Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki SV 650/s

Recommended Posts

  • Advanced Member, 791 postova
  • Lokacija: Зрењанин
  • Motocikl: Sv650n

tnx,opet nista konkretno nije receno...zanima me ako je neko resio to na svom SV-u,kako je to resio...

 

'wp' opruge i frisko ulje. kod mene radi posao odlicno. velika je razlika u poredjenju sa fabrikom... ako ti ni to nije dovoljno, gsxr stapovi i veselje 1hej.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: BEOGRAD
  • Motocikl: thundercat i sv650

hvala na odgovorima,pokusacemo da ga ukrutimo malo...mozda mi je to malo prenaglaseno jer sam navikao na R tvrdocu..mada i SV ima svoje prednosti..evo jedne slikice..

 

fotografija1108resize.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Vrsac

Pozdrav svima. Evo jos jedan na broju. Bilo me je na MZ podforumu jer imam ETZ 250. Proslo je pooodosta vremena odkako sam se poslednji put javio na ovom forumu. Pre tri godine sam imao vazduhoplovni udes, slomio obe ruke, 5 meseci vukao gvozdja kroz kosti (jos uvek imam sraf u levom laktu), 5 meseci rehabilitacije, pa zatim razne nezgodacije u privatnom zivotu, a ETZ mi je sve vreme u gajbicama, rasparcan, spremljen za generalnu. Zasad ce tako i ostati, barem dok ne budem imao viska vremena da ga sklopim. Ipak, vratio sam se "u sedlo" i sada jasem Suzanu SV 650N '99, sto mu u stvari dodje jedan veliki MZ :)

Madaaaa, i nije bas tako :) jer motor koji sam kupio ima KN filter, dynojet kit i nekakav custom izduv (koji ima brutalno dobar zvuk) pa mi motor deluje prilicno grubo na niskim obrtajima, kida kao zivotinja (rita se) kad dodam gas, a ukopava se prilikom abgasovanja. Trebalo mi je doobrih desetak kilometara da se naviknem. Uz to obe gume su bile lose, zadnjim tockom sam malo malo pa omastio asfalt, a kad zabodem prednju motor nisam mogao da splovim. Prednja guma je sada zamenjena, stavljena Pirelli Diablo. Kao da imam drugi motor :) Sad je zadnja na redu.

Zasad toliko, tek da se i ja prijavim na spisak :)

Sto se slike motora tice, jos ga nisam uslikao, ali isti je kao Mihajlo BG-ov.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

NAJbrze i NAJjeftinije resenje za viljuske je gusce ulje i ubacivanje gore caure od 4cm koja ce da poveca prednabijanje i minimalno skrat hod, iz iskustva... Ukoliko se ne tockari i nevesto spusta tvrdo nikakvih problema nece biti, bice stabilniji i mirniji na kocenju dosta.

Znaci to je NAJjeftinije i NAJbrze, pa posle sve zamene ko moze, koje su NARAVNO bolje....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

jesu li ovo ispravne dimenzije za ležajeve glave volana; 4705: 47 x 25 x 15mm i 5505: 55 x 30 x 17mm?, da ih pripremim za zamenu, pa da ne uzmem pogrešne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Ма и корман је ОК, али волан... :ups:

 

Јеси ли успео да нађеш сервисни мануал за SV? Тамо ваљда не маше са димензијама..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

ма скинуо сам све што сам мого да нађем , гигабајти су у питању :D , али нема. ове мере сам нашо случајно, баш сад гледам где...

 

едит: овде: http://www.gear4bikes.com/acatalog/Suzuki_Taper_Roller_Bearings1.html

 

 

Promenio član Lug

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2495 postova
  • Lokacija: Zemun

NAJbrze i NAJjeftinije resenje za viljuske je gusce ulje i ubacivanje gore caure od 4cm koja ce da poveca prednabijanje i minimalno skrat hod, iz iskustva... Ukoliko se ne tockari i nevesto spusta tvrdo nikakvih problema nece biti, bice stabilniji i mirniji na kocenju dosta.

Znaci to je NAJjeftinije i NAJbrze, pa posle sve zamene ko moze, koje su NARAVNO bolje....

 

potrazite na ebay-u i po raznim prodavnicama polovnih delova preload kape koje su serijski isle na 2002

 

http://www.socalsvriders.org/forums/showthread.php?p=407595

 

 

http://www.yoyodyneti.com/ProductInfo.aspx?productid=A351-375-000

 

SVP_1.jpg

 

 

 

i imate za 150e zadnji amortizer sa 2011 gsxr 1000 koji Maki prodaje...

1moto3.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Jel ima neko, od vas što ste menjali, originalne opruge od SV-a. Treba mi na zajam da nešto probam. Ja sam menjao a originalne sam prosledio dalje, u međuvremenu sam skinuo 15 kg i više ga ne vozim po stazi te mi je prednji kraj postao pre tvrd za od kuće do posla i sl. Ne bih da kupujem ove i one pre nego što probam serijske sa novom kilažom, racetech emulatorima i tvrđim uljem. Bukvalno mi trebaju na dan dva a ako mi odgovaraju i otkupio bih ih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

p.s. Trenutno su 0.85 kg/mm Racetech opruge u njemu, prešle su 10-ak hiljada, za uličnu upotrebu su pogodne za vozača između 81-2 i 90 kg. Ako neki ima ovoliko kila i serijsku oprugu a moj experiment uspe, možemo da se menjamo.

 

 

p.s. osoba od 80 kg je na granici između 0.80 i 0.85 opruga a onaj od 94 kg je na granici između 0.85 i 0.90 opruga. Za moju težinu (72 kg) je idealna opruga od 0.80 ali bih pre svega da probam serijske. Potrebno mi je poređenje.

 

 

Inače po Racetech kalkulatoru serijske opruge (0.712 kg/mm)su za snajku od 45 kg :stabre:

 

racetech kalkulator oruga

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

SV-ovci, jel hoce neko da apgrejduje fabricki amortizer? :hej:

 

Idealan za stariju generaciju SV i vozace od oko 80kg, ili malo teze vozace SV novije generacije

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/85138-showa-amortizer-potpuno-podesivi-skoro-nov/page__p__1364606#entry1364606

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Ulje usporava potonuće i povraćaj (u tvom slučaju si 15-com nenamerno usporio i povraćaj-rebound) a opruga ti zadaje inicialnu udaljenost od max. sabijenosti i max. istegnuća ili ti "sag". Da bih dobio željeni "sag" ja moram da skratim potiskivač na najkraće. To je onaj šraf na vrhu štapa. Kod mene je odvijen do kraja i jedva sam u granicama normale.

 

 

TREBA MI SERIJSKA OPRUGA NA ZAJAM!!!

post-7878-0-60917900-1350407062_thumb.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

Ulje usporava potonuće i povraćaj (u tvom slučaju si 15-com nenamerno usporio i povraćaj-rebound) a opruga ti zadaje inicialnu udaljenost od max. sabijenosti i max. istegnuća ili ti "sag". Da bih dobio željeni "sag" ja moram da skratim potiskivač na najkraće. To je onaj šraf na vrhu štapa. Kod mene je odvijen do kraja i jedva sam u granicama normale.

 

 

TREBA MI SERIJSKA OPRUGA NA ZAJAM!!!

Svrati usput na Palić pa okreni koji đir na mom SV-u. Ako to može da ti pomogne?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja