Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki SV 650/s

Recommended Posts

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: JAKOVO
  • Motocikl: Cagiva Raptor 650

Gresis,da karburatori,ali je motor kao nov u top stanju je,jedina greska fabrike i jako me nervira sto nema plovak u rezervoaru i skalu za.gorivo vec samo glupu lampicu,sve ostalo full

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F
On 13.12.2017. at 11:03, Lug je napisao:

ovako ti je za prvu generaciju, i veoma je lako, slika je sa interneta, al ja sam uradio baš isto tako, izvučeš po bojama kao na slici, staviš termo bužir i skino si blokadu za drugu i treću, za naredne modele nemam pojma

blokada 99-02.jpg


Sta se dobija skidanjem ove blokade i da li se nesto gubi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N
5 hours ago, JankelA said:


Sta se dobija skidanjem ove blokade i da li se nesto gubi?

ne gubi se ništa, dobijaš to da možeš da ga razvučeš do crvenog u drugoj i trećoj, u ostalim brzinama radi ko što je i radio. sad će  u drugoj i trećoj nakon deblokade da se jače dere. :jee:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Isto ide brzinski, blokada je na istom rpm,  samo vise snage od 3500 obrtaja navise, inace to je napravljeno zbog normi buke tj. merenja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Motor samo daje punu snagu u svim stepenima prenosa. Sa blokadom to nije slucaj. A on vrti do crvenog svakako. I jednako brzo ide u 3. I pre i posle, samo posle skidanja brze stigne do te brzine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

moraću da je vratim prvom prilikom, baš da se uverim, izgleda da sam utripovo da su promene samo u drugoj i trećoj. valjda zato što te dve žice što vode ka cdiju registruju samo te dve brzine, drugu i treću. i da te dve žice mogu da se koriste za pokazivnje stepena prenosa, al samo za  drugu i treću, ne vidim kako u ostalim stepenima prenosa dobiješ punu snagu, kad blokada važi samo za drugi treći.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
pre 4 minuta, Lug je napisao:

 ne vidim kako u ostalim stepenima prenosa dobiješ punu snagu, kad blokada važi samo za drugi treći.

Sam si sebi dao odgovor. Imas umanjenje snage samo za 2. I 3. Stepen prenosa. I svim ostalim imas svih 70ak ks na raspolaganju.

U 2. I 3. Imas (nw znam cifru tacno) npr 50 KS.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Dodjem malopre slucajno u kontakt sa deckom koji vozi SV kao moj, krenemo neku konverzaciju, posalje mi sliku gde vozi na zadnjem, posto ja jos uvek ne znam, pocnemo da se salimo na tu temu, i kaze mi da treba da se imaju dobre gume i dobre kocnice da bi to bilo bolje, ja kazem da je jedan od razloga sto ne napredujem losa zadnja guma koja proklizava stalno, a on mi kaze da je SV specifican i da njemu ne odgovaraju sve gume, tacnije odgovaraju mu samo dve, Bridgestone BT016 i Pirelli Rosso Corsa, kaze promenio 10 razlicitih i samo te dve odgovaraju, za Continental ContiMotion (koje cu najverovatnije da uzmem) kaze da ne valja nikako za njega :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

To zavisi od tvog stila i nacina voznje. Gume koje je on preporucio jesu odlicne i drze odlicno, ali ako putujes motorom, SV ih brzo potrosi. Na drugu stranu, nije bas da voli da se tockari/tockarenje nije merilo dobre voznje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7067 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Budalastina, guma il valja ili ne valja, nebitno na kom je motoru, nije SV neki extremno brz ni tezak motor da zahteva neke posebne modele guma namenjene za specificne motore, SV je generalno prosecan motor po svojim karakteristikama i performansama u svojoj klasi, zato mislim da koje god gume stavis (sport touring ili sport) ne mozes pogresiti.

 

A sto se tice tockarenja, daj bilo koji motor sa bilo kojim gumama nekom ko ZNA, i on ce bez problema da tockari :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Hoces da kazes da kriva snage i momenta ne utice na potrosnju pneumatika? Da jednako trose gumu R4 i L2 koncepcije agregata? 

Evo ja cu da kazem da to sto si ti napisao jeste budalastina.

Na drugu stranu, ja slajdujem na svakom izlasku iz krivine i mekana guma mi ne traje ni 5000 km. 

A po tvom misljenju je budalastina da se guma trosi u zavisnosti od stila i nacina voznje? 

Eto ja cu opet da kazem da je budalastina ono sto si ti napisao. 

I to samo iz razloga sto si prvi zapoceo neumesan komentar bez ikakvog argumenta, sto je veoma ruzno s tvoje strane.

Za drugi deo posta se slazem...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7067 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
pre 8 minuta, bdada je napisao:

Smem se kladiti da je izraz budalastina na komentar kako samo dve gume odgovaraju SV-u. :stabre:

 

Upravo to :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Znam da su odlicne, ali s obzirom da jos uvek ucim da vozim planiram neke sport-touring da uzmem, trenutno sam najblize ContiMotion-u
Sto se tockarenja tice, znam da moze i sa ovom gumom, 'pokazao' mi brat, ali mislim da bi mi bilo laske da je bolja guma posto ova dosta proklizava :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7067 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

SV 650 je masina sa solidnim obrtnim momentom i vrlo rado hoce na zadnji, nezavisno od guma u koje je obuven.

Ali za ulicnu upotrebu i putovanja najbolje je staviti neke sport turing gume, a za stazu zna se sta ide, mada ja sam isao sa Bridgestone Battlax BT-023 na Navak i guma skroz dobro drzi, bar meni koji nisam neki preterani extremista, ni u jednom momentu nisam osetio gubitak gripa i bez problema bi podnela i litru i brzeg vozace od mene.
 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: "MK Valjevo"
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Pozz SVovci :)

Interesuje me poznaje li neko Sv-a crnog iz Rakovice.. Trenutno je na polovnim pa sam rešio da idem da ga pogledam, ali svakako bi dobrodošao bilo kakav info..

Vozio sam Bandita 600 6 godina i sad sam rešio da probam malo sv650 :) pa kasnije ako mi se svidi, juriću sv1000.. Evo linka ka oglasu http://www.polovniautomobili.com/motori/11604532/suzuki-sv650

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

Je su to one sto su narucene preko grane? Ako jesu, kada stavis na papir koliko su te izasle na kraju (guma + prevoz itd.)?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja