Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki SV 650/s

Recommended Posts

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Otprilike... ne preporucuje se neiskusnima ali ko zna sta radi, moze da ga skine.
Mogo je veca muka da se vrati, jer mora da se nategne pa ubaci, stegne, a onda da se otpusti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Mostar
  • Motocikl: Fazer 8
2 hours ago, abarth_maniac said:

Otprilike... ne preporucuje se neiskusnima ali ko zna sta radi, moze da ga skine.
Mogo je veca muka da se vrati, jer mora da se nategne pa ubaci, stegne, a onda da se otpusti.

Mislim da je suzuki pravio poseban alat za te španere, da ih nategne i drži dok se ne ubace na položaj, ja sam rekao javiti šta je bilo s mojim, kiša ne prestaje pa još uvijek ne znam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Jel zna neko koliko odprilike izlazi da se proveri/zameni sta treba na SV-u koji nije paljen 7-8 meseci, servis (ulje i filteri) ne racunam, i sta bi sve trebalo proveriti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Cca 30-50 jura. U zavisnosti u kakvom je stanju bio motor pre mirovanja. A ako je bio zapusten, onda treba uraditi i ono sto nije uradjeno redovno, pa cena ide na vise. Kociono ulje, aku, svecice, filter goriva, slavina ako je zapekla, provera razvoda...

Najpre i obavezno: ispustiti benzin iz rezervoara i karbutarora. Naliti nov ako je rez cist. Ako ima filt goriva, zameniti. Zamena ulja i filtera ulja, kao i filt vazduha a tek onda pokusaj startovanja. 

Nikako pokusati paljenje pre nego sto se ispusti gorivo i zameni friskim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Hvala na odgovoru, imam neku kombinaciju za jedan SV, caletov drug hoce da ga proda jer je u godinama pa ne moze da vozi, bio juce da ga vidim deluje ok, stojao coveku u kuci, slabo vozen, uvezen cini mi se iz nemacke pre 10ak godina, jedino sto nije paljen par meseci, pa razmisljam da uzmem da sredim to

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

E sad, ako je slabo vožen u tih 10 godina, onda ti je moj predlog da se ti ili neki majstor pozabavi crevima (uz sve što sam gore napisao), jer ona najpre stradaju od stajanja.
Creva za dovod goriva, i sva vakuum crevca. Ona prva stradaju od stajanja.
Predlažem da se uz obaveznu inspekciju kočnica i zamenu ulja u njima, zamene i kočiona creva, po mogućstvu pancirnim. Ona se inače menjaju posle nekoliko godina samo to kod nas nije praksa. (Ja na zameni potenciram kad god mi dodje mušterija sa motorom koji je ster preko 15 god, bez obzira kako creva "izgledaju") :takoje:

EDIT: Kad sam napisao "pozabavi" mislio sam da ih dobro pregleda a ako iole sumnja, da ih menja, jer će sigurno brzo popustiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
On 2/22/2018 at 16:11, MostarRPM je napisao:

Mislim da je suzuki pravio poseban alat za te španere, da ih nategne i drži dok se ne ubace na položaj, ja sam rekao javiti šta je bilo s mojim, kiša ne prestaje pa još uvijek ne znam.

Jeste, ja sam ga sebi napravio vrlo jednostavno.
 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Svakako imam u planu da prvo odvezem kod majstora da proveri sve ako budem uzeo, nego me zanimalo koliko bi sve to izaslo, jer ne bih uzimao ako ima ulaganja vise od 200-300e

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Mislim da je 300€ neki sami Maximum, ako mu izmeniš i uradiš bukvalno sve što je moguće da je potrebno. A to sigurno nije slučaj. Dovoljno da je aku ispravan i eto 50€ manji račun.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N
6 hours ago, abarth_maniac said:

Jeste, ja sam ga sebi napravio vrlo jednostavno.
 

daj da vidimo kako to izgleda, zanima jer volim sam da potkivam svoga konja, menjo sam mu lance bregastih jesenas, al ostao taj zvuk, kad se naglo da gas od nule, onda nekad zatandrče nešto, ne uvek. retko, al me nije ga lepo čuti. 

Promenio član Lug

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Fotkacu kad budem u garazi. Ali ukratko, odsekao srafciger (morao sam ga zrtvovati ali sam kupio neki obicniji), uzeo dve velike podloske, stavio ih na vijak i stegao navrtkom a da sam pri tom srafciger stavio tako da se stegne izmedju podloski. Nisam zavarivao nista da bi imao mogucnost da ga rasklapam i namincam tako da drzi. E sad, to je stap-kanap varijanta i mora da se pridrzava dok se spaner montira, ali radi posao i lagano se zavuce da ne zapinje nigde.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
Pre 5 sati, Lug je napisao:

daj da vidimo kako to izgleda, zanima jer volim sam da potkivam svoga konja, menjo sam mu lance bregastih jesenas, al ostao taj zvuk, kad se naglo da gas od nule, onda nekad zatandrče nešto, ne uvek. retko, al me nije ga lepo čuti. 

Inace... ako imas osecaja/iskustva a znas da je lanac/lanci sigurno dobar/dobri, a tvoji jesu jer si menjao, mozes da skines kljucem deset poklopac spanera i blaaago dotegnes spaner alatom. Svega 15-20° zakrenes srafic da malo pritisne klizac. Pod uslovom i da su klizaci OK. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Suzuki SV1000S

Pitanje je vezano za SV1000 posto nema temu pokusacu ovde.

Kada okrenem kljuc na kontakt bravi ne pokazuje nikakve znake,uopste nema struje,ne cuje se pumpa goriva bas nista.Akumulator napunjen pre vikenda vozio se 2 dana upalio redovno "na zub" prvo paljenje posle zime.odneo danas akumulator kod elektricara stavio ga na opterecenje kaze da je ok.

Proverio sve kontakte koji su dostupni da se ne skida oklop i rezervoar,zamenio na starteru glavni osigurac,stavio onaj koji je stajao u slotu startera za rezervu.nista nije pomoglo.

Jedinosto sam primetio da sirena nije radila posle zime,prodrmao kontakt na sireni i proradila,nakon toga palio redovno jos par puta.Od juce ni da mrdne

Da li ima neko slicno iskustvo ili savet sta dalje raditi?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Meni se desilo nesto slicno na Yamahi XT600, vozio se po sumi i pao (samo je naslonio na zemlju), podigo je upalio  normalno krenuo par metara i samo se ugasila i prestala da reaguje, izgurao je do puta i upalio na gurku i sve se vratilo u normalu, ali ne znam sta je bio razlog

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Strom 1000

Pozdrav ljudi, da se pohvalim da sam i ja postao clan vase ekipe,nadam se druzenju, upoznavanju novih ljudi i zajednickim voznjama slike sutra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Strom 1000

Imam pitanje jel zna neko mere sa slajdere i gde se tacno zavrcu Suzuki je s u pitanju,imam drugara strugara pa da napravim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja