Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki SV 650/s

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Suzuki SV650S

Negde sam procitao da je broj obrataja kada je motor zagrejan 1300.Kad tako namestim imam problema pri startovanju kad je recimo motor prenocio na 3 stepena(bio je u garazi).Kada ga upalim on radi ispod 1000 obrataja i neki put mi se desi da se posle minut recimo ugasi zato sto ima mali broj obrataja.Ali kada namestim da lepo radi kad se upali(da se ne gasi),onda kad se zagreje je 1500 a to je nesto vise nego sto treba.Verovatno je problem sa sauhom.Leti nemam problema kada je toplo.Da li je neko imao slican problem? Pre par godina sam stavio K&N filter a pre 2 godine iridijumske svecice,dal one ne prave problem? Razmisljam da radim mapiranje,bas zbog toga filtera,mozda bi mi to pomoglo da sredim rad u malim obrtajima?

Promenio član kingN1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i

Ubacio sam i led sijalice u tablu. Ako neko hoće da tim da se igra nije teško, idu t5 sijalice, 8 komada. 

20210423_194917.jpg

Promenio član Overpressure
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i

Jel se igrao nešto sa podešavanjem vešanja napred i nazad? Koja podešavanja koristite? Ovih dana sam se igrao sa tim, posto sam primetio da mi prednji kraj dosta propada čim malo jače kocim. Od dosta ljudi sam dobio info da sv fabrički ima mnogo mekane opruge pa sam nabavio druge koje su mnogo jače. Kada sam svoje izvadio iz vila, primetio sam da su ekstremno dugacke i prilično tvrde, čak i tvrdje od ovih koje sam nabavio. Onda sam shvatio da mi fali početni preload jer nikakve caure nisam imao između opruga i cepova vila. Stavio sam caure od 15mm jer sam pročitao da je to neki preporučeni minimum za preload svake opruge. Nakon toga nisam imao prilike da testiram kako se sve ponaša, ali rekao bih da će biti dosta bolja situacija sada. Kada motor spustim dole, izgubim 15mm od ukupnog hoda vešanja, a kada sednem, još nekih 20mm,znači ukupno 35mm. Ako sam sve dobro shvatio, to je preporučen setup za ulicu  i jedva čekam da ga isprobam kad se vreme prolepsa. Dole je slika mojih opruga, nemam pojma koje su, i svi koji su videli sliku su zapanjeni njenim dimenzijama. Kraća opruga je ta nova jača koju sam nabavio misleci da je jača od ove koju imam. 

 

20210424_204356.jpg

Promenio član Overpressure

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i

Izgleda da sam samo ja aktivan u ovoj temi, sam sa sobom postujem. :)

Danas bilo lepo vreme pa sam se na kratko provozao. Drugi motor u vožnji sada, neverovatna razlika, neverovatno koliko preload može da utiče na oprugu. I dalje je veoma udoban za vožnju, za nijansu tvrdji nego ranije, ali više ne propada dole na blaga i umerena kočenja, prednji kraj je dosta stabilniji, verovatno je tek sada geometrija vesanja kakva treba da bude. Čekam još veće tegiće kormana da mi pošalje @N.F.S.@abarth_maniacda mi servisira kočnice i ugradi pancir creva i ne diram više ništa. :jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Beograd/Mirijevo
  • Motocikl: SV650

Kod mene situacija da mi je opet propiškio desni štap :(:( Nadam se da je samo slučajnost, da nisam dobro namestio semering. U ponedeljak se spream opet to da servisiram. Kupio sam semeringe na Aliexpress-u kao aj da probam. Nadam se da su oni zveknuli, mada baš dosta baca ulje. Nema godinu dana kako sam odradio servis vila. Jedino nisam vratio preload koliko je boi, tj ostavio sam na najmekšem. Ali sumnjam da to može tako uticati da opet pusti ulje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Beograd/Mirijevo
  • Motocikl: SV650

Pa.... nije hahaha Sad sa kupio u jednoj radnji na autokomandi, da ne reklamiram, mislim meni svejedno. Po preporuci drugara. 

A iskreno se nadam da je do semeringa, tripuje me jer je opet desni procureo :(

 

 

viber_image_2021-04-29_12-57-58.thumb.jpg.ea962c1928c35d4a8a6313c197c491a5.jpg

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

I to lepo procureo... kad rasklopis proveri detaljno kakav je stap, da li ima risova/ogrebotina. I stavis stap na staklo pa proveri da li je kriv preko mere.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 472 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: suzuki sv 650 s,kawasaki z750,honda nsr 125 f2

Bogami ja sam se isto igrao sa vilam dok nisam izludeo i vratio se na faricka stim sto ja imam cepove stelujuce pa tu dotezem i sad imam neke rezultate mada sad sve se menja jer sam uzeo korman visi od Overpressure pa sad ispočetka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Beograd/Mirijevo
  • Motocikl: SV650
20 hours ago, abarth_maniac said:

I to lepo procureo... kad rasklopis proveri detaljno kakav je stap, da li ima risova/ogrebotina. I stavis stap na staklo pa proveri da li je kriv preko mere.

 

Pa da, zato me i strah da nije nešto grđe. Kad sam stare skidao, samo je vlažio štap. Neki od dva semeringa sam teže skinuo, ne sećam se koji. 

Sad je krenulo postepeno da vlaži i onda je krenulo muški. U svakom slučaju, u ponedeljak majstorisanje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i

Jel zna neko koliko treba plastidipa za dve felne? Razmišljam da uradim felne u fluo žutu, kontam da bi to dobro izgledalo na plavu boju motora. 

Promenio član Overpressure
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: 2 x '04 Suzuki SV650
On 4/29/2021 at 9:52 PM, Overpressure said:

Izgleda da sam samo ja aktivan u ovoj temi, sam sa sobom postujem. :)

Ima nas jos :)

 

Ja sam za svoj pazario Bitubo opruge, mislim da sam uzeo najtvrdje koje sam našao, 0.9 ili 0.95, u skladu sa svojom masom :D, YSS emulatore i čepove sa podešavanjem preloada pošto moj ni to nema. Živo me zanima koja će razlika biti kad se spakuje.

Pozadi cu najverovatnije budzetsku opciju - zadnji amort od Kawe ZX10R ili ZX14R, kacenje i dimenzije su im iste a mnogo je ozbiljniji nego fabricki.

 

Promenio član stalker92
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i

To je daleko od budget varijante. :)

Imam u planu i ja u budućnosti da uzmem emulatore i cepove sa preloadom, ali to tek možda krajem sezone. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: 2 x '04 Suzuki SV650

Pa u odnosu na aftermarket opcije za zadnji amortizer jeste budget friendly :D

 

Ohlins, Penske itd. su uzasno skupi. Nasao sam YSS za oko 350 EUR, ali nisam nasao nikakva iskustva sa njima na forumima, pa mi se ne isprobava.

A od Kawasakija svi zivi pakuju, i oko 100-150 EUR je polovan, kako imas srece da ubodes :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

YSS nije loša varijanta. 

 

Na konto vešanja, kada sam na TDM zamenio zadnji amort sa Hyperpro i sredio prednje vešanje, potpuno druga priča. Manje se umaram. Za jedan sam napravio 460km u dvoje sa prtljagom, nismo osetili. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Beograd/Mirijevo
  • Motocikl: SV650

Pocepalo mi se malo zadnje sedište, sunđer je ok. Gde naći materijal za presvlačenje? Ne bih neki skaj pa da mi suvozač pada na leđa non stop. Mislim, može bilo šta samo da zadovoljava uslov udobnosti i neklizanja :)

 

I pinjon brzinomera mi je pukao :( Ona plastika, zupci, pukli. Samo me interesuje, da li je možda isti na prvoj i na drugoj generaciji?

Promenio član zagadjenje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: Ruma
  • Motocikl: Suzuki SV650, Honda VFR 800 Vtec.

Drugari kaplje mi benzin na spoju rezervoara i vakum pumpe ( valjda se tako naziva, nisam stručan ). Probao sam da dotegnem šrafove ali su već stegnuti jako. Gde bih mogao naći novu gumicu ili šta već ide između ? U pitanju je prva generacija.

1620294766818.thumb.jpg.c564776b8c2c0b6f41414e61ffcf4f0c.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 472 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: suzuki sv 650 s,kawasaki z750,honda nsr 125 f2

Uh ja mislim da je bilo u pancevu boban moto serviz ja uzeo ceo set za reparaciju a ta mi gumica bila visa ali dao sam sa motorom kad sam ga prodavao kolegi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i
Pre sat vremena, rodic_ru je napisao:

Drugari kaplje mi benzin na spoju rezervoara i vakum pumpe ( valjda se tako naziva, nisam stručan ). Probao sam da dotegnem šrafove ali su već stegnuti jako. Gde bih mogao naći novu gumicu ili šta već ide između ? U pitanju je prva generacija.

1620294766818.thumb.jpg.c564776b8c2c0b6f41414e61ffcf4f0c.jpg

Oko 2000 je set za reparaciju slavine, imaš oglas na KP. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: k25
WWW.LOUIS.EU

Buy BREMBO BRAKE-PADS REAR SINTERMETALL,ABE,07KS05SP at Louis Moto for a great price. Top...

stigle su mi plocice koje nisam narucio te ih prodajem. ako nekoga zanima. 25e

Promenio član M a R k o

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i

Stavio sam tegiće od skoro 400g umesto fabričkih 260g, čekam sad lepo vreme da testiram da li su vibracije manje nego do sada. Zahvaljujem se i ovde @N.F.S.što mi ih je napravio. :) Još pancir creva da stavim i onda prestajem da ulažem u motor koji kao prodajem. :tras2:

20210514_190712.jpg

20210514_192558.jpg

Promenio član Overpressure

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja