Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki SV 650/s

Recommended Posts

  • Integrisan, 12740 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Ja ga vozim! Sad ce 2 pune sezone!

Da kupim?

 

Najjeftinije što sam našao od guma za SV-a ovde. Donesu mi ih gajbi za 180 evra. Koliko su u Srbiji?

 

 

edit: ima i ContiRoadAttaack za iste pare.

 

 

p.s. A što ti mladiću nisi merodavan?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Ovako, ja sam ih uzeo na akciji za nesto malo para. Relativno malo. I bile su mi jedine pod nosom i za odmah,pa nisam mogao da biram.

 

Vozim dosta agresivno i za sad rade posao korektno. Traze malo vremena da se ugreju i posle toga se lagano lizne do kraja. E sad zavisi za kakve potrebe.

Meni se nazad nije pojela po sredini, ali posto volim da driftujem i na izlazu i na ulazu krivine, sa strane sam je dosta oskatio (pisem o zadnjoj). I to mi odgovara, volim da se guma trosi i da drzi sto bolje. Za sad jos nije plasticna (proizvedene su sredinom 2011).

Ali... nisam prezadovoljan. Voleo bih da je jos meksa. (subjektivno, zavisi od nacina voznje)

 

Covek koji je vozi na putovanja na SV-u je potrosio po sredini i kaze premekana za to.

Znaci zavisi sta ti treba.

Ja mislim da ako je bliska cena, bolji je izbor Michellin, ali nisam je vozio. Sledece kupujem njih verovatno, jer su kod nas trenutno slicne po ceni.

 

Sve u svemu, za neku normalnu upotrebu je skroz super guma i naces se pokajati sigurno!

 

P.S. Kazu da se posle 3-4 godine uplastici, ali kod mene nece biti toliko na motoru. :)

 

Nadam se da sam ti vise pomogao nego odmogao! :moto3:

 

EDIT: Na sajamskoj akciji su bile 16.700 din (oko 145 €), a mischelin je bio malo ispod 20.000 ( oko 170 €)

 

Ja sam moje pre dve god platio oko 220 €

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Na Pilot Power CT2. Mislio sam da se podrazumeva, sorry.

Iskreno, voleo bih da cujem nekog ko je vozio ozbiljnije sa tom gumom. U planu mi je da izadjem na track day sa ovim gumama pa da vidim kakve su u extremnim uslovima.

S obzirom da je moj stil voznje takav kakav jeste, smatram da ako neko vozi normalno, nece naci granicu Dunlopu garant!

E sad, ima tu manu da se na dugim stazama trosi po sredini, a CT2 je po sredini tvrdja pa duze traje srednji deo gume...

 

Kad bi mi se ukazala prilika, kupio bih Pirelli bez sekunde razmisljanja. Mekana, brzo se trosi, ali drzi kao sam djavo!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12740 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Ja se upravo skidam sa Diabla. Uglavnom koristim motor po gradu da se prebacim od tačke A do tačke B ali s vremena na vreme odem na stazu da im oderem ivice. Retko putujem i prelazim malo km tako da me to trošenje po sredini ne interesuje.

 

 

Diablo su 220 E ovde.

 

 

p.s. ove koje skidam izgledaju odlično, prešle su 15.000 ali su već 5 godina na motoru.

 

 

 

 

 

 

 

 

.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

To me cudi za Diablo, trebalo bi da se one trose najbrze od svih konkurenata... :neznam:

 

Tebi ce Dunlop raditi onda extra posao! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Ja se upravo skidam sa Diabla. Uglavnom koristim motor po gradu da se prebacim od tačke A do tačke B ali s vremena na vreme odem na stazu da im oderem ivice. Retko putujem i prelazim malo km tako da me to trošenje po sredini ne interesuje.

 

 

Diablo su 220 E ovde.

 

 

p.s. ove koje skidam izgledaju odlično, prešle su 15.000 ali su već 5 godina na motoru.

 

 

 

 

 

 

 

 

.

 

Poteraj mi te STARE ako budes dolazio kolima...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSX 750 F, '00.

Jel neko vozio Dunlop Qualifier na SV-u?

 

Ja sam imao Qualifier II. Vozio sam ih 2 godine, treba malo vremena da se zagreju ali dobro drže... Ja sam bio zadovoljan, ali opet ne znam koliko sam ja merodavan, s' obzirom da ne vozim agresivno. Za 2 godine sam presao 10-ak hiljada (od toga 70% na putovanjima) i bile su gotove.

Posle njih sam stavio Michelin PilotRoad 2.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12740 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Poteraj mi te STARE ako budes dolazio kolima...

 

 

 

Poneću!

 

Ne reče mi što nisi merodavan da pričaš o Dunlop Q.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N
:lol: kuća-poso-kuća, za dve nedelje, od punog rezervoara, do rezerve, 176km! kuća poso, nepunih dva kilometra. i uglavnom po kiši, tako ovih nedelja vreme u bg. troši ko blesav! :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Odvezao sam motor prosle nedelje na servis kocnica, mrzelo me sam da radim, nema gumice, juri, kupi, sve rastavljeno, ma ko ce da se zeza. Rikn'o mi zadnji glavni kocioni, skroz je korodirao. Motor je dobro kocio, ali malo slabije vracao pedalu, dobro je da je uopste kocio. Suma sumarum 4000 din + 30 eur (ruke, kociona tecnost i zadnji kocioni), ja zadovoljan, ne isplati se zezati se.

@rboban, imam i ja stare Pirelli, ne znam koja je oznaka. Sare i ne deluju tako lose, ali vec su pocele da klizaju, dosta su stare. Slikacu, pa ako su ti zanimljive za stazu ili zasta ih koristis imas i te na poklon ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Ne bi trebalo da je 15 prejako za SV... Meni je bolje leglo.

 

Inace, ustelovah neki dan karbove.... Nisu bili jako rastelovani, ali se ipak oseti razlika. Najpre se dosta smirio na niskim obrtajima, a posle kad sam ga probao, oseti se razlika u srednjim rezimima. :)

 

P.S. Jedno pitanje? Jel vozio neko od vas track day sa SV-om?

Interesuje me otprilike kakvo vreme moze da se postavi sa njim u odnosu na redni 600? Da su vozaci otp istog kalibra i motori jednako "spremni" za stazu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

prosuh juče 15W, nasuo 10. za mene ovako bolje. ne čini mi se da je premekano. mada kako vozim, moglo bi i ređe0a-smiley.gif

post-13916-0-42761200-1398618855_thumb.jpg

post-13916-0-16189600-1398618857_thumb.jpg

post-13916-0-51700600-1398618859_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Odvezao sam motor prosle nedelje na servis kocnica, mrzelo me sam da radim, nema gumice, juri, kupi, sve rastavljeno, ma ko ce da se zeza. Rikn'o mi zadnji glavni kocioni, skroz je korodirao. Motor je dobro kocio, ali malo slabije vracao pedalu, dobro je da je uopste kocio. Suma sumarum 4000 din + 30 eur (ruke, kociona tecnost i zadnji kocioni), ja zadovoljan, ne isplati se zezati se.

@rboban, imam i ja stare Pirelli, ne znam koja je oznaka. Sare i ne deluju tako lose, ali vec su pocele da klizaju, dosta su stare. Slikacu, pa ako su ti zanimljive za stazu ili zasta ih koristis imas i te na poklon ;)

 

Hvala na ponudi... trebaju mi, povremeno me uhvati manija za klizanjem pa te stare koristim za to...... ;)

Oduzicu se!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1363 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZS1000

Pre neki dan sam primetio da mi sat ne pokazuje brzinu i ne vrti kilometre pa sam sa bratom rasklopio motorče i primetio da su zupci na magnetu u pinjonu slomljeni...ustvari zdrobljeni :(

Gledao sam da naručim nov magnet (oko 30eura) kada sam u ovoj temi naleteo na "uradi sam" koji je Lug okačio. Mala konsultacija sa bratom i odlučio sam se da, pošto sam ovih dana ionako slobodan, izmajstorišemo sami i mogu reći da sam rezultatom prilično zadovoljan. Novi deo sam "iskrojio" sinoć a jutros smo sve pažljivo montirali i proverili da li je sve namešteno kako treba. Mala vožnjica i provera je pokazala da je majstorisanje uspelo :)

 

Lug je zaslužio veliko hvala za ideju i par saveta :takoje: a ako se sretnemo i :cirka2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4678 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Gradsko prigradska voznja na 195 km rezerva pocela da trepce , na 230 pocela da svetli a na 242 km sam dolio 15,5 litara. Znaci 6,4 :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: SV 650 S

Pozdrav svima 1zdravo.gif

Naime od nedavno vozim sv 650 s 2000 godiste

i razmisljam se o stelovanju ventila,

pa bih molio za savet gde bih to mogao uraditi i kojaj je cena

od prilike...

Ili bar gde bih mogao kupiti plocice na komad...

Hvala unapred ...1care.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja