Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki SV 650/s

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i

Jel ima neko viška dva srafa sa onom gumom za vizir? Ovi moji su se malo izdeformisali pa bi da ih promenim kad mi stigne novi vizir. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Danas sam uzeo da promenim plocice i ulje u kocnicama, ne secam se kako je pre kocio dok je prvi put bio kod mene ali sad od kad je opet kod mene uopste nemam poverenje u kocnice, kad sam se vratio sa RSV1000 na SV-a uopste ne mogu da se naviknem, nisam znao sta je u pitanju s obzirom da su mi plocice delovale ok kad ih pogledam, nisam skidao klesta nego samo onoliko koliko moze da se vidi dok su namestena mada kad sam video da su na jednoj strani dobre drugu nisam ni proveravao.
Jutros mi stigle Kyoto Semi-Sinter iz Moto-Bike Shopa:
IMG-20200908-132439.jpg

Skinem prednja desna klesta, izvadim plocice i uporedim sa novim - nema razlike, isto 'mesa' i na novim i na ovim koje su na motoru, nije mi jasno u cemu je fora pa nece da koci, reko ajde kad sam vec skinuo da stavim nove nema veze. Zamenim desnu stranu, ozracim sistem, predjem na levu kad tamo...
Leva plocica je sa prednjeg desnog, desna sa levog diska.
IMG-20200908-144238.jpg
IMG-20200908-144249.jpg
I ujedno da pitam da li zna neko zbog cega se ovo desilo? Desna strana kao nova, leva potrosena skroz.

A tu je i 'sprava' za zamenu ulja :D
IMG-20200908-153250.jpg


Rezultat: Vec na prvoj voznji mnogo bolje kocenje i krace vreme zaustavljanja.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Beograd/Mirijevo
  • Motocikl: SV650

Hahaha... Odlična sprava!

Možda je potrebno razraditi klipove i očistiti cilindar klešta. Možda su i gumice kaput. Kad si već skidao i vadio ulje, trebao si i tu stvar odraditi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Farbao je neko klesta pa je zakacio i klipove video sam da ima farbe po njima, ocistio sam ih malo koliko sam mogao, ali nisam rastavljao komplet

Prekontrolisacu plocice za mesec dva pa da vidimo kako stoje stvari

Sad se setih jos jedne stvari, primetio sam da mi po nekad zadnja kocnica zaglavi, desavalo se sa starim plocicama desava se i sad, jel i to isto moze da bude do klipova na klestima?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Beograd/Mirijevo
  • Motocikl: SV650

Može da bude. Ako su i ona farbana, verovatno je to.

 

Period od mesec dva ne znači ništa. Bitna je kilometraža. Ja bih to skinuo odmah i pregledao. Jeste cim, ali poštedećeš i disk i pločice i imati normalno kočenje. Što je i najbitnije!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Servis kljesta obavezno. Nove gumice na svim klipovima i gumeni klizaci na prednjim kljestima. Sve ocistiti, namastiti klizace i nema brige. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Cekam prvu kisu ili hladnije vreme pa opet na posao

Gde bih mogao da nadjem gumice, Sigurnost Zrenjanin ili negde drugde?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: 2 x '04 Suzuki SV650
On 9/8/2020 at 5:54 PM, JankelA said:

Skinem prednja desna klesta, izvadim plocice i uporedim sa novim - nema razlike, isto 'mesa' i na novim i na ovim koje su na motoru, nije mi jasno u cemu je fora pa nece da koci, reko ajde kad sam vec skinuo da stavim nove nema veze. 

Ili kao u mom slucaju, ima mesa ali 3 put okaljene do maksimuma, motor kocio kao Vespa :D:D:D

Zna @abarth_maniac kakav sam im zlocin pocinio :D:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i

Vratio fabrički izduv, prede kao mačka. Mislim da i lepše izgleda, a i reših se "Yoshimura" auspuha sa alija. Ti majstori što su njega budzili su bas loše odradili, sad je vraćeno sve kao da ništa nije dirano.

20200913_220132.jpg

20200913_220142.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i

Izgleda da niko sem mene nije aktivan univjj temi. :)Vraćeni heblovi, sad cu malo da vozim ovako, pa ako mi se ne svidi, vraćam korman ponovo. ;)

20200925_185506.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 512 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650N, TDM900

Ok je to za kraća jurcanja ali ako praktikuješ da praviš ture 100+ kilometara, ma kakvi... Bole ruke, bole leđa, boli vrat.

 

Pošto su moje vožnje uglavnom oko 300km, i ne vozim motor po gradu, ja pre par nedelja odlučim i uzmem TDM 900. Što iz radoznalosti, a što iz želje da malo promenim, da sedim uspravnije, udobnije, da mi noge manje savijene i da bude udobnije za putovanje u dvoje. Pravo da vam kažem, iako sam dobio sve navedeno, shvatio sam koliko je SV dobar i pre svega zabavan motor. I to za mnooogo male pare. Kakvi.. posle vožnje TDM-a ja sednem na SV da bi se malo zabavio za kraj. Da ih zadržim obojicu ne mogu, a sad mi strašno žao da prodam SV-a.. :'(

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Tdm900 je nesto naj gore sto u zivotu vozih. Verujem da ga hvale jedino oni koji su pre njega vozili mz i jawu.
Ne kvalitet i pouzdanost, tu je top... Vozne karakteristike su mu katastrofa, i gore od toga.

Sent from my SM-A202F using Tapatalk

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 512 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650N, TDM900
45 minutes ago, N.F.S. said:

Tdm900 je nesto naj gore sto u zivotu vozih. Verujem da ga hvale jedino oni koji su pre njega vozili mz i jawu.
Ne kvalitet i pouzdanost, tu je top... Vozne karakteristike su mu katastrofa, i gore od toga.

Sent from my SM-A202F using Tapatalk
 

Hahahaha! Pazi, nakon što sam od tvog drugara Milana Shoyyke uzeo TDM, danima već pažljivo studiram poslednjih 200 stranica na "TDM Srbija". Čitam pažljivo i pokušavam da razumem šta je to na tom motoru toliko top pa se svi kunu u njega... Čitam - vozim - čitam - vozim... Ne kapiram.. A trudim se, majke mi se trudim :) E sad, nije da mi je žao (možda je i rano da sudim), čak ako ništa zadovoljio sam radoznalost. Ima on benefita u odnosu na SV koje meni znače, kao na primer visina jer visok sam 189. Suvozača u vožnji uopšte ne osećam a ona kaže da se oseća neuporedivo komfornije i bezbednije i da može na kraj sveta u tom sedištu. I to fabričko sedište. Mogu da mislim tek ako stavim Bobanovo ili Ivanovo. Ima nešto više snage, a o potrošnji da ne govorim. Nisam mogao svojim očima da verujem da sam izmerio ispod 4 a nisam čak ni previše nežno vozio. Ali sve u svemu, čak i ako ga tako dosadnog zadržim zbog svega navedenog, poenta koju sam hteo naglasiti u ovoj temi je da zasigurno SV daleko zabavniji motor čak i sa manjom snagom i kubikažom.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

A zamisli tek da je kubikaze tog anemicnog (tdm900) motora! Ja ga za mesec dana prodadoh, smejala se supruga kada drugaru rekoh "daj mi bilo sta za njega, rolere prihvatam posto se i oni bolje voze"

 

Taj je motor kao zgodna devojka sa vaginalnom bolescu, lepa, drugi misle da sa njom uzivas, ti ih u tom ubedjenju odrzavas a znas da sa njome nista ne mozes! Uvalis drugom, hvalis je jos malo reda radi.. :D 

Taj motor ni na poklon!

  • Haha 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i

Meni se ovaj motor bas svidja, jedno je kad čuješ od drugih da je zanimljiv za vožnju, a drugo kad se stvarno uveris u to. Želja mi je da jednom probam i sv1000, verujem da je to adekvatna zamena i unapređenje posle  sv650. :)

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Beograd/Mirijevo
  • Motocikl: SV650

Ja uopšte nisam želeo SV kao motor. Sviđao mi se, ali sam polagao na prvoj generaciji N i nije mi se svide uopšte. Neudoban mi bio katastrofa. 

Ovaj SV sam kupio ne preporuku drugara, nećkao sam se i na kraju kao ajde. I ne žalim ni malo!!! Motor je ultra zabavan za vožnju. Ovaj ima veći zadnji zupčanik pa je još interesantnije :) Od milošte ga zovem manijak :) Najradije bih SVa zadržao tu zauvek kao motor za uživanje, smo dokupio još koji za neke druge potrebe :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 512 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650N, TDM900
10 minutes ago, zagadjenje said:

Najradije bih SVa zadržao tu zauvek kao motor za uživanje, smo dokupio još koji za neke druge potrebe :)

Eee ko može to je win-win kombinacija!

 

A SV1000 brrrrr mogu misliti kakva je to baba roga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
Pre 12 sati, N.F.S. je napisao:

A zamisli tek da je kubikaze tog anemicnog (tdm900) motora! Ja ga za mesec dana prodadoh, smejala se supruga kada drugaru rekoh "daj mi bilo sta za njega, rolere prihvatam posto se i oni bolje voze"

 

Taj je motor kao zgodna devojka sa vaginalnom bolescu, lepa, drugi misle da sa njom uzivas, ti ih u tom ubedjenju odrzavas a znas da sa njome nista ne mozes! Uvalis drugom, hvalis je jos malo reda radi.. :D 

Taj motor ni na poklon!

Stvarno tako mislis? Takvo ti je iskustvo? A ja se primio na TDM 900 zbog svih poboljsanja u odnosu na 850, koji hvale kao dobar bajk...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Naravno da tako mislim, moze se voziti samo i iskljucivo izmedju 3/7000 obrtaja a i tu je tanak. Na kvacilu si non stop, 5 i 6-ti stepen prenosa mozes koristiti samo pri vecim brzinama, u prvoj skace i otima se (u sporoj voznji, kolona) za drugu brzinu snage nema (mora na pola kvacila). Bezi dalje od tog agregata.

Obzirom da vozis Z750, tdm900 je par koraka u nazad sto se korisnih obrtaja tice (ne kvaliteta), kao da vozis 250ccm npr....

 Tako ga ja doziveh...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Jeste da je off na ovoj temi ali ajde...

 

Nekada davno sam vozio TDM-a 850 nekih 4 godine, sada ST 10 već 6 godina, a TDM 900 vozi kum tako da ga vozim povremeno...

Da bi stvar bila na pravoj relaciji, skoro čitav život vozim 2 cilindra i po gradu ne vozim skoro uopšte, tako da nemam očekivanja vezana za vožnju po gradu.

I TDM i ST su mi odlični motori. Kao i svaki motor, ima po neku sitnicu koju bi poboljšao, ali po meni su baš dobri paketi. Među motorima sa 2 cilindra ST je upotrebljiva na najmanjim obrtajima. Juče probah Caponord 1200 (2014) i Multistradu 1200 (2011) po 40-ak kilometara i oba motora ispod 3000rpm nemaju šta da traže, samo se Ducati ponaša malo bolje.

Nedavno probah Triumph Explorer 1200 (2016)...motor je linearan, tih, miran, bez vibracija...skoro dosadan. Ima izraženu rupu u obrtnom momentu, u obrtajima koji se najviše koriste ima nedostatak snage, a u višim obrtajima poludi od snage...Sa zadovoljstvom sam se vratio na ST. Poredeći sa Tracer-om, čini mi se da je na Tracer-u bolje rasporedjena snaga, iako je ukupno slabiji motor.

Sve u svemu, motori su slične koncepcije, i na sličan način obavljaju ono što se od njih očekuje, samo male razlike su u pitanju. Lične sklonosti su ono što nas usmerava prema nekom od njih.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i

Na kojem pritisku držite gume? Meni po knjizi piše prednja 2.5, a zadnja 2.9 bara. Sad gledam nešto na sajtu mitasa, pišu dosta manje vrednosti, pa razmišljam da probam preporuke mitasa. 

Screenshot_20200928-121808_Samsung Internet.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja