Jump to content

Moto Zajednica

ATV 110cc by basista

Recommended Posts

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

To matori-nek ti je sa srecom! :takoje:

Kad ga sredis, javi se da ja tebi dam ovaj moj a ti meni tvoj-naravno uz doplatu! 0namigivanje.gif Al ce to da ide-vec ti zavidim!

pa sad kako ce ici i ponasati se to vec neznam,ali se nadam malom i dovoljnom boljitku,to jest promeni na bolje,verujem da ce se po terenu bolje ponasati,a i bice vislji i siri,mada nekad odgovara sto su zadnji tockovi uzi,prednji jedan upadne u neki kanal ali zadnji ne,bar sam bas danas to pratio,ali lepse ce izgledati,e sad opet bolje je da bude vislji jer ce lakse prelaziti preko blata nekih sitnih preprekica,ali ce biti i malo nestabilniji,otud i moja zelja da to prosirim,jer cu i za 2cm prosiriti prednje tockove,to jest samo cu felne izbaciti malo napolje, i zadnje naravno,i gledam danas na terenu ima brzinu ali kad dodje neko bas onako blatnjavo brdo ukopa se pa nema snage da izadje,zato mu smanjujem prenos i naravo guram jacu stublinu i klip.,izlazi ali se muci,sta da radim kad nije jaci,zato cemo da ga tjuniramo malo...

kolko para tolko muzike,za neki veci treba vise,imam fini ram mislim ceo jedan can am,sa crknutim agregtom,ali......skupo da popravis...skupo i da kupim,:staa:

ovo mu dodje kao jeftinija solucija do daljnjeg :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Zazor izmedju pik apa i magneta??? Sta je to druze?

 

Hajde mi druze objasni gde se ovo nalazi i kako da proverim taj zazor-koliki treba da bude?

 

pick-up se nalazi iznad magneta, koji salje signal do cdi a cdi do bobine kad da opali varnicu na svecici. Sve dok imas varnice nema potrebe dirati.

ima potrebe,mora zazor da bude od 0,5 do 0,7 ,radice i preko toga ali ce tesko paliti,hoce da brljavi,i da se pregreva,pola skutera koji imaju odaljen pick up pali na kurblu a na alnaser ne,,, stavi veci taj zazor pa ces videti,ne na svakom ali na vecini da,isto vazi i za neke motorcikle,samo na gurku pale a na kljuc ne..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

kad sedis na motoru sa levve strane u deklu,ali,nepipaj nista ako neznas kako da ga nastelujes,kod tebe magnet ostaje na radilici a na deklu kad skine pik up,pa se to mora drukacije nastelovati za slucaj da je rastelovanio,ali savetujem da nista nediras ako radi,jedino da dreniras s vremena na vreme carb,onaj sraf na loncetu karba ispo kog ide crevo napolje,to znaci da ispustis talog,vodu prljavstinu itd, i da cesce izduvas filter vazduha jer je mali,bas mali,i da proveravas zategnutost lanca cesce,kad sedis na njemu sednes mirno treba da mrda gore dole 1cm ne vise ali ne i manje,po nekad promeni svecicu i vozi, ulje posto ga staje 0,8l mozes i cesce,ja sam vec 2x menjao,neznam ja sta su kinezi sipali,pa za svaki slucaj,ja sam likvi moly sipao i zadovoljan sam ,cisto da isperem masinu,

ah da,i fabricki aku mu je nekako slab,4 ili 5a kako kod kog,ja cu da prosecem leziste i da stavim jaci,od 9ah, nece mu smetati,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

magnet je to okruglo sto je ostalo na motoru,a pick up je ono sto ti je na deklu koji si smako ,malo crno :takoje: ali ako lepo pali nista nediraj, mozes samo da ostetis pick up,to jest da ga oceses u magnet ako preteras sa priblizavanjem nista nepipaj ako neznas...:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: MZ
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 04.god, Suzuki GS 500 05.god, ATV 110

Ok druze-hvala ti na savetu!0takoje.gif

Nego da te pitam-moze li na ovo nase cudo da se ugradi nozno paljenje, za nedaj Boze?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Ok druze-hvala ti na savetu!0takoje.gif

Nego da te pitam-moze li na ovo nase cudo da se ugradi nozno paljenje, za nedaj Boze?

postoje modeli i sa kurblom,videh samo jedan,,,

ali ako ti crkne alnaser,ima resenje i za to ,malo je ...ali fercera,

nama je stigo jedan na sklapanje sa crknutim alnaserom, njegov rotor ima dva namotaja deblji i ktanji,stator ima samo magnete,ako okrenes kontra stato okrece se naopacke :staa2::staa2: to jest kontra,no dobro,ovaj mulac sto mi je vinklovao nije stavio pomocni namotaj na stator vec samo taj deblji, ok,

uzeh od 50cc alnaser,i premotao sam ga na 9volti,vergla ko suntav, bolje nego ovi novi, ima i tu resenja za nedajj boze,inace original alnaser mu je oko 60e...

a ovaj od 50cc je u rasponu u moto bike,od 19 do 35e,imaju i za 125cc ali mu nije ulaz isti...

ah da ovi od 50cc imaju kurblu isto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: MZ
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 04.god, Suzuki GS 500 05.god, ATV 110

Hvala na iscrpnom odgovoru.0takoje.gif

Znaci ono da zavrnem i nista nepipam? A kako si mislio da odignes tvoj motor, znam da hoces vece felge a hoces li jos sta menjati da bi bio vislji?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

me,samo vece felne,nadjoh povoljno od malo je smesno 506tice,kultivatora,4 ,0 12. one su 50cm precnika,bice vislji malo,za nekih 7cm,ali su tanke ,malo ce smesno da izgleda,ali je tocak sa sve gumom polovan ali dobar od 15 do 20e.. nije skupo, a za teren su bolje uze i vislje, imaju i lepe sare,ja cu mozda samo zadnje da promenim, a mozda i sve 4 videcu jos neznam,nije veliki posao imam strug da odradim sta treba podeonu glavu itd, imam materijal ploce neke metalne po 3mm za reducire, jes da ce biti to malo smesno,ali za voznju po tom terenu gde idem nije lose,razmisljao sam da stavim duple tockove te tanje pozadi ali nije mi to to,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: MZ
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 04.god, Suzuki GS 500 05.god, ATV 110

Ha ha bas si me sad zasmejao-svasta tebi padne na pamet!

A kad bi stavio duple tockove pozadi, ne verujem da bi bas mogao da potegne tamo gde mi vozimo-ipak je on nejak, da je bar 200cc. 0stabre.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

pa zato sam i odustao od duplih tockova,ipak je to igackica,sve ispod 500 600cc nije ozbiljan kwad,jeb,kolko para tolko muzike,,:moto3:

ovi frezini tockicu su malo tezi od ovih nije strasno,ali kad se stave oni mora prenos da mu se skrati jer ce biti prebrz a slabasan,

a inace jedna njegova guma je oko 50e najeftinije sto sam za sad nasao...:staa2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: MZ
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 04.god, Suzuki GS 500 05.god, ATV 110

Ima tu dosta sredjivanja i prepravljanja.

Al nesumnjam ja u tebe-napravices ti to da valja!1care.gif

 

Jel ima tvoj poziciju napred i pozadi? Ovaj moj ima samo kratka i duga napred, a pozadi su mu dvopolne sijalice i na obe sija kocnica! 0stabre.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Ima tu dosta sredjivanja i prepravljanja.

Al nesumnjam ja u tebe-napravices ti to da valja!1care.gif

 

Jel ima tvoj poziciju napred i pozadi? Ovaj moj ima samo kratka i duga napred, a pozadi su mu dvopolne sijalice i na obe sija kocnica! 0stabre.gif

poziciju nema,ima kratko dugo,poziciju pozadi ledice,i stop svetla isto ledice,,struja mu nije bas jaca strana,gledo sam moze da se cusne i jaca struja od scut 50cm,ali nije bas nesto mnogo jaca..ja sam razmisljao da stavim jedan malo jaci far naprd ,a da iskljucim ova dva,videcu jos neznam sta cu i kako cu,ah da,,sutra idem u kaljanje u blato brdo se natopilo kako cu proci videcu ribarske cizme spremne,kisno odelo takodje,kabl i kapicu od svecice sam dodatno zastitio od vode,videcemo videcemo,polako

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: MZ
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 04.god, Suzuki GS 500 05.god, ATV 110

Drustvo imam problem! 0zbunjen.gif

 

Danas sam se malo zanimao oko motora-pravio mu poziciju pozadi, kad sam sve zavrsio primetim da nece da mi pali na dugme za paljenje? Hoce ali ako mu je stisnuta kocnica (nebitno koja) drugacije nece! Sta mu je-ja koliko se secam da nisam cackao nista oko kablova, poziciju sam ukrao sa kontakta a masa je vec bila pozadi na sijalicama.0stabre.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Drustvo imam problem! 0zbunjen.gif

 

Danas sam se malo zanimao oko motora-pravio mu poziciju pozadi, kad sam sve zavrsio primetim da nece da mi pali na dugme za paljenje? Hoce ali ako mu je stisnuta kocnica (nebitno koja) drugacije nece! Sta mu je-ja koliko se secam da nisam cackao nista oko kablova, poziciju sam ukrao sa kontakta a masa je vec bila pozadi na sijalicama.0stabre.gif

pa on tako kod mene i pali,stisnes kocnicu i vergla drugacije nece,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: MZ
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 04.god, Suzuki GS 500 05.god, ATV 110

Nisam to nikad primetio pre!0staa2.gif Mada je uvek stisnuta kocnica kad ga palim al to nisam znao!!!1zvizduk.gif

 

Dobro je-vec sam se zabrinuo da nisam nesto za*ebo!

 

Nego bokilic-kako je bilo danas na oranju?1ooo.gif

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • skuter-servis, 406 postova
  • Lokacija: Vojvodina
  • Motocikl: dr mr

@basista

 

verovatno ti je bio negde u spoju moguce da je sijalica, pa je uvek bilo kao da drzis kocnicu a to si mogao primetiti ako motor radi da ponovo stisnes start dugme i anlaser ponovo zavrti. Vecina pali sa kocnicom.

 

 

 

 

@bokilic

 

Ovaj quad sto je na snimcima, ubacivali smo maglenke od kola 55w i releje, bolje svetli ali ne traje dugo posto je fabricki akumulator 4ah tako da ja mislim da bi 35w bilo sasvim dovoljno  i ne bi vuklo toliko struje, uglavno svi skuteri 50ccm nose 4ah i 25-35w sijalice, a ovi quad-ovi koliko se secam 2x15w .

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

@basista

 

verovatno ti je bio negde u spoju moguce da je sijalica, pa je uvek bilo kao da drzis kocnicu a to si mogao primetiti ako motor radi da ponovo stisnes start dugme i anlaser ponovo zavrti. Vecina pali sa kocnicom.

 

 

 

 

@bokilic

 

Ovaj quad sto je na snimcima, ubacivali smo maglenke od kola 55w i releje, bolje svetli ali ne traje dugo posto je fabricki akumulator 4ah tako da ja mislim da bi 35w bilo sasvim dovoljno i ne bi vuklo toliko struje, uglavno svi skuteri 50ccm nose 4ah i 25-35w sijalice, a ovi quad-ovi koliko se secam 2x15w .

 

 

 

 

 

pa ja i hocu tako,jedan far i sijalicu 30w ,naravno iskljucujem njegove farove,nije mu neko nocno osvetljenje,mada planiram da mu stavim jaci akumulator, ovaj mu nje bas za pohvalu,mada neznam kako ce se puniti to jest kolko dugo,,danas smo nesto gledali kaze mi elektricar da moze da previnkluje njegov namotaj da malo malo jace puni,mada mi nije to tolko ni bitno,uglavnom se danju i vozim sa njim,,,,,,,za sad mi je prioritet da stavim bolje gume i felne da ga izdignem malo,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • skuter-servis, 406 postova
  • Lokacija: Vojvodina
  • Motocikl: dr mr

Nisam se dugo zadrzavao oko tog quad-a ali mozda, trebalo bi probati posto kazem ovaj je imao 2x15w to dodje kao jedna od 30w, znaci ako se ubaci jedna od 35/35w ne bi gubio nista naravno fabricke da se izbace, mozda resiti zadnji stop sa ledovima da bi se usparalo. Ne radim elektroniku ali to je neki moj zakljucak. :hej:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja