Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki SV 650/s

Recommended Posts

  • Integrisan, 12740 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750
ali je laksi od vecine fabrickih endura

 

Zavisi šta zovemo endurom. Nekom je i Trafika enduro.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Suzuki SV650s

i ja sam licitiro te plastike za sv za prvu seriju,i nisam uspeo da ih dobijem,ali na prolece uzimam i pravim kalup,pa se onda cujemo :takoje:

 

Lepo, lepo. Pratimo te...0namigivanje.gif

imate ralicu za 50ak eura ko Brke,kako vam nije zao da prekrijete onako lep ram i V agregat

Na mom SV-u je trenutno ralica kupljena kod Brke. Stoji mu kao da je fabrikana, full. Ali kada vidim SV-a sa punim oklopom, e onda 1hej.gif1ooo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Suzuki SV650s

Taman da je prodas meni, odgovara mi boja... :moto3: :moto3: :moto3: :moto3:

A ti kupis oklope... :moto3: :moto3: :moto3:

 

A sto nebi moglo!!! 0takoje.gif

Samo ako kolega zeljko sv, ispostuje. Do tada 1Mina.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Drugari, sad sam probao da pronadjem, ali ne uspeh. Znam da je bilo po nesto, ali ako Vam nije mrsko, racite sta znate:

 

Gde ima da se kupe, ili ideja da se naprave ( od nekog drugog modela preprave i sl.) spaneri lanaca bregastih, ali POLUAUTOMTSKI.

Ideja je tu, vremena bas i nemam, ali bice nesto uradjeno po tom pitanju, ali reko ako neko ima nesto da predlozi, da pocnem sa radom uz necije preporuke.

 

Nove necu da kupujem originalne, da ih pravim potpuno manuelne, ne bih, jer po nekad dam burazu da ubije po koji km, pa mi je frka da ne dodje do njanja.

 

Moze i neki link sa YT, mada sam ih verujem vecinu pregledao.

 

Hvala unapred.

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Fabricki je hidraulicni i Automatski. Hidraulicni pritisak sistema gura klipcic spanera i pritiska ga na klizac i zateze lanac, a kad pritisak opadne klip moze da se vrati. Kod poluautomatskih je slico s tim sto je klip nekim sistemom ogtanicen da moze da se izvuce ali nema nazad. Uglavnom je to zupcasta letva sa osiguracem i oprugom, ali ima jos dosta resenja. Znaci kad pritisak gurne klip ka lancu jednom, nema vise nazad. Ne znam da li sam bio jasan, ali mislim da ko je radio oko mehanike, trebalo bi iz ovog da zakljuci sta mi je cilj.

Staviti poluautomatski spaner i nema vise tik, tik! :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Tacno, ali se on od rada potrosi, pa popravke nema, samo zamena. Moji nisu mrtvi, ali je zima dosla a to je jedino sto mi je ostalo, spaneri i stelovanje ventila i sredjivanje karburatora. Tako da hocu da ih zamenim, ali sam malo tvrd sto se nekih stvari tice i cvrsto sam odlucio da ne zelim da stavljam full hidraulic spanere. Jos jedan od razloga je sto su skupi, a licno smatram da konstruktivno nisu bolju od poluautomatskih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

post-17356-0-98387400-1352841049_thumb.jpg

Ove je po meni idealno resenje, potpuno manuelni spaner, ali tu covek mora da zna sta radi, a motor ja vozim 8-9000 km godisnje, a buraz 1000, Tih 1000 je problem! :neznam:

 

Ovako izgleda poluatomatski, koji je najbolje resenje po mom misljenju i trebalo bi da je sa SV-a novije generacije, ali ne pase na stare modele:

post-17356-0-28833500-1352841191_thumb.jpg

 

Tu se vidi zupcasta letva o kojoj pisah ranije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Moj motor je 99, sliku nemam, ali kad je nadjem na netu, postavicu je. Slicni su na oko ovima. Pitanje je samo da li imaju onu onu zavojnu oprugu koja bi trebala da odvrne granicni vijak, da donekle ogranici povrat. Ceprkam po netu , izgelda da ih ima jedno 5 vrsta na 650 razlicito godiste. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12740 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Klik - Klik

 

Evo kakv je spaner na starim modelima:

 

1. Telo

2. Opruga

3. Letva

4. Cilindar

5. Potiskivač

6. Osigurač

7. Sklopljen

8. Verzija '03 direktna zamena za starije modele

 

Kliktanje dolazi od kretanja cilindra (4.) između graničnika na letvi (3) i graničnika na potiskivaču (5) jer se tu javlja zazor kako se španer "isteže". Prednji španer pravi buku koja se čuje. Zadnji je okrenut na dole i pun je ulja te je buka demfovana. Cilindar (4) nema nikakvu drugu funkciju sem da odvaja oprugu od letve i ne oštećuje ni letvu ni potiskivač lanca. Kliktanje ni na koji način ne utiče na funkcionalnost španera. U veoma retkim slučajevima se desi da rikne španer i napravi sranje, ali u mnogo manje retkim se desi da se manuelnim španerom pretegne lanac i napravi sranje kao što je Abarth anticipirao u priči o bratu i 1000km.

post-7878-0-11768900-1353447548_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Da, naisao sam na ovo i skinuo fotku. Kontam da je to taj model spanera, ali nisam 100 % siguran, jer se nekako provlaci vise vrsta, cak negde naleteh da je na prvim modelima (kao moj `99) bio neki jos drugaciji.

 

U service manualu koji sam skinuo, fali samo fotka sa strane gde su spaneri :( i definitivno moram da ih skidam ako hocu da vidim sta i kako...

 

I da, nakon posta koji napisah sam pronasao na jos 2-3 mesta da sa `03 modela pase spaner.

 

Thank U!:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Pao je konacno i vizir za mog SV-a, pa da se pohvalim :) Trazio sam touring varijantu i Gosn. Ivan je uradio tacno ono sto sam hteo, shvatio je bolje nego ja sta hocu bez nekog dugackog dogovaranja. Danas sam ga testirao 50-ak km po ovoj kosavi i mogu reci da sam prezadovoljan.

Evo par slicica.

post-3584-0-38672300-1354230110_thumb.jpg

post-3584-0-87741700-1354230112_thumb.jpg

post-3584-0-72514800-1354230114_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja