Jump to content

Moto Zajednica

Da li lanac može da se pere Kaladontom?

Recommended Posts

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 650

nisam znao sta cu sa problemima oko lanaca i lancanika,te istegao se lanac,te zasiljili se zubi na lancaniku,te suv je lanac,a o kisi da ne pricam.sad sam se preporodio,menjacu ulje u kardanu svake sezone tako da litar ulja ima da mi traje 5 sezona.sorri za off

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Ja lepo operem u perionici pod visokim pritiskom operem lanac, provozam ga brzo par kilometara brže neg inače (da se osuši od vode) dignem zadnji točak upalim mašinu, ubacim u prvu i udri sprejom po unutrašnjem delu lanca.

 

I tako svakih 500-700 km..

 

Prešao sam s ovim setom 20.000 km dva puta sam malo dotezao lanac zupčanici su se malo zašiljili (mož misliti) teraću to do proleća i onda sledi zamena u kompletu, a nek me neko ispravi ako sam nešto pogrešio.

 

Al da lickam lanac i da se divim njegovom sjaju kad je čist zabole me, jer ja bih da se divim nekoj mladoj pripadnici homosapiensa ženskog pola i sjaju njenih oblina...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Beograd - Žarkovo
  • Motocikl: Suzuki DL 650 V-Strom
I šta sad mi, nindže, da radimo? Ja sam zaista došao do zaključka da je Kaladont prava stvar, uništava kamenac a i zubi ponovo budu beli. Kako lančanik ima zube, ja eto nekako povezao logiku.

 

 

Treba da koristite pastu za zube, ali onu sa dodatkom SODE BIKARBONE da lanac dobije bolji sjaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam
I šta sad mi, nindže, da radimo? Ja sam zaista došao do zaključka da je Kaladont prava stvar, uništava kamenac a i zubi ponovo budu beli. Kako lančanik ima zube, ja eto nekako povezao logiku.

 

 

Treba da koristite pastu za zube, ali onu sa dodatkom SODE BIKARBONE da lanac dobije bolji sjaj.

 

Paradontax :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4396 postova
On 11/13/2010 at 11:26 AM, Ruža-Bandit said:

Da je bar neko od onih koji peru lanac ferijem i axelom pročitao prvo service manual svog motora pa onda i sastojke dotičnih deterdženata za sudove skapirao bi da pravi neviđenu glupost. U svakom (baš svakom) uputsvu stoji da se lanac pere kerozinom ( petrolej) a da se podmašćuje motornim uljem. E sada može se i koristiti i sprejevi za podmazivanje u zavisnosti od tipa lanca. Sve ostalo zaboravite.

Holy necro.

Pa najbolje da ce u manualu da stoji axel sgrasso made in serbia xD

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja