.
1 hour ago, Luka9905 said:

Vidim da se pisalo o ceni prve generacije, ona jeste kod nas u rasponu od 1500 do 2000e, ali mislim da će ta cena uskoro da ide gore. 

 

Sve je poskupelo i kupovna moć je sve slabija. U skladu sa tim, motor od 1600e se danas mnogo lakše priušti nego pre 4 godine, a pričamo o istoj ceni. Pogledajmo samo cene ostalih motora, sve je otišlo u nebesa, skuplji su motori danas nego kada su kupljeni novi, i sve će se više ljudi okretati jeftinijim motorima, i u skladu sa tim će cena ići gore. Eno CBF, idu i do 4.000e modeli ispod 2010. godine, pa gde to ima smisla...

 

Dalje, ja sam jedno vreme hteo da uvezem SV-a, da kupim nešto provereno i da proberem preko. Pa SV je u Evropi preko 2000e, ako gledamo korektne primerke. Ako hoćeš provereno dobar, odličan, traže i do 2.500e. Svaki ispod 2000e ima prijavljen problem. Najčešće piše samo da neće da upali i da motor stoji poslednjih nekoliko godina. 

 

Ovi naši što uvoze, pogotovu Ruma, dovoze motore za delove, plaćene tamo po 500, 600e, srede ga koliko da upali i prodaju kao motor u fantastičnom stanju. Bio je na oglasima jedan plavi kog sam pronašao među slikama drugog prodavca koji prodaje delove. Zamalo da odem baš tog da gledam.

 

Svakako, cena mislim da neće ići nikada više dole, i ako se nastavi ovaj trend da kilogram pomorandži košta 350 dinara, sigurno će ići samo na gore. 

 

Ja sam zaljubljen u svog SV-a, i prosto ne mogu da verujem šta sam sebi kupio za danas realno smešan iznos. 

 

Super je tema, vidim da su svi zaljubljenici, i rekao bih da je jedna od aktivnijih na forumu. 

Taj plavi SV je uvežen iz Slovenije u odličnom stanju i zato nije rasturan u delove. Ja sam ga kupio i kod mene je bio 7 godina, prošle godine sam ga prodao. Slike nisu izbrisane 8 godina, jer se verovatno oglasi automatski ažuriraju. 🙃

Promenio član rodic_ru

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Ja mog ne bih prodao ni za 2500 kesa. 

Em sto je mint, em sto su motori poskupeli toliko da nema trika da ze te pare kupis nesto valjano (koliko god da je mlado/matoro).

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki sv650N
8 hours ago, rodic_ru said:

Taj plavi SV je uvežen iz Slovenije u odličnom stanju i zato nije rasturan u delove. Ja sam ga kupio i kod mene je bio 7 godina, prošle godine sam ga prodao. Slike nisu izbrisane 8 godina, jer se verovatno oglasi automatski ažuriraju. 🙃

Ako pričamo o istom motoru, onda moja greška. Živeo forum!

 

Mada, nije to jedini razlog zašto sam odbio da ga gledam, nije više ni važno. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja