Jump to content

Moto Zajednica

Dodaci za skutere

Recommended Posts

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Kao ringišpil :D..nije loše ko vole ;)

 

Za bok su dovoljni katadiopteri kao što ima Scubin BMW na prednjim štapovima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ima i moj freewind :P

E jedino sto sam preskocio tu opciju oko vidljivosti. Ja vozim u malom mestu, gde nije bas toliko gust saobracaj pa i ne marim mnogo za to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Napomenuo sam da maglenke stavljam radi bolje uočljivosti. Napisah i da će u njih ići LED-are, a ne

predviđene sijalice za njih... Nije mi cilj da nikoga sa njima zaslepljujem nego sebe da obeležim na

OTVORENOM putu. S' obzirom da su mi žmigavci napred vrlo blizu fara tu mi oni kao gabaritna svetla ne

vrede mnogo...Takođe pozadi Atlantic ima dve pozicije iznad kojih su žmigavci pa ni tu ne dobijam posebni

efekat kao kad imaš jednu poziciju a žmigavce sa strane.

 

A što se tiče zabrane upotrebe maglenki, pandur kada me pita za njih dobiće fotke Atlantica kako leži

na cesti pa onda nek' piše kaznu ako hoće. ;) Mada opet napominjem: kod mene će u maglenkama biti LED

segmenti tako da to i neće biti svetla za maglu nego obeležavajuća svetla a na njih imam pravo po zakonu. :aha:

 

A da mogu stavio bih i plavu rotaciju na kofer... :jee:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

te kapice imaju bateriju u sebi u kazu da su "teske" jer je kolega stavio na nekog R i posle malo stani kreni otkinulo mu ventil(svedok vulkanizer)!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

Napomenuo sam da maglenke stavljam radi bolje uočljivosti. Napisah i da će u njih ići LED-are, a ne

predviđene sijalice za njih... Nije mi cilj da nikoga sa njima zaslepljujem nego sebe da obeležim na

OTVORENOM putu. S' obzirom da su mi žmigavci napred vrlo blizu fara tu mi oni kao gabaritna svetla ne

vrede mnogo...Takođe pozadi Atlantic ima dve pozicije iznad kojih su žmigavci pa ni tu ne dobijam posebni

efekat kao kad imaš jednu poziciju a žmigavce sa strane.

 

A što se tiče zabrane upotrebe maglenki, pandur kada me pita za njih dobiće fotke Atlantica kako leži

na cesti pa onda nek' piše kaznu ako hoće. ;) Mada opet napominjem: kod mene će u maglenkama biti LED

segmenti tako da to i neće biti svetla za maglu nego obeležavajuća svetla a na njih imam pravo po zakonu. :aha:

 

A da mogu stavio bih i plavu rotaciju na kofer... :jee:

 

Gde si nasao te LED maglenke?!

 

Ja sam bas zainteresovan da stavim to na sqt jer mislim da obicna maglenke mogu da sagoru alternator.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

I hoće, maglenke su obično 2 x 55W što je dosta veliko opterećenje za alternator i regler.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

Ja sam merio napon i struju na mom Atlantic-u i mogu reci da je na granici, to sam uradio samo zato sto mi na bordu pokazuje da je napon na akumulatoru 11.5 V sa upaljenim ksenonom. Sve u svemu, ne pokazuje dobro, ali se alternator bori... na granici je.

 

Ja bih stavio LED maglenke ali da ne bude kao na ovim ciganijama sto se vidi na tjuning masinama.

 

Ko nadje nesto neka izbaci sliku i neki info

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

 

Gde si nasao te LED maglenke?!

 

Ja sam bas zainteresovan da stavim to na sqt jer mislim da obicna maglenke mogu da sagoru alternator.

 

Ovo nisu još uvek LED...Obične maglenke, doduše sa sijalicama od 35w a TEK je u planu da se umesto

tih sijalica ubace LED segmenti. Cilj mi je da sijaju barem snagom kao štop svetlo a ako može i nešto

jače - tim bolje. Ovo je samo ideja a nadam se da će neko od Guru-a elektrike to da sprovede u delo.

Naravno za adekvatnu novčanu naknadu... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

Stalno citam o dodavanju maglenki. One daju zuto svetlo i montiraju se extra nisko zbog prodornosti kroz maglu pri tlu. Mozda neko misli na halogenku? Daje belu prodornu svetlost. Mozda se zeljeno poboljsanje prednjeg svetla svodi na ugradnju H4 (koja je halogen) ili Xenon uz prepravku, ako je moguca.

Visoko montirano dodatno zadnje stop svetlo je izuzetno efikasno. Na primer, u kofer koji vec ima katadioptere. Tako je motociklista daleko uocljiviji, u koloni kao i na otvorenom drumu, iz zadnjg rakursa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

@ Alexano-nemoj da misliš da nisam za pojačanu bezbednost i kroz uočljivost. Slika oborenog skutera noće pomoći kod svakog policajca. Skrenuo sam pažnju na to kako i ja reagujem kad neko nepropisno koristi svetla za maglu, udarim kontru i tako zaslepim isto nekog. Ako mi je neko u repu sa blještećeim svetlima, palim i ja zadnju maglenku i držim ovlaš nožnu kočnicu i tako upaljena stop svetla. Znam da ga tako ugrožavam al na taj način branim pre svega sebe od njegovog zaslepljivanja. Suzdržavo sam se na Xenone dok nisam saznao da osim fabrički ugrađenih, samo jedna firma ima sijalicu koja daje pravilno prelamanja kroz običano sočivo fara koje ne blješti. Znači ljudi meću te jeftine sijalice iz svog hira znajući da time zaslepljuju druge. To mi smeta i ugrožava me i počeo sam i njima da odgovaram svim svetlima. Skuter koji trenutno vozim ima jako snažne farove i probao sam sa dugim po danu, ablenduju mi ljudi ili pale 4 migavca kad sam im iza, znači, smetam im i sad samo oboreno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: Beograd

PA videcete, ja mislim da cu sve odraditi kulturno i umereno, to je prava kombinacija da ne ispadne kic. Bar se nadam.

 

Skuter, ovakav kakav je isporuce, je APSOLUTNO nebezbedan za voznju cak i pri najmanjem mraku.

Mozda je zlab aku ili sta vec, ali vecinu ovih stvari nabrojanih, ja mislim da su must have.

 

Rucice su mi plastika najgora, a tegici, moze a ne mora. Svetla tj elektrika i bezbednost u saobracaju su mi broj 1.

Stajling, to tek u trenucima dokonosti. Alarm - MUST HAVE.

 

NE pricamo o ringlima i sporetima vec normalnim i nadasve potrebnim dodacima.

 

 

 

E sad jedan mali off, ali opet vezano za ovu temu bezbednosti i maglenki.

Molim Vas razmislite pa recite da li sam na dobrom putu sto se tice razmisljanja:

 

1) Pronaci dobre outdoor halogenke u svom kucistu, recimo nesto ovako:

 

5001bk.jpg

led-spot-lamp-189.jpg

 

nisam nasao nista lepse trenutno da prikazem ali ima ih mnogo lepsih i upotrebljivijih.

Kljucne reci su: waterproof outdoor halogen spot lamp i tako tome slicno.

 

2) Zatim, zamena halogene sijalice od 20-tak W sa 2W jakom LED sijalicom (mogu se naci kod nas).

 

To svetlo NECE biti usmereno koliko oboreno ali nebitno jer su to svetla u ulozi maglenki i ne moraju biti toliko usmerena. A da ce biti jaka, verujte i te kako! Bicete uocljiviji = sigurniji.

 

3) Izrada nosaca ili pozicioniranja na skuteru.

 

 

 

Ovakva neka led sijalica bi sluzila dobro:

led-492.jpg

 

 

 

Ovo je neko moje razmisljanje, al znam da ce majstori svog posla iz Laboratorije verovatno naci neki propust koji sam napravio... ili sve ovo pada u vodu... ko zna...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducati Power, 813 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure S :)

To ce morati da ti odgovori neko strucniji.. mada strucnjaci verovatno spavaju ipak su juce bili na zurci (koju sam ja nazalost morao da propustim) 0plac.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Bogami bilo je ludo :jee:

 

Pošto smo shvatili da u dodatnim farovima ne mogu biti halogene sijalice zbog velike potrošnje ;), da vidimo šta se tu može "nabudžiti". Gledao sam i ja neke kataloge i to ovdašnjih firmi koje prodaju LED osvetljenje za automobile - motore i ima vrlo zanimljivih sijalica koje daju dobro osvetljenje a ne troše puno struje.(http://www.deltad.rs/v3/index.php?option=com_content&view=article&id=27&Itemid=24) Tu bi trebalo pročeprkati po sajtu i videti šta bi bilo optimalno za te dodatne farove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

"ZAŠTO DA VAM GORE FAROVI ili još gore ksenoni po ceo dan. Potrošnja goriva vam je veća 15 do 30 posto u leru kada upalite redovno osvetljenje, a LED diode ne utiču na potrošnju, jer su veoma mali potrošači.

LED Dnevno svetlo postavlja se u paru.

Veoma jake bele svetlosti sa kvadraturom santimetara koja zadovoljava zakon o dnevnom svetlu.

Lako se povezuje da sijaju kada motor radi, ali moraju da se ugase kada se pale oborena svetla.

(automatika sama gasi LED svetla kada se pale farovi)"

 

Na tome sajtu sam ovo nasao,zar stvarno toliko uticu na potrosnju ti jaki farovi? kontam da neto uticu ali bas u tolikome procentu??

zna li neko cene te carolije,jer mora da traju znatno duuuuuuuze!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

U Evropi je ukinuta obaveza paljenja svetla na automobilima jer su zaključili da je potrošnja goriva 3% povećana zbog njih. Koliko je veća potrošnja na motorciklu koji sa daleko slabijim agregatom napaja svega polovinu svetlosnih potrošača, ne znam. Tako da ta ideja se ledom za dan je odlična.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 248 postova
  • Lokacija: Pančevo

Na Gileri fabricki neama tastera za iskljucivanje svetala jer je radjena po evropskom standardu.

Ima samo kratko-dugo,tako da mi je svejedno da li ce ukinuti je necu da se drkam da izvlacim nove tastere i tako to..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja