Jump to content

Moto Zajednica

Gume za skutere

Recommended Posts

  • Drug član, 1514 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Ja imam da ponudim dve nekorišćene gume za skutere CONTINENTAL CONTY TWIST u dimenziji 12/70-12 i 13/70-12 (dot 2011). Gume su upakovanje u fabričko pakovanje, naručene sa Scooter Attacka. Cena za komad 25 e fiksno.

Dragan 065/8107225

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

Dostupne su i Dunlop Scootsmart, malko jeftinije.

Dakle, koje su bolje, Dunlop, ili Pirelli SL26, dimenzije 3.5-10?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

Hvala, i ja sam na nekom stranom test sajtu našao da su bolje.

Zato su i skuplje (34 umjesto 27 evra).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Nikšić,Crna Gora
  • Motocikl: Peugeot Satelis 400cc

Dunlop Scootsmart
150/70-14 zadnja
120/70-14 prednja
na Peugeot Satelis 400

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

Kakve su Trayal gume (Made in Serbia)?

Da li su išta bolje od kineskih fabričkih?

Imam kineski 72cc 4T skuter i probio sam zadnju gumu, a već je i istrošena.

Kineske su tvrde i loše na mokrom, ali su meni bile okej za po gradu (ipak je to mala snaga i brzina skutera).

Kakve su Trayal?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

Kupio sam, nije loša, bolja je od kineske, a nemam iskustva sa boljim gumama pa ne mogu uporediti.

Nisam znao da je tube type (nije tubeless), tako da sam morao naknadno uzeti i unutrašnju gumu.

I na kraju bi bilo bolje da sam malo dodao i kupio Dunlop tubeless koja bi trebalo da je puno kvalitetnija, a ne puno skuplja.

Kupiću Dunlop za naprijed kada je budem mijenjao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

Opet ja o gumama. :)

Da li neko ima iskustva sa "Duro" brendom?

Po pitanju cijene su slične sa Mitas, a Mitas je faktički Sava.

Skuter je 72cc GY6 pa ne bih ulagao previše za malo po gradu.

Uglavnom znam da kineske gume ne valjaju, da li su bolje Duro ili Mitas za nekih 20-25 evra ili nisu puno bolje od kineskih?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

Ima i Kineskih dobrih.....Razmisli o Conti Atacck,odlicno traje,odlicno udobna i odlicno lepi za asfalt...A Duro.....ti je neka donja srednja klasa za 4T skuter od 50ccm tj. 72ccm ja bi kupio punjene gume,ako postoje.Bitno da ne trese,saru da ima samo za policiju i to je matori to,ukoliko ne vozis po snegu i ispod 10 stepeni.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

Ok, hvala, ako nađem Conti Attack, uzeću, ali sam ograničen izborom, nude se Duro, Mitas, Dunlop Scootsmart i no-name kineske, čini mi se da je Mitas onda najbolji izbor ako ne nađem taj Conti, a realno ne bih da dajem puno para za 72cc 4T po gradu, tako da ne bih Metzeler, Michelin, itd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Conti je u istoj ceni kao Michelin, ako nije i skuplji. Mitas je dobar izbor za to sto tebi treba. 

Ovo sto Cvijanovic kazenza punjenu gumu... ne znam. Mozda na rucna kolica 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

Hehe, tek sam naknadno shvatio da je ContiAttack samo jedan od podmodela Continental-a.

Da, izgleda da za moje potrebe ne treba ništa bolje od Mitas.

Prednja je fabrička, stara 4 godine, tvrda kao plastika, nimalo potrošena.

Zadnja je Trayal, ne valja, a i ja sam je poderao kočeći zadnjom pred ležećim, sada kontam uzeti obje Mitas i laganice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

da li neko ima iskustva sa ovim vijetnamskim gumama ,Konkretno mi ide na 50 kubika skuter,znači mala snaga i brzina.Cena je dobra ,šara iskopiranji city grip

https://novi.kupujemprodajem.com/motocikli-oprema-i-delovi/tockovi-i-gume/guma-skuter-120-70-14-ca112a-6pr-tl-tubeles/oglas/143356328?filterId=2407890264

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

pazario sam na kraju bridgestone

čitajući komšijski skuter forum sa preko 200 strana o skuter gumama došao sam o zaključka da su ovo jedine gume u koju se svi kunu.Bez ikakve zamerke u bilo kojim uslovima eksplatacije.

Ima likova sa pedeseticama koji imaju plave diskove i kažu de ju je nemoguće iskrizirati .Traju iznad 10000 najstrašnijeg maltretiranja sa kočenjem,pun gas iz starta i zaleganje do ivice gume.

Kolko vidim iskristaliso se redosled

batlax sc ,pa pireli diablo rosso sc .mišelin city i dunlop scootsmart-

Prva je beskompromisna guma ,perfektan je pireli dok na mišelin i dunlop neki imaju i zamerke.

Trenutno je bridžston i najpovoljniji sa cenom  a pirell  ima prelepu šarupr036-detail_01.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

dobio sam na poklon prednju mišelin city grip skoro potpuno novu od forumaša Maršala i ovim putem mu se zahvaljujem.

Dimenzija je 100-80-16 i guma ima malo trbušast oblik što joj najviše zameraju ovi hrvatski scooter rejseri da nije dovoljno reaktivna.

Stavim je ja pored moje CST i stvarno je zaobljena previše za moj ukus za prednju.Vidim ja da nešto tu nije uredu .Uzmem šubler kad ono mišelin 101 mm a CSt 90 mm a obe su iste dimenzije 100-80-16.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

pogledajte prednju CST gumu od 16 coli,ista ide i nazad.Kad se gleda zadnja šara usmerena pravilno jer ima smer okretanja sa strelicom .Kad se gleda prednja sve takođe ispravno ali krši teoriju ,,obrnute šare,, koja je gore na slici bridžstona.Kod mene je isto samo je prednja guma cst drugi moddel-

Izgleda da kad guma nema oznaku prednja ili zadnja  mora da ide napred  šara usmereno isto ko nazad .

db043483340d-800x600-dw.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2904 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Nemaju sve gume obrnutu šaru. I ovaj moj Kymco ima te CST kineske gume, nisu iste dimenzije prednja i zadnja, pa ne može ni da se pogreši, ali šare idu u istom smeru.

 

738711-16x9-lg.jpg

Maxiss gume isto imaju šaru u ustom smeru na pr. i mnoge druge.

tyre-image-Promaxx.png

Promenio član boza_kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

to su izgleda samo one koje su univerzalne napred nazad ali mi onda nije jasno zašto fabrika ne napiše ako ide nazad onda u smeru okretanja a ako ide napred kontra.

Ja znam još osamdesetih kao nije bilo ničeg da se kupi svi su za velike motore te napred -nazad stavljali napred obrnuto kao da je kontra šara.

pre 44 minuta, boza_kg je napisao:

Nemaju sve gume obrnutu šaru. I ovaj moj Kymco ima te CST kineske gume, nisu iste dimenzije prednja i zadnja, pa ne može ni da se pogreši, ali šare idu u istom smeru.

 

738711-16x9-lg.jpg

Maxiss gume isto imaju šaru u ustom smeru na pr. i mnoge druge.

tyre-image-Promaxx.pngkako

kako su se te cst  pokazale na 300 kubika.Moje na 50 su imale veliki brzinski indeks i kad su bile nove su mi klizile na mokrom i to samo na jako maloj brzini na malim uskim raskrsnicama gde naglo smotam ili čak kad hoču d a stanem u stranu pored puta a da smotam.Posle jedno 2 godine više ni nisu klizile .Inače se jako malo troše ,oko 1mm na 30000 km na 50 kubika.žNisu kineske iako je fabrika u kini nego tajvan ,ista fabrika jao maxxis samo brend za niskogudžetna tržišta

Promenio član sasa ns 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2904 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Nisam te sad ukapirao? Postoje gume koje imaju obrnutu šaru prednja/zadnja, i one koje to nemaju. Na svima je smer montiranja označen. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova
pre 4 minuta, boza_kg je napisao:

Nisam te sad ukapirao? Postoje gume koje imaju obrnutu šaru prednja/zadnja, i one koje to nemaju. Na svima je smer montiranja označen. 

da takve su one gore bridžston sc koje sam kupio sa kontra smerom  a ove cst  po mom mišljenju nemaju kontra smer jer ni nisu samo prednje nego prednja-zadnja univerzalna

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2904 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Tek sad vidim pitanje. Pa ja sam zadovoljan gumama. Nemam zamerke, lepo se ponašaju i po suvom i po mokrom. Mekane su, udobne, a ja volim takve. Ali nije baš da se ne troše.

Mislim da sam isto imao CST na nekadašnjem Scarabeu. E te su bile plastične, slabo se trošile ali bile klizave. Ove nove su skroz drugačije, kao da nisu isti brend.

 

Nisam siguran da su univerzalne. Prednje imaju kanal, a zadnje nemaju valjda.

Promenio član boza_kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova
pre 33 minuta, boza_kg je napisao:

Tek sad vidim pitanje. Pa ja sam zadovoljan gumama. Nemam zamerke, lepo se ponašaju i po suvom i po mokrom. Mekane su, udobne, a ja volim takve. Ali nije baš da se ne troše.

Mislim da sam isto imao CST na nekadašnjem Scarabeu. E te su bile plastične, slabo se trošile ali bile klizave. Ove nove su skroz drugačije, kao da nisu isti brend.

 

Nisam siguran da su univerzalne. Prednje imaju kanal, a zadnje nemaju valjda.

moja zadnja je ko tvoja prednja,ima smer i univerzalna je a prednja mij e skroz neki drugi model CST .Što se tiče kvaliteta verovatno su na istom modelu nešto promenili čim ne klize i više se troše.Moje su iz 2011

Meni je pre par godina bilo neobično kad sam video na beverliju a sad eto i pežo i drugi imaju cst ko moju jer sam mislio da će  na većim brzinama sa kišom  da nastradaju

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja