Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki SV 650/s

Recommended Posts

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Znači opet SV sa karburatorima može zezanje tj bypass a ovi od 2004 NE.

Kako je krenulo trebaće SV da se podeli na dve teme, karburatorsku i ovu drugu :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 472 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: suzuki sv 650 s,kawasaki z750,honda nsr 125 f2

Zato odsrafis mali prekidač i mrdnes da bude u poziciji kao da je povuceno kvacilo on ce ostati u tom polozaju i izolujes ga sa strane da nebi spao sa konektora nema prespajanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N
pre 23 minuta, -Viper- je napisao:

Kupio si pogrešan SVemoji6.pngemoji23.pngemoji23.pngemoji23.png

Послато са MI MAX уз помоћ Тапатока
 

Ništa ne diram, hoćete da mi upropastite motor. Ti si prvi krenuo, otkači žice, bezbedno po mašinu. I da sam te poslušao, nagrabusio bi. Fala Bogu da ima neta i gugla :oda2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N
Pre 2 sati, aleksuzuki 650sv je napisao:

Zato odsrafis mali prekidač i mrdnes da bude u poziciji kao da je povuceno kvacilo on ce ostati u tom polozaju i izolujes ga sa strane da nebi spao sa konektora nema prespajanja.

Kvačilo meni ne smeta pri paljenju. Kakve veze ima dal se pali samo na dugme ili dugme mora sa kvačilom ? Ali ispostavilo se da ni to ne treba dirati kod nekarburatora.

Ona druga priča me više zanimala, skidanje tzv blokade no posle svega, ostavljam i to kako jeste :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 126 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki SV650 N

Evo sta mi je sve visak sa mog sv-a, pa ako nekoga nesto zanima 

 

 

Lancanici su bili ok (nisam ih oribao) i rekli su mi da ne treba da se menjaju, ali reko kad stavljam nov lanac menjam i sve u paketu, tako da su ovi visak (15/45) 1500din

IMG_20190909_152319.thumb.jpg.aaa459c31add3ecc7899df25a8e9915d.jpgIMG_20190909_152334.thumb.jpg.da7984253632b9d7986b5231d135e8b7.jpg

 

Retrovizori 1500

IMG_20190909_151940.thumb.jpg.402699f94734ee105766accef101d122.jpgIMG_20190909_151924.thumb.jpg.adf629f88dd5aa7f8b68e3e0e8c41958.jpg

 

 

 

Barakuda rucke (najverovatnije nisu original), vratio sam stare  jer su deblje pa je i veci obim a to mi vise odgovara za moju saku

900din

IMG_20190909_152210.thumb.jpg.0c67068b00a9d47f33e7e8527d181e86.jpgIMG_20190909_152017.thumb.jpg.71d22a93bb111808cf2860c3a6f6e9eb.jpg

 

Top karbon TERMIGNONI (alu nalepnicu sam dodatno kupio jer je originalna bila bas u losem stanju verovatno zbog sunca i toplote, ko ce ga znati)...u auspuhu bi verovatno trebalo promeniti tu izolaciju, jer se cuje neko zveketanje kada se protrese auspuh

DOGOVOR

IMG_20190909_152727.thumb.jpg.a66a5bebe6a99f4dbc6a66f8dd6545bc.jpg

IMG_20190909_152750.thumb.jpg.266173f89aa66e981ab335cb037db597.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Kad menjas lanac , promenis samo prednji zupcanik ( on se pre potroši). Na drugo menjanje lanca, menjas i prednji i zadnji zupcanik. Tako mene učili :)

I ja sam ko ti menjao lanac pa promenio oba zupcanika. Zadnji bio OK al prednji kao tvoj- naoštrio se :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 126 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki SV650 N

 

17 minutes ago, -Viper- said:

Koliko para retrovizori

 

Послато са SM-T585 уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

Oko 4000 mislim da su bili placeni, a dajem ih za 1500 :) ako je previsoka cena, prvi ko se javi da ih uzima moze i za malo nize :lol:

 

 

3 minutes ago, gox said:

Kad menjas lanac , promenis samo prednji zupcanik ( on se pre potroši). Na drugo menjanje lanca, menjas i prednji i zadnji zupcanik. Tako mene učili :)

I ja sam ko ti menjao lanac pa promenio oba zupcanika. Zadnji bio OK al prednji kao tvoj- naoštrio se :)

Ma da, nego reko ajde kad vec stavljam sve novo pa da ne mislim da li treba i kad treba da se menja...mada nije se ni taj prednji toliko nostrio, nego je tako ispalo jer sam slikao malo sa strane :neznam:

Ako je nekome bas frka sa lancanicima i poklonio bih ih 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
Pre 5 sati, gox je napisao:

Kad menjas lanac , promenis samo prednji zupcanik ( on se pre potroši). Na drugo menjanje lanca, menjas i prednji i zadnji zupcanik. Tako mene učili :)

I ja sam ko ti menjao lanac pa promenio oba zupcanika. Zadnji bio OK al prednji kao tvoj- naoštrio se :)

Zupcanik je u menjacu, ono sto goni lanac su lancanici. Bez uvrede, trudim se da ljudima predocim razliku kad god mogu. 

Drugo, zamena samo lanca je kao da si kupio nove patike i obuo ih na carape koje nosis par dana a noge neoprane. Moze, spolja sve OK, ali ne ide. Iz vise razloga, a ako treba obrazlozicu. Takodje, kad menjate ulje, menjajte i filter svaki put. Uvek. Kosta malo a znaci mnogo. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

U pravu si, napravio sam gresku, mislio na lancanik a kucao zupcanik. A za dinamiku menjanja prednjeg i zadnjeg kao i lanca i dalje imam isto misljenje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Prekidac na kvacilu ima vise od sigurnosne funkcije (koja mu je na prvom mestu)

Povecava minimalno broj okretaja da se ne bi gasio motor pri spustanju u nizu....

Kod gen1 karb pomera malo fazu paljenja, a kod druge sa ubrizgavanjem produzava impuls na dizne tj dodaje goriva.... tako da voznja sa prespojenim rezultira malo povecanom potrosnjom, i bogatijom smesom kod EFi varijante.....

Mislim da sam davno vec pisao o tome.

 

 

Jednom prilikom sam nesto gledao shemu instalacije, i video da prekidac kvacila sem sto NE dopusta verglanje ima i vezu sa CDI ili konkretno sa ECU u mom slucaju, pa malo istrazivao....

i nasao resnje zasto mi je CAGIVA RAPTOR stalno imala garav izduv a sve bilo podeseno tip top...

Covek je to na videu objasnio i prikazao lepo.... Kod EFI verzije nema uticaja iznad 3000rpm.....

Za karb verziju mislim da je pomereno paljenje celom krivom obrtaja, ali nisam siguran

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Mostar
  • Motocikl: Fazer 8

Mjerac brzine poceo zezati jucer u sred puta, izbacivao random brojeve. U povratku radio savrseno a danas opet poceo random.
Ima li iko iskustva, sta da gledam, rotor, senzor, gdje? Je li nesto crklo ili se sprema da crkne?
Stavio sam nove zmigavce neki dan, povezao isto kao sto su bili i stari, to je jedino sto je radjeno neposredno prije problema.
Model je 2003, naked.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Beograd/Mirijevo
  • Motocikl: SV650

Ostadoh dužan snimak auspuha. Danas na brzaka snimio ovo, malo je  motor prljav od sinoćne kiše :) Prekluče taman stavio E-oiler i trakice na felne pa komplet to u videu

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Potreban mi je semering prednje vile za SV, gledam po internetu i nasao sam 2 tipa sa oprugama i bez opruge, u cemu je razlika i koji uzeti?
I s obizrom da je jedan los, da li zameniti na oba ili samo taj jedan?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Montirao danas Hella sirene, duple, 400 i 500 Hz. Relej obavezno. Prezadovoljan sam. Lagane su, nisu velike, uklopio ih gde treba. Sviraju nemam reči :)

 

9AF2C0F1-6684-4D86-90C2-41B0E3773475.jpeg

6AF49E8A-C539-4A63-A8F0-2D87322DCE28.jpeg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Hm, trebalo bi, mada ja nisam stavljao nikad drugu dimenziju od fabricke. Imas u motobikeshop da narucis pa da ti posalju postom, ako hoces fabricku dimenziju. Vidim da su napisali da pase na sve generacije SVa. U sustini, 8mm je visina do osiguraca, tako da bi trebalo da moze, ali ponavljam, nisam montirao nikad nista sem fabricke dimenzije ni na jedne vile. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Uzeo sam da zamenim semeringe, skinuo stapove, naso po YT kako se rasturaju, levi sam rasturio bez problema ali desni nece, ne mogu da odvijem sraf sa donje strane, okrece se u prazno, da li zna neko na koji nacin bih mogao da odvijem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja