Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki SV 650/s

Recommended Posts

  • Integrisan, 8372 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Pneumatskim pistoljem ili vrati oprugu i sve na mesto, zavij odozgore pa probaj.

Uglavnom oni se (donji imbusi) uvek otpuste pre demontaze ketridza stapa, dok opruga vrsi pritisak.

Znaci ili na "udarac" odvijac, bilo vazdusni ili elektricni, ili ako si vec rasturio necim iznutra drzis kontru...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Opustio sam pre otvaranja, odnosno mislio sam da jesam, ali ovaj je samo obrnuo u prazno, dok se drugi normalno opustio. Sastavio sam opet i napunio ali ista prica opet okrece. Probacu da drzim iznutra.
I jos jedno pitanje, da li mogu opruga, cev i ostale stvari da se ociste razredjivacem, nece da steti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: 2 x '04 Suzuki SV650

Je l' stavljao neko neku varijantu indikatora brzine na SV druge generacije? Redovno mi se desava da trazim sedmu brzinu kad se lagano vozikam i zamislim :D

 

Naleteo sam na ove varijante, deluje da sljakaju OK po komentarima:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Uspeo sam da odvijem sraf udarnim odvijacem, ali sad sam ponovo u problemu, levi stap sam vec sastavio medjutim... na njemu je semering bio okrenut tako da je gornja strana kao na slici, i ja sam tako i ubacio novi, ali sad kad sam rasturio desni stap na njemu je semering okrenut naopako. Kako bi treba da stoji, da gornja strana bude kao na slici (semering koji je iza) ili obrnuto (posto je kod mene druga strana skroz ravna)?
motorcycle-fork-oil-seal.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N
Pre 6 sati, stalker92 je napisao:

Je l' stavljao neko neku varijantu indikatora brzine na SV druge generacije? Redovno mi se desava da trazim sedmu brzinu kad se lagano vozikam i zamislim :D

 

Naleteo sam na ove varijante, deluje da sljakaju OK po komentarima:

 

 

Ja sam stavio. Vodootporan je pokazivač. Radi savršeno, jedino sa malom pauzom-zadrškom. Vredi.

U istoj temi nadji stranu 89.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
Pre sat vremena, JankelA je napisao:

Uspeo sam da odvijem sraf udarnim odvijacem, ali sad sam ponovo u problemu, levi stap sam vec sastavio medjutim... na njemu je semering bio okrenut tako da je gornja strana kao na slici, i ja sam tako i ubacio novi, ali sad kad sam rasturio desni stap na njemu je semering okrenut naopako. Kako bi treba da stoji, da gornja strana bude kao na slici (semering koji je iza) ili obrnuto (posto je kod mene druga strana skroz ravna)?
motorcycle-fork-oil-seal.jpg

Levi semering je okrenut kako treba. 

Desni semering na slici bi okrenuo za 180° pa tako navukao na stap. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Ajd da razjasnim bez zabune... Gornji deo zaptivke (semeringa) ima na sebi ispisana slova i dimenziju. Kad se ugradi semering, taj deo na kom su slova i brojevi treba da bude sa gornje strana, tj da moze da se procita kad je semering ugradjen. 

Ne znam kako da uorostim a da bude razumljivo skroz, buni ljude cesto sto ima opruga kako god se okrene.... :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

@bdada tako je. Jedna je iznutra a druga spolja i vidi se kad je semering namontiran.

Na mestima gde se ulje odvaja od spoljnih direknih uticaja i/ili sprecava curenje translatornog kretanja elemenata, uglavnom budu semerinzi koji dvostruko zaptivaju. Sto je slucaj na prednjim vilama. 

S tim da je ovde dodatni element zastite takozvani "prasinar". Ako je on los i ispucao, treba ga zameniti. 

On postoji u varijanti sa oprugom iznutra ili spolja (cak nekad i bez opruge). Nije bitno koji se ugradi, bitno je da je odgovarajucih dimenzija. Dodje kao zastita za sam semering, jer je pesak (prasina) kristal koji ja veoma tvrd i lako razjebe sve sto mu se nadje na putu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Kod mene je levi stap bio kontra, opruga je bila gore, pa sam tako i ja stavio, ali sam ispravio i okrenuo kako treba, ali naravno ja ne bih bio ja da ne upadnem ponovo u problem... Levi sam rasturio, sastavio (sa pogresno okrenutim semeringom), pa opet rasturio i sastavio sa pravilno postavljenim semeringom i radi bez problema, ali... Desni koji me je mucio sa odvijanjem sad ocistio, i malopre opet sastavio ali ima lufta jedno 2-3cm i za toliko je veci od levog kad stavim jedan pored drugog, na vrlo blagi pritisak se spusti na normalnu visinu ali se opet izvuce vrlo lako. Gledao sam po manualu svaki deo je na svom mestu, da li mozda neko zna sta bi mogao da bude problem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: 2 x '04 Suzuki SV650
14 hours ago, gox said:

Jesam :)

Mali svet, to mi je extra drugar i dezurna zrtva za vozanje motorima :D

Jednom sam ga vozio do tebe, neku opremu je kupovao :D  pa mi je tad spomenuo da si uzeo nekog extra naked SV-a :)

 

46313031-964627807073409-776846673481426

 

jedna nasa slicica sa jezera Lucerne u Svici prosle godine :D

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Vidjao sam Vam fotke. Svaka čast na lepom putovanju. Ostavljam ti telefon na pp pa svrati da vidiš taj extra naked a posebno da čuješ sirenu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Primetio sam juce prilikom prvog paljenja da motor teze pali, vozio sam malo, otiso do pumpe sipao gorivo i opet je teze upalio, posle toga u toku dana je bilo normalno. Danas jos gora situacija, cas zavergla normalno cas kao da je prazan akumulator, sa sauhom nije hteo da upali bez njega na 2-3 sekunde i ugasi se. Primetio sam juce da sauh radi do recimo polovine, preko toga kad povucem ili spusti obrtaje na sekundu ili ostane kao da je na polovini. Jel zna neko sta moze da bude problem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Saug otprilike tako i radi, pogotovo kad je motor ni vruć ni hladan.
A to što slabo zavergla treba najpre proveriti. i to redom:
Aku
Kontakti na istom
Punjenje
Prekidač kvačila, kill switch, dugme anlasera.

Kad počne da vergla normalno, onda ako neće lepo da sastavi, najpre svećice ako nisu skoro menjane.
Moj motor je mnoge lakše sastavljao hladan sa novim svećkama. Palio je super i sa starim ali verglanje npr 2 sekunde. Sa novim bukvalno na dodir...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Moglo bi se reci...
PS: Joskin regler ima veliki hladnjak, ali mu prija da bude na metalu da se bolje hladi. A moze da stane na mesto fabričkog uz malo prekrajenja. Skoro sam montirao na jedan SV.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 518 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650N, TDM900

I ja sam skoro pomislio da mi riknuo anlaser, nije hteo da vergla uopšte. Ispostavilo se zarđali kontakti, najverovatnije jer ga prečesto perem u perionici. Iako se trudim da ne usmeravam mlaz tamo gde ne treba, već ga samo polijem odozgo a mlaz u felne, lančanike, lanac.. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Regler je ispravan, ali je doslo do nekog spoja, 2 od 3 zute zice su ostecenje (istopljene) s tim sto se ova jedna otkacila.
Probao jutros da upalim - pali ko mina kao i pre

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja