Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki SV 650/s

Recommended Posts

  • Ponekad pozelim da sazrim i odrastem. Cisto da bi zrelo ozbiljno, 575 postova
  • Lokacija: Bgd Dorćol
  • Motocikl: NC750XA‚ Beverly 350

Sto se tice sedista meni je izgledalo ok ali na prvom putovanju malo sam promenio misljenje. Ipak je to tapacirana (malo sira ok) dascica!

 

Iz mog skromnog iskustva za putovanja bi trebalo to bolje "obloziti", da ne budem ne skroman trnulo mi je i na Viragu koji je kao fotelja ali ovde je ipak veca dascica.

 

Imam jos jedno pitanje za momke sa vise iskustva. Imao sam pre neki dan zustrije kocenje pa sam i motorom naravno spustio odmah 2 nize i desilo mi se poskakivanje zadnjeg dela, bar ja mislim da je to to. Jel se to jos nekome nekada desilo i dal to mozda ima veze sa sirom gumom koju sam ranije spominjao, naime dobio sam uz njega, tj.na njemu 180 zadnji profil...

Nesto sumnjam da to ima veze, vise mislim da je do vesanja ali ima ovde strucnijeg naroda pa slusam. Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2447 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Kočio i zadnjom?

Kad optereti prednje vešenje - rastereti zadnje, tad zadnji lakše blokira i onda moguće da kad guma dohvati asfalt to osetiš kao cimanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Hoce i sa jednom nizom da skakuce, a kamoli sa dve nize.... Moze, ali se polako pusta kvacilo, cim osetis da poskakuje dodas kvacila... Rucni antiHOPING!

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponekad pozelim da sazrim i odrastem. Cisto da bi zrelo ozbiljno, 575 postova
  • Lokacija: Bgd Dorćol
  • Motocikl: NC750XA‚ Beverly 350

Tako je, kocio i prednjom i motorom i skroz rasteretio nazad i sve ok, trazio sam par puta na ravnom taj momenat blokiranja da bi se cisto upoznao sa motorom posto je kod mene mesec dana ali ovo skakanje mi se jos nije desilo, to je izgleda kad bas upadne i u rezonancu sitnog skakutanja... Ok, predpostavljao sam ali reko bolje da pitam dal sme bas tako da poskakuje, mada iskreno jedva cekam i ovu zadnju da promenim i vratim na fabriku ili bar 170 sirinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponekad pozelim da sazrim i odrastem. Cisto da bi zrelo ozbiljno, 575 postova
  • Lokacija: Bgd Dorćol
  • Motocikl: NC750XA‚ Beverly 350

Ok ok, ne mislim da je do gume samo spominjem i nju jer me nervira sto je toliko siroka, sto je najgore dok nisam ni znao koja je fabricka dimenzija isao sam taj prvi vikend malo na Avalski put i drzi lepo al sad kad znam me vise nervira... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2447 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Ne bih se kladio da nije do gume.
Fabrička dimenzija je mnogo manja - lakša. Uloga amorta je da spušta gumu dole. Pri odskakanju točka amort nema dovoljno snage da spusti toliku masu za koju nije projektovan na pod, veće su sile koje teraju točak na oscilaciju. To vama ne deluje puno, ali tih par kg više znače dosta, vešanje je nauka, i neki inženjer je projektovao vešanje po fabričkoj dimenziji gume - predpostavljam da se posao inženjera u Suzukiju ne dobija preko partijske veze već stručnošću.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6805 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

'gregat je po meni njegova najsvetlija strana, sva snaga je na niskim obrtajima,ne treba očekivati R1 performanse, ipak on ima 72ks (na radilici, na točku verovatno i 10-15 manje) ali je neverovatno lagan, vuče jako dobro na malim obrtajima, koči motorom kao i svaki V2, ko je navikao na  redna 4 biće mu čudno a mnogima i smeta, oće da krene da zabacuje dupe, mora malo da se stekne rutine.. motor se vozi "gasom", kad se zatvori gas koči ko da si zabo zadnju.

Veoma malo troši, od 4-5.5L. (Ko ne veruje nek proba.).

S ima duži prenos, na 5000rpm ide 108-110kmh, na 6000rpm 130kmh, na 7000rpm 150kmh.

Mana je jedino mekana prednja vila.

uz malko igranja sa prednjom vilom (tvrđe opruge, 15w ulje) stvarno je neverovatno okretan - što odma daje odgovor i za kočnice, koči dobro.

Abarth_Maniac (cimer mi) je njegovog utego ko praćku, whitepower opruge, i spustio prednji most koji milimetar, motor menja pravac kao ni jedan koji sam probao.

Svo ovo pisanije je nebitno.

Ko se razmišlja dal da kupuje, a ne zna dal je za njega, ako je u NSu ili okolini nek navrati na kafu pa nek sedne da proba, džaba moje mudroseranje, dok guzica nije na motoru - nemo'š znati.  ;)

Odlican motoric, imao sam priliku da ga upoznam kada je prijatelj kupovao primerak u N varijanti.

 

Dosta podcenjen, licno smatram da je super za svakodnevnu upotrebu i vikend akcije. Ko voli moze lepo da ga spakuje.

 

Treba samo naci primerak iz domacinske kuce, u oglasima su uglavnom lomatine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

Ma nemoj tako Aco, svako ko prodaje prica da je sve u super stanju... ja sam ih gledao po oglasima da pazarim neki pre nego sto sam uzeo gs-a, limenke...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

Ako uzmem SV-a definitivno cu poraditi na tome da mu nabacim 2 topa, brutalno izgleda :ooo:

bikepics-1929635-800.jpg

to se uzme litra :P

 

 

ekipa Milos87 prodaje svoje ruchice za sv, ne znam dal je objavio ovde...

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/107919-ruchice-za-motor/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponekad pozelim da sazrim i odrastem. Cisto da bi zrelo ozbiljno, 575 postova
  • Lokacija: Bgd Dorćol
  • Motocikl: NC750XA‚ Beverly 350

Evo da se prijavim opet na kratko posle jos vece voznje. Dobio ne nadano odmor i sta cu, iscimam ruga i vozi.... Sarajevo, Mostar, Makarska, Hvar ceo i nazad... Boga mi boli guza, kad smo se vracali u danu posle 12h voznje bilo je veselo.

 

Tako da definitivno glasam da se "Tapacirana dascica" od sedista reba obloziti za ozbiljnija putovanja!

 

A da, ostalo sve bilo ok, putna brzina 70-110, potrosnja 4,5l, nisam ludovao pa je i ova guma siroka zadnja bila na viini zadatka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2447 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

greška.

 

TWR ili kako beše, neka tri slova, pločice sinter u NSu 2700din, dva seta 5400din.

Normalne vožnje, pločice moraju da traju bar 3 sezone, meni traju i po 5-6.

Ako nemaš 5400 din jednom u 3 sezone kako onda kupuješ gorivo?

A ako toliko trošiš pločice jer agresivno kočiš pa da ti traju jednu sezonu onda tek stavi prst na čelo dal da uzimaš te lepljene.

 

Ja razumem da su ljudi lepili pakne kad toga nije bilo kod nas da se kupi, al sad moto radnji ima ko trafika, na svakom čošku.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

meni pločice traju baš duuuugo! promenio sam ih pretprošle godine. i kolko vidim mogu da mi traju, sa ovim trošenjem, još tri godine otprilike. stavio sam, ECB čini mi se. međutim, problem je u tome, što su na desnim kleštima sinter a na levim neke obične, verovatno organske, bemliga, i desne mi više troše desni disk. zato me to nervira. otišlo mi skoro pola milimetra diska. zato oću da lepim i ima ko to radi dosta dobro, i mislim da me ne bi koštalo.  zato me zanima debljina. glupo mi da sad zbog toga kupujem nove nesinterovane. daklem, ne menjam ih zato što su potrošene, već da mi se diskovi podjednako troše.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Sinter plocice stavis unutra, na levi i desni disk, a te mekse sa spoljne strane diskova....

I imas ODLICNO kocenje, i ravnomernije trosenje....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Može dok NE izjednacis istrosenost, predpostavljam da na to ciljas.... a onda premestis onako!

Ovako na daljinu je NEzahvalno, dok ne vidim NE mogu tacno reci NAJbolje resenje po meni...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja