Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki SV 650/s

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 512 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650N, TDM900

Moj je srkao ulje samo kad sam ga gazio autoputem i tad sam se uplašio i dosuo. Inače nekoliko hiljada km pre toga i evo već oko 1.500 km posle toga, čini mi se da nema pomaka a pažljivo ga pratim. Pri normalnoj vožnji, potrošnje ulja skoro da nema.

 

A mene interesuje i koje gradacije koristite. Da li 10-40 ili ste prešli na gušće?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Aaaa, sorry. :jee:
Moj pojede oko 1.5 - 3 dl. 
3 dl kad ga opasno peglam.
Sve u svemu, za 8 godina nisam dolivao od zamene do zamene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

1,5-3 dl pa to je nista, toliko potrose i matoriji cetvorocilindrasi, samo se niko ne cima da izmeri kad  radi zamenu ulja, jer nije bilo potrebe za dolivanjem posto na prozorcicu ili stapicu pokazuje normalan nivo izmedju min i max

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: 2 x '04 Suzuki SV650

Moj je bogami za jedno 3.000 srknuo jedno pola litre... Doduse, nije da ga stedim, a i imam pun k ekstremno kratkih relacija posto ga vozim svaki dan do posla, po gradu itd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 621 postova
  • Lokacija: Kać
  • Motocikl: Kawasaki ER-6n 2006g.

Većina ima Race od Roberta, imao sam i ja na mom bivšem SV.

 

Послато са MI MAX уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Auspuh je ko čunak. Svakako bi lepši bio aftermarket.

Ja sam kupio original Arrow namenjen baš za Transalpa koji sam vozio, bez prepravki sam stari skinuo i stavio novi bez majstora. 

Dobio sam manju kilažu, lepši izgled, čuo se bolje ili dopadljivije od starog. Čini mi se da je na većim brzinama motor malo izgubio na snazi. Potrošnja mi je porasla, trošio uvek do 5 L a onda je otišlo na 5,nešto možda i do 6L.

Slabo se razumem u problematiku pa neka bolji stručnjaci kažu reč o tome. Ono što ja znam je da je fabrički detaljno isprogramiran da izbacuje- vraća gasove i to valjda pogoduje motoru. Kako je kad se zameni auspuh ne znam, meni se lično nije dopala veća potrošnja.

Čunak mi je ružan i ogroman al ne pada mi na pamet da ga zamenim.

/ U vezi Roberta i Dragona je na BJB bilo više diskusija. Ja bih odabrao Roberta./

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 512 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650N, TDM900

Da i ja sam skontao da je Robert mnogo popularniji ali u nekim temama od jos pre nekoliko godina vidim da covek ima nekih teskih zdravstvenih problema i da je jako tesko dobiti termin. Onda sam malo guglao o Dragonu i vidim na njegovom sajtu modele auspuha koji su mi vizuelno mnogo lepsi od Robertovih.

Ja i dalje imam cunak, nije fabricki ali vrlo lici na fabricki. Nema bas nikakva oznaka na njemu, ko zna ko ga je pravio. Brunda on vrlo lepo i nije mi ni ruzan, samo mi je izduvna grana na jednoj spojnici rascvetana pa stegnuta šelnom pa tu i tamo prducka i kvari ugodjaj. Tako je krenulo da mi pada na pamet da menjam komplet i izduvnu granu i lonac. A neki dan prelistah celu ovu nasu temu od prve do poslednje stranice i nigde ne videh da neko ima Dragonov auspuh, pa sam radoznao kakvi su njegovi..

P.S. Dok sam citao temu, nadjem na 19toj i 20toj stranici u vezi skidanja blokade sa druge i trece brzine, otrcim posle posla do garaze, precvikam te dve zice i... juhuuuuu! To je to! Kratka druga i treca i stalno saltanje do cetvrte mi je bila jedina zamerka na sv-u. Sad je prava stvar.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Lajkovac
  • Motocikl: Hornet 900

Crkao mi je senzor brzine, tj rotor se izdrobio, nasao sam u temi kako da ga nadudzim, al ja sam rad da kupim nov, zna li neko gde ima da se kupi, da zovem Suzuki, ili neki predlog gde da trazim?

Ima na eby, al mi se ne ceka toliko. 

Suzuki je 2002god. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N
pre 24 minuta, Marek1987 je napisao:

Da i ja sam skontao da je Robert mnogo popularniji ali u nekim temama od jos pre nekoliko godina vidim da covek ima nekih teskih zdravstvenih problema i da je jako tesko dobiti termin. Onda sam malo guglao o Dragonu i vidim na njegovom sajtu modele auspuha koji su mi vizuelno mnogo lepsi od Robertovih.

Ja i dalje imam cunak, nije fabricki ali vrlo lici na fabricki. Nema bas nikakva oznaka na njemu, ko zna ko ga je pravio. Brunda on vrlo lepo i nije mi ni ruzan, samo mi je izduvna grana na jednoj spojnici rascvetana pa stegnuta šelnom pa tu i tamo prducka i kvari ugodjaj. Tako je krenulo da mi pada na pamet da menjam komplet i izduvnu granu i lonac. A neki dan prelistah celu ovu nasu temu od prve do poslednje stranice i nigde ne videh da neko ima Dragonov auspuh, pa sam radoznao kakvi su njegovi..

P.S. Dok sam citao temu, nadjem na 19toj i 20toj stranici u vezi skidanja blokade sa druge i trece brzine, otrcim posle posla do garaze, precvikam te dve zice i... juhuuuuu! emoji16.png To je to! Kratka druga i treca i stalno saltanje do cetvrte mi je bila jedina zamerka na sv-u. Sad je prava stvar.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk
 

Ako ti je auspuh takav kakav kažeš onda bih ga i ja menjao. Robert ima zdravstvenih problema ali radi koliko ja znam. Kontakt preko email-a pa vidi šta će ti reći. A za Dragon će se valjda neko javiti i reći mišljenje. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Lajkovac
  • Motocikl: Hornet 900

Ja imm yosimuru na Sv-u,zvuk je fenomenalan, na leru lep i dubok zvuk, na visokim obrtaju glasan koliko treba, bar po mom kriterijumu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: Ruma
  • Motocikl: Suzuki SV650, Honda VFR 800 Vtec.

Posto mi je lanac zreo za penziju, uzeo bih iz Louis-a DID set jer je na akciji. E sad bolje da pitam vas nego da nesto zeznem, da li sam dobro odabrao i da li su to te dimenzije - DID CHAIN-KIT 525VX  SV650 99- 110/15/45   ?

dhdrh.thumb.png.882230195671addaba07bc350b93fca0.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Suzuki Sv650
On 6/26/2019 at 9:03 PM, gox said:

Cafe racer retrovizore sam zamenio sas Magazi. Zadovoljan sam izgledom, uklopilo se u linije SV-a a dovoljno su veliki da odlično vidim u vožnji.

Druga slika malo mutna al se vidi da nisu preveliki ko što na prvoj slici izgleda :)

 

5BDAAAC4-50E2-45DA-ACA5-21D58639AAB9.jpeg

469380A8-9D71-45EE-A1D6-1CB1D8DABF14.jpeg

Goxi gde si uzeo retrovizore? Odlicno su mu legli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja