Jump to content

Moto Zajednica

Zaštita digitalne table na X9

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Neko je već imao problem sa digitalnom tablom na X9 na ovom forumu, a obzirom da je to čest problem, prenosim ovde svoj post sa drugog foruma, možda nekome pomogne:

 

Kao što neki vlasnici X9 već znaju, digitalna tabla je najosetljivi deo elektronike na ovom modelu. Sve instalacije prolaze kroz taj kompjuter i ukoliko nije ispravan, najčešće je motor potpuno van funkcije.

 

Pjađo je uradio traljav posao sa zaštitom tog veoma osetljivog sistema, i vlaga (što voda što kondenz) često uđe u plastično kućište i napravi kratak spoj što se manifestuje na najrazličitije načine. Najčešće razni pokazivači na LCD pobrljave, a često su i osnovne funcije motora ugrožene (kontakt, paljenje, svetla i pokazivači).

 

Šta može da se uradi povodom toga? Dve stvari - jednostavna zaštita (ukoliko je tabla ispravna) ili popravka plus zaštita (ukoliko problem već postoji). Nažalost, popravka nije uvek efikasna, nekada tabla mora da se zameni (trošak od oko 100e).

 

Recimo da vam je tabla već pobrljavila. Šta uraditi?

 

Prvo skinite tablu - tri inbus šrafa i plastično kućište može da se podigne. Zatim iščupajte kablove sa donje strane kućišta (kontakte prekontrolišite i očistite kontakt sprejem, ali ne WD-om već specijalizovanim sprejem za elektroniku). Plastično kućište odnesite na osvetljenu i čistu radnu površinu (jer ima nešto sitnih delova koji mogu da se izgube).

 

Dalje rasklapanje kućišta je jednostavno (samo šrafovi). Pazite na četiri kratke plastične šipkice, služe da prenesu pritisak sa gumenih dugmića na prekidač na štampanoj tabli - bez njih dugmići neće raditi!

 

Kada sve otvorite, ostaje štampana ploča spojena ca LCD-om i kućištem lampica. Ukoliko postoji kratak spoj, vlaga se najverovatnije zavukla ispod glavnog čipa (najveći čip na ploči) - malkice je odignut od ploče i ispod se zavuče kondenz. Treba ga dobro okupati kvalitetnim kontakt sprejem - ovo najčešće reši problem.

 

Zatim, štampanu ploču stavite na toplo (ne vruće) mesto na nekih 24h, npr. pored toplog radijatora ili TA peći (ali nikako suviš blizu da se ne ošteti od vreline). Vrlo je bitno da ploča odstoji što duže, samo tako se sigurno otklanja vlaga.

 

Za to vreme, plastično kućište (samo front sa gumenim dugmićima i providnom plastikom koja pokriva LCD) treba testirati na propuštanje vode. Napunite lavor, kadu ili veliku šerpu vodom, okrenite front kućišta na dole (tako da gledate u unutrašnjost) i pritisnite ga u vodu taman toliko da ne prelazi sa strane. Zadržite ga tako minut-dva, i ako negde propušta lepo će se videti kapljice (najčešće su slaba tačka gumeni dugmići). Front osušite peškirom i fenom i providnim silikonom izunutra zapušite slabu tačku. Kada se silikon osuši, ponovite test dok front nije potpuno zaptiven.

 

Na svom kućištu, zalio sam tankim slojem silikona i spoj između dve polovine kućišta, tako da kada se ušrafi nema šanse da prođe vlaga, preporučujem ovo i vama.

 

Možda sve ovo izgleda suvišno, ali ima slučajeva ljudi koji su promenili nekoliko tabli jer im jedna za drugom otkazuju, a problem je u malom prostoru oko gumenih dugmića. Šteta može da bude velika (novčano).

 

Kada je kućište dobro zaptiveno a štampana tabla potpuno suva, sve sklopite i vratite na skuter. Uz malo sreće, problem sa neispravnom tablom je rešen, i neće se više nikada ponovo pojaviti.

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducati Power, 813 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure S :)

Ovaj post svakako ne moze da steti, a mislim da i ostali koji imaju digitalne table mogu da se zastite na ovaj nacin, jer bolje spreciti nego leciti :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100R

Nole hvala za ovu informaciju oko zastite table.J sam nov ovde kod vas na ovom lepom forumu i cekam da mi stigne masina do kraja nedelje.x9 500sl.jel ima negde da bi mogao neko da mi odradi ovu zastitu jel se ja iskreno bojim da to sam cackam da nesto nezeznem.hvala unapred na odgovoru i jos jedan veliki pozdrav za sve forumase.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: SRAD

Ja sam jedan od onih koji su imali (jos uvek imam) problem sa tablom na X9.

Prva (njegova) tabla je bila kod vise majstora i posle X pokusaja, NISTA.

Problem se ogleda u tome da kada god iskljucim kontakt on resetuje kilometrazu tako da pocinje sa 999998km (ako se ne varam). Nakon toga normalno nastavlja da broji. Pa opet kada iskljucim kontakt ispocetka itd.....

Pokusavali smo razna susenja i slicno ali bez uspeha. Na pocetku je bio i problem sa lemovima na ploci koji je resen duvaljkom (nije hteo da cita kod kljuc tj. nije hteo da pali). To je odmah reseno.

Narucio sam tablu od firme MOTODELOVI iz Sente i dobio jednu. Ona je pokazivala (brojala) kilometrazu dobro, ali temperaturu i obrtaje nije. Vratio sam je pa su mi poslali druge dve. i Njih sam probao, i one su isto brljale ili temperaturu ili obrtaje ili kolicinu goriva, ali ne i kilometrazu.

Posle silnih pregovora jedva sam dobio novac nazad, a table sam vratio prodavcu.

Sada vise nemam hrabrosti da narucujem vise ni jednu tablu jer je veliko pitanje sta ako ne odgovara, kako vratiti novac?

 

Postoji verovatnoca (moja pretpostavka) da mora tabla od potpuno istog modela (182ccm iz 2002-ge godine).

 

Cekam prolece pa cu ponovo krenuti u akciju popravke. Do resenja cu se tesiti mojim SRAD-om. :neznam::moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Problem sa tvojom originalnom tablom je definitivno do vlage, a obzirom da sušenjem i čišćenjem sprejem nisi uspeo da rešiš problem, sigurno je neki deo elektronike oštećen kratkim spojem.

 

Pretpostavka ti je potpuno tačna - moraš da nađeš tablu za svoj model. Inače, ovo je lista delova iz Pjađovog kataloga za X9 table:

X9 125 - 582142

X9 125 Evo - 584462

X9 250 - 5814134

X9 250 Evo - 584847

X9 500 - 583915

X9 500 Evo - 584369 (ABS - 584973)

 

Sve su različiti brojevi i iako im je isti džek, različito su kalibrisane. To znači da pogrešna tabla može da da osnovnu funkcionalnost (paljenje motora i svetla), ali sve ostale funcije na digitalnoj, a ni analogna tabla neće raditi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100R

Nole,pozdrav jel moze informacija molim te gde bih mogao da zastitim tablu za x9 da mi se nedesi taj problem,bojim se sam da cackam da nezeznem nesto.thanks...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

@marko78

 

Opusti se, nije to toliko komplikovano, samo odvoji dovoljno vremena i budi strpljiv. :takoje:

Ne možeš ništa da pokvariš, tabli neće ništa biti od previše spreja, a višak silikona može da se skine 8)

 

Ukoliko već nemaš neke probleme sa tablom, kada je razmontiraš pre bilo čega drugog probaj test sa propuštanjem vode (naveo sam ga gore, kada front plastiku potopiš licem dole u vodu i gledaš hoće li se pojaviti kapljice). Ako front ne propušta, dovoljno si siguran i samo sve sklopi - nisu sva kućišta falična, možeš mirno da spavaš.

 

@ZoranKS

 

Ako nije tajna, koje je bila cena za te polovne table koje nisu odgovarale?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: SRAD

125e je bila cena za tablu. Bile su sa ruznom-izbledelom plastikom (sve tri koje sam imao u ruci).

U onom gore navedenom spisku modela tabli iz kataloga nema podatka za moj PIAGGIO X9 iz 2002 godine od 182ccm?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 767 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha R1 2006, Yamaha R1 2008, Honda 600RR 2006, Kawasaki ZZR 600 1995

Vidim da je ovde diskusija o tabli pa da se ukljucim u temu sa jednim pitanjem :)

Kako da resetujem na tabli oil service?

Inace u pitanju je isto X9 500 2004 godiste.

I na tabli posle 5 minuta voznje upali se zuta lampica koja se nalazi skroz levo (kao katalizator). Motor ne menja rad, ide super, sve radi super ali zanima me sta bi to moglo biti i kako taj problem resiti.

Unapred zahvalan na odgovoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

Vidim da je ovde diskusija o tabli pa da se ukljucim u temu sa jednim pitanjem :)

Kako da resetujem na tabli oil service?

Inace u pitanju je isto X9 500 2004 godiste.

I na tabli posle 5 minuta voznje upali se zuta lampica koja se nalazi skroz levo (kao katalizator). Motor ne menja rad, ide super, sve radi super ali zanima me sta bi to moglo biti i kako taj problem resiti.

Unapred zahvalan na odgovoru.

 

za ulje skines prednju masku oba retrovizora da dodjes do dugmeta za reset orkenes kljuc i pritiskas dok ne pocne da treperi oil kada ga obelezis samo drzis dok ne nestane ugasis kontakt upalis i to je to, a meni se to isto pojavljuje samo kada palim motor i prestane to je valjda vezano za injector da prijavi neku gresku ili kvar...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 767 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha R1 2006, Yamaha R1 2008, Honda 600RR 2006, Kawasaki ZZR 600 1995

Ulje sam uspeo da resetujem na slican nacin samo sto sam dao kontakt, drzao kocnicu i trip i onda posle upalio motor i vise nema "oil service" na tabli a nema i greske, moguce da je bilo do toga.

Hvala u svakom slucaju :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 649 postova
  • Lokacija: Beograd, Vinca
  • Motocikl: yamaha FZ6 fazer

Ja cekam prvi grozan dan, pa da se bacim na posao! Iako je motor garaziran, nije na odmet odraditi tablu! Nole TNX

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 649 postova
  • Lokacija: Beograd, Vinca
  • Motocikl: yamaha FZ6 fazer

Tako nekako, mada kada imam slobodnog vremena, a nije kisa, vozim se 1jee1.gif, definitivno cu odraditi ovih dana! Mozda sam i malo lenj, jer je ljubimac u garazi...

Pa svaki dan je groznjikav, bolje ti to pocni jer ces ovako docekati leto. :P

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova

Ispraznio mi se akumulator na ovom skuteru i tako je stajao otprilike dve nedelje, kada sam ga dopunio on je ponistio kilometrazu na sve nule.

Temperatura i gorivo rade kao i lampice ali obrtomer na leru pokazuje 5500 obrtaja a kako krenem da ga vozim obe kazaljke okrene do kraja.

Sad, ne verujem da imam neki problem oko ovoga sto je opisano ovde jer sve ostalo radi, postoji li neko dugme kako bi mogao da resetujem sat?

Unapred zahvalan na odgovorima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 342 postova
  • Lokacija: Beograd-filmski grad
  • Motocikl: PIAGGIO-X9 500cc evo

Probaj reset analogne table, skineš sa kontakta, držiš oba desna (ako se dobro sećam, moguće je i da su dva leva) dugmeta na digitalnoj, i staviš na kontakt. Sve kazaljke bi trebalo da đipe do kraja i da se vrate na nulu. Gledaj kako se ponašaju ostale kazaljke

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 342 postova
  • Lokacija: Beograd-filmski grad
  • Motocikl: PIAGGIO-X9 500cc evo

Iskreno nisam dovoljno pametan da te savetujem meni oduvek pokazuje za 500 obrtaja manje a sve ostalo radi kako treba. Po meni opcije su ili da je cdi ima probem ili da je sam obrtometar ima neki kvar sve ovako ti je nagadjanje jedino kod majstora ili da probas prvo da zamenis obrtometar (mislim da je najjeftinije) pa da eliminises mogucnosti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Motocikl: piaggio x9

Jel zna neko gde da pojurim bord za 250 sa hondom.moj pobrljavio skroz nema mu spasa.i koliko ce na kraju da me kosta pranje motora puskom u stilu "ma nece mu biti nista"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 407 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Probaj prvo da ga otvoris o dobro ocistis tj. osusis,ja sam skoro tako resio manji problem. Jbg, nista te ne kosta a nije nikakva nauka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja