Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki SV 650/s

Recommended Posts

  • Drug član, 2723 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Kod skidanja blokade moze da bude 2 stvari: da pomeri predpaljenje pa da bude manja snaga ali da vrti do limitera (ista max brzina u tom stepenu prenosa i sa i bez blokade) ili da blokada bude na nizem broju obrtaja u tim stepenima prenosa. (onda bi motor bio sporiju u 2. I 3., ali mi nema logike da se tako "limitira") 

Koliko ja znam, na SV u je prvi slucaj. Manje snage daje u 2. I u 3. E sad, posto je kod mene skinuta, ne garantujem... 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 512 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650N, TDM900

Ni ja inace nesto nisam ljubitelj nikakvog dodatnog tuninga ni budzenja. Posto se ne razumem dovoljno da bih znao kako to radi i zasto radi onda se drzim one "valjda u Suzukiju znaju zasto to tako treba".

Medjutim ovde mi djavo bas nije dao mira jer mi je izuzetno smetala tako kratka druga i treca brzina, u smislu da vec na otprilike 40 moram da saltam u trecu a na preko 50 i u cetvrtu (otprilike) i ubih se bre saltajuci kada vozim kroz malo gusci saobracaj u rezimu kreni stani. Onda kada sam bas nedavno listao ovu nasu stranicu nadjoh tu temu, bio je prilozen i link sa svriders.com gde je neko pominjao da mu je cak i lokalni diler sugerisao da moze da skine tu blokadu. Kao razlog zasto ju je Suzuki inace fabricki postavio bilo je navedeno, ako sam dobro razumeo, da bi mogao da prodje neki evropski standard dozvoljene jacine zvuka, tako nesto.

Bilo kako bilo ja resim da otkacim te dve zice i zaista dobijem udobniju voznju sa manje saltanja. Ne treba ocekivati dramaticnu promenu ali meni taman dovoljno kolko fali. Nije kao da sam ga ikada u drugoj i trecoj terao do crvenog ali mogu duze da ih razvucem (po potrebi) a narocito kada se nadjem u situaciji gde iz druge ili trece hocu da jurnem u preticanje. Sa blokadom recimo kada hocu da izvedem istu radnju, iz druge brzine jaaako brzo moram u trecu a iz trece jako brzo u cetvrtu. Samo da bih pretekao jedan sleper i malo jurnuo na 100m ja moram da dodjem do cetvrte.. Iritantno. Moj je prva generacija i ne znam za ostale.

Cini mi se da mi je od tada potrosnja nesto neznatno veca, za oko 0,3 - 0,5 sto me i ne cudi jer ga sada nekad fino zavrnem u drugoj i trecoj.

Ako neko ima konkretan razlog zasto ovo skidanje blokade moze stetiti motoru voleo bih da cujem. U tom slucaju, nerado, ali verovatno bih vratio bloladu.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk
 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 512 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650N, TDM900

Hehe baš pre nekoliko dana i ja sam našao taj isti na oglaisma, bi mi zanimljiv i pitao sam se istu stvar. Uzeh ipak neki Robertov za sada ali ovo što bi lepo čučnulo na SV-a.. Verovatno se fino dernja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 126 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki SV650 N

Pa planiram ovaj da narucim, cekam samo da mi covek posalje dimenzije da vidim da li ce dohvatiti selna auspuh posto mi deluje da je kratak nesto :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Xtreme, 390 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

Ima ga poznanik iz Elemira na GSX-R 600 K5 i bez db killera spada kamenac sa zuba koliko je bucan... Na leru i nizim obrtajima je podnosljiv i ima prilicno dubok zvuk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 126 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki SV650 N
1 hour ago, Thaedass said:

Ima ga poznanik iz Elemira na GSX-R 600 K5 i bez db killera spada kamenac sa zuba koliko je bucan... Na leru i nizim obrtajima je podnosljiv i ima prilicno dubok zvuk

Uz ovaj mislim da ni necu dobiti db killer :neznam:

 

A videcu sutra kada mi stigne da napravim snimak poredjenja ovog mog termignoni topa i ovog sc-a pa cu okaciti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 248 postova
  • Lokacija: Beograd/Mirijevo
  • Motocikl: SV650

Kratki su ti topovi, ali može se to sve srediti. Ja sam ih čuo na FZX i ono... Ako mu okreneš leđa može i kičmu da ti namesti.

Na svom SV imam Mivv GP carbon, koristim ga bez DB i počeo sam nositi čepove za uši. 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 621 postova
  • Lokacija: Kać
  • Motocikl: Kawasaki ER-6n 2006g.

Ruzno igledaju ti silni nastavci, lepse bi bilo da je samo cev izjedna.

 

Послато са SM-T585 уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja