Jump to content

Moto Zajednica

Dodaci za skutere

Recommended Posts

  • Ljuti bankar, 507 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Motora bez....

Tunelka je prava stvar, još ako ima gore onaj providni deo za gps i mobilni....bombona + veliki kofer pozadi + platnene bočne torbe sa strane + prtljažni deo ispod sedišta i dvoje mogu komotno da se spakuju na put od desetak dana lagano...potpisujem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Inače, ti koferi nisu fabrički, tip je sa Tajvana ili tako nešto, kupio je rančeve (sa plastičnim spoljnim delom, vrlo popularne i jeftine kod njega), ofarbao plastike u boju motora i montirao ih na pravljene nosače. Dokaz da ne moraju da se kupuju skupi dodaci - uz malo strpljenja i veštine :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ljuti bankar, 507 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Motora bez....

Alarm i onaj savitljivi gumirani lanac za zakljucavanje :)

 

A kolika ti je glava? :stabre: Imam ja jednu full face ali XL....

 

 

A Burgmana trenutno štiti samo disk lock....ali se trudim da ga ne ostavljam usamljenog dugo......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

Od zastite imam Alarm sa pejdzerom ujedno i MC senzor pokreta i ukoliko neko dodje na korak od skutera on pisti i naravno disc lock.

 

Gde kupujete tunelke?

 

Dajte neki link mene to bas zanima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ljuti bankar, 507 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Motora bez....

Od zastite imam Alarm sa pejdzerom ujedno i MC senzor pokreta i ukoliko neko dodje na korak od skutera on pisti i naravno disc lock.

 

Gde kupujete tunelke?

 

Dajte neki link mene to bas zanima.

Evo na brzinu.....pozdrav :takoje:

http://www.motooprema.net/tank.htm

Model: TK739

 

Ili ....može i ovako....

http://www.louis.de/...&artnr=10025359

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

Hvala za link.

Opet skupo, pa za te pare se uzima torba... za zadnje sediste, naravno pod uslovom da nemas suvozaca

 

10025362_710_FR_07.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Ima još jedan razlog zašto su tunnel torbe tako korisne - što je prtljag niže postavljen na motoru, to manje smeta u manevrisanju. Možda jeste skupa, ali to je odlična pozicija za dodatnu masu...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducati Power, 813 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure S :)

Meni realno sad treba jedna tunelka da mi vrati balans, jer odkako sam turio onaj "lancic" ispod sedista motor mi je za nijansu nestabilniji:bicikl:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: Beograd

Obzirom da sam se skoro ponovio, od dzidzabidza koje zovete gedzetima, zelim i ugradicu:

 

Kvalitetne rucke, i zavrsetke rucki (tegice), alarm, pistalica za migavce, automat za migavce a zatim i promena sijalica u ledove, uticnicu za 12V, nosac za GPS, zamena pozicija od par W koje su cak i najbolje svetlo na skuteru u ultrajake LED koje ce verovatno 5x bolje raditi istu stvar, zamena sijalica za LED u tabli i mozda, ako mi Djole prolece pomogne i dizajn nove table, mozda lepse retrovizore, ubacivanje osvetljenja u kofer, izrada nalepnica za masku - malo sajlinga i trakice za tockove.

 

Mozda Vam sve ovo deluje jednostavno - a i jeste al kad saberete ove stavke po maloprodajnim cenama bez ruku majstora (ovo valjda znamo svi da uradimo) izadje oko 150-200 eura. Sto je za mene - lepa cifra za davanje na zezanciju. Nisam racunao rezonu i sve i svasta sto ce biti isto uradjeno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ja sam pare trosio na gorivo. Motor radi dobro i bez svih tih dodataka. Jedino sto sam stavio malo skuplje sijalice, osram night breaker, i to je to. Uticnice kostaju 200-1000 din tako da nema sta tu mnogo da se dodaje. Te led farove i stopove ne razumem. Cemu to?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Na skuterima je sva elektrika "poddimenzionisana" ;), počevši od alternatora snage do 200 W, reglera pa to automatski povlači slabije sijalice zbog što manje potrošnje struje. Mnogo znači Ledilizacija - zamena svih sijalica LE Diodama što značajno smanjuje ukupnu potrošnju struje.

 

Ne zaboravite da svaki alternator guši (oduzima) snagu motora tako da smanjenom potrošnjom struje skuter ide 300 :D....pa dobro, ne baš toliko ali ne preopterećujte potrošnju struje već gledajte da rasteretite alternator što je više moguće ;).

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5600 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Slažem se sa Arakisom. :takoje:

 

Posle "najeba" koji sam imao pre napunih mesec dana, rekao sam sebi da neću više da dođem u situaciju da me neko

"ne vidi"... Zato u sklopu sređivanja mog Atlantica jedna od operacija će biti i ledilizacija sa Xenonom u prednjem

faru. :aha:

 

Još jedan bitan segment bezbednosti je i ugradnja štop svetla u kofer. A ja sam nabavio i maglenke koje ću namestiti

na prednje roll-barove...Napominjem da maglenke stavljam takođe radi bolje uočljivosti. Ako bi ove dodatke koristio

sa običnim sijalicama uz priključen GPS - ode akumulator u majčinu za kratko vreme... :neznam:

 

Tako da ću ja ipak da se Ledilizujem ! :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducati Power, 813 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure S :)

Na skuterima je sva elektrika "poddimenzionisana" ;), počevši od alternatora snage do 200 W, reglera pa to automatski povlači slabije sijalice zbog što manje potrošnje struje. Mnogo znači Ledilizacija - zamena svih sijalica LE Diodama što značajno smanjuje ukupnu potrošnju struje.

 

Ne zaboravite da svaki alternator guši (oduzima) snagu motora tako da smanjenom potrošnjom struje skuter ide 300 :D....pa dobro, ne baš toliko ali ne preopterećujte potrošnju struje već gledajte da rasteretite alternator što je više moguće ;).

 

Ja sigurno dolazim do laboratorije, cim se pojave prvi znaci proleca da odradim alarm, ugradnju xenona, zujalice za migavce,.. i sta god budes imao kao sugestiju voleo bih da odradimo ;)

 

p.s. Svraticu danas, sutra da pokupim Deda Mraz odelo i dam donaciju ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Slažem se sa Arakisom. :takoje:

 

Posle "najeba" koji sam imao pre napunih mesec dana, rekao sam sebi da neću više da dođem u situaciju da me neko

"ne vidi"... Zato u sklopu sređivanja mog Atlantica jedna od operacija će biti i ledilizacija sa Xenonom u prednjem

faru. :aha:

 

Još jedan bitan segment bezbednosti je i ugradnja štop svetla u kofer. A ja sam nabavio i maglenke koje ću namestiti

na prednje roll-barove...Napominjem da maglenke stavljam takođe radi bolje uočljivosti. Ako bi ove dodatke koristio

sa običnim sijalicama uz priključen GPS - ode akumulator u majčinu za kratko vreme... :neznam:

 

Tako da ću ja ipak da se Ledilizujem ! :zdravo:

 

Ugradi LED - bar na kofer i spoji sa stop svetlom, mnogo ćeš biti uočljiviji pri kočenju. Još ako kočiono svetlo trepće - odlično!

 

Za veću uočljivost i sa prednje i sa zadnje strane razmišljajte o "gabaritnim svetlima" - žmigavci svetle stalno sa upaljenom pozicijom samo mnogo manjim intenzitetom. To se rešava ili ugradnjom dvostrukog grla i zamenom sijalice onom kao za stop - 5 / 21W ili kao što je Joška rešio LE Diodama i kontrolerom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Na mom Kinezu stalno gore dve pozicije van glavnog fara i činjenica je da se bolje uočava, sa ledom bi bilo još bolje. Što se tiče maglenki ili dodatnih svetala, oni su zakonski zabranjeni za upotrebu u normalno vidljivim uslovima. Nekim ljudima jako smeta to svetlo kad se koristi kad ne treba. Meni lično tako, tako al kad god vidim da neko autom ide sa popaljenim maglenkama, bilo prednjim bilo zadnjim, palim svoje maglenke plus dodajem ablend i tako probijam zaslepljenost ali isto tako i tog činim zaslepljenim, tako da ta upotreba svetala kad im nije vreme može biti opasna. Ovaj reciprotitet na motoru može biti još opasniji jer su uvek 2 fara auta jača od jednog. Lično bih voleo da Policija sankcioniše upotrebu svetala naročito po gradu gde zbog velike blizine i gustine saobraćaja to zaslepljivanje je jako nezgodno i opasno. a mnogi ni ne znaju čemu ta svetla služe i kad se smeju koristiti. Karakteristično je da vozači GS voze buseve sa popaljenim maglenkama i nikom ništa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducati Power, 813 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure S :)

OK. Onda cu sutra doci.

 

Sto se tice maglenki tu se slazem sa Djuntom, i ako daju neki dodatni "smek" ne treba ih drzati upaljene non stop jer time zaslepljujemo druge vozace u saobracaju.

Video sam i ja dosta primera kako vozaci GSP voze samo sa upaljenim maglenkama, velika svetla i ne pale al to je vec neka druga prica.

Sto se mene tice neka lepa xenon svetla i dodatno stop svetlo i na koferu je sasvim dovoljno da nas vide.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

video sam par ledizacija by joska,svaka cast! to bih voleo na svoj ness,pogotovo onaj sigurnosni mod. kada parkiras i blinka naizmenicno kao hitna,ali nandzarsto! :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Spreda i pozadi i nekako, al s boka je motorcikl praktično nevidljiv, pogotovu noću. Moda crn motor, crno odelo i kaciga, ko duh. Reflektujuće trake na točkovima donekle umanjuju nevidljivost al ne dovoljno. Ima onih neonki koje sew meću podno auta ili dvotočkaša i sijaju na asfalt, možda bi to moglo da se mete, svetli a ne smeta za vožnju. Ima i svetlećih ventil kapica te nekih dioda koje se mću na žice ili paoke točkova. Video sam sve to al ne znam kako izgleda u živo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja