Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki SV 650/s

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 472 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: suzuki sv 650 s,kawasaki z750,honda nsr 125 f2
pre 41 minuta, zagadjenje je napisao:

Na drugoj generaciji izgleda ovako

 

IMG_20210510_195101728.thumb.jpg.8ec337dc037e3ef0a2d6f1dbe99b33de.jpgIMG_20210510_195109020.thumb.jpg.a3e8092a3dc2c89d7a34f5a67ee64c9a.jpg

 

A što se tiče podizanja prednjeg kraja, ja to reših pod orahom sa španerima :)

 

IMG_20210503_113942706.thumb.jpg.b4f3c92540d06ff0c2e05e12014bbfd0.jpg

 

 

 

Problem kod sv a sakom je izlomljen ja sam moj pre 8 god resio tako sto sam u taj deblji deo ubusio 2 rupe debljine igle od pop nitne a iglu isekao na 5 mm i zalepio u te dve rupe super lepkom i teram od tad radi kao sat.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Fazer 8

Hvala na predlozima :takoje:

Odlicna ideja je ovo sa spanerima, probacu u park da ga uteram i da ga vezem za ljuljasku :jee:

Valjda nece komsije da me gadjaju jajima :lol2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Ja sam pinjon "doradio" cepom od flase od 5 Litara. Negde je neko to postavio, ali bese davno. Ne znam da li sam ovde video ideju ili na nekom stranom forumu. 

A postoji opcija i da se odstampa na 3D stampacu.

A polomljen je na svakom jer se ne uzubi prilikom vracanja prednjeg tocka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Beograd/Mirijevo
  • Motocikl: SV650

Ja pretpostavljam da ovom mom nema spasa ni popravke. Probao sam da nađem na netu alternativna rešenja, ali za sad ništa. Verovatno ću kupiti drugi ovaj rotor, pa kad on krene da riknjava mozgati šta dalje :)

Inače, pojavio se prvi problem na motoru. Neće da upali. Moguće da se pomerilo paljenje. Prvo je krenuo malo više da detonira. Ranije je samo u trećoj na oduzimanje gasa znao da "opali". Kad pre par dana počeo i u drugoj i četvrtoj. Počelo učestalo da se dešava da mi se ugasi posle prvog paljenja i posle toga moram duže da verglam da ga upalim. Dešavalo se i da na prvo moram duže da vergla, pre toga palio na čvrgu bukvalno. 

Juče ga upalim, da krenem, ugasi se. Ponovo da upalim, jok. Smrdi benzin i ja reko možda presisao ili slično. Reko aj na gurku da ga poteram, fix ideja :( I upali na gurku ali je radio jako čudno!! Ugasio se vrlo brzo i od tad ništa. Vergla ali "ni da pipne", kako glasi jedan citat :) 

Ima li ovako napamet, što bi se reklo, nekih mišljanja šta bi moglo biti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: CBF600S

Pozdrav, od skoro sam vlasnik SV-a, ovo mi je prvi ozbiljniji motor i jos se privikavam na voznju ali napedujem lagano.

 

Imam problem da mi curi ulje negde ispod rezervoara, sumnjam na creva iberlauf-a, ulje se sliva sa leve strane motora. Sta jos moze da bude sem toga, skidacu rezervoar da bacim pogled pa me zanima na sta konkretno da obratim paznju.

 

I za kraj jedna slika nove masine :jee1:

 

jfBRaLg.jpg

Promenio član PECA1993

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: CBF600S

Otkacio sam rezervoar malopre da bacim pogled i ispostavilo se da crevo iberlaufa prednjeg cilindra nije povezano sa malom kutijom pored filtera vazduha, nisam imao vremena da skidam sve to ali sutra cu da vidim da sredim to, taman sam nasao na youtube kako se skida. :)

 

Jel ima neko centralni stender na prodaju za 2001 godiste? Cuo sam za Sebu da pravi crash barove a ne znam da li radi i stendere? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: CBF600S

Problem sa curkanjem ulja je definitivno resen ali sam sad primetio novi, pri punom okretanju kormana imam oscilacije u gasu i motor tezi ka tome da se ugasi, jel moze neko da slika kako su sprovedene sajle gasa napred na N verziji?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Štendere nađeš bilo koje na kupujem prodajem. Uglavnom svi univerzani štenderi mogu da se šteluju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Bac
  • Motocikl: Piaggio X9 180, SV650S

Kako vam obicna H4 sijalica osvetljava. Imam xenon ali mnogo rasipa i svetli dosta visoko pa smeta vozilima koja mi dolaze u susret. Far ne mogu vise da oborim. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Ajd i ovde da napisem, pa ko ne zna, mozda mu znaci.

Xenon MORA da ima 2 stvari da bi bio homologovan:

1. Automatsku nivelaciju

2. Automatsko pranje

 

Pri tom, ne sme da bude ugradje u far cije staklo ima rebra!

 

Rezime! Staviti kineski ksenon u far od SVa (ili bilo koji drugi motor sa naked farom, koji je 400 inzenjera dizajniralo i skolovalo se da napravi da valja), je isto kao da stavite zejtin u motor da ga podmazuje. Ili Spermu...

Budimo normalni!

Vadite ta govna iz farova, em sam 30 motora krpio instalaciju jer su nagoreli, em kurcu ne svetli. Nemojte da ste naivni, ljubim vas! 

Night breaker ili slicno u zdrav far, progledacete i vi i oni koji vam dolaze u susret! Verujte mi!

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i

Moram da napišem da sam ja imao fabričke xenone u hondi civic bez sistema za pranje i bez sočiva u faru. Mislim da je to jedini auto sa takvom sistemom. Kad god sam išao na tehnički, imao sam raspravu sa ljudima tamo, dok se sami nisu uverili da je to stvarno tako. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Pozdrav kolege, kad smo kod svetala  jel ima neko predstavu gde mogu da nabavim nosač fara za drugu generaciju nejkeda?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Nije jedini, neki modeli Laguna II i C5 prve generacije imaju takve sisteme, "sesiric" iznad sijalice je drugaciji/prilagodjen.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2401 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
9 hours ago, abarth_maniac said:

Ajd i ovde da napisem, pa ko ne zna, mozda mu znaci.

Xenon MORA da ima 2 stvari da bi bio homologovan:

1. Automatsku nivelaciju

2. Automatsko pranje

 

Pri tom, ne sme da bude ugradje u far cije staklo ima rebra!

 

Rezime! Staviti kineski ksenon u far od SVa (ili bilo koji drugi motor sa naked farom, koji je 400 inzenjera dizajniralo i skolovalo se da napravi da valja), je isto kao da stavite zejtin u motor da ga podmazuje. Ili Spermu...

Budimo normalni!

Vadite ta govna iz farova, em sam 30 motora krpio instalaciju jer su nagoreli, em kurcu ne svetli. Nemojte da ste naivni, ljubim vas! 

Night breaker ili slicno u zdrav far, progledacete i vi i oni koji vam dolaze u susret! Verujte mi!

Gore citirani i ja u nekom prošlom životu bili cimeri, i ja kukam kako mi slabo svetli far na CB500 (al sija lepo plavo :P)... 

Kaže @abarth_maniac sa'ću ti ja to rešim, skine poklopac, skine sijalicu, baci je na pod i nagazi i kaže - Aj sad po novu i nemoj da štediš! :D

Metnemo  Philips neku ultra mega giga što je bila u najbližoj auto radnji - svetli ko svetionik, ubija! Ne pravim se više pametan. Jel Honda rekla H4? Jeste. Raus

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
On 24.7.2021. at 9:36, Overpressure je napisao:

Moram da napišem da sam ja imao fabričke xenone u hondi civic bez sistema za pranje i bez sočiva u faru. Mislim da je to jedini auto sa takvom sistemom. Kad god sam išao na tehnički, imao sam raspravu sa ljudima tamo, dok se sami nisu uverili da je to stvarno tako. 

Ima izuzetaka, tacno je. Ne mora da ima pranje ako je ispod 2000 lm .Sad je i bila rasprava u emisiji SAT oko Audija 2017. Koji nema pranje a ima xenone. Nije prosao tehnicki. Jer je kod nas forma iznad sustine.

Postoje izuzeci, retki su. I to je cudno da ih ima, ali eto. 

Poenta price je da ne treba stavljati kineske xenone u kucnoj varijanti u bilo koji far.

Nece se bolje videti, cak naprotiv. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova

Najgore je sto kad rikne treba se smarati sa trazenjem zemene jer kontam ne moze da se ubaci halogenka jer je nesto menjano... Ovako lagano izvadis sijalicu, ubacis drugu i teraj. Ali kod mene svetli za pohvalu, bolje nego na mom automobilu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Beograd/Mirijevo
  • Motocikl: SV650
On 6/17/2021 at 8:04 AM, zagadjenje said:

Inače, pojavio se prvi problem na motoru. Neće da upali. Moguće da se pomerilo paljenje. Prvo je krenuo malo više da detonira. Ranije je samo u trećoj na oduzimanje gasa znao da "opali". Kad pre par dana počeo i u drugoj i četvrtoj. Počelo učestalo da se dešava da mi se ugasi posle prvog paljenja i posle toga moram duže da verglam da ga upalim. Dešavalo se i da na prvo moram duže da vergla, pre toga palio na čvrgu bukvalno. 

Juče ga upalim, da krenem, ugasi se. Ponovo da upalim, jok. Smrdi benzin i ja reko možda presisao ili slično. Reko aj na gurku da ga poteram, fix ideja :( I upali na gurku ali je radio jako čudno!! Ugasio se vrlo brzo i od tad ništa. Vergla ali "ni da pipne", kako glasi jedan citat :) 

Ima li ovako napamet, što bi se reklo, nekih mišljanja šta bi moglo biti?

Problem kod mene, vrisnule svećice. Obe, zadnja bila gora, prednja stadarno malo korodirala. Kaže majstor da je rezervoar krs, zeznuo pumpu, ona baca ne baca, onda grune, ovlaži svećice koje su riknule od takvog tretmana nakon nekog vremena. Plastično objašnjeno.

A istina da je rezervoar, tj onaj deo gde je sito pumpe, bio pun nekog mulja. Ali bukvalno mulj, sluz. Ne mogu to opisati. Grozno! Filter sam isprao, narandžasta voda, mada rezervoar nakon prošogodišnjeg čišćenja se još dobro drži. Sve to isprao, zamenio svećice i sad radi. 

Savetovao me majstor da očistim i dizne, kad malo zahladi odradiću i to. I, nadam se, srediti rezervoar zimus onako kako valja, tuto kompleto.

 

On 6/23/2021 at 8:11 PM, Lug said:

jeste, "pinjon" od čepa, 2012 uradio kao privremeno, međutim radi i dan danas;

 

Hvala puno na linku, tek sad vidim. Odradiću to :)

 

 

Što se sijalice tiče, kod mene neki kineski led sa ventilatorom. Skroz sam zadovoljan kako osvetljava kao i vidljivost motora. No kad rikne i ova, staviću night breaker, zaista je odlična!! Imao NB i na Hornetu i na CB500

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

Majstori, na koliko krugova odvijate šrafove za ler gas na prvoj generaciji!?, Negde sam imo taj podatak, i čini mi se, da nije isto za prednji i zadnji karburator...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja