Jump to content

Moto Zajednica

Gume za skutere

Recommended Posts

  • Vespa Servis Beograd, 617 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa ET-4

ja sam juce menjao zadnju gumu na Vespi ET-4, nasao kod Moto Davora original njene fabricke pirelli unico SL 38,tako da opet standardno njih vozim kao i do sada.

post-200-0-93532400-1309351624_thumb.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 632 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: vozicu SW-T 600 abs

ljudi posto oglasi ne rade, pretpostavljam da nesmeta ovde da okacim jedan mali...

ako smeta ja se izvinjavam i nek se post obrise!

imam na prodaju novu ne koriscenu bridgestone hoop zadnju gumu 130/70/R13

 

948120D7-1BD9-EB41-8E97-2401E556B6FD_thumb.jpg

 

ako ima interesenata nek se jave na pp :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Versity 300

I ja sam imao problem sa zamenom guma pocetkom sezone na Yamaha Versity 300. Imao sam Bridgestone Hoop, koje su nove u dimenzijama koje mi trebaju oko 200 eur. Mucio se , trazio. Ili su bile preskupe ili ih nije bilo nastanju. Na kraju uzmem ContiTwist, obe za oko 90 eur. u MOTOBOX-u. Gume su odlicne i po suvom i po mokrom putu. Isao sam pre mesec dana za Crnu goru bez ikakvih problema. Toplo ih preporucujem. Odnos cena-kvalitet najboji moguci. Ako ih imaju nastanju, danas narucis, a vec sutra stizu. Sledeci problem je bila zamena. Joca- PROFIMOTO mi trazio 5.000,00 RSD zato sto mora da skida auspuh. Na kraju sam otisao kod obicnog vulkanizera koji je to uradio za 600,00 RSD ali nije mogao da ih balansira pa sam isao u Planet Tyers u Zelezniku da ih balansiram za 900,00 RSD po gumi. Sve u svemu, namucio sam se ali sam prosao duplo jeftinije nego kod Joce. Sledeci put cu sam da skinem tockove (nije nikakva nauka) i da odnesem na zamenu i balansiranje.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Друг члан, 636 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Honda Transalp

Ja sam uzeo Michelin City Grip i moram da priznam da sam zadovoljan. Uhvatio me je neki dan ogroman pljusak, na pojedinim delovima puta su bile ogromne bare i nikakav problem nisam imao. Par proklizavanja, ali nista strasno preko zebre...

 

Po suvum su korektne, mekane, ali mogu biti bolje. Zato su po vlaznom odlicne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

ljudi posto oglasi ne rade, pretpostavljam da nesmeta ovde da okacim jedan mali...

 

Imaš podforum sa oglasima, nije bitno što ne radi Oglasnik.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Versity 300

Conti Twist nisu Michelin nego Continental gume. Ja ih vozim od pocetka ove sezone. Gume su odlicne i po suvom i po kisi. Takodje su najpovoljnije sto se tice cene. Generalni zastupnik je MOTOBOX iz Novog sada. Danas narucis, a oni ti sutra posalju kurirskom postom. Pogledaj ovde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

Znam da su najpovoljnije s cenom,nego da čujem kakve su.......vlasnik TDM-a kaže da je brzo potrošio zadnju,nekih 5-6 hiljada km.ali hvali ih i on kaže da su odlične za krivinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Versity 300

Ja ih vozim oko 5000 km. Isao sam za CG, odlicno su se pokazale. Jos uvek su kao nove. E sad logicno je da se zadnja pre istrosi. Toplo ih preporucujem. Ipak sam prosudi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

.....inače Destone zadnja guma u dimenziji 130/70/13 košta 3500din.Hanglong-ova u dimenziji 130/60/13 može da se kupi za neverovatnih 2600din.za Destone na ''dodir'' mogu da kažem da nema plastike u tolikoj meri kao Hanglong,koji ima tendenciju da iskliza iz ruku.U princpu bi se odlučio za Destone,ali nemaju 110/70/13,pa da ih uparim.....pa da,to bude-TO!Lepo je videti gume istog proizvođača na obe osovine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Vozio sam zadnju Destone na Libertiju 2-3 sezone, i mada nisam nikada imao ozbiljan problem sa trakcijom, moram da priznam da se nisam osecao sigurno na vlaznom asfaltu. Razlika, kada sam stavio Michelin, je bila vrlo upadljiva.

Ako si na ogranicenom budzetu - okej, ali imas love - gledaj da stavis neke markirane gume, razlika je znacajna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: sarajevo
  • Motocikl: Honda VTR 1000

do neki dan mi na motoru bile mitas bulhor ja mislim da je tako i prekuce kupim istu gumu novu za neke sitne pare..

 

gume po meni nije da su dobre nego predobre..po suhom lijepe nenormalno..toliko lijepe da sam nogaru sastrugao znaci do same ivice ide i drzi nenormalno.. i pokisi drze al ja to nisam smjeo isprobati..inace po mokrom sto sporije vozim..strah je cudo..

 

sto se tice scootera ja ove gume samo kupujem..a jos nisu ni skupe..zadnja 140/60-13 placena 30 eura..

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Nije ni čudo, Mitas je češki proizvodjač koji pravi gume za Michelin, navodno najveći u Evropi. Dakle, Michelin kvalitet po ceni no-brand guma.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: sarajevo
  • Motocikl: Honda VTR 1000

ne znam ko proizvodi al ja sam sa njima prezadovoljan..znaci motor ne peglam i nestedim..sto se tice valjanja ide skoro do same ivice i drzi nenormalno..jos je par ljudi probalo i rekli su da su gume extra dobre..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Sport city 200

Duro 80x80 R14 za free-ja kupio sam ih prosle godine i presle su do sada oko 5000km. i vec je zadnja za menjanje, prednja moze jos koji kilometar

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Najbolji

E pa drugari,jedno pitanjce,jel ima unutrasnjih guma za skutere.

Na mom F vision-u ja spoljna guma 130/60 13 koja je skoro nova ali je probusena srafom i 2 puta je cepovana i ispadao je cep. E sad stavio bih unutrasnju, ali ne znam da li postoji i gde da je nabavim. Ako ne onda moram da kupim drugu spoljasnju.

 

hvala i pozdrav Ivan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

maaaaaaaa,kakvo cepovanje!! :stabre::lud: menjaj majstora!!! lepo se napegla fleka sa unutrasnje strane i vozi!! negde na zapadu se ti cepovi tretiraju samo kao prirucno resenje dok ne nadjes mastora!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Najbolji

Pa i meni je bilo prirucno resenje dok ne nadjem gumu ili sta vec, ali ja video drzi pa vozio, ma realno nisam imao vremena da skinem gumu pa da se vulkanizira kako treba.

Hvala na savetu.

 

poz Ivan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja