Jump to content

Moto Zajednica

Countersteering, teorija, sile...

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 726 postova
  • Lokacija: Zemun

Pomno sam propratio sve postove ove teme i vidim da je u pitanju nerazumevanje zbog par lošijih objašnjenja. Kako imam nešto godina i raznoraznog iskustva a za vožnju sam i dalje laik i pri tome iz prve ukapirao 'nedorečeno' ili ti napisano ali među redova...pokušaču da pojasnim!

 

Prvo, nije u pitanju klasično okretanje upravljača u jednu ili drugu stranu, u krivini, vec pritisak na levu ili desnu ručicu i potom kontra pritisak na suprotnu ručicu...

Pretpostavimo da se nalazimo nagnuti na desnu stranu u krivini 'na desno'...na sredini te krivine shvatamo da ce mo izleteti na suprotnu traku, pri tom nas centrifugalna sila tera u spoljni deo krivine (kao što veš mašina lepi stvari koje se vrte na ivicu bubnja) inercija nas tera napred a zemljina teža na dole...ako u toj 'nakrivljenoj'  pozi pokušamo još više povlačiti desnu ručicu prema sebi (misleći da je to ispravno) pojačavamo silu trenja na prednjem točku, usporavamo, malkice izdižemo makinu pa ili sila teže savladava centrifugu zbog usporavanja  i padamo ili dodajemo gas i garantovano izlećemo u suprotnu...ali ako blago pritisnemo levu ručicu prema nama mi još više obaramo makinu i lakše je prolazimo bez izletanja, Zamislite sliku u glavi...prednji točak je nagnut u krivini i blagim pritiskom levom rukom prema sebi mi još više naležemo taj točak tj. pneumatik na njen desni  bok i makina još lakše savladava krivinu. Sada, ko kako shvata taj 'pritisak' na volan (kojom snagom) a i Najzli je lepo objasnio da to okretanje upravljača u suprotnu stranu ima svoje vreme pa se ponovo ispravljač dovodi u, za tu situaciju 'normalan' položaj...znaći ne drži non-stop okrenut u suprotnu stranu!!

Ja sam iz prve ukapirao i bez prakse a i shvatio sam da sam to već radio ali beš razmišljanja, automatski pa mi nije ni ostalo urezano u hipotalamusu!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: bila Honda NC700X, sada samo na 4 tocka

Za novajlije, a i za iskusne, da malo osveze znanje i, eventualno, objasne sebi koja se tu fizika krije. Lepo objasnjeno u videu 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: bila Honda NC700X, sada samo na 4 tocka

@N.F.S. Apsolutno! Recimo, imam srecu sto je meni, iako sam pocetnik u motociklizmu, ovaj potez prirodan i urodjen. Otkrio sam ga jos kao klinja, jer od, recimo 3. godine, cepam bicikl, sto je kasnije preraslo u strast, narocito offroad i Mountain biking (MTB). Bez countersteering - a tesko da moze i bicikl da se kontrolise na nizbrdicama u sumi :)Naravno, uvezbavam ga i svesno, jer znam koje benefite donosi, a kao sto svi znamo - par procenata je talenat, ostalo je rad, rad i samo rad.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
3 hours ago, saxomofon said:

Za novajlije, a i za iskusne, da malo osveze znanje i, eventualno, objasne sebi koja se tu fizika krije. Lepo objasnjeno u videu 

 

Hvala za video, veoma koristan materijal!

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja