Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki SV 650/s

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 512 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650N, TDM900

Ja sam tu dosta eksperimentisao sa SV-om i merku sam našao sa 2.5 napred, 2.8 nazad. Sa suvozačem 2.9. Moja težina 95kg. Gume Mitas Turing Force.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Obratite paznju! Preporuka fabrike za pritisak u pneumaticima nije jednaka za K1 i K2 seriju. 

Stari model se po preporuci vozi na 2.25 napred i 2.5 nazad.

Za Noviji model je preporuka cini mi se 2.5 napred a 2.9 pozadi. 

 

Ja svog vozim na 2.1 i 2.3.

Ali zavisi i od uslova, gde se vozi, temperature, opterecanja... Da li se ide na sladoled pa je tempo laganica ili se voza neka deonica gde se jace obara i agresivnije koci/dodaje gas. 

Ako niste sigurni, knjigu u ruke, fabricku preporuku i svez pneumatik. Nema greske. 

Kad budete sigurni, oseticete i sami koji vam pneumatik lezi a i na kom pritisku se najbolje ponasa. 

Do tad: poslusajte savete inzenjera koji su ulozili godine rada/truda/vremena/resursa na istrazivanje i kompromis da bude taman za sve nas. ;)

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 512 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650N, TDM900

Ljudi bacili ste me u rebus sada.. Možda ako ste mnogo lakši od mene...

 

Kada sam kupio SV-a, prvo sam ga podesio po manualu, 2,2 napred i 2,5 nazad. Vozio tako neko vreme dok nisam jednom probušio gumu pa kod majstora krpio i čovek mi kaže ma mali ti je to pritisak za tebe tolikog. To u manualu je za mali japanci. On mi tada napumpa na 2,5 napred, 2,8 nazad i ihaj!! Otvori mi oči. Obara se ko F117. Od tada, odmah osetim kada pritisak opadne za nekoliko bara (mnogo teže obaranje, a i na pravcu kanda kilaviji) i odmah trčim na kompresor. 

 

@Biker-BoyDa, da, na 2,9 ga stavim samo ako ću voziti neku turu sa suvozačem pozadi. Ja 95kg + suvozač 60, 70 kg.. mLooogo..

 

 

Edit: Kada zahladni i ohladi se asfalt, onda ga spustim za po jedan bar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S

To sto pise na motoru ili upustvu, je za odredjeni model gume koji je tada stavljen u trenutku kada je motor sklopljen(a to je najverovatnije pre 15 godina) i tog modela gume vise ni nema.

Preporucujem ovaj video, suma sumarum treba eksperimentisati i naci za sebe odgovarajuci pritisak. Manji pritisak veci grip, veci pritisak manji grip ali bolje upravljanje motora sa jedne na drugu stranu

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

A ako vozite sa neodgovarajucim pritiskom moze da se dogodi ovo :jee1:

Michelin Pilot Road4 pumpana na 2,5 (ali izgleda da kompresor laze jer mi je na drugom pokazalo da ima oko 3)

gum.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8239 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

... a onda bude ovako nesto, bar kod mene :D 

 

 

Ima i tema "perac pod pritiskom" svaki put zamislim sebe kako perem motor posle prolaska kroz baru :D (perem a pritisak 200)

dreamstime_s_24876872-700x352.jpg

  • Sviđa mi se 4
  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Stigla nova masina, 2004 god, super ide, uzivo lepo izgleda. Izduv je samo preglasan za moj ukus i to je prvo sto menjam, ostalo sve okk za sada, evo po koja slika... Dobio sam i nosac i kofer uz motor i svasta jos od opreme..

 

 

20201008_150146.jpg

20201008_150249.jpg

20201008_150332.jpg

  • Sviđa mi se 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Ponovo mi se javio isti problem kao pocetkom godine, ostavim motor preko noci i sutra kad dodjem da ga upalim dam kontakt pritisnem dugme upali iste sekunde ali se posle 3-4 sekunde rada ugasi i jedva ponovo upali posle par minuta pokusavanja. Sumnjao sam na akumulator ali cim je krenulo toplije vreme palio je normalno, letos sam ga ostavljao i po 10 dana u garazi i kad dodjem samo pipnem dugme i odma se pali.
Primetio sam takodje da posle par pokusaja verglanja pocne da se oseca miris benzina, i da to prvo paljenje ne reaguje na sauh, povucem ga skroz i kad upali radi kao da nije pod sauhom. Jel zna neko sta bi moglo da bude?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Zeza i mene po malo, ali sad bas nece. Dok je bilo toplo dodjem povucem sauh malo vise od pola upalim motor ali on prvih par sekundi radi kao da ce da se ugasi i onda kao da probije i krene normalno da penje obrtaje.
Pokusacu da sredim karburatore, hvala na savetu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Filter vazduha, svecice, pa onda napadaj karbove. Tim redosledom. :)

Ako su filter i svecice novi onda karburatori. 

Proveri i napon punjenja i sam akumulator svakako. 

Srecno, ako zatreba kakva pomoc, tu sam. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Sv650 je stvarno zabavan motor, super ide i lepo se vozi, lagan je, jedino sto mi smeta je polozaj sedenja, previse napadacki, bole me i ledja i sediste nije bas nesto udobno, jel radio neko prepravku na korman, koliko je sigurno da se busi postojeci trougao i da se ubace nosaci?

Inace prodao sam ovaj mali auspuh pa sad imam neki remus ali plan je da kupim fabricki, mada se ovaj remus lepo cuje samo je vizualno u losem stanju.. Vratio sam fabricke migavce pozadi, fabricki stop... Malo sam ga doterao da moze na neke manje turice, ali za nesto ozbiljnije mora prepravka volana, ili ce na oglas, razmazio me maksi skuter

 

 

bd96854d8223f780046881b033505e41.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i

Ne savetujem da busis korman. Ja sam to imao i ne uliva poverenje. Pretanak je trougao u gornjem delu da bi trpeo te sile na duže staze. Sa takvom prepravkom sam kupio motor. Onda sam  kupio trougao od nejkeda za originalnim adapterima za korman i vozio sam tako jedno vreme. Položaj je udobniji da kormanom, ali će vetar da te ubija preko 10

0km/h, plastike i vizir će sve da ti usmeravaju na grudi i glavu. Pre dve nedelje sam vratio heblove i iako je položaj neodubnjji za vožnje pri manjim brzinama, neuporedivo je bolje za vožnju pri većim brzinama, tako da ostavljam heblove definitivno. Jedna mala izmena kod mene, cucnnuo novi auspuh, nisam mogao više da slušam stock auospuh, previše je tih, greota je ne osloboditi V2 zvuk iz ove mašine. :)

20201017_152759.jpg

20201017_152830.jpg

20201017_152856.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Moze i da se doda neki dodatni vizir, deflektor tako nesto pa da se proba, dok sam vozio auto putem, uglavnom tu oko 120 do 130 na sat, nije mi bilo neudobno toliko, vise mi smeta grad i spustovi, kad sva tezina na ruke ide.. aj videcu nesto ide zima ide koronka bice dosta vremena za prepravke..
Bitno da je ok motor, za sada tako deluje, cak i km deluje kao prava, diskovi su prvi i skoro kao novi, lanac deluje kao prvi, nema onaj deo sto sastavlja lanac kad se menja, a i lep rad ima, pali na hladno i toplo isto i koliko sam primetio bas malo trosi..
Masina suva svuda..

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
Pre 2 sati, Darko SB je napisao:

Sv650 je stvarno zabavan motor, super ide i lepo se vozi, lagan je, jedino sto mi smeta je polozaj sedenja, previse napadacki, bole me i ledja i sediste nije bas nesto udobno, jel radio neko prepravku na korman, koliko je sigurno da se busi postojeci trougao i da se ubace nosaci?

Inace prodao sam ovaj mali auspuh pa sad imam neki remus ali plan je da kupim fabricki, mada se ovaj remus lepo cuje samo je vizualno u losem stanju.. Vratio sam fabricke migavce pozadi, fabricki stop... Malo sam ga doterao da moze na neke manje turice, ali za nesto ozbiljnije mora prepravka volana, ili ce na oglas, razmazio me maksi skuter emoji4.png

 

 

bd96854d8223f780046881b033505e41.jpg

Javi ako odlucis da prodas. Prvi sam na listi iako mi realno ne treba. 

Bez imalo sale. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja