Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki SV 650/s

Recommended Posts

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Bez uvrede, ali... Samo ti vozi tako. GraCke voznje ce potrosnja da bude ok u tim uslovima, ispod 10. Ali ako postujes ogranicenja brzine i ne ubrzavas nikad. U suprotnom i veca. 

 I vozi po gradu u 6. Stepenu prenosa ako si hulihan pa vozis 60 a ako nisi vozi u 5. Da budes do 50km/h. U stvari, nemoj ni tad. Udavices motor. 

Bez uvrede, ali je to obicna ludost. SV na 5000 u 6. Ide 105. Znaci na 2500 ide 52. 5 km/h. Pa ako dodas gas, udavi ga benzinom. 

P. S. Nasao si tabelu za trziste  japana cini mi se. Ako si upoznat, ma koliko vozilo moze da razvije, tabla je na 160km/h maksimalno. Gde je Skyline imao 285ks, iz fabrike. A nakon 350.000 imao 407 ks, bez ikakve prerade. (Mi japanci nekad izbegnemo tacne rezultate zbog zakona, odgovor glavnog inzenjera Micubisija iz te ere). 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Royal Enfield Himalayan

Pricam o grackoj voznji,naravno da se nevredjam malo slikovito objašnjavam kolegi,tabela je uredu ovo je iz work manuela evropskog sve lepo ima objasnjeno.Sv šestom ide 60 km/h 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Moj toliko ulja potrosi od zamene do zamene. A ima 60.000 + To je isto specificno, neki bas trose a neki ne.

I to sam i dalje na Motulu 5100 10w-40.

Kad sam isao na more sa suvozacicom, lagane voznje 4.3 l. 

Poslednja veca tura od 3300 km, solo, ali malo jaci tempo, prosek bio opet ispod 5.

Navak na prethodnom Tdu i peglanje do Subotista, potrosnja 6.8 l. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

Imam preko 70 iljade na satu, ko zna kolko je u stvari prešo, reko bih da su gumice ventila u lošem stanju. Kad je ladan, (kad je napolju hladno), ima malo dima, kad se zagreje jok

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 472 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: suzuki sv 650 s,kawasaki z750,honda nsr 125 f2
Pre 2 sati, Lug je napisao:

Imam preko 70 iljade na satu, ko zna kolko je u stvari prešo, reko bih da su gumice ventila u lošem stanju. Kad je ladan, (kad je napolju hladno), ima malo dima, kad se zagreje jok

I kod isti simptomi imam 65 hijada 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

Pa i nije, više je ko vodena para., međutim imam i ulja u kutiji filtera za vazduh, nije to nešto puno, nervira me, možda su i karike popustile.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Izmeri se kompresija i znas da li su karike ili gumice. Ako su naravno ventili i glave OK. 

On je otporan, ako se ne tockari ili ne pregreje pregazi 100.000 km bez problema. Cesce pocne da troskari na gumicama ventila. Pri tom, rastelovani karbovi i/ili los filter vazduha (kod SVa se ne vidi stanje filtera tako lako) doprinose potrosnji ulja. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • duledjo, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500

zna li neko od vlasnika sv650 da li 2008 godiste ovog modela ima direktno ubrizgavanje umesto karburatora

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Upravo kao sto kolega rece. 2003 nabodes mozda karbove zbog upisa godine u saoracajnu. (CH pise godinu proizvodnje kad je prva registracija) 

Ali sa 2002/3 je stara verzija SVa ostala bez karbova. Sve nakon toga he ubrizgavanje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • duledjo, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500

Hvala na odgovorima planiram da pogledam onaj beli sto je bio ponudjen ovde u rubrici prodajem deluje mi kao dobar primerak sa abs pa da stavim na papir gume servise i ostale potrepštine da vidim isplati li se ta akcija. Izgleda da se moram rastajati od svog BMW 1150 rt dosta mi je težak za manevrisanje posle infarkta a ovaj suzuki deluje puno manji i zgodniji, rekao bih da se vlasnici sasvim fino voze sa takvim modelom samo da proverim poziciju sedenja da nisam mnogo savijen u odn na BMW mada to sigurno nije uporedivo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Jel okrugli ram karburator?

Onda gledaš sa pljosnatim ramom, moj je 2006 prva registracija Svica al po pretrazi je 2004, ubrizgavanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
pre 54 minuta, duledjo je napisao:

Hvala na odgovorima planiram da pogledam onaj beli sto je bio ponudjen ovde u rubrici prodajem deluje mi kao dobar primerak sa abs pa da stavim na papir gume servise i ostale potrepštine da vidim isplati li se ta akcija. Izgleda da se moram rastajati od svog BMW 1150 rt dosta mi je težak za manevrisanje posle infarkta a ovaj suzuki deluje puno manji i zgodniji, rekao bih da se vlasnici sasvim fino voze sa takvim modelom samo da proverim poziciju sedenja da nisam mnogo savijen u odn na BMW mada to sigurno nije uporedivo

SVova najveca prednost je mala masa. Ja cesto pomeram razlicite motore po garazi jer mi je prostor relativno mali a posla mnogo, pa moram da isterujem i uterujem motore. Razlika gurati SVa i npr (sinoc) noviju  Diverziju je ogromna! Na papiru je mozda 30 Kg razlike, ali imam utisak da je razlika 130!
Ali nadji prvo nekog da ti da da ga provozas. Na S modelu se sedi dosta povijeno ali je zastita od vetra dobra. Na N verziji si ispravljeniji ali vetar dobro ubija, kao i na svakom nakedu.
Cesto vlasnici prave kompromis, pa na S verziju stave korman i budu zadovoljni. 
Srecno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • duledjo, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500

Znam za taj trik sa visljim kormanom svojevremeno sam to uradio na gsx 600f i bilo je odlično valjda će moći i na sv

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • duledjo, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500

isao sam da vidim suzukija jako je lep i deluje ocuvano nismo uspeli da podignemo vozacko sediste,ima kljuc i bravu sa leve strane i to otkljuca suvozacko a vozacevo nece da se podigne ili ima neki trik

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Ima trik. Zašrafljeno je pa koristiš ključ.

Kad sam kupovao motor nije mi palo na pamet da dižem vozačevo sedište :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Cafe racer retrovizore sam zamenio sas Magazi. Zadovoljan sam izgledom, uklopilo se u linije SV-a a dovoljno su veliki da odlično vidim u vožnji.

Druga slika malo mutna al se vidi da nisu preveliki ko što na prvoj slici izgleda :)

 

5BDAAAC4-50E2-45DA-ACA5-21D58639AAB9.jpeg

469380A8-9D71-45EE-A1D6-1CB1D8DABF14.jpeg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
Pre 7 sati, duledjo je napisao:

isao sam da vidim suzukija jako je lep i deluje ocuvano nismo uspeli da podignemo vozacko sediste,ima kljuc i bravu sa leve strane i to otkljuca suvozacko a vozacevo nece da se podigne ili ima neki trik

Kao sto kolege rekose. Suvozacevo se skida kljucem, a vozacevo se odsrafljuje. Na prvoj seriji je ispod vozacevog aku i relei. I da bi dosao do srafova sedista, mora da se skinu male bocne plastike (po jedan imbus vijak i po jedna plasticna kopca). 

Koliko se secam, a proslo je pola godine sigurno kako sam poslednjeg SVa novije generacije radio, isto je aku ispod vozacevog sedista. 

EDIT: Sad kad napisah ovo, razmisljam nesto. SV prve generecije dolaze zbog karbova i spanera lanca, stelovanja ventila. Osnovne stvari. 

SV novije generacije mi bas retko dolazi. Em ubrizgavanje em 2 svecke po cilindru, em hladnjak ulja. Raga, samo redovan servis i predje gomilu kilometara bez ikakvog problema! Bude neka zamena lanca i lancanika, servis kocnica, ali mi zaista ne dolaze na bilo sta vanredno. :takoje::ph34r:

Promenio član abarth_maniac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja