Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki SV 650/s

Recommended Posts

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Paaa.. najbolje staviti odgovarajucu gumu na odgovarajucu felnu.

Sad mozes da se menjas sa Lug-om, njemu treba 160 jer ima fabricku felnu, a tebi ne gine 180-ka :)

Sad cu da postavim oglas

 

A evo i ovde da se oglasim ako ima zanteresovanih da bi menjali fabricku felnu za SV za ovu sa slike, predpostavljam da je sa nekog GSXR-a izgleda isto samo je sirina 5,5j

 

image.jpg

image.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N
On 4/23/2017 at 1:12 AM, Biker-Boy said:

Paaa.. najbolje staviti odgovarajucu gumu na odgovarajucu felnu.
Sad mozes da se menjas sa Lug-om, njemu treba 160 jer ima fabricku felnu, a tebi ne gine 180-ka :)

vrlo rado bih skinuo taze montiranu 190/50/17, u zamenu za fabričku dimenziju za fabrički bandaš, pod uslovom da je u odgovarajućem stanju!  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Jel proradio od kako si promenio svecicu?

 

Quote

Hilfe, hilfe!!!

 

SV650 2003 Fi...

Pumpa goriva radi (cuje se, ne pusta gorivo kada ne treba, pusta kada treba :) ), ne pokazuje greske na satu...e sada

Motor se gasi, ali bez pravila....dakle...hladan, upali, ide, nema problema...topao, pali, ide, nema problema....

Onda poblesavi...tesko pali, ili lako pali ali krene da se gasi....ili tesko i pali i gasi se...(ovo gasi se, znaci na leru se gasi)...lose vuce itd itd....

Po garezi na izduvu rekao bih da dobija previse goriva...ponekada i opali iz auspuha....

 

Sta da gledam i gde da trazim....?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Beograd

Pozdrav svima, nov sam ovde :)

 

Trenutno vozim Suzuki SV 650s 2001 godiste.

I imam muku s njim. Motor  je produvao.

Baca beli gust dim na auspuhu, filter vazduha je sav od ulja.

Glava odneta na masinsku obradu, u njoj je najveci problem..

Mene zanima na koliko Nm se steze glava ? 

 

Hvala unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N
On Saturday, April 22, 2017 at 7:30 PM, mandrack said:

Hilfe, hilfe!!!

 

SV650 2003 Fi...

Pumpa goriva radi (cuje se, ne pusta gorivo kada ne treba, pusta kada treba :) ), ne pokazuje greske na satu...e sada

Motor se gasi, ali bez pravila....dakle...hladan, upali, ide, nema problema...topao, pali, ide, nema problema....

Onda poblesavi...tesko pali, ili lako pali ali krene da se gasi....ili tesko i pali i gasi se...(ovo gasi se, znaci na leru se gasi)...lose vuce itd itd....

Po garezi na izduvu rekao bih da dobija previse goriva...ponekada i opali iz auspuha....

 

Sta da gledam i gde da trazim....?

A da nemaš ti možda vode u rezervoaru!? Da iprazniš ti to lepo da bi bio siguran., ja bih krenuo od toga. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F
On 22.4.2017. at 14:31, JankelA said:

Hvala puno
Ovo me buni, jel ovo odstojnik ili kako se zove ja na toj strani imam samo neku podlosku debljine oko 2mm?
Pored toga primetio sam da je cela osovina bila okrenuta drugacije ovaj sraf sto se vidi na slici je stojao na drugoj strani, a ovde je bila matica, kad namestim ovako ta podloska prodje samo navoj i nece dalje
6b5f1d8b1bfda94c36844330af407740.jpg

Prekljuce bio do metalostrugara da mi napravi ovakvu cauru, poneo sam mu onu sa druge strane tocka da vidi kako treba da izgleda i koji je materijal, kaze dural, napravio mi danas sam bio da uzmem, namestio na motor, provozam po ulici nekih 150m, parkiram motor pogledam, smrvljena caura kao da je nije ni bilo, samo trunje ostalo od nje... :grr:


Edit:
Ipak nije puklo nego se uvuklo i iskocio lancanik malo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Beograd

Pomoc, pomoc! 

Suzuki SV 650s trosio ulja vise nego benzina, na iberlauf bukvalno pljuvao ulje, filter vazduha sav od ulja bio.

Motor rasturen, glave odnete kod strugara, promenute vodjice, poravnata glava, sve uradjeno kako valja kod Cubija u Novom Sadu.

Cilindri takodje bili kod Cubija, premereni, bili super, i samo su bili honovani.

Kupljeni novi dihtunzi i karike kod Markosa u Novom Sadu.

Sve namontirano, motor ustelovan radi lepo, ne baca ulje vise na iberlaufu, dal trosi videcemo sad kad se bude vozio malo, ne bi smeo.

Jedini veliki problem motor jako dimi na auspuhu, dimnu zavesu pravi. Dali neko zna do cega moze da bude problem???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Beograd

Licno sam kupio vodjice i odneo kod Cubija. Za glavu i cilindre sam gotovo siguran da nije do njih. vozicu ga ovako nekih 200-300 km da to sve lepo ulegne, ako ne prestane, imam veliki problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

Vođice, il gumice ventila?, ja sam mislio na gumice ventila?, gde si uzo i kolko su bile? I ja moram da menjam gumice, dimi lepo kad je ladan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Beograd

Jesam, kupio i odneo kod Cubija on je glave odradio. 130e za obradu + gumice 60e.. Opasno me nervira motor sto dimi tako.

Ako imate nekog dobrog majstora, preporucite. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

Što reče kolega, dogoreva zaostalo ulje, možda ga ima i u samom filteru ako ga nisi menjo, leći će to. I moj troškari ulje. Al se više ne nerviram. Dolivam i teram dok ne zamenim gumice, kad budem rasturo da menjam lance bregastih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Beograd

Sad ovo me je kostalo oko 400e, posto su klipovi i cilindri bili dobri, karike zamenio (120e), glave odradio, gumice promenio, ustelovao motor, ulje ne trosi, a dimi ko parnjaca na auspuh. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Beograd

Gumice sam ja kupio u Markosu i odneo cubiju, uz nagovestaj sve sto ne valja, menjaj, motor trosi ulje, al dzaba sve, stagod da je radjeno, motor i dalje trosi ulje.. 

Bas sam se lepo "opekao" na ovaj SV... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Beograd

Zaleteo se i debelo se zaebo :) Motor je imao gusce ulje pri kupovini ili neki aditiv il nesto, pitaj djavola, problemi su poceli posle zamene ulja i filtera :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja