Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki SV 650/s

Recommended Posts

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Danas mi je tako bilo doslo da se provozam da sam morao i pored kise i prognoze, 150km sunca kise vetra svega, nista mi nije smetalo..

 

bscap0000.jpg

bscap0002.jpg

bscap0006.jpg

  • Sviđa mi se 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i

Ja sam takođe malopre otišao jedan krug da napravim, baš mi trebalo malo da se opustim, i taman da isprobam nove tegove na heblovima, i sada nakon 70km u cugu, ne osećam više da mi trnu prsti, što je i bio cilj. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 472 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: suzuki sv 650 s,kawasaki z750,honda nsr 125 f2
On 16.5.2021. at 21:19, Darko SB je napisao:

Danas mi je tako bilo doslo da se provozam da sam morao i pored kise i prognoze, 150km sunca kise vetra svega, nista mi nije smetalo..

 

bscap0000.jpg

bscap0002.jpg

bscap0006.jpg

svaka čast retkost je videti da neko tera po kisi a da ga nekeba ,ja bogam negledam vremensku ,dobro kisno odelo i gas

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Po kisi je jos i dobro, juce pala i prva enduro voznja, pogled na Vrnjacku Banju sa vidikovca Krst..

da494bdf05c06987aad04a867f98ddcb.jpg

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: 2 x '04 Suzuki SV650

Sad mu nije ništa...

 

Što bi @abarth_maniac rekao - "dečko, je l' planiraš ti da prestaneš da skidaš stvari sa tog motora"? :D

 

1621926821962.jpg

Jedno prijatno iznenađenje u procesu, napred je vizir malo čudno stojao, imao par mm gap na desnoj strani, što sam ja pripisivao tome što je upasovan vizir od ne znam ni ja čega... Na kraju se ispostavilo da je imao bliski susret sa nečim i nosač oklopa je peglan i varen... Poručen drugi od preko pošto su kod nas lupali sa cenama, pa sad čekam... :)

1621926972234.jpg 1621926972213.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Jedno pitanje.
Da li je turiranje u blokadu i pucanje iz auspuha na prekidac u mestu stetno po agregat?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
Pre 1 sat, JankelA je napisao:

Jedno pitanje.
Da li je turiranje u blokadu i pucanje iz auspuha na prekidac u mestu stetno po agregat?

Naravno da jeste...

Da li mislis da je inzenjerima palo na pamet da stave kill switch i limiter obrtaja zbog pucanja na skupu u Apatinu ili neceg drugog? :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Prodao sam moj bivsi motor jednom decku ovde kod mene i on ga prodao pre par dana kao neispravnog, majstor kod kog je odvezo motor mu je reko da ne valja i da ne znam sta fali, a u medjuvremenu je padano sa njega i video sam snimak na kom jedno 40ak sekundi stoji u mestu na punom gasu i puca na prekidac, a sad cujem da sam ja 'uvalio' los motor koji je kod mene bio 3 godine (oko 15.000km) i radio bez ikakvih problema kako prvog tako i zadnjeg dana, pa reko samo da mi neko potvrdi dal moze nesto da strada od toga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i

Pokaži tom tipu taj snimak i kaži mu da ti nisi od juče, i da si video šta je radio. Možda je ostao i bez ulja ako ga drnda tako stalno, pogotovo hladnog. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Zna on, taj majstor je i rekao da mu nista ne skodi sto su ga turirali i pucali, a ja sam nekad negde cuo/procitao da to ne valja i nikad to nisam ni radio, pa reko da proverim jer ja znam sta sam prodao i znam da za to vreme koje je bio kod mene nije stucnuo ni jednom a ne nesto drugo.

Promenio član JankelA

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 472 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: suzuki sv 650 s,kawasaki z750,honda nsr 125 f2

Video sam ga u oglasima za neku sicu ga daje,pise problem sa agregatnom. A znam da je bio ok.Postoje ljudi koji jednostavno necuvaju to sto imaju a kad pokvare drugi su im krivi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
Pre 19 sati, JankelA je napisao:

taj majstor je i rekao da mu nista ne skodi sto su ga turirali i pucali,

Dobar majstor, nema sta...

  • Haha 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Fazer 8

Ekipo, da se zapljunem i ovde.

Nov sam na forumu kao i na drumu.

Od zimus sam na dva tocka i kao svoj prvi motor sam izabrao SV650n 2002g. Mislim da smo se lepo uklopili, bas mi lezi, lako se kontrolise jer je lagan. Sa druge strane ima snage i moze dobro da povuce:sampion:.

Obozavam sa njim da putujem, vec sam isao na par lepih tura po Srbiji. Nista spektakularno sve 400-500km za pocetak dovoljno :)

U planu mi je jedna malo veca tura do CG preciznije Prcanj, i naravno dogodio se mali peh pa mi treba pomoc da vidim kako mogu to da saniram.

Brzinometar je prestao da pokazuje brzinu ( Obrtomer vec ne radi ali to mi ne smeta ) , gasio se malo po malo. Prvo je na kratko samo jednom prestao( zakucao u 0 ) i onda nastavio da radi normalno, zatim je to pocelo da se desava sve cesce i na kraju skroz zakucao. 

Razmontirao sam ga sa unimerom premerio i gornji deo tj km sat - radi kad dam kontakt pokazuje oko 11,12 V sto je ok . Medjutim donji deo odnosno senzor kad povezem preko akumulatora ( merim A ) ne pokazuje nista mrtav je . 

Da li neko od iskusnij kolega ( iskusnijih od mene :)) moze da me posavetuje kako da to sredim ili gde bih mogao da nadjem taj senzor za neke pristojne novce, posto vidim da nov kosta posteno.:'(

 

Samo da napomenem jeste da odma kukam , ali sem ovoga peha sa kontrolnom tablom motor je na mestu i sve radi perfektno . Ja sam prezadovoljan sa njim. Bukvalno uzivam u voznji .  

Pozdrav 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i

Pozdrav. Brzinomer ti ne radi verovatno jer ti se polomio pinjon u prednjem točku, skini točak pa proveri šta se tu dešava. Obrtaje očitava tako što bobina prednjeg cilindra šalje signal na tablu, crno-žuta žica. Verujem da imaš problem sa konektorima i da su veze loše. Proveri sve konektore kada podignes rezervoar, često je problem konektor koji je tu odmah ispod. 

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Fazer 8

Eh problem je sto nemam kako da dignem prednji kraj motora, imam zadnji stender ali za prednji deo nemam nista. Moracu nesto da smislim kako da poduprem prednji deo i da skinem tocak da vidim sta se tu desava. 

Konektor je kod mene spakovan u kuciste fara. Kazem merio sam deo ka brzinometru i radi ali donji deo ka senziru nista ne pokazuje. Ne znam kako bih jos mogao da proverim.

Hvala na odgovoru Overpressure. :care:

IMG_20210615_175733.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Beograd/Mirijevo
  • Motocikl: SV650
19 hours ago, Overpressure said:

 Brzinomer ti ne radi verovatno jer ti se polomio pinjon u prednjem točku, skini točak pa proveri šta se tu dešava. 

Jel taj pinjon isti kod prve i druge generacije?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i
Pre 10 sati, Luka94 je napisao:

Eh problem je sto nemam kako da dignem prednji kraj motora, imam zadnji stender ali za prednji deo nemam nista. Moracu nesto da smislim kako da poduprem prednji deo i da skinem tocak da vidim sta se tu desava. 

Konektor je kod mene spakovan u kuciste fara. Kazem merio sam deo ka brzinometru i radi ali donji deo ka senziru nista ne pokazuje. Ne znam kako bih jos mogao da proverim.

Hvala na odgovoru Overpressure. :care:

IMG_20210615_175733.jpg

Taj konektor gde si ti merio je jedan od mnogih koje treba da proveris, moraš da podignes rezervoar i pogledaš to što sam ti rekao. Evo ti šema pa se igraj. 

 

 

Screenshot_20210616-173540_Drive.jpg

Promenio član Overpressure

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Ako imas neku gredu ili nesto slicno gde mozes da zakacis, ja takodje nisam imao prednji stender pa sam se ovako snasao kad sam menjao gume
DSC-9209.jpg

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Beograd/Mirijevo
  • Motocikl: SV650
5 hours ago, Overpressure said:

E to ne znam, mozda ce se neko javiti neko ko zna. 

Na drugoj generaciji izgleda ovako

 

IMG_20210510_195101728.thumb.jpg.8ec337dc037e3ef0a2d6f1dbe99b33de.jpgIMG_20210510_195109020.thumb.jpg.a3e8092a3dc2c89d7a34f5a67ee64c9a.jpg

 

A što se tiče podizanja prednjeg kraja, ja to reših pod orahom sa španerima :)

 

IMG_20210503_113942706.thumb.jpg.b4f3c92540d06ff0c2e05e12014bbfd0.jpg

 

 

 

  • Hvala 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja