Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki SV 650/s

Recommended Posts

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Royal Enfield Himalayan

Ja koristim zadnje cetri godine motul 7100 10-40w sintetiku i zadovoljan sam. Imao sam problem sa desnim tegicem zaglavljivao mi rucicu gas,samo sam tegic malo pomeri,odvojio od rucice i sada radi odlicno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Hvala na odgovorima

Mislim da nije do tegica ali provericu za svaki slucaj, isto kao na snimku se desava ostane u tom polozaju pa se polako vrati

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Najjednostavniji nacin da proveris da li je do tegica je da ga odsarafis, i ako se gas vraca kako treba onda znas da sta je problem, ubacis podlosku i vozi Misko :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Ajd sad da malo izdetaljisem. 

Vazi generalno za sve motocikle. 

1.

tegic pritiska rucku

2.

izmedju rucke i kormana se nakupila prljavstina

3.

Suve ili ostecene sajle

4.

Povratna sajla pretegnuta (ili je nema) 

5.

Same osovine leptira karburatora zaprljane gde prolaze kroz telo. 

6.

Losa ili pukla opruga povrata na karbu

7. (ne vazi kod rednih motora) 

Poluga koja spaja karburatore iskrivljena/ostecena ili u lezistima ima previse lufta ili su pretegnuti. 

 

Provera:

Skines sajle sa karburatora i probas na tockicu gde se kace sajle da li vraca. Kad bez sajli zakrenes i pusyis, pukne fest. Vraca se instant. Pazi na prste. 

Ako je sve ok tu, onda znas da je problem rucka/sajle. 

Srecno! 

 

 

Promenio član abarth_maniac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1253 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Meni je sve to čisto i još sam sve detaljno podmazao. Sajle uljem, plastični deo ručice gasa koji klizi po volanu litijumskom mašću... Sve čisto a gas se vraća sa zadrškom. Odvrnem tegić, dam gas i ručica se vrača munjevito svaki put... Posle mi je sve dalje bilo nebitno, važno da sajle ne zapinju, da se ne oštete i ne puknu negde u vožnji. Ručicu gasa svakako sam vraćam rukom i ne puštam da se vraća sama dok vozim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
Pre 3 sati, bajker71 je napisao:

Meni je sve to čisto i još sam sve detaljno podmazao. Sajle uljem, plastični deo ručice gasa koji klizi po volanu litijumskom mašću... Sve čisto a gas se vraća sa zadrškom. Odvrnem tegić, dam gas i ručica se vrača munjevito svaki put... Posle mi je sve dalje bilo nebitno, važno da sajle ne zapinju, da se ne oštete i ne puknu negde u vožnji. Ručicu gasa svakako sam vraćam rukom i ne puštam da se vraća sama dok vozim.

Ovo je jakonopasno. Postoji razlog zasto se rucica gasa vraca sama. Odvikni se i podmetni podlosku pod teg ili ga na neki drugi nacin odvoji od rucice. Radi tvoje sigurnosti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1253 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Postoji već na tegiću tanka podloška, nisam mogao da nađem još jednu sličnih dimenzija. Podmazao sam gumeni deo ručice što klizi po tegu silikonskom mašću i sada je ok, ne zapinje ali je i dalje brža bez tegića. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1253 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Evo danas sam slikao kako to izgleda. Guma malo usporava ručicu, ne valja ako zaglavljuje...

I neću se više javljati u ovoj temi pošto ne vozim Suzuki SV 650, nema smisla da kvarim temu...

 

 

r1.jpg

r2.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Mora imati zazora bar milimetar. 

Nije zajebancija, ako ne vraca kako treba, zna da iznenadi. Kum se pomazio sa asfaltom zbog toga. Sreca mala brzina, ali je pao samo zato sto mu gas nije vratio. U gradu na raskrsnici... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1253 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

toomuchsauce rekoh da se više neću uzurpirati ovu temu, ali kako da ne odgovorim na dobronamernu ideju.  :)

Uprkos godinama, i ručica i ta gumena navlaka i tegić su fabrički i nisu menjani. I kada je malo sabijem nagore ili navučem kako ti kažeš brže se vraća ali se ubrzo sama vrati na staro. Ali kažem, ne zaglavljuje pa se ne uzbuđujem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Ipak je bilo do rucice, skinuo sam tegic i vise ne koci, ali sam primetio novi problem...
Nisam bio kuci 10ak dana pa sam skinuo akumulator pred polazak na put, pre toga sam primetio da zadnjih dana teze pali, od kad je prvi put bio u mom vlasnistvu (od pocetka 2017 do sredine 2018) a i sad od kad ga ponovo imam nikad mu nije trebalo vise od 2 sekunde da upali bilo hladan bilo vruc, ali sad teze pali na prvo paljenje, treba mu dobrih 7-8 sekundi verglanja (pod sauhom) nakon cega odustanem, vratim sauh probam opet on upali i ugasi se posle par sekundi, onda opet probam sa sauhom, upali ali kad treba da podigne obrtaje ugasi se, i tako 2-3 puta i onda kao da probije i podigne obrtaje i krene normalno da radi. Desilo mi se 2 puta da vergla 3-4 sekunde i napravi detonaciju iz auspuha iznenada. I jos sam primetio danas kad sam vracao akumulator da se malo gorivo, a motor nije mrdnuo iz mesta 10 dana

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Kao što kaže kolega, najpre svećice.
I proveri filter vazduha.
Ja sam na moj motor stavio pre jedno  3 godine iridijumske i znatno je bolje palio (i pre toga je palio super, ali npr posle 2-3 sekunde kad je hladan, a sa iridijum bukvalno posle 2 kruga hladan, a vruć na "zub")
Sledeće su karburatori.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Hvala na odgovorima
Filter sam proveravao pre jedno mesec dana, on je ok.
Skinuo sam zadnju svecicu i planiram da ih zamenim, ali me zanima koje da stavim, po internetu mi izbacuje NGK CR9E, a vidim da koriste i CR8E, pa ne znam koje da stavim?
I jos jedno pitanje, sta mislite o Ipone antifrizu? Ne mogu da skinem svecicu sa prednjeg cilindra pa cu morati da skinem hladnjak, a kad ga vec skidam mogu i da zamenim antifriz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Opet ja malo da smaram
Bio sam juce da kupim svecice (NGK CR8E), kupio i kaze mi prodavac da pre zamene ne bi bilo lose da upalim motor da odradi malo pa tek onda da menjam jer moze da se desi da da vise goriva pa da crke svecica, posto sam vec skinuo rezervoar i zadnju svecicu uzmem sve to da vratim, probam da upalim medjutim nista, upalio se bez sauha na 4-5 sekuni i onda se ugasio i posle nije hteo vise. Primetio sam jos jednu stvar, kad ga verglam bez sauha vergla normalno, ali cim spustim sauh (nije bitno da li na pola ili do kraja) nece da vrti, okrene malo i stane kao da je prazan akumulator, vratim sauh probam opet - vrti normlano, i tako u krug, da li mozda zna neko cega bi to mogao da bude simptom?
Pokusacu da ga prikacim na akumulator od auta da upalim pa da zamenim svecice da vidim da li ce onda da bude bolje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Proveravao sam creva, oba su vracena na svoje mesto i slobodna su nisu ni presavijena ni ustinuta.
Spojio sam na auto i upalio normalno posle 4-5 sekundi verglanja, zamenjene svecice, sutra cu da probam da vidim da li se nesto desava
Primetio sam i ovo kad sam skidao hladnjak, da li to sme da bude zatvoreno ili mora da bude otvoreno?
20191218_165259.thumb.jpg.feeb55193a71ef31ee6386d61c839a36.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Od jutros ista situacija sa novim svecicama, sa sauhom nece da okrene, bez njega upali na sekundu dve i ugasi se, ali sam opet primetio nesto novo
Povezao sam ga opet sa autom i zaverglao pod sauhom i upalio je normalno kao sto je palio i pre, pa sam posumnjao na akumulator, merio sam napon 14V sa svetlima na oko 3000 obrtaja, skinuo sam ga nek se dopuni do ujutru pa da probam opet

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Royal Enfield Himalayan

Iz opisanog imas problem svo vreme sa akumulatorom  mozda ga duze  nisi palio ili je pri kraju,napuni ga  i pali  kao i do sada sa sauhom ima da upali normalno.Koliko dugo koristis taj isti,da li ga punis kada nevozis motor duze preko zime?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja