Jump to content

Moto Zajednica

Prosecna potrosnja za Hondu africu twin 650 RD03

Recommended Posts

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda Africa Twin HRV 650

Pozdrav svima! Interesuje me potrosnja ,posto sam od skora vlasnik afrike, a imao sam viraga 535 i kod njega mi je bila od 4,5 do 5,5. Kod afrike se ne spusta ispod 6 me interesuje jel to normalno za tu kubikazu i motor. Imam prijatelja vozi harley-a iz 75 god. 1340 kubika i potrosnja mu ne prelazi po njegovim recima iznad 6 l pa mi je cudno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Potrosnja zavisi od toga kako je motor servisiran, u kakvom je stanju (motor, gume, lanac), od stila voznje i vrste puta kojim se vozi. U nekim skoro idealnim uslovima, sto znaci otvoreni put, do 5000 o/min trosice recimo oko 4.5-4.8 l/100km. Tempom od oko 140km/h autoputem trosice oko 7 l/100km. Nekakav prosek sa gradskom voznjom i otvorenim putem je oko 5.5-6 l/100km. Po terenu zna da ode dosta vise, naravno u zavisnosti i od stepena prenosa u kojem se vozi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda Africa Twin HRV 650

Motor je u super stanju! Pali sto se kaze na pola kljuc ,a cuo sam da je to odlika afrika! Ulje mu nisam menjao , ali sam pitao vlasnika on mu je sipao 5-40. Po serijskoj deklaraciji pise 10-40! Pa cu i to da sredim! Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Pozdrav svima! Interesuje me potrosnja ,posto sam od skora vlasnik afrike, a imao sam viraga 535 i kod njega mi je bila od 4,5 do 5,5. Kod afrike se ne spusta ispod 6 me interesuje jel to normalno za tu kubikazu i motor. Imam prijatelja vozi harley-a iz 75 god. 1340 kubika i potrosnja mu ne prelazi po njegovim recima iznad 6 l pa mi je cudno!

 

Ako se vodis tom logikom da Harli sa motorom od 1340ccm trosi oko 6 l/100km, onda bi tvoja AT sa 650ccm trebala da ima potrosnju od oko 2,91044778 l/100km. Znaci da ti je potrosnja prevelika, i da sam na tvom mestu, ozbiljno bih se zabrinuo, i sto pre bih tu nesto prestelovao. Sigurno je sigurno... :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

pošto je u pitanju RD 03 trebala bi da troši baš kao što ti je Lalajko rekao, tako da ne bi bilo loše da prekontrolišeš karburatore (čišćenje i štelovanje) i biće sve ok ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Motocikl: Africa twin 650 & Suzuki ts 125r

Ja imam RD 03,pri malo ostrijoj voznji trosi malo ispod 6.Vozim se sa jos dva " afrikanca " potrosnja je i kod njih ista.Mislim da je 5,5 ok.Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda Africa Twin HRV 650

Mislim da nije do stelovanja ,jer agregat radi super bez ikakvih zastoja i seckanja u bilo kojim obrtajima i odaziva se na gas normalno. Da su rastelovani karburatori onda bi se lose ponasao, iz mog nekog ugla posto nisam majstor! Kad krene nova sezona provericu karburatore na vakummetre ili manomtre ne znam bas najtacnije i videcu da li su ustelovani ! Pozdrav svima!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Ako se vodis tom logikom da Harli sa motorom od 1340ccm trosi oko 6 l/100km, onda bi tvoja AT sa 650ccm trebala da ima potrosnju od oko 2,91044778 l/100km. Znaci da ti je potrosnja prevelika, i da sam na tvom mestu, ozbiljno bih se zabrinuo, i sto pre bih tu nesto prestelovao. Sigurno je sigurno... :moto3:

 

 

Au, brate, smanji malo taj off! >:( Samo šumiš po forumu, a sad je već dosta...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Ako se vodis tom logikom da Harli sa motorom od 1340ccm trosi oko 6 l/100km, onda bi tvoja AT sa 650ccm trebala da ima potrosnju od oko 2,91044778 l/100km. Znaci da ti je potrosnja prevelika, i da sam na tvom mestu, ozbiljno bih se zabrinuo, i sto pre bih tu nesto prestelovao. Sigurno je sigurno... :moto3:

 

 

Au, brate, smanji malo taj off! >:( Samo šumiš po forumu, a sad je već dosta...

 

 

OK. Smanjujem off.

@ milan... Druze, potrosnja ti je idealna!!!

Ja tu ne bih nista dirao!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja