Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki SV 650/s

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Beograd/Mirijevo
  • Motocikl: SV650

Evo i meni prvog problema :)

 

Posle one provale oblaka od pre 2-3 večeri, sutradan motor neće da upali. Na dugme ne reaguje, ama uopšte. Akumulator je dobar sigurno. Kad pritisnem dugme, kao da se apsolutno ništa ne dešava. Nikakvih ni vizuelnih ni zvučnih promena. Mislio sam, ok ušla je voda. Dva dana palio na gurku, otovrio danas prekidač, sve naprskao. Naprskao i onaj prekidač na kvačilu i malo kontake pročačkao, međutim ništa. Koristio WD.

Kad se motor upali, radi normalno, nema varijacija u osvetljenju, u radu, zvuku... ništa. Kao i pre. A pre ovoga je palio dukvalno na prvi dodir.

 

Neko ideju šta bi moglo biti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Nema lep zvuk i bude slabiji. Mnogo mu je jedan otvor na 324 ccm po cilindru. Eventualno da se radi od pocetka pa da se koriguju precnici cevi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 512 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650N, TDM900
14 hours ago, zagadjenje said:

Evo i meni prvog problema :)

 

Posle one provale oblaka od pre 2-3 večeri, sutradan motor neće da upali. Na dugme ne reaguje, ama uopšte. Akumulator je dobar sigurno. Kad pritisnem dugme, kao da se apsolutno ništa ne dešava. Nikakvih ni vizuelnih ni zvučnih promena. Mislio sam, ok ušla je voda. Dva dana palio na gurku, otovrio danas prekidač, sve naprskao. Naprskao i onaj prekidač na kvačilu i malo kontake pročačkao, međutim ništa. Koristio WD.

Kad se motor upali, radi normalno, nema varijacija u osvetljenju, u radu, zvuku... ništa. Kao i pre. A pre ovoga je palio dukvalno na prvi dodir.

 

Neko ideju šta bi moglo biti?

Iz mog iskustva, mož i anlaser da bude. Mož i regler da je crko pa ne puni akumulator ili namotaji..  ali ako kažeš da je napon i akumulator ok i da normalno voziš kad upališ na gurku i ne ostaješ bez struje, ondak prvo anlaser proveri.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Svećica napred je izložena vodi. Proveri. Mislim , malo znam o struji al znam da mu je to boljka. Dal moze da je do toga?

...ukucao malopre suzuki sv650 after rain i dobio sam puno o tom problemu. Na zalost, tablet nece da kopira linkove..potrazi

(predlazu i nastavak blatobrana napred- fender extender,ja turio )

The problem happened when you rode on very wet dirty roads; a mixture of mud/grit would get kicked off the front wheel, behind the radiator, and into the front spark plug well. This gunk would fill up the drain hole for that spark plug well, and prevent the front cylinder from getting a spark.

The solution: loosen radiator, remove front spark plug, clean well out with aerosol contact cleaner. Clean drain hole (pinhole on side of front cylinder) with contact cleaner. Apply dielectric grease liberally to sparkplug boot, and replace spark plug.

This happened to me once after riding my '99 SV on a very muddy dirt road. Never happened again after that treatment was applied. I have rode through quite a bit of mud since then, and even a good number of stream crossings. I liked to pretend that bike was a dualsport.

This very well might all be irrelevant to your '04. I remember reading that at some point Suzuki added a big rubber flap or something to cover this sparkplug well and prevent the SV325 problem.”

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Beograd/Mirijevo
  • Motocikl: SV650

Ma nije to, verglao bi. Snimiću vam, mrtav skroz. Proverio sam i onaj prekidač na kvačilu, deluje ok sve. 

Pre par dana sam se igrao sa podešavanjem kvačila... Tj slučajno sam pomerio onu polučicu pa sam "razdesio" kvačilo i vraćao sam to nazad. Ali sumnjam da to ima neke veze, jer prekidač svakako reaguje kad poluga dođe do kraja.

A bukvalno je takva situacija kad stisnem dugme, kao da je taj prekidač raskačen, skroz ništa se ne dešava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Beograd/Mirijevo
  • Motocikl: SV650

Relej se oglasi na kontakt. Na duge se ništa ne dešava. Kad ga spojim direktno na divljaka, čuje se relej i pali motor. Znači anlaser i živ.

Snimio sam neki vrljav video, ali je kao što sam rekao. Na dugme apsolutno ništa :(

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Skini zice sa prekidaca kvacila i prespoj ih direkt. Zna taj prekidac da crkne. Tipujem da je do njega 99%.

On je oko 10 eura nov cini mi se. Pa ako je do njega, kupis i miran. Moze da se nadje i polovan. 

Nemoj da vozis sa prespojenim. 

Promenio član abarth_maniac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Beograd/Mirijevo
  • Motocikl: SV650

I ja sam sumnjao na to prvo, ali kontam, koiko to može biti komplikovan prekidač. Očistio sve i otpisao ga kao ispravnog. Ali svaka čast! :) To je bilo u pitanju! Ne bih se iskreno ni setio tako da ga proverim. Uzeo žicu, prespojio i motor upalio bez po muke :) 

Tako da se sada vozim sa spajalicom u džepu i kao ludak palim motor svaki pu kad stanem haha Sura idem na kamp pa rešavam to kad se vratim! 

 

Hvala! :) :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
Pre 2 sati, zagadjenje je napisao:

I ja sam sumnjao na to prvo, ali kontam, koiko to može biti komplikovan prekidač. Očistio sve i otpisao ga kao ispravnog. Ali svaka čast! :) To je bilo u pitanju! Ne bih se iskreno ni setio tako da ga proverim. Uzeo žicu, prespojio i motor upalio bez po muke :) 

Tako da se sada vozim sa spajalicom u džepu i kao ludak palim motor svaki pu kad stanem haha Sura idem na kamp pa rešavam to kad se vratim! 

 

Hvala! :) :takoje:

:)

Nema na cemu! Tu smo da se pomazemo.

P. S. Mozda imam jedan ispravan, proverim sutra. Ako je ispravan, tvoj je. 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
Pre 2 sati, Overpressure je napisao:

@abarth_maniacje opasna majstorčina. Meni je sinoć sredjivao karburatore, radio mi motor na jednom cilindru, prethodni majstor mi je upropastio karburatore. Sada samo prede mašina. 

Drago mi je si zadovoljan! :takoje:

Hvala na lepim recima! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Beograd/Mirijevo
  • Motocikl: SV650
10 minutes ago, abarth_maniac said:

:)

Nema na cemu! Tu smo da se pomazemo.

P. S. Mozda imam jedan ispravan, proverim sutra. Ako je ispravan, tvoj je. 

 

Odlično, hvala puno i na gestu i na pomoći. No ja volim da čačkam, probaću prvo da vidim ša je sa ovim kad se vratim sa kampovanja. Ako mu nema spasa, čujemo se :D

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Beograd/Mirijevo
  • Motocikl: SV650

Nisam mogao da sačekam da se vratim pa sam čačkao večeras :) Da kažem da je misterija razrešena :)

 

Naravno da je neka glupost :) Tj, mix stvari. Definitivno je kiša uticala, sprala je mast, verovatno to zamuljala  prekidač još više iznutra. Ali je uticalo i ono podešavanje ručice kvačila.

 

Na kraju sam se i setio kako je došlo do svega toga :D Naime, kad je jedan momak došao da pogleda motor i pitao za ručice šta i kako, pomerili smo onu polugicu sa mesta na kom je stajala. Odmah sam skontao da ne znam gde je bila i to na glas i rekao haha Posle par dana odlučim da namestim to da lepo prebacuje, ali pred polazak i bi nekako na brzaka. Namestim to i krenem, ali i dalje nije bilo kao ranije. Sad sam malo više pažnje obratio i namestio da sve funkcioniše, tik pred smrkavanje. Isprobao, provozao, sve ok. Ali i dalje imam situaciju da kad je na broju tri, sve radi normalno. Kad prebacim na br dva, ne radi. Manji je hod ručice na dvojci i bukvalno onaj klin prekidača ne povuče do kraja i prekidač ne spoji lepo i strujno kolo se ne zatvori te nema struje i ne pali. Tu bi problematika. A posle tog prvog podešavanja sam bio ostavio na dvojci. 

 

Prekidač kao prekidač je vrlo jednostavan i lako se skida. Biće vam jasno sve sa fotki.

Drže ga dva zavrtnja. Prekidač, već malo očišćen izgleda ovako.

 

IMG_20200811_192332907.thumb.jpg.3c86ac2514f5159c32ec79060b16ec39.jpg

 

IMG_20200811_192346663.thumb.jpg.1aaec91c2c16e3af55e6b6ef6dac2eca.jpg

 

 

Odvojene dve celine...

 

 IMG_20200811_192553105.thumb.jpg.ece4b37d2a1f819c4450f945e0b676bb.jpg

 

IMG_20200811_192538151.thumb.jpg.c560da67dfd66ac4de24276e6b93df33.jpg

 

 

I rastavljen na tri dela

 

IMG_20200811_192940651.thumb.jpg.e6a6693f2de86ccf9460df0d08820396.jpg

 

Verujem da vam je jasan princip. Unutar ovog klina se nalazi i opruga koja obezbeđuje dobro prijanjanje kontakata. Klin upada u rupu na ručici i kad se ona povuče, klin klizi unutar belog kućišta i dolazi na kontakte na crnom delu prekidača za koje su prikačene žice. Kolo zatvoreno, motor pali.

Prešmirglao malo kontakte, spojio sve, stavio tovatne (trebao sam možda grafitnu ali me mrzelo da idem do kuće) i montirao nazad.

 

Sve u svemu, sređeno, a ona spajalica mi je već negde usput i ispala iz džepa :D

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Suzuki SV650S

Da li neko ima ovaj deo od drzaca(potrebna su mi oba drzaca) kofera ? U toku voznje mi ispala oba sa sve srafovima i pao mi kofer na zadnji tocak kad ni sam izginuo.

nosac-kofera-kappa-suzuki-sv-1000-sv-1000-sv-650-sv-650-slika-108967567.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Pozdrav kolege,

 

Citam prethodne postove pa rekoh da se nadovezem.

Uhvatio me pljusak na putu, propisno sam iskusnuo. Pljusak je ubrzo prosao ali posle nekih 10ak minuta poceo motor da stuca, kao da ostane bez gasa delic sekunde. Vremenom sve cesce i sve jace, toliko da sam na kraju morao da stanem. Nakon toga motor je mogao da upali uz malo gasa ali je zvucao kao da se davi i osecao se miris benzina. Posle 10-15 minuta stajanja je normalno upalio ali nakon par stotina metara opet isto. Nekako sam se doterao do kuce, srecom bio sam vec blizu. Sutradan i svaki naredni put palim motor i vozim kao da se nista nije desilo. Da napomenem i da je i instrument tabla malo pobrljavila tada, pokazivao da idem 150 iako sam stajao na semaforu, indikatori za migavce su svetleli iako su migavci bili ugaseni.

 

Vidim sad da postoji taj problem sa nakvasenim svecicama, moze li biti to ili nesto drugo, ozbiljnije?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Primetio sam pre nekih 20ak dana neko pistanje/skripanje sa prednje strane, ali ne mogu da ocenim tacno gde, pocelo je da se desava par dana nakon sto sam pokiso na motoru.
Cuje se kad je motor u pokretu i na gasu, kad pustim gas ne cuje se ili kad drzim kvacilo i dam gas takodje se ne cuje.
Uspeo sam da uhvatim na snimku, nije bas savrseno ali moze da se cuje.
Jel zna neko sta bi moglo da bude?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja