Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki SV 650/s

Recommended Posts

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

Orginalnahttp://classic.suzuki.de/content/fr_zub.html

suzukijeva dodatna oprema za SV

 

Da li ti to nas namerno usmeravaš na najskuplji sajt? Smisao ove teme je da se VLASNICI Suzukija SV i eventualno Stroma međusobno savetuju i pomažu. Naravno da je dobrodošao svako sa dobronamernim savetom, linkom, proizvodom, iskustvom, bez obzira šta vozi. Znam da imaš da nam ponudiš jeftinije proizvode od ovih sa tvog linka; i slajdere rama i ralice i još svašta. Hvala ti na tome, imam to u vidu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Hteo bih da podvucem da ima stanovitih razlika izmedju 1. i 2. generacije. Agregat nije sasvim isti, sem karburator/injection razlike, na prvoj generaciji se razlikuju portovi na glavi a i zadnji amortizer je dosta razlicito pstavljen. prvi iz 2. gen. ili ti k3 ima celicni ram a i podram mu je nesto visi pa je i sediste tanje.

Ovo naglasavam da bi ste obratili paznju ako nesto kupujete preko interneta, lako moze da se desi da je slicno a nije isto. Dobro proverite da je deo bas za vas generaciju i kompatibilno godiste.

 

 

Najbolje adaptacije se odnose na vesanje i kocenje. Prednja viljuska sa gsxr-a ili slicnog motora je jedna varijacija a druga je ugradnja emulatora i promena opruga i ulja. Zadnjem amortizeru nema pomoci. na 1. gen

ide zx6r-ov iz 04 i 05 a na 2. gen. gsxr600/750 '03 i '04. ako ove amortizere nabavljate polovne (kao sto hocete)

trebalo bi ih servsirati pre ugradnje. U Americi moze da se kupi Penske namenski amortizer za SV-a, kosta oko US700 a ima ih i polovnih remontovanih iz pouzdanih izvora. Pokazali su se (na trkama) znatno boljim od "shveckih".

 

Sto se izmena na agregatu i pratecim sklopovima tice... ja nisam radio nista jel su dobitci od umerenih izmena na 2. gen mali. Dok sam vrsio istrazne radnje dosao sam do sledece liste zamena koje zbirno donose 12-ak konja na 1. gen bez posledica po trajanje motora.

 

1. Hajabusini fabricki klipovi (laksi i cvrsci) sa SV fabrickim karkama (iskljucivo!!! busine karike su od razlicitog materijala) neophodno "blago" honovanje. Par hiljaditih. Klipnjace ostaju od SV-a.

 

2. Leo Vince full race sistem

 

3. Zamena bragastih (http://www.bayarearidersforum.com/forums/showthread.php?t=154847&highlight=sv650+cam+swap)

 

4. razbusivanje tela gasa (trott. bodies)

 

5. stanjivanje dihtunga glave i blaga obrada iste zarad povecanja kompresije

 

6. zamena usisnika U air boxu (velocity stacs)

 

7. secenje ili zamena usisnika NA air boxu (snorkle) pasuje sa sv1000

 

8. Promena mape.

 

9. Poliranje svega i svacega i nekakve jenostavne radnje oko elektrike

 

Ovo nije lista po kojoj neko treba da preradi motor nego samo smernice za trazenje detaljnih uputstava!!! Ljudi od kojih sam ovo saznao se godinama trkaju u raznim "mini twin" kategorijama. Sa velikim uspehom!! Ovo su promene za kategorije u kojim a motor treba da ostane relativno nepromenjen a u SBK verziji vade i po 100 konja ali zato rade generalke posle svake trke.

 

 

Evo jednog manijaka - pao, polomio se i resio da se osveti:

 

 

http://forum.svrider.com/showthread.php?t=112133

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: k25

Lepo je cuti kad neko odradi takav tuning,ali ja moj nikad

ne bih preradjivao sto se tice mehanickih sklopova agregata.

Vizuelno ok,stvar je ukusa,ko sta voli.

Naravno ne dele svi isto misljenje sto je i normalno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Lepo je cuti kad neko odradi takav tuning,ali ja moj nikad

ne bih preradjivao sto se tice mehanickih sklopova agregata.

Vizuelno ok,stvar je ukusa,ko sta voli.

Naravno ne dele svi isto misljenje sto je i normalno.

 

 

Slazem se.

Jedino je premeka viljuska i slinava prednja kocnica "obavezniji" upgrade.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Da dodam da ovo sve moze da se uradi i na 2. gen ali umesto 12ak konja dobija se 7-8. To je razlika koja se oseti

a da li se isplati je stvar zelja i potreba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

Evo moje SeVerine. U međuvremenu sam joj skinuo zadnji blatobran i napravio držač tablice i žmigavaca. Nisam je slikao tako ulepšanu. Još da joj smanjim odžak, pa bi ličila na nešto.

post-394-060537500 1294006026_thumb.jpg

 

prvi iz 2. gen. ili ti k3 ima celicni ram a i podram mu je nesto visi pa je i sediste tanje.

 

 

Dobro nam došao TO CRANK, sad smo skoro kompletni. Tvoji saveti zlata vrede. Eto recimo, bio sam ubeđen da nema neke velike razlike između k3 i mlađih verzija! Moj je pogađaš, baš to godište. I da me je neko pitao od čega mi je ram upljuvao bih se od objašnjavanja da je aluminijumski (a da ja ipak proverim magnetom?).

1- Ajde sad objasni kako se ponaša čelični u odnosu na alu. Koji je bolji? Pretpostavljam alu, na novijim modelima.

 

2- Slažem se da su na vešanju i kočenju potrebna poboljšanja. Nisi rekao kako poboljšati kočnice! Da li samo promeniti pločice ili staviti armirana creva ili menjati čeljusti ili...

3- Negde sam pročitao da BMC pravi vazdušne filtere koji su trajni, a nisu race nego putni, tako da se ne mora menjati mapa kao kod upotrebe K&N filtera.

4- Da li imaš iskustava sa RACE ADA, Robertovim auspusima? Šta od auspuha ne bi trebalo stavljati na sv, da li ima nešto što mu može naškoditi? Ovaj fabrički bojler što je na njemu je odvratno ružan. Ni zvuk nije nikakav. A Leo Vince full race sistem sigurno koooošta :staa2:

 

Kao što vidiš, zanimaju me poboljšanja koja su umerena u ceni, a daju dobre rezultate. Neću ići na trke, a opet se na motoru može uvek nešto promeniti na bolje. Od tog smo svi inficirani, dok smo ovde ;)

 

P.S. Pronašao sam sliku zanimljivog crash bara za SV:

 

post-394-065046400 1294009786_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Treba proveriti magnetom ovo sa celicnim ramom, ja sam cuo od nekog od koga je sve drugo bilo 100% pa nisam proveravao.

 

Stavio sam celicna creva i tada mi se cinilo da je blo nekog poboljsanja, u medjuvremenu sam kupio adaptere za gsxr 4-kiipa kljesta koje nikako da montiram. Pasuju na sve modele posto su viljuske iste.

 

Elektr(on)ikom se ne bavim i ne razumem se ni malo. Jedino sam zakljucio da sta god radio sa auspuhom mapa bi trebalo da se prilgodi. Stvar je u tome sto i to kosta jer bi trebalo na dinamometru da se steluje. Ja sam stavio top lokalne proizvodnje (Madj.) i prvo sto sam primetio je da na oduzimanju gasa izmedju 4 i 3 iljade pukne par puta. Pucanje nije iz cilindra nego iz auspuha. Nesagorela smesa utekne pre vremena- pretpostavljam zbog otvorenog topa. Od silne buke mi se cini i da bolje ide... verovatno je izgubio nesto u sredini ali nije strasno, bitno je da mi se sklanjaju s puta.

 

Onu plasticnu terasu na repu sam makao i stavio neki nevidljivi nosac, tako da se sad samo tablica vidi.

 

Najvece poboljsanje su doneli emulator, opruga i gusce ulje u viljusci i gsxr-ov amortizer. (detalja oko cene se sada ne secam ali mislim da sam stavio u onoj "vozili ste" temi)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

Isprobao sam magnetom i kod mene je ipak aluminijumski ram. :takoje:

Evo fotki da se vidi kako sam ja rešio pitanje blatobrana, podrepa, tablice i žmigavaca:

 

post-394-095626300 1294080065_thumb.jpg post-394-075685500 1294080101_thumb.jpg

 

To crank, kad staviš klješta od GSXR-a obavezno nam javi utiske!

Kažeš da ti puca iz auspuha, da li to znači da nisi radio mapiranje? Ja auspuh mislim da menjam iz estetskih, ali je još važnije iz bezbednosnih razloga. I onaj ko te ne vidi mora da te čuje ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 791 postova
  • Lokacija: Зрењанин
  • Motocikl: Sv650n

ja sam na svoj Sv stavio Race iz Ade pa mogu da se ubacim u tu pricu... Ono sto sam i trazio to sam i dobio- Pravi V-twin zvuk je grmeo iz izduva konacno, i na snazi sam izgubio toliko malo da se ni ne oseti. Kocenje motorom je slabije naravno zbog otvorenog izduva. ali opet, nista zbog cega bih zazalio stavljanje novog puff-a :) . Otprilike jedini savet od mene je da ne ides na bas prekratak izduv :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

Hvala na savetu. A meni se baš jedan kratak izduv dopao... Ništa, moraću korigovati želju.

Da li si menjao mape? I da li imaš pucanje?

 

Ajde stavi neku sliku :ooo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki zx6r 636 03'

Pozdrav ljudi,citam temu i neko je pitao kako izgleda SV 1.gn sa ralicom pa evo slike kako izgleda kod mene,mozda pomogne nekome da odluci post-13653-067682400 1294093865_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 791 postova
  • Lokacija: Зрењанин
  • Motocikl: Sv650n

@Srdjan, e too sam trazio da vidim kako izgleda! 1care.gif

 

@Ramirez, Pa sada mi malo puca, ali zato sto su mu karbovi zreli za stelovanje :) ...pre ugradjivanja bas sam pitao Robija sta kaze, do koje duzine da idem. Ja sam hteo oval, i posto sam hteo malo jaci zvuk preporucio je ne kraci od 35 santima duzine. Kaze da je ugradjivao na par komada iste kao na mom i da su svi zadovoljni. pa reko, valjda covek zna vise od mene :) ...Inace, secam se da je Rboban u njegovoj temi bas pricao o njegovom izduvu i kako Sv-u ne prijaju otvoreni izduvi. Sto sam isto video na Svrider forumu u par navrata. Ali za moje potrebe super je

post-3978-082348600 1294097507_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Isprobao sam magnetom i kod mene je ipak aluminijumski ram. :takoje:

 

 

Ajde, molim te, proveri i subframe tim magnetom, mozda sam ga pogresno razumeo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

Juče sam proverio i subframe. Hvata ga magnet, on nije od aluminijuma. Verovatno je tu došlo do lapsusa. Da li noviji modeli, uključujući i tvoj, imaju aluminijumski?

 

@Ivan_ZR - Baš mu lepo stoji! :takoje: Tako bih i ja, što bučniji i što manji, ali da ne smeta mašini, do granice!

 

A ne moraju samo klješta, može to i komplet na Ebayu:

 

post-394-047925000 1294131498_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Juče sam proverio i subframe. Hvata ga magnet, on nije od aluminijuma. Verovatno je tu došlo do lapsusa. Da li noviji modeli, uključujući i tvoj, imaju aluminijumski?

 

 

 

 

Cim mi se otopi cerada provericu, nesto mi se cini da je i kod mene celik.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Lose mi se cinilo, aluminijum je u pitanju.

 

edit: iz istog izvora: sem razlike u visini od 3 - 4 cm i debljine sedista koja kompenzuje ovu razliku ni izduv nije isti. Ne bi "seo" na K3 sa K4 i obrnuto.

Isto vazi i za plasticne poklopce ispod prednjeg sedista a i samo sediste, naravno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

Sad mi je sve to sumnjivo. Prvo, koji je to izvor (ne mislim na ime-prezime, nego koliko je stručan-pouzdan)? Drugo, nisam naišao na sličnu informaciju iz nekog drugog izvora. Evo, sad sam otvarao Service Manual sa cd-a, pa i tamo piše "od 2003- na dalje"! Zvuči u najmanju ruku čudno da bi Japanci napravili toliki propust pa da ne ukažu da se model 2003. ne uklapa u novije generacije. Znaš i sam u kakve detalje idu ovakvi manuali. Ništa ne tvrdim, samo se čudim. Možda će najstručniji po ovim pitanjima biti Džoni, ali ćemo sačekati da se vrati sa Dakara.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

E, 100% proverio na vise mesta.

Milsis na Marka iz Subotice (ili okoline)? Cime se on bavi kad je u Srbiji? U Madjarskoj radi u racing skoli na Hungaroringu kao mehanicar. Part time.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

U tom slučaju hvala ti na informaciji da ne bih uleteo u neki trošak, a da mi ne paše za moje godište. Kad se vidimo uporedićemo razlike na motorima.

Da, na njega sam mislio, ali idemo na pp da ne offujemo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Evo slika da uporedita debljinu sedista, oblik plasticnih poklopaca, ugao zadnje cevi i kacenje auspuha na K3 i K6

 

K3: http://www.bruzz.net/sv650s/SV650S.jpg

 

K6: http://www.totalmotorcycle.com/photos/2006models/2006-Suzuki-SV650d.jpg

 

Ako se ispostavi da ima jos razlika, javi cu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

Da! Stvarno postoji razlika! Mamicu im kosooku, nepreciznu !!! Zar treba Šerlok Holms i doktor Votson to da otkrivaju? Da se igramo "pronađi razliku"?

Biće da je neko napravio izvoz šljivovice u Japan !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja