Jump to content

Moto Zajednica

Moto Guzzi Norge

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 493 postova
  • Lokacija: Beli grad
  • Motocikl: strom 650 vs aprilia 650

zdravo ljudi sad sam gledao jedan iz 2006 i odusevio se sa njim, samo su mi kilometraze malo sumnjive .... kako bi mogao to da proverim, mislim cisto mi ne ide u glavu da policiski motori toliko malo predju  :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Пољска
  • Motocikl: KLR 650

Има газда уверљиву причу, да су наводно из пратње Берлусконија, што значи да нису "уличарски" или ауто-путни (причам о плацу код НБгд бувљака). Чак даје и писмену гаранцију на километражу. Макине стварно лепо и очувано делују, само ми смета што су све 1седи, али се то да средити. Види се да су фарбани, али су одлично урађени. Нисам пробао, јер не желим много да се изложим, јер још нисам спреман за озбиљну вожњу и купњу. Наравно, питање остаје како проверити километражу, јер без могућности провере гаранција ништа не вреди.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Има газда уверљиву причу, да су наводно из пратње Берлусконија, што значи да нису "уличарски" или ауто-путни (причам о плацу код НБгд бувљака). Чак даје и писмену гаранцију на километражу. Макине стварно лепо и очувано делују, само ми смета што су све 1седи, али се то да средити. Види се да су фарбани, али су одлично урађени. Нисам пробао, јер не желим много да се изложим, јер још нисам спреман за озбиљну вожњу и купњу. Наравно, питање остаје како проверити километражу, јер без могућности провере гаранција ништа не вреди.

Cekaj, jel pored pisane garancije, ponudio i "casnu rec" ili bar rekao "majke mi"? :lol: Ma idi bre, to mi bre vredja inteligenciju, naka kaze , presli su, ne znam 60-70-80.000, ali su odrzavani odlicno i evo ti garancija na godinu dana, pa ajd i nekako, ovako on prica tu svoju pricicu, a ja se gledam u staklo onih automobila na placu jel su mi to u medjuvremenu porasle magarece usi. :jok:<_<

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • onaj koji oblikuje, 335 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Samo menjam ko ciga konja

Boki urednice pozdrav dugo se ne videsmo ,no mogu ti reci da su svi Guciji (imam sifru za ulazak na talijanske licitacije) stvarno presli izmedju 16000-35000km jer su njihovi panduri uzeli novije modele (nazalost za mene je i 2006 novo al sta ces) pa su ovi imali jako malu kilometrazu-inace na tim licitacijama ima i panduskih Pegasa Trail, Alfi 156 ijos kojesta sve pandursko sa relativno malim kilometrazama, a dal je to tako ,ne znam pozz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

@Lukac

Zaista neverovatno, priznaces ali bogata zemlja, moze im se.

 

Doduse, mozda to u ovom slucaju i jeste tako, ali svi mi, a ti i bolje od nas kupaca, znas koliko treba verovati prodavcima polovnih automobila pa i motora.

 

Sad, sto se tice onog "urednice". Ovo sto sam napisao je licni stav i nema veze sa BJB-om.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • onaj koji oblikuje, 335 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Samo menjam ko ciga konja

Boki prijatelju slazem se sa tobom,zato sam se i ogradio da ne znam jel to tacno,ovo je samo informacija od prijatelja koji radi u firmi koja licitira i dovozi kola i motore iz Italije,inace i meni se svidja ovaj Guzzi na izgled pozz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 493 postova
  • Lokacija: Beli grad
  • Motocikl: strom 650 vs aprilia 650

ljudi opasno mi se svideo ovaj motor i vec par dana ih obilazim, pravim kombinacije u glavi. Danas u nadi da cu prelomiti odem da ga probam,  medjutim tek tad  zapadem u ogromnu nedoumicu, motor je totalno drugačiji od svega što sam ikada probao pa ne mogu da procenim dal radi kako treba. Jel imate neke preporuke, savete na sta bi trebao posebno obratiti paznju 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 493 postova
  • Lokacija: Beli grad
  • Motocikl: strom 650 vs aprilia 650

a da ono sto je meni zasmetalo a vi recite dal je normalno za ovakve motore

 

- plastike oko satova i ceo prednji oklop jako vibriraju prilikom polaska kao i ceo motor, a tek kad predje preko šahta imam osećaj da će popucati (probao sam dva motora sa odvojenih lokacija i isto su se ponasalie plastike) prodavci su dali neku priču da to mora tako jel sam motor ima jake vibracije pa bi u suprotnom pukle

 

- cuje se svaka promena brzine sa izrazito jakim zvukom (mozda moje ne iskustvo  sa ovim tipom prenosa?)

 

-  kad kreće imam osećaj kao da će se ugasiti koliko vibrira i brboće 

 

 

 

 

pa mi recite jel sve ovo posledica mog neznanja oko ovog motora ili ima nečeg drugog 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Ne znam nikoga ko ima ovakav motor, cak ni nisam video Norge-a kod nas, ikada. Od Moto Guzzija video sam samo Grisa i znam da ima jedan Stelvio, osim onih policijskih. Hocu reci, tesko da ce ti neko dati savet na osnovu licnog saznanja.

 

E sad, ako ti ne smetaju plastike koje se tresu, ima u Austriji, u Gracu kod nekog naseg tipa na placu dva komada, iz istog kontingenta(talijanski, pandurski - malo presli), bez retrovizora i sa lagano postradalim plastikama, za 2500e, odnosno dva za 4000e. Pa ako ti je do zezanja...

 

Srecno! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Doticni drzi auto-plac, motocikli su mu sporedna stvar i ima ih "kad naleti". Sajt je www.autoplanet.at , medjutim moj drugar koji je isao u Austriju je oglas nasao na www.mobile.de.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 493 postova
  • Lokacija: Beli grad
  • Motocikl: strom 650 vs aprilia 650

@ boki  hvala u svakom slučaju ali mislim da ću ipak preskočiti guzzija, nešto mi nije legao a gledajući ove naše sivonje od pandura na motorima mogu da zamislim šta je sve prošao za period u službi....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Baranda
  • Motocikl: Yamaha Tracer 900 GT '20

Kilometraze jesu originalne, i ovi motocikli su stvarno bili Berluskonijeva garda. Imao je oko 60 guzzija i oko 30 aprilija. Ja sam sebi uzeo jednu Trail sa 6800km, siva sa originalnom sivom bojom i factory lavom. ;) Ima cak prve,fabricke gume na sebi i motor je stvarno kao iz salona. Trenutno njega prodajem, nasao sam jedan bajk koji mi vise odgovara ^^

Inace crni Guzzi je prodat, za beli smo dobili Hondu Hornet 2006., tako da ostaju jos bordo i sivi guzzi. Pozdrav 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Inzuma 250

Posle duzeg vremena aktiviram ovu temu, zato sto me interesuje iskustvo vlasnika ovih motora, a najvise bih voleo da cujem misljenje nekoga ko je kupio jedan od ovih uvezenih od talijanske policije. Nadam se da na forumu imamo nekog takvog, ili nekoga ciji prijatelj vozi Norge.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Inzuma 250

kazi rogec sta te zanima :)

Vec dugo merkam jednog Norgea 1200, pa me interesuje da li su zadovoljni oni koji ih voze, da li na nesto posebno treba obratiti paznju, kako su se pokazali ovi policijski i slicno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 493 postova
  • Lokacija: Beli grad
  • Motocikl: strom 650 vs aprilia 650

rogec, bicu bolno iskren ....................................................... KUPUJ !!! :D

 

salu na stranu, . To su motori koji su u najboljem slučaju bili u pratnji a u najgorem na poligonu pa je istina negde izmedju. Ja sam svoj pazario sa 31000 km i do sad zamenio, popravio i zaletovao sledeće: Mikro prekidač za kočnicu (jeftina popravka) , Prezivanje elektrike kod farova (topila metalni osigurač za pričvršćivanje sijalica), Prepravka konektora glavnih osigurača (topio iste) , Zamena senzora pritiska ulja (dva puta, paše od jugića ) , Varenje male pipe na air box-u (polomnjena skoro kod svih) , Varenje nosača vetrobrana (puca usled težine rotacija koje je imao nakačene), Zamena lamela i pratećih delova, Zamena lezajeva zadnje viljuške i normalno ulje, svecice, filteri i ostalo. Čeka me još promena lanca i španera kao i zamena kaiša od alternatora. E sad ako nisi vičan petljanju oko motora ovo sve te moze izaci jako puno. Pogotovo što su dobri majstori retki ( ako nagovorimo Kanja da otvori servis taj problem je rešen za Beograd :)

 

 

 

 

E sad na drugu stranu je osećaj koji ovaj motor pruža tokom vožnje i koji je za sve njegove vlasnike vredan cimanja i masnih ruku. Motor se odlično ponaša na putu i ima dosta snage koju možeš upotrebiti kad god, umeren je potrošač i sa saputnikom po lokalnim putevima ne prelazi 5-6.5 L kod malo jače voznje. U paketu dobijaš i bočne kofere što je super tako da mesta ima na pretek. Sedište je malo tvrdje za moj ukus ali sa jednom janjećom kožom pod dupetom se rešava stvar. Takodje prilikom rasklapanja motora radi zamene lamele, pregledan je menjač i sklop kardana koji su bez preterivanja u savršenom stanju i posle dugogodišnjeg akanja italijanskih karabinjera. I naravno ako se odlučiš za norge-a treba da se navikneš i na konstantna pitanja prolaznika o motoru jer zaista pleni svojom pojavom.

 

eto ovo je iskreno od mene pa ako prelomiš dobro došao u sektu :-)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Inzuma 250

Hvala soony na iscrpnom opisu, svaki komentar znaci, a kamo li ovaj iz prve ruke. Ako ga uzmem moracu jos dosadjivati :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 400 postova
  • Lokacija: Ptuj - Slovenija
  • Motocikl: Moto Guzzi Norge 1200 GT 8V, V 65 Florida, Malaguti Madison 3 250 ie Carbon Black Edition

Eto ljudi, ja sam Vam od 29.1.2015 ponosni vlasnik biserno bjelog Norge-a 1200 GT. Danas sam ga malo izveo van iz garaže i napravio par fotki.1898717_10203568967926915_2859156754274084098_o.jpg

 

10952879_10203568981127245_4723072149920601465_o.jpg

 

1014946_10203568964046818_1888250231100149903_o.jpg

 

Ljudi ,još danas se smejem okolo uši i još dalje :D

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

Centralni stender kaci u krivini ako muski oboris, ulje da proveris - ima da se otelis 1neznam.gif

Za ne daj boze da znas... rucica kocnice ti pase od yamahe fazer 2008...

Neka je sa srecom i da se navozas 1zdravo.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 400 postova
  • Lokacija: Ptuj - Slovenija
  • Motocikl: Moto Guzzi Norge 1200 GT 8V, V 65 Florida, Malaguti Madison 3 250 ie Carbon Black Edition

Lucky,

dok sam bio Mlad - ono pred JNA :D, bio sam visok 169 cm, sad sa nešto preko 50 imam koji cm manje, a koji kg više. Ali mi pozicija na Norgu odgovara savršeno. Sedim normalno i nogama normalno dostižem tlo. A sedio i vozio sam BMW K 1200 GT, K 1200 LT i to sve preVisoko za mene. A kad sam prvi put sjeo na Norga, odmah sam znao da je to - To. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Aaaa, sad pogledah, stariji si od mene celih 2,5 meseca 1aha.gif Jos ako si bio u Mariboru `82-`83-e... 0takoje.gif

Jbg, pretpostavio sam. Gledam i ja na sta bi vece mogao da predjem, ali ja sam 186 cm i "mrsav" sam 1lol.gif

Hvala na info !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 400 postova
  • Lokacija: Ptuj - Slovenija
  • Motocikl: Moto Guzzi Norge 1200 GT 8V, V 65 Florida, Malaguti Madison 3 250 ie Carbon Black Edition

Gde ste Norgisti :zdravo:

evo danas bio u deželi lep sunčan dan i ja mog malo izvadio na sveži vazduh... :moto3:

 

10404301_10203664362271714_1125451999836829554_n.jpg?oh=28fe9edfd09b25884aa2886b10c5a4b9&oe=5584C552

 

14373_10203664361591697_5900093155426216385_n.jpg?oh=ab86c81f001b7e46c57936fe702734bb&oe=558F56DE

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja