Jump to content

Moto Zajednica

ATV 110cc by basista

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: MZ
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 04.god, Suzuki GS 500 05.god, ATV 110

Hm, sta reci...

 

Kinez, kupljen nov pre godinu dana, automatik(jedino sto nevalja), vazdusno hladjen, pozadi disk, napred paknovi, daljinsko paljenje, alarm...

 

Ovo mi je prvi motor i jako sam zadovoljan sa njim. Moze da potegne i relativno je brz, mada i nije mu svrha da bude brz. Za sada se dobro pokazao-do sada bez ijedne greske i bez kvarova(da kucnem u drvo).

 

Ne znam sta bih jos rekao...

post-14072-056110000 1290105908_thumb.jpg

post-14072-069770400 1290105932_thumb.jpg

post-14072-041100600 1290105949_thumb.jpg

post-14072-006073600 1290105966_thumb.jpg

post-14072-095434800 1290105981_thumb.jpg

post-14072-076777100 1290105997_thumb.jpg

post-14072-090289200 1290106016_thumb.jpg

post-14072-081501700 1290106034_thumb.jpg

post-14072-042678700 1290106049_thumb.jpg

post-14072-022828600 1290106065_thumb.jpg

post-14072-047496900 1290106081_thumb.jpg

post-14072-033176200 1290106099_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

imam isti takav,,, samo zelen,dva ayspluha, obrtometar,,naprd nazad,ler, bla bla,prodajem jedan doduse jer imam dva ista,,ali fina zaludjica...jeste kinez i jeste jeftin, nije kao oni od 2000e,ili 8000e ali se slatko vec par dana navozah po terenu, jedan ostaje u kuci,i vise bez cetvorotockala nezelim da budem,nekako mi vise odgovara za prirodu od krosa, ceo rostilj mozes da natovaris ako uztreba,komplet pecarosku ili lovacku opremu, :takoje: nije bas za neko skakanje kao oni profi ali sta je tu je,meni se svidja..kolko para tolko muzike...mada ima tu u opticaju i jedan ozbiljniji ali o tome malo kasnije...:moto3:

a po terenu se solidno pokazao,onako za izlet bez da ide u neko veliko blato,uspone lepo podnosi,koci odlicno, nije bas za preskakanje prepona i nekih jendeka,ali vrsi posao.obidjoh moravu resavu itd uzduz i popreko,bice i slikopis za koji dan..neke terene za koje nisam smatrao da ce da prodje prosao je,cak je i moja cera naucila ler napred nazad,i naravno gas :moto3:

yt3yz_161120101160.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

gbxaC_161120101171.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

TJLGy_161120101245.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: MZ
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 04.god, Suzuki GS 500 05.god, ATV 110

Ma opasna stvarcica-ja sam prezadovoljan! 0takoje.gif

 

Jbg, tvoj ima menjac i rikverc!0plac.gif

 

Moze li gde da se nabavi rucni menjac da se otarasim ove automatike?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Ma opasna stvarcica-ja sam prezadovoljan! 0takoje.gif

 

Jbg, tvoj ima menjac i rikverc!0plac.gif

 

Moze li gde da se nabavi rucni menjac da se otarasim ove automatike?

moze al ce skupo da kosta >:(>:(

neka ovo tako,ide on dobro i tako ..jedino sto mene muci user manuel za njega nenadjoh nigde radionicku knjigu...:staa2: nema na netu,mozda i ima al ja neumem da nadjem.....::)::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: MZ
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 04.god, Suzuki GS 500 05.god, ATV 110

Pa ja sam dobio uz njega neku knjizicu al je sve na nemackom, jer je kao pravljen za njihovo trziste.

 

A koliko je to skupo, jel ima da se kupi negde ili ti to vec imas?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Pa ja sam dobio uz njega neku knjizicu al je sve na nemackom, jer je kao pravljen za njihovo trziste.

 

A koliko je to skupo, jel ima da se kupi negde ili ti to vec imas?

ne ne ne,,,,,to nemam ja,mislio sam na drugi tip agregata da moras da nadjes za taj model,san li,kao moj,ler riverc napred,ima i kit na 200cc,ili 150cc,stublina glava klip,karb,sportski cdi,sta god im to znacilo, ali to kod uvoznika delova i tih atv,a moras pogledati,a meni treba knjiga to jest radionicko uputstvo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: MZ
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 04.god, Suzuki GS 500 05.god, ATV 110

Uh, pa to se neisplati-neka njega ovako!

 

Nemogu sad da pronadjem knjizicu, sutra cu da je slikam sranu po stranu pa cu da ti posaljem-ako je to ono sto trazis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

pa naravno,ima jedan namotaj za punjenje,i regler,da ima kurblu nebi mu to trebalo,ovako aku mu sluzi samo za verglanje i stop svetla, farovi i paljenje radi direkt i bez akumulatora..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • skuter-servis, 406 postova
  • Lokacija: Vojvodina
  • Motocikl: dr mr

Nema veze sto je kinez, odlicni su za taj kes evo par klipova od mene...

 

 

 

 

 

bilo je teranja po vodi dubine ~70cm dimi se sa sve strane, vuce u karburator trza-stuca ali vuce dalje, izadjemo napolje isturiramo da izbaci vodu iz filtera i peglanje dalje, strasna masina za 125ccm, 3 suve brzine i rikverc, po ravnome pegla 65km/h mada nije preporucljivo jedan nagli pokret pad zagarantovan. Posto je sa ovim bas divljano, moralo se resiti lanac posto nema spaner pa je uvek spao, pa je puko ram :staa: pa su svetla slaba, kinezi su stavili KN filter to se moralo prepraviti zbog vode... inace agregat odlican. :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • skuter-servis, 406 postova
  • Lokacija: Vojvodina
  • Motocikl: dr mr

Dovoljno je da uzmes unimer i izmeris voltazu na akumulatoru, dok je ugasen treba biti 12.5V ako je aku. ispravan, kada upalis motor treba da bude 13-14v kada naturiras. Ako je ispod 12.5v kada je ugasen aku nije ispravan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

A gde se nalazi ta budza-kod mene ili je nema, ili je neispravna ili nevalja akumulator?

uh,e to sad vec ovako neznam,moras da izmeris dali ti puni aku kada radi,unimer u ruke izmeris kolko je struja pre paljenja,i posle paljenja na srednjem gasu kolko puni,treba da bude od 13 do 14volti,kod njih je slab aku 5ampera, ja planiram da stavim jaci aku,da stavim malo vece felne,posto su 7cola,da stavim 8ce i da prosirim zadnji trap za 6 do 8cm, mozda i da produzim zadnju viljusku za nekih po nekom mom promeru 10tak cm, :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: MZ
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 04.god, Suzuki GS 500 05.god, ATV 110

Dovoljno je da uzmes unimer i izmeris voltazu na akumulatoru, dok je ugasen treba biti 12.5V ako je aku. ispravan, kada upalis motor treba da bude 13-14v kada naturiras. Ako je ispod 12.5v kada je ugasen aku nije ispravan.

 

Hvala druze-samo da nadjem unimer! 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: MZ
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 04.god, Suzuki GS 500 05.god, ATV 110

uh,e to sad vec ovako neznam,moras da izmeris dali ti puni aku kada radi,unimer u ruke izmeris kolko je struja pre paljenja,i posle paljenja na srednjem gasu kolko puni,treba da bude od 13 do 14volti,kod njih je slab aku 5ampera, ja planiram da stavim jaci aku,da stavim malo vece felne,posto su 7cola,da stavim 8ce i da prosirim zadnji trap za 6 do 8cm, mozda i da produzim zadnju viljusku za nekih po nekom mom promeru 10tak cm, :moto3:

 

To ce tek da bude dobro-ovako je bas nestabilan!

Jel ima na njemu neko stelovanje menjaca-da bolje vuce! Desava mi se da kad je zagrejan ne poteze kao kad je hladan.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

moze se resiti zamenom zubcanika, mada tesko ces ih naci kod nas tako da metalostrugar je tu pravo resenje.

ma pase skoro ,sa malom prepravkom od tomosa,zadnji,prednji vec mora da se doradjuje malo vise,ali ima da se naruci oridjinale,

a stelovanje menjaca nema,a to sto bolje vuce kad je hladan,da malo nastteujes taj karb,smesu na karbu,da stavis novu svecicu,izduvas filter vazduha, mali servis da odradis, da proveris zazor izmedju pik apa i magneta,

ja planiram da stavim 4 zuba pozdai vecl lancanik,brzina me ne zanima, trba mi cupanje na terenu,da na malim obrtajima ide da nemoram da ga gasiram preko rupa uzbrdo, kod njega je inace zadnji trap uzi nego prednji a kod onog manjeg sto sam do skoro imao trap je iste sirine i napred i pozadi, dosta je stabilniji, gledam na ovom can amu su iste sirine trapovi,jes ono x3 veci i tezi i ozbiljniji al ovaj kinez je sladji nekako,mali prigodan za provlacenje kroz sumske puteljke, :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: MZ
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 04.god, Suzuki GS 500 05.god, ATV 110

To je ono sto i meni treba-cupanje po brdima a ne brzina. Znaci nazad veci a napred manji?

Zazor izmedju pik apa i magneta??? Sta je to druze?

Da napomenem-nisam ja mehanicar al volim da se isprljam! 0namigivanje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: MZ
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 04.god, Suzuki GS 500 05.god, ATV 110

Nikako da stignem da postavim slike. U pravu si bokilic-nema ono sto tebi treba, uglavnom neka osnovna i banalna objasnjenja. Jedino ovo moze da ti nekad zatreba.

post-14072-081326300 1290354061_thumb.jpg

post-14072-052344800 1290354133_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: MZ
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 04.god, Suzuki GS 500 05.god, ATV 110

Zazor izmedju pik apa i magneta??? Sta je to druze?

 

Hajde mi druze objasni gde se ovo nalazi i kako da proverim taj zazor-koliki treba da bude?

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Nikako da stignem da postavim slike. U pravu si bokilic-nema ono sto tebi treba, uglavnom neka osnovna i banalna objasnjenja. Jedino ovo moze da ti nekad zatreba.

predpostavio sam,

no dobro,posto sad imam dva takva,na jedanom cu se malo poigrati,stavljam mu 10cola felne sve 4,,sirim zadnju viljusku,i produzavam za par cm, pravim usis da bude malo vislji,znaci ono crevo u vis itd, stavljam sport cdi,hilznu na 150cc,ima i za 200cc,ali vec mora i glava i karb itd,ovako mi je to jeftinije a netreba mi neka prevelika snaga,menja se i dizna u karbu,izduvna grana malo sira mora da se stavi,i naravno neki malo otvoreniji lonac, ,i stavljam druge jabucice na volanu,krajeve spona, i dalje nece biti neki profi ali mi pasuje za neke tako terene na koje ja volim da odem,skracujem prenos posto ide citvih 50tak,nije mi potrebno toliko,bice mu dovoljno i 40tak,ali da ima vise snage,danas sam se bas navozao po svilajnackim brdima,fino se pokazao,

ima svasta nesto da se kupi za taj mali kinezic,model je humer 110cc,nesto sam nasao po nekim forumima,ali su to sve slabe informacije,

lanac fabricki bi trebalo promeniti jako je loseg kvaliteta,ja cu sad kad budem prepravljao prenos da promenim i to,:moto3: ima dosta posla ali je zima dugacka,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: MZ
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 04.god, Suzuki GS 500 05.god, ATV 110

To matori-nek ti je sa srecom! 0takoje.gif

Kad ga sredis, javi se da ja tebi dam ovaj moj a ti meni tvoj-naravno uz doplatu! 0namigivanje.gif Al ce to da ide-vec ti zavidim!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • skuter-servis, 406 postova
  • Lokacija: Vojvodina
  • Motocikl: dr mr

Zazor izmedju pik apa i magneta??? Sta je to druze?

 

Hajde mi druze objasni gde se ovo nalazi i kako da proverim taj zazor-koliki treba da bude?

 

pick-up se nalazi iznad magneta, koji salje signal do cdi a cdi do bobine kad da opali varnicu na svecici. Sve dok imas varnice nema potrebe dirati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja