Jump to content

Moto Zajednica

Moto Guzzi Norge

Recommended Posts

  • Doživotno lud i zbunjen !, 241 postova
  • Lokacija: NBgd Vamos - U Romingu Tamos
  • Motocikl: 1250 Triple Black...Vel.ki baš !!!

Reg.Shabac :zbunjen: ? Farban,znači bio ili Polis ili vojni(Italija),pratim ga već 5-6 meseci ? Nešto mi tu smrdi <_< .Ko zna?

Ja ga planirao kao alternativu za zamenu ali kad sam saznao da je neizdržljivo leti(baciti na pogled blizinu

cilindr,kolenima vozača)pa ko može da izdrži toliku temperaturu motor mu je sasvim paše.Možda je i dobar

agregat ali treba to voziti leti na +35 i više a ne spaliti kolena.To je jedini razlog zašto nisam kupio ovog.Inače

je mnogo lep(naročito sa koferima).Toliko od mene... :neznam: :neznam: :popovanje::BMW2::zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Пољска
  • Motocikl: KLR 650

Полицијски и војни имају седиште за једног, овај има дупло. Наравно, не искључујем да су га наши увозници променили за продају, али ето, да приметим... Остали на огласима се нису ни толико потрудили

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 400 postova
  • Lokacija: Ptuj - Slovenija
  • Motocikl: Moto Guzzi Norge 1200 GT 8V, V 65 Florida, Malaguti Madison 3 250 ie Carbon Black Edition

Reg.Shabac :zbunjen: ? Farban,znači bio ili Polis ili vojni(Italija),pratim ga već 5-6 meseci ? Nešto mi tu smrdi <_< .Ko zna?

Ja ga planirao kao alternativu za zamenu ali kad sam saznao da je neizdržljivo leti(baciti na pogled blizinu

cilindr,kolenima vozača)pa ko može da izdrži toliku temperaturu motor mu je sasvim paše.Možda je i dobar

agregat ali treba to voziti leti na +35 i više a ne spaliti kolena.To je jedini razlog zašto nisam kupio ovog.Inače

je mnogo lep(naročito sa koferima).Toliko od mene... :neznam: :neznam: :popovanje::BMW2::zdravo:

A kako ti na svom BMW-u leti na + 35 i više ne spališ stopala ustvari prstiju na nogama ?

To, što si ti čuo baš ne pije vodu i ako si malo bolje pogledao taj sa oglasa ima montirane štitnike i za koljena u slučaju dodira. Kolko vidim i cena je OK.  A da je lep, - to stoji :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 747 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Pozdrav veliki,video sam ovaj oglas za Norgea i interesuje me vashe mishljenje tj da li mozda neko "poznaje" materiju tj mashinu sa oglasa?!unapred hvala http://www.polovniautomobili.com/motori/5271072/moto-guzzi-norge

 Čini mi se da nik_sa015 zna nešto o ovom motoru. Nema ih puno u Šapcu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Beverly 500

Ispada da nema nishta kako treba po Šapcu :) kako god morace ozbiljnije da se proveri.da je lep lep je to sve stoji,ostale stvari su mi nepoznate skroz,pa to ako neko poznaje...bio bih zahvalan :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Doživotno lud i zbunjen !, 241 postova
  • Lokacija: NBgd Vamos - U Romingu Tamos
  • Motocikl: 1250 Triple Black...Vel.ki baš !!!

 

Reg.Shabac :zbunjen: ? Farban,znači bio ili Polis ili vojni(Italija),pratim ga već 5-6 meseci ? Nešto mi tu smrdi <_< .Ko zna?

Ja ga planirao kao alternativu za zamenu ali kad sam saznao da je neizdržljivo leti(baciti na pogled blizinu

cilindr,kolenima vozača)pa ko može da izdrži toliku temperaturu motor mu je sasvim paše.Možda je i dobar

agregat ali treba to voziti leti na +35 i više a ne spaliti kolena.To je jedini razlog zašto nisam kupio ovog.Inače

je mnogo lep(naročito sa koferima).Toliko od mene... :neznam: :neznam: :popovanje::BMW2::zdravo:

A kako ti na svom BMW-u leti na + 35 i više ne spališ stopala ustvari prstiju na nogama ?

To, što si ti čuo baš ne pije vodu i ako si malo bolje pogledao taj sa oglasa ima montirane štitnike i za koljena u slučaju dodira. Kolko vidim i cena je OK.  A da je lep, - to stoji :moto3:

 

Odgovor je prost.Tačno je da mi je noga tj.stopalo a ne koleno iza cilindra(i to dobrih 20-25cm)i da prima malo topline od cilindra,ali mi se nikad ne zapali noga u čizmi od vreline koju zrači cilindar a pogledaj gde je i na kojoj udaljenosti i koliko je zaklonjen cilindar na Guzziju.A to nisam ČUO nego ako si pročitao šta napisah,citiram(pratim ga već 5-6 meseci)i nije mi bilo teško da odem i da ga probam samim tim sam i osetio koliko mi je bilo vruće na kolenima posle 10min.(sad je Mart i napolju je 7-12C)pa mogu da zamislim šta bi bilo na 32-35C.Niko pa i ja ne poriče da je ovo sjajan i vrlo lep motorin i da bi ga rado imao ali je ovo jedan od ozbiljnih zamerki zbog kojeg ga nisam kupio već vozim NEKI BMW...Znam pouzdano da su skoro svi koji su na oglasima ili bili Polis ili u žandarmeriji a sedište se lako nadje i stavlja umesto onog sa kutijom pozadi za odlaganje službenih stvari.Isto za većinu vozila koja dolaze iz Šabca,Loznice,Rume i iz tog regiona zna se da se više puta dogadjalo da je sa legalnošću istih bilo velikih problema(ja ih znam bar 3 koji su se opekli).Ne bavim se nikakvim nagadjanjem nego pišem samo ono što provereno znam i iznosim svoje mišljenje svidelo se to nekome ili ne.Pa ko voli nek radi onako kako mu je volja ja ću da se kuvam na mom sokpćalu. :BMW2:

sl.1 razdaljina mog stopala u odnosu na cilindar i protok vazduha

sl.2 razdaljna kolena od cilindra na Guzziju i mogći protok vazduha(ima neka zaštita ali avaj)

post-21377-0-10451200-1426638453_thumb.jpg

post-21377-0-41560700-1426638465_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Ma da bezi od Šapčana, mi samo uvaljujemo i mutimo. Evo ja zamenio do sad preko 30 motora i sve sto sam prodao ljudi mi vratili. Kowalski kakav ti problem sa glavom imas covece!? vidis registraciju ša i po tome zakljucujes da je mutljavina. Delujes kao neko ko vozi bmw. I jos nesto , to sto su u Sapcu obicno cene povoljnije to je sto ljudi nisu pohlepni i zadovolje se realnim cenama. Za razliku od beogradjana ne mozes nam uvaliti f650 za 2000e niti afriku za 4500e. Uh koliko me ovakvi papci iznerviraju.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 400 postova
  • Lokacija: Ptuj - Slovenija
  • Motocikl: Moto Guzzi Norge 1200 GT 8V, V 65 Florida, Malaguti Madison 3 250 ie Carbon Black Edition

 

 

Reg.Shabac :zbunjen: ? Farban,znači bio ili Polis ili vojni(Italija),pratim ga već 5-6 meseci ? Nešto mi tu smrdi <_< .Ko zna?

Ja ga planirao kao alternativu za zamenu ali kad sam saznao da je neizdržljivo leti(baciti na pogled blizinu

cilindr,kolenima vozača)pa ko može da izdrži toliku temperaturu motor mu je sasvim paše.Možda je i dobar

agregat ali treba to voziti leti na +35 i više a ne spaliti kolena.To je jedini razlog zašto nisam kupio ovog.Inače

je mnogo lep(naročito sa koferima).Toliko od mene... :neznam: :neznam: :popovanje::BMW2::zdravo:

A kako ti na svom BMW-u leti na + 35 i više ne spališ stopala ustvari prstiju na nogama ?

To, što si ti čuo baš ne pije vodu i ako si malo bolje pogledao taj sa oglasa ima montirane štitnike i za koljena u slučaju dodira. Kolko vidim i cena je OK.  A da je lep, - to stoji :moto3:

 

Odgovor je prost.Tačno je da mi je noga tj.stopalo a ne koleno iza cilindra(i to dobrih 20-25cm)i da prima malo topline od cilindra,ali mi se nikad ne zapali noga u čizmi od vreline koju zrači cilindar a pogledaj gde je i na kojoj udaljenosti i koliko je zaklonjen cilindar na Guzziju.A to nisam ČUO nego ako si pročitao šta napisah,citiram(pratim ga već 5-6 meseci)i nije mi bilo teško da odem i da ga probam samim tim sam i osetio koliko mi je bilo vruće na kolenima posle 10min.(sad je Mart i napolju je 7-12C)pa mogu da zamislim šta bi bilo na 32-35C.Niko pa i ja ne poriče da je ovo sjajan i vrlo lep motorin i da bi ga rado imao ali je ovo jedan od ozbiljnih zamerki zbog kojeg ga nisam kupio već vozim NEKI BMW...Znam pouzdano da su skoro svi koji su na oglasima ili bili Polis ili u žandarmeriji a sedište se lako nadje i stavlja umesto onog sa kutijom pozadi za odlaganje službenih stvari.Isto za većinu vozila koja dolaze iz Šabca,Loznice,Rume i iz tog regiona zna se da se više puta dogadjalo da je sa legalnošću istih bilo velikih problema(ja ih znam bar 3 koji su se opekli).Ne bavim se nikakvim nagadjanjem nego pišem samo ono što provereno znam i iznosim svoje mišljenje svidelo se to nekome ili ne.Pa ko voli nek radi onako kako mu je volja ja ću da se kuvam na mom sokpćalu. :BMW2:

sl.1 razdaljina mog stopala u odnosu na cilindar i protok vazduha

sl.2 razdaljna kolena od cilindra na Guzziju i mogći protok vazduha(ima neka zaštita ali avaj)

 

Kolega,To što tvrdiš, da ga pratiš več 5-6 mjeseci opet ne znači da to što ovde pišeš pije vodu. I ne vjerujem da si ga probao, jer da ga stvarno jesi, nebi tvrdio to što tvrdiš. Imam 3 Guzije sa V motorom u garaži, jeste da je Norge največi a i najmlađi, probao sam ga pre nego što sam ga uzeo i slobodno tvrdim da to što si napisao gore ne pije vodu. Jedino, Ako si ga prije turirao i grejao na mjestu, da su se cilindri usijali,onda je moguče, da je bilo nešto više toplije po kolenima ali se tokom vožnje več posle par sto metara cilinderi i brzo ohlade i prosto se ne i osete kad se voziš. I tako je kod svih Guzzija, jedino ako su moji tri sa marsa recimo. :neznam:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 493 postova
  • Lokacija: Beli grad
  • Motocikl: strom 650 vs aprilia 650

Moj brat ima prijatelja ciji je komisija jako dobar sa covekom koji je ostao sterilan posle voznje bas ovog modela. Bukvalno su mu doktori konstatovali lat:coctus testiculis 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Doživotno lud i zbunjen !, 241 postova
  • Lokacija: NBgd Vamos - U Romingu Tamos
  • Motocikl: 1250 Triple Black...Vel.ki baš !!!

Maxster,ajde više da se ne dobacujemo :fajt3: ,jer ne vredi truda da ti dokazujem nešto već dokazano.

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/101569-moto-guzzi-norge-1200-iskustvo/page-2

 

Sedi i dobro proćitaj :dil:  šta ljudi misle o ovom motoru a to što ti MISLIŠ da ja nisam probao

ovaj motorin to ti je vrlo smela izjava ??? Pa ti si više upućen u

moje kretanje nego ja i eto ZNAŠ da ja nisam probao ovo čudo sa dva radijatora na kolenim

pa ako ti tako kažeš možda znaš ja,ustvari uopšte i nemam motorin ??? Ustvari ja vozim bicikletu

od 270kg.pa tek treba sad da si uzmem neki motorin?

Nemoj dalje da teraš priču jer ako me ne poznaješ onda neka tako i ostane do daljnjeg na

obostrano zadovoljstvo. :BMW2:

post-21377-0-91177300-1426815218_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 400 postova
  • Lokacija: Ptuj - Slovenija
  • Motocikl: Moto Guzzi Norge 1200 GT 8V, V 65 Florida, Malaguti Madison 3 250 ie Carbon Black Edition

Maxster,ajde više da se ne dobacujemo :fajt3: ,jer ne vredi truda da ti dokazujem nešto već dokazano.

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/101569-moto-guzzi-norge-1200-iskustvo/page-2

 

Sedi i dobro proćitaj :dil:  šta ljudi misle o ovom motoru a to što ti MISLIŠ da ja nisam probao

ovaj motorin to ti je vrlo smela izjava ??? Pa ti si više upućen u

moje kretanje nego ja i eto ZNAŠ da ja nisam probao ovo čudo sa dva radijatora na kolenim

pa ako ti tako kažeš možda znaš ja,ustvari uopšte i nemam motorin ??? Ustvari ja vozim bicikletu

od 270kg.pa tek treba sad da si uzmem neki motorin?

Nemoj dalje da teraš priču jer ako me ne poznaješ onda neka tako i ostane do daljnjeg na

obostrano zadovoljstvo. :BMW2:

Šta si to dokazao, što je več dokazano ?

- Jel to, što si stavio link do teme i posta kolege Sooony-a ili kolege nik_sa015 ?

Šta si time tačno dokazivao ?

Jel to,- da Nigde ta dvojica ne pišu o čudu sa dva radiatora na kolenima, kako im leti na 35 i + °C gore kolena zbog vručine kako tvrdiš par postova gore  ili sam ja slep ??

I da, -  još jednom tvrdim, da po napisanome nisi probao Norga, samo si mislio da ga probaš, a služiš i vučeš se rečenicama kolege a sad i bežiš od onoga što si na početku tvrdio ??

I tačno, nečemo više da se "dobacujemo" jer jednostavno nisi kompetentan da pišeš o Norgu kojeg pratiš več 5-6 mjeseci a nekad možda i sanjaš noču, da si ga "vozio".

Ajde, samo ti lepo uživaj sa svojim bicikletom od 270 kg. Sve dobro kolega :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja