Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki SV 650/s

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 126 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki SV650 N
21 minutes ago, IvanY said:

Ja sam ga ovako kupi prepravljenog. Evo slikacu ti posle kako je kod mene uradjeno. Cini mi se da ima samo jeda mali deo koji drzi akumulator da ne ispadne. Nema onog gumenog dela sto se vezuje akumulator.

 

Aj super ako ti nije tesko :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Royal Enfield Himalayan

Evo kako izgleda kod mene. Sada neznam da li je ovo ovako bilo fabricki ili je dodato?Ovaj plastican deo kao na njemu stoji akumulator stime sto je neko isekao i ostavio samo kuciste za akumulator.

IMG_20191121_204654.jpg

IMG_20191121_204756.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 126 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki SV650 N

Da da, ne mogu ni ja da provalim ali ne izgleda mi kao da je sa fabrickog podrepa, mozda je takav nosac uz taj podrep...ako nista drugo moracu sam da skurblam neki nosac :/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Royal Enfield Himalayan

Ovde je isecena deo kod mene. Probaj da napravis nesto sto ce drzati akumulator da neispadne od nekog lima i fiksiraj sa popnitnama mozda tako,kao sto si stavio i tablicu.

IMG_20191121_213045.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 126 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki SV650 N

Hvala hvala :) jbg ja sam jednostavno takav, ako ja ne sredim motor kako sam zamislio ne mogu da se smirim hahha

mada ima ovde jos da se sredjuje, ali to ce sada malo da priceka dok se ne poprave finansije :jee:

 

Evo jos koja slika kako je motor izgledao kada sam ga kupio

1574450432971.thumb.jpg.ef2f2d4de27d8b30827a6e0fda790b28.jpg

 

1574450489140.thumb.jpg.5f8cf108f8c83690650d269c3a3170ec.jpg

 

1574450639353.thumb.jpg.9962dc6ef0e2a9f05c7ebbd3d47d8dbe.jpg

 

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 126 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki SV650 N

@aleksuzuki 650sv ja sam na ovom mom otvarao kada sam stavljao socivo, zagrevao industrijskim fenom i srafcigerom odvajao polako segment po segment, posle opet zgrejao taj fabricki lepak sto je ostao na staklu i kucistu, spojio ta dva dela, zalepio trakom nekom da stoji pritisnuto dok se ne stegne i to je to...ne bi trebalo da je nista drugacije ni na S varijanti pretpostavljam :neznam:

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 126 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki SV650 N

Drustvo, koje ulje koristite za svog sv-a, konkretno koje je najbolje za prvu generaciju sa karburatorima? Posto planiram sada da menjam ulje i filter kada ga budem pakovao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Ja sam koristio Motul 5100 jednu sezonu i bio zadovoljan
Sad je u motoru Ipone R4000RS i mislim da cu nastaviti sa njim u buduce

Jedno pitanje, zaglavljuje mi rucica gasa, dam gas pustim rucicu ona ostane 1-2 sekunde u tom polozaju i polako vrati, provozao sam se malo reko mozda ce da se razradi i jeste malo medjutim opet glavi, danas probao sa ugasenim motorom jos duze ostaje. Sta bi moglo da bude, do sad se nije desavalo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Beograd/Mirijevo
  • Motocikl: SV650

Možda ti jednostavno ušla neka vlaga pa zaribalo. Za početak rastavi i razradi. Znam da na YT ima video baš za prvu generaciju kako se to radi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1253 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600
Pre sat vremena, JankelA je napisao:

Jedno pitanje, zaglavljuje mi rucica gasa, dam gas pustim rucicu ona ostane 1-2 sekunde u tom polozaju i polako vrati, provozao sam se malo reko mozda ce da se razradi i jeste malo medjutim opet glavi, danas probao sa ugasenim motorom jos duze ostaje. Sta bi moglo da bude, do sad se nije desavalo?

Meni se slično dešavalo, ništa strašno, ne brini. Verovatno ti slabije klizi (lepi se) kraj gumenog dela ručice preko tega na kraju volana, ako ga imaš. Možeš, probe radi, skinuti desni teg i videćeš da će se ručica lepo vraćati...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 126 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki SV650 N

Svega sam se nacitao oko ulja pa sam se dvoumio izmedju 10w40 i 15w50, posto nije da divljam motorom i da ga nabijam u obrtaje a i necu da mi bude trvdji menjac pa zato reko da vidim ko kakva ima iskustva konkretno na SV-u sa uljima

 

@JankelA dobro je @rodic_ru rekao, ili treba da se podmazu sajle ili je tegic preblizu rucice pa je koci...kod druga na vfr-u ostane rucica kada zavrne gas jer je stavljao neke druge tegice i rucice i toliko je bila rucica blizu tegica da ju je to kocilo

 

9 hours ago, rodic_ru said:

Inace na ovom kanalu imate skoro sve sto se tice mehanike za SV

Da, ovde bukvalno ima sve :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1253 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Ja sam na svom motociklu dobro podmazao obe sajle, kao na videu, samo što sam koristio špric i iglu da ubrizgam ulje. Ručica je i dalje zapinjala pa sam ukapirao da je guma sa ručice lepila po tegiću zato sam to i napisao u prethodnom postu. Lako je skinuti tegić pa će videti...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja