Jump to content

Moto Zajednica

Moto Guzzi Norge

Recommended Posts

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Oplate su potpuno redizajnirane, tako da jedini spoljno vidljiv dio indentičan sa predhodnikm prednje svjetlo sa četri rasvjetna tjela. Motor je takođe redizajniran tako da je sada tu četvoroventilska tehnika. Hladnjak za ulje ima dodatni ventilator tako da motor održava radnu temperaturu i pri ekstremnim uslovima kada nema prorodnog strujanja vazduha. Posebna lambda sonda u svakoj cjevi izduva da bi se preciznije utvrdio kvalitet sagorevanja u svakom cilindru posebno. Odziv na gas je poboljšan i išlo se na povečanje obrtnog momenta u srednjim obrtajima. Što se opreme tiče sada u seriji dolazi električno podesivi vjetrobran, utičnica sa 12V, centralni nogar, potpuno redizajnirani bočni koferi, instalacija za navigaciju i grijanje ručki. ABS se podrazumjeva u kočionom sistemu kojega čine dva diska na prednjem točku prečnika 320 mm i disk na zadnjem točku prečnika 282 mm. Gume su dimenzija 120/70-17 za prednju i 180/55-17 za zadnju. Uz nove aerodinamične oklope koji su sada pružaju bolju zaštitu od atmosverija tu je i redizajnirano sjedište te se sada sa pravom može govoriti o istinskoj udobnoj putnoj krstarici. ipak, upravljač je nešto niže postavljen nego na prethodnom modelu tako da je vozač malo nagnut prema naprjed nego na prethodnom modlu. Objašnjenje iz Guzzi-ja je da se tako motocikl lakše konttroliše pri većim brzinama. sa predhodnim modelom Moto Guzzi je postigao uspjeh pa se sada sa ovim obnovljenim modelom u skoro svim detaljima nada nastavku uspješnog niza. za sada je dobio pozitivne kritike, a najviše prigovora je na raspoloživim bojama. Naime Norge će biti dostupan samo u dvije boje: crna i bijela. nema tradicionalne crvene boje, no nije isključeno da će se ovaj model dalje usavršavati. Ukratko, detaljno usavršen predhodni model u skoro svim segmentima.

 

5139540592_be7e4ed82c_b.jpg

 

5139540348_5a88b58c74_b.jpg

 

5138936489_3226670bf2_b.jpg

 

5138935933_e99e85f317_b.jpg

 

Tehnički podaci za Moto Guzzi Norge:

 

Motor: V2

Zapremina: 1.151 ccm

Snaga: 102 KS pri 7.000 o/min.

Obrtni moment: 104 Nm pri 5.500 o/min.

Mjenjač: 6 brzina

Težina: 257 kg

Rezervoar: 23 l

Visina sjedišta: 81 cm

 

 

Evo neko poređenje modela Norge sa konkurencijom:

BMW R 1200 RT ------------------- (110 KS, 120 Nm, 259 kg*, 236 kg**);

BMW K 1300 GT ------------------- (160 KS, 135 Nm, 288 kg*, 232 kg**);

Honda ST 1300 Pan European ---- (126 KS, 125 Nm, 329 kg*, 196 kg**);

Kawasaki GTR 1400 --------------- (155 KS, 136 Nm, 304 kg*, 228 kg**),

Moto Guzzi Norge ------------------ (102 KS, 104 Nm, 261 kg*, 217 kg**)

 

* - težina kod svih je ,,spreman za vožnju sa montiranim koferima''

** - u nosivost nije ušla težina goriva i težina bočnih kofera

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12230 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Čitao sam neke utiske o ovom motociklu i svi vozači sa malo dužim nogama se žale na skoro neizdrživu toplotu na kolenima u vožnji na + 40 stepeni spoljašnje temperature. Na slici se vidi da su kolena udaljena tek koji cm od glave cilindra a da postavljena izolacija ne pomaže mnogo...

 

Norge.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5485 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Da li neko zna zašto je ovaj model nazvan Norge?

 

 

Norge...kao Norveska, Nordkapp...sinonim za dugo putovanje (motorom).

Nesto poput imena Transalp, Dakar i sl.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Čitao sam neke utiske o ovom motociklu i svi vozači sa malo dužim nogama se žale na skoro neizdrživu toplotu na kolenima u vožnji na + 40 stepeni spoljašnje temperature. Na slici se vidi da su kolena udaljena tek koji cm od glave cilindra a da postavljena izolacija ne pomaže mnogo...

 

post-3678-0-28889200-1317238470_thumb.jpg

 

U svakom slucaju bolje nego da ti je ladno? Od vrucine kosti ne bole u pozno doba :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Da li neko zna zašto je ovaj model nazvan Norge?

 

Da li se broji ako ja odgovorim na pitanje? :jee:

 

Moram da se vratim u prošlost u 1928 godinu.

Tada je Moto Guzzi imao model GT 500 (prestavljen 1927 godine, a izveden iz modela 500 Normale) sa zadnjim vjesanjem. Zadnje vjesanje je u to doba bilo toliko rijetko da je GT 500 bio prvi serijski motocikl sa zadnjim vjesanjem. Zbog te tehnicke novine bilo je i dosta nepovjerenja u motocikl

 

GT500_Moto_Guzzi.jpg

 

No, da bi se to provjerilo u praksi Giuseppe Guzzi (brat Carla Guzzija, konstruktora) odlučuje da napravi neuobičajnu test vožnju ovog motocikla.

Start bi bio u Italiji u Mandello del Lario, stiglo bi se potom na sjever Norveske (Lapland), i onda poslije posjete polarnog kruga natrag u Italiju. Taj put je bio duži od 6.500 km.

 

cartolinany5.jpg

 

Moto Guzzi GT 500 bez problema savladjuje taj put (da podsjetim, u pitanju je 1928 godina, kada putevi kroz Evropu nisu u bog zna kakvom stanju) te se modelu GT 500 od 1928 godine dodaje i oznaka Norge.

 

Povodom 80 godina od tog dogadjaja, 2008 godine predstavljen je Moto Guzzi Norge 1200.

 

norge-1200-l5.jpg

 

norge-1200-lr5.jpg

 

norge-1200-saddlebags.jpg

 

norge-1200-swingarm.jpg

 

norge-1200-dash.jpg

 

Moticikl je opremljen sa dosta opreme. Zapravo, isto kao kod atomobila ima više nivoa opreme pa tako recimo na T modelu vjetrobran se podešava ručno, dok na ostalima električnim putem. ABS je standard u svim verzijama, no ono što je interesatno postoji mogučnost isključivanja ABS-a. Prva dva nivo opreme ne nude top-case već se za njega mora doplatiti.

U zavisnosti od nivo opremljenosti postoje verzije:

 

Norge 1200 T

Norge 1200 TL

Norge 1200 GT

Norge 1200 GTL

 

U najskupljoj verziji podrazumjevaju se dodatni štitnici za noge, grijači, GPS, dodatne utičnice... Mada i osnovna verzija nudi ogromnu udobnost.

 

Tehnički podaci:

Motor V2

Zapremina: 1.151 ccm

Snaga: 93 KS pri 7.250 o/min.

Momenat: 96 Nm pri 5.500 o/min

Mjenjač: 6 brzina

Visina sjedišta od tla: 80 cm

Težina spremnog za vožnju (sa svim tečnostima, opremom i punim rezervaoarom): oko 270 kg

Ukupno dozvoljena težina: 478 kg

Nosivost: oko 210 kg

Rezervoar: 23 litare

Maksimalna brzina: 220 km/h

Ubrzanje o-100km/h: 4,4 s

 

 

Kasnije je predstavljena i verzija sa manjim motorom pa imamo Norge 850

 

norge-850-front.jpgnorge-850-rear.jpg

 

norge-850-left.jpg

 

norge-850-right.jpg

 

Kao dokaz kvalitete ovog proizvoda pomenimo da je ovaj Norge 850 naručila berlinska policija (Njemačka).

Naravno, za veći model je ostavljena luksuznija oprema, ipak, ovaj sa manjim motorom ima iste raskošne dimenzije pa nudi isti nivo udobnosti.

 

Tehnički podaci:

Motor V2

Zapremina: 877 ccm

Snaga: 76 KS pri 7.600 o/min.

Momenat: 70 Nm pri 6.800 o/min

Mjenjač: 6 brzina

Visina sjedišta od tla: 80 cm

Težina spremnog za vožnju (sa svim tečnostima, opremom i punim rezervaoarom): oko 270 kg

Ukupno dozvoljena težina: 478 kg

Nosivost: oko 210 kg

Rezervoar: 23 litare

Maksimalna brzina: - km/h

Ubrzanje o-100km/h: - s

 

 

I onda slijedi model o kome je rijec u prvom postu.

 

:moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: BG

1200

Cak je i registracija sad *fina* za tu klasu, oko 23.000din, sad za 625 placam 16.000. Za duplo nije velika razlika. Isao danas da zdraknem na ove vec uvezene, prefarbane i kao sredjene... :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1221 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW sekta

1200

Cak je i registracija sad *fina* za tu klasu, oko 23.000din, sad za 625 placam 16.000. Za duplo nije velika razlika. Isao danas da zdraknem na ove vec uvezene, prefarbane i kao sredjene... :neznam:

Ajde podeli i nama tu informaciju, gde su isao da ih zdraknes.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1221 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW sekta

http://www.polovniautomobili.com/timmoto/0/0/0/all/category/1/

 

Beli izgleda problem sa kvacilom, a ostalima fali po koji zmigavac i duplo sediste svima. To se da srediti lako.

A sto su Aprilije fine, Pegaso 650 zadnji model, dobro cenjkanje i ode cena dole :takoje:

 

Hvala, ako uspem ovih dana da dodjem do BG, moram otici da ih pogledam uzivo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • onaj koji oblikuje, 335 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Samo menjam ko ciga konja

Kod prve ruke (uvoznika) nefarban pandurski model ,naravno putem licitacije kosta oko 3000e sa svim dazbinama uvezen pa ti vidi koliko se glodari ugradjuju.Kao ja sam glup pa jedva uzmem 200-300e kad uvezem motor a ovi traze 5500e alo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: NIš
  • Motocikl: BMW R1200GS

interesantan motorcic, video sam ih skoro na oglasima se pojavili dosta i bas se zacudio jer ih nikad uzivo nisam video. Izgledaju mocno. :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Baranda
  • Motocikl: Yamaha Tracer 900 GT '20

Pozdrav svima, ja sam jedan od radnika na placu koji prodaje ove Norgeve. Otvoren sam za sva pitanja sto vas interesuju, pa slobodno pitajte u vezi ovih motocikala. Sedista i migavci su trenutno u nabavci, uskoro bi trebali stici. Inace Lukac, razmisli ponovo o troskovima farbanja, transporta, carine/poreza, sitnica itd...zarada je minimalna... Danas sam probao beli, stvarno ima problem sa kvacilom i to bi trebalo servisirati. Verovatno je korpa problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Baranda
  • Motocikl: Yamaha Tracer 900 GT '20

Ako zelite da pogledate i probate, dodjite do naseg placa. Moguca je cak i zamena uz vasu doplatu. Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1221 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW sekta

Ako zelite da pogledate i probate, dodjite do naseg placa. Moguca je cak i zamena uz vasu doplatu. Pozdrav

 

Cim budem do BG eto mene na plac da to probam :moto3: . Hvala na pozivu ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • onaj koji oblikuje, 335 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Samo menjam ko ciga konja

Nista ne pricam napamet prijatelju Baxomire : preko firme koja ih uvozi putem licitacije (zadnja je bila proslog meseca, bilo je 7 komada) prijatelj i ja smo hteli 2 kom ,mene bi kostalo franko Beograd sa svim dadzbinama 3000e po komadu.,farbanje kod mog farbara (inace farba kod Radulovica) oko 250e i servis koji cu sam da uradim .Inace ima i pandurskih Pegasa 650 trail 2006 jako povoljno,pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Baranda
  • Motocikl: Yamaha Tracer 900 GT '20

To je bila dobra jprva tura a sad cene idu mnogo vise za njih, dodji kod mene u firmu da ti pokazem ulazne fakture... 3200-3400 su placeni u italiji + sve ostale dazbine + farbanje itd. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • onaj koji oblikuje, 335 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Samo menjam ko ciga konja

Verujem ti prijatelju ,posle toga sam uvezao VFR 800 iz Svajcarske koji sad vozim a drugar se odlucio za CB1300,pa smo digli ruke od GUcija,inace svraticu sigurno da ih vidim uzivo,pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja