Jump to content

Moto Zajednica

Cuvajte se kurira AKS-a

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Sokobanja - Nis
  • Motocikl: XJ550 brat/cafe

Nesto sam bio u retkom tripu da vozim polagano. I tako krenem ja da kruzujem gradom, chill totalni. Ispred mene kombi dotichne kompanije, pa pratio sam ga mozda 200-300 metara, brzinom ispod ogranicenja, na 10ak metara iza njega. Saobracaj mozda malo gusci nego inace, iza mene isto tako par automobila. Odjednom lik neocikivano legne na kochnicu bash ispred peshackog prelaza. Dok sam odreagovao priblizio sam mu se na ~2m i tu stao. Mislim stao chovek da propusti nekoga na peshachkom, ne bih da ga pretichem... Stojim ja tako u njegovoj mrtvoj tachki (ovaj kombi nije imao stakla na zadnjim vratima) i nesto mi djavo ne da mira, gledam ja u njegova rikverc-svetla i mislim u sebi "shta bi bilo kad bi bilo"... Gledajuci tako u njih kao da sam prizivao djavolka i svetla se upalishe, ja na sirenu, na gas, ma jok, ovaj ne konstantuje vec pun gas u rikverc i...BANGERE u mene, popeo kombi na moj prednji tochak. Ja brzo skachem sa motora na trotoar, motor ostade u uspravnom polozaju jer ga kombi pritiska. Pochnem da se derem kao nenormalan, ma jok, ovaj vidi da neshto nece u rikverc pa josh veci gas! Gurao je tako motor u rikverc josh jedan metar, za malo da pokupi i ovog koji je stao iza mene, dok mu definitivno nije bilo jasno da nesto nije u redu. Reshi chovek da izadje iz vozila (tad sam ga uz psovke gadjao kacigom :) )

Motor pao na stranu, far ulubljen, prednji branik rasparchan, pukla ruchica kvachila. Uz napinjanje od oko 45min, lik prihvati da mi iskeshira shtetu i to iz dnevnog pazara pa nek se cheshka, da ne zovem muriju. Nije imao ni onaj izvestaj o saobracajnoj nezgodi da popuni...

Inache je to bila glavna ulica u gradu, blago zavijena u desno. Chovek je promashio adresu i hteo da se na takvoj nepreglednoj ulici vrati par desetina metara unazad, i to punim gasom unazad. Da nije pokupio mene, 100% bi pokupio auto iza njega jer sumnjam da je pogledao u retrovizore.

 

mali off:

Kuriri AKS-a su izuzetne drkadzije i u posli kao i u voznji, kad god sam nesto narucio kod njih, kurir bi me cimao da se nadjemo ispred zgrade ili gde god njemu odgovara, zakerao za sitan novac itd. dok su kuriri iz konkurentne firme uvek korektni i dodju na vrata. Bar ja takva iskustva imam sa njima.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • skuter-servis, 406 postova
  • Lokacija: Vojvodina
  • Motocikl: dr mr

Dobro je, kako je moglo biti.

 

Ne da ih branim, svakodnevno radim sa njima i znam se sa dosta kurira koji mi donese robu, razumem ih, uvek kasne sa isporukom, mnogo cimanja na fon, a ljudi ima svakakvih i sve to oni moraju trpeti. Vozilo ako ostavi par minuta samo odma ga neki lopovi pokradu pa zato uvek zovu da izadjes napolje. Sto se tice voznje, uvek se sklanjam kad ih vidim posto su uvek u frci sa vremenom voze one transportere kao formule. Uzaludno je komentaristi svako bi se tako ponasao da radi takav posao, svaki dan po 10-12h u saobracaju.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Honda, 45 postova
  • Lokacija: Vojvodina
  • Motocikl: Honda

Dobro je, kako je moglo biti.

 

Ne da ih branim, svakodnevno radim sa njima i znam se sa dosta kurira koji mi donese robu, razumem ih, uvek kasne sa isporukom, mnogo cimanja na fon, a ljudi ima svakakvih i sve to oni moraju trpeti. Vozilo ako ostavi par minuta samo odma ga neki lopovi pokradu pa zato uvek zovu da izadjes napolje. Sto se tice voznje, uvek se sklanjam kad ih vidim posto su uvek u frci sa vremenom voze one transportere kao formule. Uzaludno je komentaristi svako bi se tako ponasao da radi takav posao, svaki dan po 10-12h u saobracaju.

 

 

Verujem da si malo ishitreno komentarisao.

Ili uvek postoji kakvo pozitivno opravdanje, Ja kao i većina "rintam" u proseku 11h bez svake druge treće nedelje, nedam da se bar psihički slomim, bliži se dan kojim ću ubuduće olakšati tu slobodnu nedelju i da me tako neko skrši...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 805 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: ktm

Ja o njima nazalost nemam lepih reci... Mislim na samu firmu... "Zagubili" su mi kovertu sa parama pa cemo da vidimo sta ce na kraju biti... Kao nisam oznacio da su pare pa se "sluzajno izgubilo" :staa: Isao sam da se zalim, rekli da ce mi platiti odstetu ali mene zabole za to jer je u pitanju veca suma u koverti bila... Videcemo jos... Ako ne nadju tuzicu ih pa sta bude

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: temerin
  • Motocikl: yamaha virago 125,Yamaha Tdm 850 3vd

pare oni nenose,bar tako pise na uplatnici i da nisu odgovorni za stetu koju naprave,npr slome nesto tokom transporta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6297 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

 Cesto saljem i primam robu preko AKS-a, kuriri me imaju u telefonskom imeniku, pa cim pozovem znaju ko je i gde treba da dodju. Moja iskustva su uglavnom pozitivna. Jedno vreme su radili lose jer ih je bilo malo u mom gradu, pa sam ponekad cekao i po nedelju dana za pare od otkupa. 

 

Jednom su preterali, 10 dana sam cekao za pare (koje su mi bas trebale), a na telefon i poruke nisu odgovarali, kad su se konacno smilovali da dodju izdrao sam se na kurira sa kojim sam inace ok, uzeo pare i nisam hteo da platim uslugu donosenja para (rekao mu k***c cu da ti platim, to ti je kamata za cekanje :) ) Od tada vise nikakvih problema, pare stizu za par dana u najgorem slucaju. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

Ja sam maltene prestao da ih koristim jer stvarno nema smisla da moram da silazim na parking da cekam kurira, nekad me ne mrzi ali recimo ujutru kad me probudi pa jos i da sidjem dole a napolju zima pa moram da se oblacim i to sve kao stize za 5min pa ga ja jos cekam dole umesto samo da otvorim vrata. Oni reklamiraju uslugu od vrata do vrata i bas me briga zasto ne mogu ili nece da ostave kombi. Jasno je meni da imaju puno posla ali onda nek zaposle jos ljudi a ne da srozavaju nivo usluge koji je nekada bio jako dobar. kapiram ja da je ovako profit veci ali nadam se da ce konkurencija to znati da iskoristi.

 

A sto se tice sumanutog jurcanja po gradu( tu mislim ne samo na AKS nego na sve kurire, dostavne sluzbe i sl) nemam nikakvog opravdanja. To sto oni rade je tipican primer nasilnicke voznje koju definise novi zakon. Bas ih briga dal ce da ti zakace auto ili isteraju iz trake na motoru, parkiraju se se na sred trotoara, na sinama, ma jednostavno svuda gde je njima zgodno i bas ih briga sto ce time izazvati haos. Zatim pricaju mobilnim, popunjavaju neke formulare i voze u isto vreme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Post Express vala dodje NA VRATA i pomogne ti da upakuješ stvar koju šalješ. Pare od otkupa stižu za 2, a max za 3 dana. Jesu skuplji od AKS-a ali su vala bolji.

U saobraćaju, svi su isti, nema šta :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Beograd - Šumice
  • Motocikl: Yamaha XJ900

U saobraćaju, svi su isti, nema šta :)

 

Mojne tako gosn Jager,

nismo svi isti,

ima i nas koji to radimo na skuterima,

pa spadamo u ugroženu vrstu, što od kolega na 4 točka, što od ostalih vozača 4+ točkova.

Izvinjavam se na off-u.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Tri godine sam držao kurirsku službu sa 4 skutera i jednim autom. Nema opravdanja za nasilničku vožnju, parkiranje gde ti padne na pamet, lomljenje ogledala, kvaka, antena, padanje, sudaranje... i paket se nosi OD VRATA DO VRATA pa makar padale sikire. Paket se prima isključivo iz ruke pošiljaoca i daje isključivo u ruke primaocu. Svu štetu nastalu krivicom kurira plaća kurir.

 

Pričanje mobilnim u vožnji, popunjavanje formulara u vožnji, glupiranje u vožnji... ma dajte, takav ide kući kad preda smenu i ne dolazi više na posao. Bar je tako bilo u A2B Express od 2004. do 2007. A provodili su na skuterima i po 10 sati leti i do 8 sati zimi a ako pada sneg, autobus, trolejbus, tramvaj, cipele.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducati Power, 813 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure S :)

Trebao si da ga prijavis, jer takav lik ce opet da napravi neku glupost i sledeci put moze biti mnogo ozbiljnije..

Kao sto je rekao Scuba, nema opravdanja za takvu voznju, ako toliko zuris onda kreni bar pola sata ranije, a ne da ugrozavas sve oko sebe da bi isporucio jedan paket.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 501 postova
  • Lokacija: Beograd

aks najgori, samo to cu reci

 

dejli express(dexpress) je posle svih kurira melem na ranu!

 

Radim ssa njima svaki dan i saljem minimum 10 posiljki dnevno, znam o cemu pricam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducati Power, 813 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure S :)

Ko je najgori to stvarno nije tema, ja sam recimo par puta dobijao posiljke od AKS-a i ne mogu da se bunim da je nesto falilo.

Ovde je poenta bahatost vozaca koji bi gazio i preko mrtvih ne bi li uradio ono sto je zacrtao u svojoj praznoj glavici.

>:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Architect, 339 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet S

Imao sam prilike da radim u firmi koja se bavi slicnom tematikom, i mogu reci da je veci deo krivice u sluzbenom automobilu. Radio sam svojim kolima i itekako sam pazio na sve moguce stvari. Ako se skucam, moj je problem, ako zakacim nesto, opet ja. Ljudi se opuste i zabole ih ako je firmin auto. Jedini istinski pravi terenac je sluzbeni auto. :D

 

Licni auto, a placanje po kilometru + dnevnica + baksis. To je resenje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

... i mogu reci da je veci deo krivice u sluzbenom automobilu...

 

Q: Koji automobil ide 130 km/h po makadamu?

A: Službeni!

 

:)

 

Ovo sve objašnjava :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd-Čačak
  • Motocikl: XRV 750, TZR 125

Nisam znao da može kombi toliko da šlajfuje po asfaltu, dok nisam video AKS-ovca kako demonstrira tu tehniku. Mnogo mu se žurilo, zar ne?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Za sad sam imao samo jednu posiljku preko njih i u pitanju je bio kofer koji mi je stvarno hitno trebao tako da sam bio raspolozen za bilo kakvu vrstu dogovora, medjutim pre nedelju dana me je jedno njihovo pikap vozilo zamalo pokupilo 50m od kuce. Covek je pod punim gasom bez zaustavljanja uleteo iz Licke u Karadjordjevu i da nisam na vreme seo na kocnicu sad bih bio fleka na asfaltu. Ko poznaje raskrsnicu zna koliko je ona prometna(sa akcentom na Karadjordjevu) i koliko je nepregledna iz pravca Licke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Donaudampfschifffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbea, 433 postova
  • Lokacija: Cukarica Beograd
  • Motocikl: Forza 350 ('22)

Cuvajte se svih vozila dostavnog tipa, posebno belih kombija, u 90% slucajeva ih ne voze vlasnici vec mladji radnici zeljni voznje jer su suvise mladi da bi bili siti i iskusni, naravno cast izuzetcima

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja