Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki SV 650/s

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Strom 1000

Moj je upalio posle 10-15s a nije paljen od decembra.Ja zadovoljan.Opran i provozan u nedelju odma mi se napunile baterije, od ovog tmurnog vremena. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 512 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650N, TDM900

Sad cu da dopunim akumulator pa cu da verglam opet. Jel bolje da dajem mali gas dok verglam ili bolje bez gasa?

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7030 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ne treba da dajes gas, trebao bi samo pod sauhom da upali, ali sustina je da ako ti nije upalio posle tog prvog pokusaja, nece ti verovatno ni sada upaliti, treba videti sta mu je i zasto ne pali, ovako samo bezveze njakas akumulator i anlaser, ja bi proverio dovod goriva, cestto zna biti problem posle duze pauze.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Isto tako ne vredi verglati ako sporo vrti zbog praznog/slabog akumulatura. Ne uspe da sastavi, samo mucenje i za aku i za anlaser. Moj prvi put posle 8 god nije sastavio iz prve. Ali aku je 6. sezona a nije isao na punjenje pre pokusaja. Videcemo veceras, stavio sam ga na refresh, mozda ima zivota u njemu a mozda ce morati nov. Exide, ja zadovoljan sa 5 punih sezona, bez skidanja sa motora ikad. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Strom 1000

Fabricki mi gledaju u ramena zato trazim neke koji bi pokazivali put.Cini mi se da sa novijeg modela malo siri tj duzi.Reko  neko je imao isti problem pa ga je uspesno resio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Ja sam stavio retrovizore ko na caferacer-u. Ne preporučujem to nego bih potražio distancere za retrovizore. Ima i toga, potraži na netu pa razmisli o tome. 

Svakako da cujemo i druga misljenja.

Evo u Luisu :

 

 

WWW.LOUIS.EU

SW-Motech Mirror Raising / Extension Kit at Louis. Secure payment ✓ Free returns ✓ 2-year right of return ✓ » Buy now!

 

3FE559BA-D59B-4A87-94F9-C5B42E20EC85.jpeg

8A8A0230-F2E9-405B-80F2-9B532165E976.jpeg

Taj je skup al ima i jeftiniji samo vidi dal ti pase za model :

 

 

WWW.LOUIS.EU

Mirror Extension Set Incl. Adapter at Louis. Secure payment ✓ Free returns ✓ 2-year right of return ✓ » Buy now!

 

EA6B7498-DE53-47DB-BCE4-2F9A8C5BC11C.jpeg

Na ovaj poslednji( jeftin) se zale da srafovi nisu kvalitetni u smislu da rdjaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Koliko sam shvatio, kolega ima S model. Na njemu se retrovizori kace preko prednjeg oklopa.
Milane, isti problem, ali kad ih malo bolje podesiš, ne bude jako problematicno. Bar meni, a visok sam 180cm. E sad, ja vec iz navike malko spustim rame kad pogledam, da bih imao kompletan pregled situacije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Abarthe, kucao sam na mobilnom pa nisam imao na ekranu motor. Da se ne ponavljam, nek ide na Louisov sajt i sve ovo sto sam objavio ima i za S model. Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 512 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650N, TDM900
Ah kako se smorih juče kad ne htede da mi upali.. Garažiran je sa punim rezervoarom i skinutim akumulatorom. Ništa drugo dirao nisam. Sve do Januara palio prilično lako al juče.. vergla vergla vergla neće. Tako desetak minuta dok ne istroših i akumulator... A baš sam mislio ako i sad upali to je to, pregurali smo zimu.
UPALIOOOOOOOOOOOOOOOOOOO!!!!!

Samo sam kupio punjac, napunio opet akumulator, vratio se u garazu, pomazio ga, stavio akumulator, seo na motor i dobro ga prodrmao i promuckao, dao kontakt i kresnu u delicu sekunde ka' munja! Sreca radost!

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7030 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Pa sto odma nisi rekao, nije dovoljno samo skinuti akumulator preko zime, treba ga i dopunjavati, 
znaci preko zime jednom mesecno ga dopunis i nemas frke, ima da krese ko mina 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 512 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650N, TDM900
Pa sto odma nisi rekao, nije dovoljno samo skinuti akumulator preko zime, treba ga i dopunjavati, 
znaci preko zime jednom mesecno ga dopunis i nemas frke, ima da krese ko mina 
Nisam znao.. neki kazu da uopste ni ne izvade akumulator, samo ga pale jednom do dva put mesecno. Ali ni ovo neki dan kad sam verglao uopste mi nije delovalo da je akumulator slab, prilicno je on dobro verglao dok nije lipsao. Bitno da se sve lepo zavrsilo.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7030 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Batali pogotovo to paljenje u sred zime, nece motoru nista faliti ako odstoji 3-4 meseca, to paljenje vise skodi masini nego sto prija,

bitno je da akumulator dopunjavas i nema nevolje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 512 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650N, TDM900
Batali pogotovo to paljenje u sred zime, nece motoru nista faliti ako odstoji 3-4 meseca, to paljenje vise skodi masini nego sto prija,
bitno je da akumulator dopunjavas i nema nevolje.
Hvala na savetu.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Ajd da kazemo da se bas ne slazem u potpunosti. Mnogo mu je bolje da radi po nekad nego da 4 meseca stoji uz visoku vlaznost vazduha. Ako zatreba, objasnicu. 

E sad, ni paljenje na 2 minuta mu ne prija, u tom slucaju bolje ne paliti. Zimi kad se motor upali, treba da radi malo duze. Reper koji je najednostavniji je da ukljuci i iskljuci ventilator hladnjaka. Poenta je da se ugreje i ulje i blok i sve ostalo. I da se malo menja rezim rada, ne samo na leru. Provozati ga par stotina metara je kad ima mogucnosti, jos bolje. 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

@abarth_maniac ili par desetina kilometara... (50ak do Vlasinskog jezera).. 

 

Salu na stranu, paljenje u mestu na par minuta najbolje je uporediti sa zagrevanjem za trcanje, istezanjem, i onda ne krenes da trcis vec legnes da spavas.. Slicna fora je i sa motorom.. 

 

 

 

 

 

 

IMG_20190213_003108.jpg

IMG_20190213_005339.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015
2 hours ago, bocca_bastard said:

Pa i nije neko poredjenje :D

 

Ja radim vezbe ujutru a ne idem da trcim posle, a neretko radim i uvece pred spavanje istezanja i onda - legnem da spavam. To je veoma zdravo, znas ;)

 

Nisi u pravu bocca, ja kao neko ko je dif zavrsio mogu da ti kazem da konkretno dovodjenje organizma na optimalni nivo telesne temperature za veci stres tj fizicki napor za koji ga pripremas a ne realizujes ga vec se 'ohladis' nije uopste zdravo za organizam, isto tako i preskociti taj pripremni deo i iz faze mirovanja odmah krenuti u tesku fizicku aktivnost je jos gore.. Sa motorom slicna situacija, upali ga hladnog posle odredjenog vremena mirovanja i divljaj, pa javi rezultate.. Posledice se jave sigurno i tebi i motoru, mozda i minimalne ali se jave i nije preporucljivo svakako :)

 

Izvinjavam se sto smo skrenuli sa teme, pozdrav. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

Moj savet, nikada ga ne peri u autoperionici. Prica da je motor napravljen da se vozi po pljusku stoji, ali.. Napravljen je da se vozi po kisi a ne da trpi usmeren mlaz pod veoma jakim pritiskom sa razdaljine od 20-30cm. Nikada ti ne mozes da osusis i izvuces tu vodu i sampon iz svih delova pa kao sto ti rece kolega ako nemas srece mozes da imas problema sa strujom i instalacijom.. R-a jos nekako stite oklopi ali nase golace bas ne bi trebalo. Sigurno ce se sada neko javiti ko ce reci da godinama pere motor tako i da mu nista ne fali.. Ja konkretno svoj nikada necu.

Dve kante. U jednoj obicna voda, u drugoj sampon sa voskom. Dva sundjera, mikrofiber krpa ili jelenska koza, muzika u pozadini i polako s merakom ;) Na kraju uz hladno pivo sve cetiri uvis i uzivas u pogledu.. Ako je zima, ne uzivas u pogledu nego bezis sto pre iz hladne garaze i kuvas vino ili rakiju :D 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Ajd da budem prvi gorepomenut. Servisiram vec godinama, pranje delova, elemenata, bla, bla. Svs do detalja. Uvek. Svoj motor vec 7 godina perem na perionici. Redosled: famin u radionici namackam na lanac, delove okolo, perionica i puska - pranje motora i istog tog lanca, hladnjaka, felni, (naravno sve izdaleka i pod normalnom napadnog ugla). Motor perem deterdzent i mlaka voda. Kad sve zavrsim, perionica i udriiii. Nakon toga jelenska krpa. Upalim, zamotam i ispusim cigaru dok radi na leru, oteram nazad, namazem lanac (topao i suv) i parkiram. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 512 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650N, TDM900
Moj savet, nikada ga ne peri u autoperionici. Prica da je motor napravljen da se vozi po pljusku stoji, ali.. Napravljen je da se vozi po kisi a ne da trpi usmeren mlaz pod veoma jakim pritiskom sa razdaljine od 20-30cm. Nikada ti ne mozes da osusis i izvuces tu vodu i sampon iz svih delova pa kao sto ti rece kolega ako nemas srece mozes da imas problema sa strujom i instalacijom.. R-a jos nekako stite oklopi ali nase golace bas ne bi trebalo. Sigurno ce se sada neko javiti ko ce reci da godinama pere motor tako i da mu nista ne fali.. Ja konkretno svoj nikada necu.
Dve kante. U jednoj obicna voda, u drugoj sampon sa voskom. Dva sundjera, mikrofiber krpa ili jelenska koza, muzika u pozadini i polako s merakom  Na kraju uz hladno pivo sve cetiri uvis i uzivas u pogledu.. Ako je zima, ne uzivas u pogledu nego bezis sto pre iz hladne garaze i kuvas vino ili rakiju  
Auuuu ovaj deo mi se najvise svidja: "Na kraju uz hladno pivo sve cetiri uvis i uzivas u pogledu.." Kako si to lepo opisao!

Kao klinac sam imao skuter, ja se secam da sam njega uvek puskirao ali on je skroz zatvoren. Pretpostavio sam da su ovi "golaći" osetljiviji al reko aj da proverim kako vi praktikujete.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja