Jump to content

Moto Zajednica

Keeway Matrix

Recommended Posts

  • Rider on the storm, 1272 postova
  • Lokacija: Dojčland
  • Motocikl: Pesadinac

Ova tema generalno moze da posluzi za savete,pitanja i sl. oko ovog modela skutera.Prvenstveno sam je otvorio jer mi treba pomoc/savet oko mog primerka.

Naime,posle duzeg stajanja bez ikakvog paljenja i odrzavanja,jedno mesec dana sigurno,skuter odbija da mi upali.

Posto na akumulator odavno nece da pali,sreca imam kurblu pa se drndam sa njom.

Od juce,nece ni preko nje. :) Udri,skaci po istoj,skuter nece ni da se cuje.Skinem svecicu,ima sta da vidim.Nauljena skroz.

Stavim drugu,posle 5-6-10 kurblanja opet ista stvar.Nece ni da "kresne",a nova svecica nauljena.

E sad,ja se i ne razumem nesto u mehaniku,al` bih rekao da nema dovod goriva?

Tako mi se desilo pre 2-3 meseca,da gorivo nije stizalo u karburator.Skinuli "cevcice",ocistili ih kompresorom,kao i filter,sa njima sve ok.kad smo sve vratili na mesto,upalio je posle 20og kurblanja,i tad sam ga vozio nedelju - dve bez vecih problema.

Poslednji servis sam radio na 3000km,sad je na skoro 10k km,tako da pretpostavljam da je nesto otislo..ceka me tu zamena kaisa,kvacila,rolnica i ko zna cega jos.

Ima li neko ideju kako da ga upalim tj. sta da mu otpevam i uradim,bar do majstora da ga dovezem?

:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3630 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Pa probaj prvo malo da mu spricnes goriva direktno u cilindar, pa onda da verglas. Skini karburator da ga malo ocistis, proveri struju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Čini se da je suština problema oko uljenja svećice. Obično se to dešava ako je loša mešavina, ili je loše paljenje, ili su karike završile radni vek.

 

Kreni redom, prvo elektrika - zameni kabl svećice. Onda pogledaj mešavinu (kakvo je gorivo, stanje filtera vazduha, vuče li falš vazduh, da nije zapušen karburator). Takođe, moguće je da je ulje završilo radni vek, pa je to problem (jel voziš 4T agregat?). Ako to nije - nažalost, karike...

 

Stavljam pare na kabl svećice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rider on the storm, 1272 postova
  • Lokacija: Dojčland
  • Motocikl: Pesadinac

Skuter je 2T,pogledacu to sto ste rekli,mada slabo imam vremena..najverovatnije ce kod majstora otici,nisam strucan i to da uradim,pa bolje on da pogleda natenane,pa da se vozikamo,ako ne za Deda Mraz akciju,onda na prolece..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Nećeš se prevariti ako zameniš kabl svećice - po nekim preporukama to bi čak trebalo raditi i kada se redovno menja svećica. Kabl je potrošna roba, vibrira sa agregatom i od promena temperature javljaju se fine pukotine u gumi. Onda se javi uzemljenje gde ne treba i svećica ne dobija odgovarajuću voltažu.

 

Ima stari fazon da našpricaš kabl i lulu WD-om, možda ti pomogne tek toliko da utvrdiš dijagnozu ako tako upali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • skuter-servis, 406 postova
  • Lokacija: Vojvodina
  • Motocikl: dr mr

Proveri ti prvo dal ima varnice na svecici, ako ima, onda je ok, idemo dalje, proveri vakum slavinu[kada je motor ugasen nema vakuma i nema curenja iz nje sem sto ima nesto malo u cevcici, ako curi nevalja ti pumpa pa naliva karb. Proveri el.sauh izvadi ga i probaj na akumulator treba igla da izadje jedno 3-4mm. Najbolje bi bilo skinuti karb ocistiti i ima da radi, nema tu nesto previse pameti 2T je prosto ko pasulj. :takoje:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Beograd - Jug
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 500s

I ja glasam za slavinu goriva. Kada već toliko kurblaš, pre nego što kreneš u tu gimnastiku, premosti slavinu goriva. Kolega je već objasnio njenu ulogu. Poenta je da se ona otvara vakumom iz karburatora, pa ako njega nema nema ni goriva. Ovo je posebno bitno uraditi kada je skuter dugo stajao ili je bio na boku, kao na primer kada sam ja svoj prevozio u karavanu. :)

Dakle, blizu rezervoara ispratiš kuda ide gorivo ka karburatoru, na tom putu se nalazi slavina, nju premostiš i imaš sigurno dovod goriva.

 

Još jedan savet. Pre svega toga pozovi drugara pa neka skine svećicu, stavi kabl na nju, približi je blizu metalnog dela, a ti zakurblaj. Ako ti je dobar drugar pazi da ga ne mlatneš, ako nije, nema veze :D Ako ima varnice onda je ok, ako nema, eto puta kojim ćeš rešiti problem.

 

Posle ovoga imaš gorivo imaš varnicu, to ti je dovoljno da upali. Ako ne pali, onda treba pogledati karburator.

 

To što ne pali na alnaser, možda ti je samo rele otišao. Bar je kod mene bio takav slučaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rider on the storm, 1272 postova
  • Lokacija: Dojčland
  • Motocikl: Pesadinac

Ja i zaboravio na ovu temu.. :)

 

Elem,juce bese lep dan,pa rek`o da probam da upalim mog magarca...i naravno,ista stvar..nece...skinem svecicu,crna,nauljena skroz...ocistim je,probam ponovo...i dalje nece...kaze meni pametni moj cale,probaj drugu..sva sreca imao sam staru,koja je isto tako crna,ali mnogo suvlja..nakacim nju..zakurblao par puta i upali..i evo,danas sa njim na posao,vozikam se,pali na kurblu,jer il` mi instalacije ne valjaju ili akumulator...jer na dugme nece ni da cuje..

E da,sipao sam malo goriva direktno u karb pre svega ovoga...gorivo curi niz dovod,znaci nije slavina,nju sam cistio pre mesec-dva..

E sad pitanje..kol` ko je komplikovano da sam promenim rolnice,kais,mozda i oprugu kvacila?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rider on the storm, 1272 postova
  • Lokacija: Dojčland
  • Motocikl: Pesadinac

Kanta je posle celodnevne voznje i paljenja/gasenja odbila da se upali kad sam krenuo kuci sa posla,tako da je ostala tamo.Nadam da ce je neko ukrasti!

 

:gaa::gaa::rat2::maloljut::besan::grr:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rider on the storm, 1272 postova
  • Lokacija: Dojčland
  • Motocikl: Pesadinac

Saga se nastavlja...jutros kad sam dosao na posao,ajd da probam da upalim skuter,kad on upali na pola kljuca/kurble sto nije u zivotu radio :) za sad pali ok,sipao pun rezervoar goriva,ali desilo mi se da nije hteo da primi gas i po dodavanju gasa se gasio..prljav karb?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ============, 132 postova
  • Lokacija: Trebinje Hercegovina
  • Motocikl: suzuki DL 650 V-Strom

Kod ovog Keewaya je metalni rezervoar pa je moguce da iznutra zarđa pa bi ga trebalo isprati i ocistiti slavinu ,zatim ima mali filter za gorivo koji bi valjalo zamjeniti, i na kraju rastaviti i detaljno ocistiti karburator a sto se tice paljenja na anlaser siguran sam da je u pitanju samo akumulator(stajao dugo preko zime i nije dopunjavan)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rider on the storm, 1272 postova
  • Lokacija: Dojčland
  • Motocikl: Pesadinac

Mislim da ce pre biti do karburatora da je prljav,nije ciscen sigurno 2 godine..rezervoar,slavinica i filter su "pregledani" pre mesec-dva,al` nije problem ni jos jednom :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova

Saga se nastavlja...jutros kad sam dosao na posao,ajd da probam da upalim skuter,kad on upali na pola kljuca/kurble sto nije u zivotu radio :) za sad pali ok,sipao pun rezervoar goriva,ali desilo mi se da nije hteo da primi gas i po dodavanju gasa se gasio..prljav karb?

 

jeste, tako je. :takoje:

 

 

prljav ti je karb, ocisti ga i ima da sljaka kao lud. i naravno ocisti filter za vazduh :)

 

 

( u naslovu na you tubu pise da je 4t ali je to ustvari 2t karb.) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rider on the storm, 1272 postova
  • Lokacija: Dojčland
  • Motocikl: Pesadinac

Evo da se javim posle nekog vremena..skuter je bio do majstora..ociscen karb i nastelovan,stavljen novi Exide akumulator,membrana uljne pumpe zamenjena,ali i dalje curka malo,morace cela pumpa da se menja,ocisceni filteri,rolnice i opruga kvacila i dalje dobre (skoro 10k km),jedino kais da promenim,poslali majstoru pogresan,pa sad cekam..Skuter sad pali na "pola kljuca",startuje k`o R1 :moto3: jos da mu vratim staru krajnju brzinu,al` o tome posle menjanja kaisa..

 

Vidimo se na drumu! :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha r6

to ti je filter za vazduh, rasturi ga i videces da je mastan, tako da motor nemoze da dise, operi ga i vrati, a u svakom slucaju ne bi bilo lose i karburator da ocistis i prestelujes posto si dosta presao a nisi ga cistio.

Pa ni japanac ne bi izdrzao toliko kilometara a da ga ne servisiras

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rider on the storm, 1272 postova
  • Lokacija: Dojčland
  • Motocikl: Pesadinac

evo ga, narucis telefonom kod njih pre podne i popodne je kod tebe :)

 

Nemaju na lageru odavno..cim stigne,rasproda se.

Cekam kolegu Damira sa foruma da pogleda da li on ima kod sebe..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rider on the storm, 1272 postova
  • Lokacija: Dojčland
  • Motocikl: Pesadinac

Pumpa stigla,zamenjena,kao i kais.

E sad pitanje,da li kais ima neki period "razrade"? sad mi ide oko 50-60kmh max,pre je isao 65-67khm..opruga kvacila i rolnice su dobre,ne treba da se menjaju..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja