Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki SV 650/s

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Pogledaj kad ga zagrejes, da li ti igra obrtaljka kad je na leru. To je jedan od znakova da karbovi nisu sinhronizovani. Sto vise skakuce, losija situacija.  E sad ne znam da li mora bas da bude 100% mirna kao na I4 motorima ali ne treba da skace primetno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

Moj trošio nekad oko 5,5 , sad bije litar dva više. Obrtaljka mirna ko zakovana, kadkad mali mrdne, filter vazduha nisam menjo nikad, osam godina od kad je motor kod mene ili 40 iljade kilometra! :)

Promenio član Lug

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7030 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Pa to nije bas za pohvalu, trebo si bar 2 komada papirna filtera da promenis za taj period,
osim ako imas KN, onda opusteno :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
4 hours ago, Lug said:

Moj trošio nekad oko 5,5 , sad bije litar dva više. Obrtaljka mirna ko zakovana, kadkad mali mrdne, filter vazduha nisam menjo nikad, osam godina od kad je motor kod mene ili 40 iljade kilometra! :)

Uglavnom je tu nesto do karburatora , takodje mozes nastelovati ventile i promeniti filter vazduha.

Osim ako ne zavrces gas da pije 2 vise :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N
6 hours ago, hard_rock said:

Uglavnom je tu nesto do karburatora , takodje mozes nastelovati ventile i promeniti filter vazduha.

Osim ako ne zavrces gas da pije 2 vise :D

ma jok karbovi, ne sumnjam u njih čačko sam ih dok mi nije dosadilo, solidno radi, jesenas sam promenio lnce bregastih, a ventili štelovani pre 2000km, do filtera je sigurno, rešiću to ovog meseca, vidim da ima i na kupujem prodajem, najpovoljnije nešto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Strom 1000

Upravo prekontrolisao ventile odlicni,filter vazduha nov kao i svecice,u kucistu filtera nema ulja suvo kao barut.Po meni nesto je do karba tako da videcemo ovih dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

bela ko mleko!, možda siromašna smeša, pa zato pukne po nekad., da ti ne vuče negde falš vazduh!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Strom 1000

Nije da on pukne nego kao vise da proguta gas kad ga odsecem i to nekad ne svaki put,sad sam skidao i filter kad sam kontrolisao ventile gume na filteru i karb su odlicnom stanju.Nije bas bela kao mleko vise je kao bela kafa .Po meni ima odlicno sagorevanje.Sad da vidimo sta ce da kazu strucniji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Strom 1000

Proverio gume i jedne i druge u odlicnom stanju nisu pukle a nisu ni ispucale.Tacnije  to gutanje gasa se desava kad saltam iz vise u nizu sa medju gasom samo tad.Kad ga navlacim ili vozim na niskim obrtajima i dam pun gas nema knedle nema gutanja vuce kao metak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Doteraj da pregledamo karbove i uradimo sinhronizaciju. Bice sve kako treba, potpisujem. 

Inace, vidi se da cilindri imaju razlicitu smesu, a i oba su malo siromasna, tj ima viska vazduha. No da ne tupim, javi se ako hoces, pa cemo da vidimo. 

A i volim SVa pa bih voleo da ga vidim. Inace, sem svog, odrzavam jos jedno 7 komada redovno. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Mostar
  • Motocikl: Fazer 8

Javio mi se novi problem, 2 puta u zadnjih mjesec dana. Motor nestabilan na leru, guši se i ugasi. Oba puta mi se desilo nakon malo duže lagane vožnje. Nakon par minuta radi kao da ništa nije bilo. Nije filter zraka, stavljen je novi. Čudno je jer u 99% slučajeva radi odlično, problem nije konstantan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000

Na SV 650 nema filter goriva,moguće da je gorivo prljavo,odnosno da se napravio talog na dnu rezervoara,pa kad ima manje goriva hoće da uvuče u karb,i začepi diznu. Probaj da ispereš rezervoar i očistiš karbove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Mostar
  • Motocikl: Fazer 8

Potajno sumnjam na taj problem, samo što je kod mene druga generacija, to znači rastavljanje pumpe goriva. Vjerovatno ima i mulja i hrđe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000

Kada sam išao da kupim SV 650 pre dve godine u Zaječar (300 km u jednom pravcu),došao,zagledao,motor jedva upali,pa se odmah i ugasi na leru,pa ponovo upali i nemože da drži gas,ugasi, (nestalo mu goriva,pa dosuto iz flaše) nemože da ide,radi kao na jednom klipu,ja u bedaku,šta raditi,al pošto je cena bila vrlo povoljna -kupim ga,završim papire i pravac za Valjevo.

Kada sam krenuo motor nije mogao brže od 80 na sat,čak na jednoj uzbrdici jedva izađe,posle nekih 30-tak km samo nešto puče, iz auspuha izbi oblak crnog dima i prokide,navijem gas,nesta puta, 180 ko od šale,ja sav hepi i eto, malo odužih,al taj mulj uz goriva zna poprilično da zeza i nervira

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja