Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki SV 650/s

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Beograd/Mirijevo
  • Motocikl: SV650

Malo sam i ja radio na mopedu u poslednje vreme. Još za vreme policijskog časa počeo, ali bio lenj i nikako da završim :)

 

Zamenio ulje u štapovima, naravno i semeringe i prašinare. Bilo je tu raznih izazova, jedan zavrtanj na dnu štapa prošlajfovao :( 

 

IMG_20200426_134828606.thumb.jpg.0bc316331ea9476442c3103020e67b92.jpg

 

Sreća uspeo sam pištoljem da ge odvrnem bez previše muke i, naravno, zamenio novim. Stavljene nove i podloške, jedva ih nađoh. Bile bakarne pa sam hteo iste da vratim.

Izvađeno sve, očišćeno, ispolirano i vraćeno nazad

 

 

IMG_20200606_115715137_HDR.thumb.jpg.a1af6a97713e22a2f7c285f6e3ac6f59.jpg

 

Stari prašinari i semering. Neki mozak pre neme je nakucavao semeringe direktno šrafcigerom. Zeznuo ih, a nije ih ni montirao!

 

IMG_20200428_192735809.thumb.jpg.6a03351db827cda91dcba8a023e8d574.jpg

 

 

Kad sam sve to skinuo, primetim da pločice nisu ravnomerno potrošene. Vidim, ne vraća se jedan klip na levim kleštima. Aj skidaj sve i čisti, razrađuj. Pločice nisam menjao, samo malo poravnao šmirglom. Ni gumice nisam menjao, deluju skroz ok. Vraćeno nazad sa novim uljem.

 

IMG_20200528_180133535_HDR.thumb.jpg.850d3789da83d31822c3e0652f97f2c6.jpg

 

Trebala i sajla gasa da se stavi duža jer je glavio na pun desni. E tu sam živce jedva sačuvao vraćajući sajlu! Na kraju vraćeno sve i ne lavi gas više kad se smota. Pošto je bilo sve rastavljano, ajde da otovrim rezervaor da vidim kakav je. Delovao je ok, ali kad sam otvorio benzinsku...

 

IMG_20200428_183907685.thumb.jpg.120e417d13f6b9eaf440dde6dfae317c.jpg


IMG_20200428_184123773.thumb.jpg.29b2111470a8e475b44466c545c439b2.jpg

 

IMG_20200428_184243263.thumb.jpg.3fb0fd0044bac3ae46d67b4fb9477892.jpg

 

Baš sam se iznenadio. Sve lepo očišćeno, trajalo je bogme dugo. I Sgrasso i nitro i antikorozin i alkoholno sirće... nema čime nisam sito prao. Ovo je krajnji rezultat.

 

IMG_20200428_192502539.thumb.jpg.666373adb4ddc23525a33f669daa4c85.jpg

 

IMG_20200428_192521947.thumb.jpg.f7fe812a3d0c37e1e94c23ebb4209bb0.jpg

 

 

Naravno, odlučim i rezervoar da očistim....

 

IMG_20200430_175956309.thumb.jpg.3802967ed9affdac496e9c1a2b20aaf2.jpg

 

Kad sam video benzinsku, očekivao sam haos u rezervoaru. Ali nije bilo strašno uopšte. Izlupao rezervoar prvo, povadio matice magnetom i usput veliki deo otpale rđe. Isprao prvo sa malo starog benzina i onda nekoliko puta sa antikorozinom! Iskreno, nisam našao jednu ovu veću maticu hahaha Mogue je da je ispala u travu tokom mućkanja, jer mi se učinilo da je nešto izletelo. Ali, kako sam posle toga još 15-20 min tu radio, moguće da sam je zgazio i nisam uspeo da je nađem. 

 

To bi bilo to. Kasnije montirao i produžetak prednjeg blatobrana, vrhunska stvar!! Ostaje, za sad, još antifriz da zamenim ovih dana. Danas je i registrovan pa će se vozikati :D:D

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4392 postova

Ta sita su poprilicno dovoljna na iole normalno odrzavanim motorima.

 

Npr. kod mene imam samo sito na slavini, na ON, I rezervi i nemam filter goriva od kada posedujem motor, a kod mene je 13 godina. Rdje ima u rezervoaru ali ne da ona pliva po benzinu i slicno. Kada se skine slavina moze se nekad naci tragova rdje ali nista strasno. 

 

Kada zimi ispustam gorivo iz loncica, moze se videti da je benzin dobio crvenkastu boju. Odlucio sam da skinem i ocistim karburatore i zacudjujuce nisam nasao uopste mnogo taloga. A nisam ih pre toga ni pipnuo nekih 9-10 godina uopste. Ocekivao sam neku katastrofu u loncicima itd. ali nista. 

Svakako ko ima filter goriva, dodatna zastita, ja ga nikada nisam hteo budziti na moj motor posto zna da pravi probleme ako nije odgovarajuci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Beograd/Mirijevo
  • Motocikl: SV650

Ako je prirodan pad, zna praviti problem. Kod modela sa pumpom je dosta lakše.

Meni je na Hornetu pravio problem, na kraju sam ga i skinuo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4392 postova
1 minute ago, zagadjenje said:

Ako je prirodan pad, zna praviti problem. Kod modela sa pumpom je dosta lakše.

Meni je na Hornetu pravio problem, na kraju sam ga i skinuo!

Ima tipa OEM filter sa ZX6R odnosno novijeg ZZR-a u Americi koji je kao papirnati levak koji se ubaci izmedju karbova. Znaci cena je neka smesna bila kada sam davno gledao online samo sto se nigde ne moze naci. Zasto to fabricki nisu stavljali i povecali cenu motora za 2$ to mi nije jasno al ajd. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i

Jel neko menjao vizir na sv650s prve generacije i jel bolja zaštita od vetra sa promenom vizira? Bukvalno sve preko 120km/h je bas zamorno, kao da se vozi naked. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i

Evo da se upišem i ja kao vlasnik sv650s, kupljen od majstora Lukača. Moram vizir da promenim, ovaj fabrički bas loše radi posao. Pošto je uradjena modifikacija i stavljen korman, sa fabričkim retrovizorima se ništa ne vidi više. Jel zna neko jel odgovaraju neki duži sa nekog drugog motora? 

20200710_200757.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Konacno kupljena felna farbickih dimenzija, ali... guma na njoj nije 160 nego 170, ali s obzirom da je u vrlo dobrom stanju necu jos uvek da je menjam.
Prvi utisci posle nekih 60ak km su da se motor bolje ponasa u krivinama, lakse ih prolazi a i sigurnije se osecam prilikom obaranja
SVS.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i

Zbog problema sa reglerom, uzeh preko majstora @Arakis regler od Joške, I zahvaljujem mu se ovom prilikom što mi je obezbedio regler u jako kratkom roku. Sam sam ga ugradio, uz instrukcije koje sam dobio. Regler radi savršeno,i na leru pod svetlima i u vožnji stoji zakucao 14.2v. Motor je došao sa nekim voltmetrom na tabli koji nije precizno pokazivao napon. Kasnije sam otkrio da je bio povezan na žicu od oborenog svetla, i zbog pada napona, nemoguće je i bilo da precizno očitava. Ugradio sam novo rele za voltmeter i spojio direktno na akumulator, a rele aktivira kontakt brava. Sada je očitavanje na voltmetru vrlo precizno. Nadam se da je struja sada rešena na duže staze. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Pocetkom 2017 sam kupio motor sa neispravnim reglerom, kupio regler od Joske i evo 3 i po godine radi bez problema

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i

Sa kog motora imaš retrovizore? Moj je prepravljen na korman, sad sa fabričkim ništa ne vidim, moram neke duže da stavim. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i

Moram da proverim koliko su duži u odnosu na moje fabričke, možda bi završili posao. U međuvremenu, pošto sam remontovao vakuum slavinu i ugradio regler, bilo je vreme za jednu test vožnju i ujedno da prebacimo 70000km. ;)

20200721_204413.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Bio sam danas u voznji i 20ak km pre kuce me uhvati pljusak, vozio sam normalno i posle nekih 10ak km mi motor malo zatrokirao na par sekundi ali brzo je proslo, da bi na 3km od kuce izgubio snagu i poceo slabo da vuce kao da je zapuseno nesto
Cini mi se da sam negde procitao da ima losu zastitu od vode prilikom kise ili sam pomesao sa nekim drugim motorom?
Jel moze da bude zbog toga ili je nesto drugo u pitanju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 475 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: suzuki sv 650 s,kawasaki z750,honda nsr 125 f2

Imas na cilindru rupicu malu sa desne strane isčackaj sa spicom od bicikla hoce da se zapusi pa voda ostane oko svecice a i moguce da je losa kapica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Nakvasio si kapicu prednjeg cilindra. Ja sam kroz ruke provukao bar 20 SVova prve generacije. Od toga, mozda 3 nisu imali problem sa prednjim cilindrom kad je kisa. Kako, zasto, nemam pojma. Moj je jedan od primeraka koji podnosi kisu. Fabricka kapica kao i na vecini, imao je obicne svecice, sad iridijum. Nikad problem. 

Na nekima sam morao da pravim zastitu ispod hladnjaka jer je prestajao da radi na prvu baru. 

Ocisti tu rupicu, skini kapicu, osusi, naprskaj kontakt sprej/WD 40 ili slicno, stavi kapicu nazad i gas. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i
On 14.7.2020. at 11:35, Marek1987 je napisao:

@OverpressureČestitam na kupovini, deluje ko iz fabrike, i meni je malo falilo da ga kupim. Sa srećom da služi!

Hvala! Nije baš kao iz fabrike ali je odlično očuvan. Deluje kao da nije padano sa njega, bar ja nisam video po plastikama ni bilo čemu drugom. Nadam se da je mašina dobra, nikako da stignem malo duže da se provozam, nemam predstavu ni koliko troši goriva, ni da li troši ulje, znam samo da super ide i da je zvuk brutalan bez db kilera. :oda2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Ako je sve OK trosi do 6 litara. Ako je ekstra a ne peglas, 4.5.

Ulje proveravaj. Zna da potrosi dosta kad je malo umoran a napolju vrucina. 

Ja u svoj ne dolivam a ima 70.000. Koristim 10w-40. 

A par komada koje odrzavam, punim sa 15w-50 i desi se da posle 4000 pocne da trosi toliko da mora da se dolije. 

Zavisi i od nacina voznje. 

Povlaci iz niskih ali ne voli da se navrne po gasu iz 2000 o/min. Uvek ga vozis na 3000+ i bude agregat mirniji i zadovoljniji. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i

Prodavac je sipao ipone r4000rs 15w50, praticu bas da li ga troši, I moj je presao 70k km. Nikada pre nisam sipao ulje u toj gradaciji, ne znam da li da ostavim to sad u motoru, ili da sipam 10w40 kako piše po manualu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja