Jump to content

Moto Zajednica

Dodaci za skutere

Recommended Posts

  • Security Consultant, 341 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilja Pegaso

Ajd pusti mi pp kad mozes,pa da odemo do Ivana. Imam ja original taj srednji sto ti hoces,kao na slici. Taman i da vidim taj tvoj veliki,mozda mi se dopadne ;-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: APRILIA SR50 DITECH

Evo i ja da stavim neke radove na Mojoj Apriliji SR 50 DiTech:

-fabrička svetla, koja ništa ne valjaju, zamenjeni LEDom, tako da se sada može voziti i noću...

dscf0053.jpg

nekad su bila ova, sa LED dnevnim svetlima:

dscf9153.jpg

-brodska utičnica, plaćena 70 din., za punjenje moba i navigacije...a i ostalih malih potrošača:

dscf9170.jpg

-zamka za emulziju (direktno ubrizgavanje-emulzija):

dscf9162.jpg

-zvučni biber za žmigavce, koji je ujedno i neki adapter za LED žmigavce:

dscf5776.jpg

-nosač za kofer:

dscf9192.jpg

-karbonske folije:

dscf9159.jpg

dscf9182.jpg

dscf9181.jpg

dscf9160.jpg

-neke ručkice:

dscf9158.jpg

želja mi je stavim neki osrednji vizir, ali polako...

Toliko za sada...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Sportcity

pozz ljudi kao sto vidite nov sam na forumu, mada sam ga redovno kao gost posecivao i citao :) treba mi pomoc oko leg covera za skuter pa reko da probam u ovoj temi da vidim dal neko moze da mi pomogne. Vozim Aprilia Sportcity 250cc 2008. i uz njega sam dobio i leg cover originalni, e sad kad sam pitao kako se montira decko od koga sam uzeo je rekao da ga je jednom davno stavio i posle vise nikad pa se ne seca. Googlao sam kao lud da probam da nadjem negde postupak ali nigde nema, postoji milion videa i objasnjenja za tucano urbano ali za ovaj aprilijin ne... Prvo me zanima da li postoji neka fora kako se to kaci da ne moze tek tako da se ukrade, skontao sam kako da ga stavim ali mislim da je lako da se skine, sto bi znacilo da svaki put kad stanem negde bih morao da ga skidam pa ponovo stavljam itd a koliko znam to nije planirano da bude tako... A i po gradu sam vidjao da ostavljaju skutere sa tim prekrivacima montiranim... tucano urbano sam video da se neki srafovi skidaju pa se tako kaci ali za ovo stvarno nigde nista nisam nasao... Na samom prekrivaru stoji etiketa aprilia techno tourer, kao to je ime valjda... Ako neko ima isti skuter ili moze nekako da mi pomogne bio bih mu vrlo zahvalan, izvinjavam se sto se ovako oduzilo :D

IMG_20170922_180811.jpg

IMG_20170922_180826.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: APRILIA SR50 DITECH

Odeš na njihovu stranicu, nađeš proizvod i vidiš instrukcije...koliko ja znam, svaka mašina ima specifično vezivanje, tj. rade se po modelu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Sportcity
1 hour ago, Lenko said:

Odeš na njihovu stranicu, nađeš proizvod i vidiš instrukcije...koliko ja znam, svaka mašina ima specifično vezivanje, tj. rade se po modelu...

Pa fora je sto ne mogu apsolutno nigde da nadjem njihovu stranicu sa ovim... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bu!, 609 postova
  • Lokacija: Pa
  • Motocikl: Honda Deauville 650

Drugari,imam da prodam ne koriscen Tucano termoscud model R029N .

Pase na sledece modele:

Honda Foresight 250

Honda Pantheon 125\150

Kymco Dink\Spacer 

Kymco Gran Dink 125\150\250

Malaguti Madison (all)

Peugeot Sv 250

Sym Joy Max 250

Yamaha Majesty 250 pre 2000

 

ako nekog interesuje,moze da me kontaktira porukom ili na 064 2143091

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Kladovo
  • Motocikl: Kymco Agility 4t

Jes nesto pise sliding ili tako nesto, ali bi ja rado tu stavio noge ☺. A, ima li neki dodatak da se malo rasire ili ispruze noge?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: GPZ 500S 1998

Može li savet? Pre par dana sam došao do Honde x8rs, pa bi hteo da je malo dodam na snazi i brzini. Juče je pored mene trčalo kuče i na 100 metara je bio foto finiš ali mislim da sam izgubio. Klip karike i cilindar su ok neznam prečnik, probao bih sa varijatorom i rolnicama pa ako ne uspe povećao bih klip i šta već. Zna li neko koji varijator i rolnice meni odgovaraju?

Послато са 8079 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Linz
  • Motocikl: Pcx 125 2019

Ja svoje dodatke kupujem na alibabi... Vrlo uspesno i lako imam sve... Ali orevise dodataka nekada je cirkus... Od dodataka je kofer i vetrobran i za ruke zastitnici sasvim dovoljno... Ne preferiram drzac za telefon na skuterima... Jer imam magnetnu futrolu pa je lako nakacim gde zelim. Nalazim zanimljivim dodatkom zastitnike sa strane za kisu i vetar u obliku cerade.. Posto vozim skuter tokom cele godine i porasto sam u Parisu.. A tamo je to nezaobilazna oprema. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Bistrica, Prijedor, Republika Srpska, Bosna i Hercegovina
  • Motocikl: MBK Ovetto 50 (1998)

Ovo je moja Yamaha Neos / MBK Ovetto. Što se tiče izgleda radio sam par izmijena:

 

1) obrvice na farovima (upitanju je samo crna neprozirna folija koju sam tu zalepio)

 

2) naljepnice (takođe od folije)

 

3) ofarbao sam šarafe koje drže deklu u crveno

 

4) zatamnio sam žmigavce sprejom (idalje mogu da svijetle)

 

5) dodao sam RGB LED Traku na prednju masku (za sad svijetli samk plavo ali planiram osmisliti neko riješenje da može da svijetli više boja)

 

Ovih 5 stvari su jeftini, skoro za dž, a daju dosta lijepši izgled mom Ovettu. Još nisam radio izmijene što se tiče performansi, ali biće i to uskoro ;)

Screenshot_20200217-192844.png

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Pitanje će se prvenstveno odnositi na članove iz Kraljeva i okolnih gradova, ali su dobrodošli i saveti ostalih koji imaju šta mudro da posavetuju i podele.

Elem, idu lepi dani pa ću se malo igrati estetikom pred sezonu pa se nešto mislim da odradim neke rolbarove na Hondi Foresight.

U prilogu su slike kako bih voleo da to izgleda.

Znate li nekog pedantnog i vičnog majstora u KV ili okolnim gradovima (ČA, KG, VB, TS...)?ad4a8920c333fffbfa99b00fccd95273.jpg5c96919afd402fc849d11fadf4397be8.jpgf09a9adb7d6c6a9b839fa394db7051e2.jpg

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Takodjer, ako znate gde se mogu kupiti ona gumena proširenja maske (zaštita od vetra), voleo bih da preporučite. Vidjao Sam in samo na e-bay i bezobrazno su skupe...71d5c1ba11e1c5bf83b3e69514c84cad.jpg

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio liberty 125

Pozz drugariii.... 

Da li neko negde ima ili zna gde bih mogao pazariti vizir sa nosacima ili nosace za piaggio liberty 125 2001.... Ubi me vetar>:(

... I izvinite ako sam zalutao sa pitanjem:grr:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Liberty 125 iGet

Da podelim iskistva o dodatnoj opremi.

Piaggio Liberty 2019.

Iz razloga sto originalna dodatna oprema kosta poprilicno za jedan gradski skuter, odlucio sam se za sledecu varijantu.

Shad kofer 30lit - 6.000 rsd.

Givi vizir sa nosacima - 11.500 rsd.

Tucano urbano termoscud (r019x) - 13.800.

Za sve ove novce samo originalni kofer piaggio sa naslonom.

 

Inace, termoscud je od starog liberty-ja ali sasvim odgovara (jedino malo duva oko kukova, ali valjda tako mora), pa cisto da znate ako neko bude hteo da pazari jer za taj model iz 2019 nema kod nas.

Po prvi put vozim sa vizirom i dosta je dobra zastita cak i po rukama, ali zato duva po ledjima i vratu... Ne znam da li je to normalno i da li bi nesto visi vizir resio taj problem? Predpostavljam da medji forumasima ima dosta pijadjista da podele konkretno iskustvo.

 

 

IMG_PixelCam_Plus_20201018_155635.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2910 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Nije Liberty, al imao sam sličan efekat sa Givi vizirom na mom Kymcu (slika je sa Neta, nemam sad original pri ruci). Odnosno, ne duva za vrat, jer je vizir baš visok, ali jeste pravio vazdišni vrtlog koji bije po leđima, i to nekako baš iznad pojasa, što mi je smetalo, pogotovo kad je hladno.

Sve u svemu, zaključio sam da se ponašanje vazduha menja u zavisnosti od ugla pod kojim je vizir podešen. Igrao sam se malo sa debljinama podloška na nosaču, mrdao i zatezao... i postavio vizir malo uspravnije, i vetar me sad preskače :)

 

Doduše, sad verovatno pravi veći otpor vazduha pri vožnji, i više bije suvozača ako je iza, ali pošto sam uglavnom sam na skuteru, skroz odgovara.

443a.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250
12 hours ago, Dingela said:

Da podelim iskistva o dodatnoj opremi.

Piaggio Liberty 2019.

Iz razloga sto originalna dodatna oprema kosta poprilicno za jedan gradski skuter, odlucio sam se za sledecu varijantu.

Shad kofer 30lit - 6.000 rsd.

Givi vizir sa nosacima - 11.500 rsd.

Tucano urbano termoscud (r019x) - 13.800.

Za sve ove novce samo originalni kofer piaggio sa naslonom.

 

Inace, termoscud je od starog liberty-ja ali sasvim odgovara (jedino malo duva oko kukova, ali valjda tako mora), pa cisto da znate ako neko bude hteo da pazari jer za taj model iz 2019 nema kod nas.

Po prvi put vozim sa vizirom i dosta je dobra zastita cak i po rukama, ali zato duva po ledjima i vratu... Ne znam da li je to normalno i da li bi nesto visi vizir resio taj problem? Predpostavljam da medji forumasima ima dosta pijadjista da podele konkretno iskustvo.

 

 

IMG_PixelCam_Plus_20201018_155635.jpg

Kako mislis nesto visi vizir od ovoga?


 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Liberty 125 iGet

@boza_kg hvala za ideju, pokusacu i to.

Kad sam rekao duva po vratu, mislio sam iza po vratu tik ispod kacige. Veriovatno je takav dizajn uzrok toga cim je slicna problematika i kod tebe.

 

@muljaz

Ovaj givijev je 51cm od fara i kada sedim ja koji ne spadam u visoke vozace (180cm) gledam kroz njega odnosno vrh vizira mi je negde kod cela malo iznad ociju (istina podigao sam ga maksimalno koliko moze). Vetar udara blago u vrh kacige i dosta bije po ledjima. Kazem, prvi put vozim sa vizirom pa ne mogu da uporedim sa nekim drugim modelom.

Video sam da ima Biondijev koji je nesto visi i Piaggiov originalni tek koji cm visi od ovog koji imam, pa zato i pitam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2910 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ako ti vetar udara u vrh kacige kad sediš ispravljenih leđa, rekao bih da je to idealno. Tako ti hladi kacigu u letnjim mesecima, a kada je hladno, dovoljno je da se blago poviješ ka napred, i da skroz izbegneš hladan vazduh.

Samo namesti lepo ugao vizira, da te vetar zaobilazi, i to će sve da čučne :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja